dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 6965

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ciekawy_Zycia

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-321
    Posty
    38

    Domyślnie

    Albo czujnik w każdym pomieszczeniu - ale to robią się zaporowe koszty a większość z nich się nudzi.
    Koszt czujnika z CO2 wilgotnoscia i temperara (SCD40 ) to okolo 100pln. I nie nudzi sie, tylko zapominasz ze go masz jak dziala wlasnie w taki sposob ze jak wilgotnosc czy CO2 jest za wysoka to podkrecamy wentylatory na reku Ja przynajmniej mam taki plan na wlasnorecznie budowanego reku i instalacji domowej.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.392
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ciekawy_Zycia Zobacz post
    Koszt czujnika z CO2 wilgotnoscia i temperara (SCD40 ) to okolo 100pln.
    Daj namiary. Chętnie sobie dołożę czujników CO2.
    Sam czujnik (element elektroniczny) znajduję sporo ponad 100zł netto. A do tego przecież trzeba obudowę, zasilacz, jakieś ESP czy inny inferfejs.

    Cytat Napisał Ciekawy_Zycia Zobacz post
    I nie nudzi sie, tylko zapominasz ze go masz jak dziala wlasnie w taki sposob ze jak wilgotnosc czy CO2 jest za wysoka to podkrecamy wentylatory na reku Ja przynajmniej mam taki plan na wlasnorecznie budowanego reku i instalacji domowej.
    Nudzi się, bo w danej chwili masz tylko w jednym pomieszczeniu stężenie CO2 grożące przekroczeniem normy. I zazwyczaj wiesz, które to pomieszczenie.

    Przeceniasz strowanie wilgotnością. I jak pisałem niekomfortowo jest, jak wieje w czasie kąpieli. A jak nie zostaną podniesione obroty, to i tak spokojnie po zakończeniu kąpieli się szybko wywietrzy. Za to podniesienie obrotów przesuszy w sezonie grzewczym pozostałe pomieszczenia.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ciekawy_Zycia

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-321
    Posty
    38

    Domyślnie

    Daj namiary. Chętnie sobie dołożę czujników CO2.
    u chinczyka:
    SCD40 94,58 + 11,28 (przesylka)
    CCS811 CO2 eCO2 TVOC za 60pln ( tylko ze to jest eCO2 - wiec nie dokladnie co trzeba, ale ma inne rzeczy)


    Nudzi się, bo w danej chwili masz tylko w jednym pomieszczeniu stężenie CO2 grożące przekroczeniem normy. I zazwyczaj wiesz, które to pomieszczenie.
    Tutaj bardziej chodzi o wykrycie ze wiecej ludzi jest w domu - np goscie , albo impreza, albo bio-kominek odpalilem z salonie. Ja chce to automatycznie wykrywac a nie bawic sie w reczne ustawianie tego.

    Przeceniasz strowanie wilgotnością. I jak pisałem niekomfortowo jest, jak wieje w czasie kąpieli. A jak nie zostaną podniesione obroty, to i tak spokojnie po zakończeniu kąpieli się szybko wywietrzy. Za to podniesienie obrotów przesuszy w sezonie grzewczym pozostałe pomieszczenia.
    Jak zona bedzie narzekac jak jej bedzie zimno podczas kapieli, to bede zwiekszal obroty jak zgasi swiatlo w lazience i bede mial pewnosc ze nie ma jej w lazience
    Po za tym ja chce miec mozliwosc skorzystania z tego, i monitorowania wilgotnosci i wybrania sobie optymalneej wartosci. Nic mnie to nie kosztuje majac HA. ( no moze 10 min pracy i zdefiniowania takiej automatyzacji)

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.392
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ciekawy_Zycia Zobacz post
    u chinczyka:
    SCD40 94,58 + 11,28 (przesylka)
    Daj namiary, potestuję. Mam nadzieję, że to nie sam chip?

    I jeszcze jedno - czujnik CO2 trzeba co jakiś czas skalibrować. Najpewniej wynieść go na zewnątrz i tam mu ustawić poziom bazowy. Jak podepniesz na sztywno, to nie da się tego zrobić - a w domu nie często pewnie się przytrafi 420ppm (dlatego automatyczną kalibrację lepiej wyłączyć, bo źle ustawi sobie poziom bazowy).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony