dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wbrew wszystkim przeciwnościom losu, wybudowałem dom - moja historia

    Chciałbym się podzielić moją historią bo być może przeczyta ją ktoś komu trochę brakuje powera i wiary w siebie odnośnie budowy a ja tą osobę "uskrzydlę"

    Nie jest mi łatwo o tym pisać, ale pochodzę z biednej i patologicznej rodziny. Nie będę się wdawać w szczegóły, ale "łatwo nie było". Miałem słaby "start" życiowy. W 2008 roku pomimo zupełnej irracjonalności tego pomysłu zacząłem marzyć o budowie własnego domu. Założyłem wtedy swoje konto na forum muratora. Nie miałem pieniędzy, działki, jakiegokolwiek wsparcia. Byłem chłopcem ze swoimi marzeniami. To były marzenia bardzo nierealistyczne. Dopiero w 2014 roku kupiłem działkę na kredyt. Spłaciłem go w 3 lata i w 2017 roku zacząłem budowę swojego domu w kredycie. Wraz z początkiem 2020 roku zamieszkałem "na swoim". Pamiętam jak kiedyś otworzyłem z pilota bramę swojego garażu obejrzałem się w lewo i prawo, poczułem, że spełniłem swoje marzenie. Czyli 12 lat musiało minąć. Całe 12 lat... kupa czasu. Natomiast dla tej satysfakcji spełnienia swojego marzenia warto było. Moje przesłanie dla każdego jest takie, że jeśli będzie Tobie na czymś bardzo zależeć i wykonasz pracę aby to mieć - będziesz to miał. Warto mieć marzenia i pracować aby je spełnić.

    Powodzenia życzę dla tych, którzy marzą. Jeśli włożycie w to pracę na pewno się uda! Spełniajcie swoje marzenia

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Brawo! Niech ta historia będzie dowodem, że można jeśli się tylko odpowiednio nastawi psychicznie.

    A powiedz, miałeś jakieś wsparcie w rodzinie, przyjaciołach etc?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Gratulacje. Kluczowe to pracować i jeszcze raz pracować. Człowiek pracowity zawsze (przeważnie) do czegoś dojdzie .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    A powiedz, miałeś jakieś wsparcie w rodzinie, przyjaciołach etc?
    Tak szczerze osoba, która od wielu lat mówiła mi, że jest moim przyjacielem podczas budowy gdzie wiele rzeczy robiłem sam - po prostu się ode mnie odwróciła i kontakt się urwał. Z deklaracji słownych mój "przyjaciel" ani razu mi nie pomógł. Ani jednego razu - też to przeżyłem psychicznie. Ja potrafiłem o północy wstać z wyra, dojechać gdzieś i mu pomóc. Jest takie powiedzenie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 02-03-2023 o 10:12

  5. #5

    Domyślnie

    A ten dom to gdzieś jest na forum opisany?

  6. #6

    Domyślnie

    heh, lubie czytac takie historię. Mocno mnie budują i odbiegają od tego gówna ktore jest w internecie, samych złych informacji i życzliwych, że trzeba to tamto i zamiast wspierać dołują ile to wysilku trzeba wlozyć a najlepiej to siedzieć w kurniku 30m2 i pić harnasia co wieczór.

    Dzięki że się tym podzieliłeś, w internecie jest mało dobrych historii, są słabo sprzedawalne. Bądź zdrów i mieszkaj licznie w swoim domku
    Ostatnio edytowane przez zeusik6 ; 01-03-2023 o 18:15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony