dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1797

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    To może i ja wtrącę swoje 3 grosze do bocianków 2018 odnośnie ogrzewania w garażu.

    W pierwszym domu miałem grzejnik w garażu (tylko i wyłącznie żeby przełamać temp 0 stopni). Ściana między domem a garażem ocieplona styropianem i otynkowana.
    Całkowicie się to nie sprawdziło, zimno przenikało do domu narożnikami ścian z obu stron (tam nie da się położyć ocieplenia) i w obu pomieszczeniach mieszkalnych była zimna ściana w tym narożniku co było odczuwalne dla całego pomieszczenia.

    Radzę jeśli już ktoś nie chce mieć ogrzewania w garażu oddylatować już na etapie fundamentów garaż od bryły budynku i tam wstawić styropian.

    Teraz mam podłogówkę w garażu i myślę że będzie o niebo lepiej niż wcześniej

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojak65 Zobacz post
    Radzę jeśli już ktoś nie chce mieć ogrzewania w garażu oddylatować już na etapie fundamentów garaż od bryły budynku i tam wstawić styropian.
    Bez podłogówki i grzejnika. Temperatura nigdy nie zeszła poniżej 0oC a na ogół utrzymuje się w okolicach 8-10oC.
    Garaż przyklejony do domu ale jednocześnie oddzielony izolacją termiczną z niezależną konstrukcją nośną. Dopiero na etapie wylewania jastrychu zrezygnowaliśmy z izolacji termicznej posadzki. Przez to obniżyła się podłoga i wzrosły koszty bramy (10 cm wyższa a to już wymiar niestandardowy). Można to było uwzględnić wcześniej W każdym razie brak odcięcia od gruntu w garażu to była jedna z lepszych decyzji budowlanych. Tzw. ciepło ziemi w zupełności wystarcza aby utrzymać niezłą temperaturę w garażu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony