dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 142

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    666

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    50 watogodzin to nie jest 50W na godzinę, tylko 50W przez godzinę (albo 100W przez pół godzin czy 200W przez piętnaście minut).
    Do celów statystycznych ta opcja też była by ok.
    Ale nie ważne, już wyjaśnione.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To znaczy, że jest mniej, niż 0,5W - bo tak zaokrągla miernik. Czyli ilość pomijalna.
    Wiesz... tu pomijamy i tam pomijamy. A zużycie się zbiera.
    Dlatego nie chcę szaleć z podlicznikami na wszystkim. Każdy znich coś też pobiera na własne potrzeby.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kompletny bezsens. Wh/h = W.
    Jak przejechałeś 50km to piszesz, że jechałeś 50km/h?
    Jeśli jechał bym godzinę i czas miał by jakiś cel w rozmowie, to jest to możliwe. Lubię takie skróty.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Miesza sam wpływ wody do zasobnika i przewodzenie (sprawdź lambdę wody). Jak masz cały zasobnik 300l wody o temperaturze 35* to masz te 300l ogrzane o jakieś 25* co odpowiada ogrzaniu 150l o 50* czyli byłoby wtedy 60*. To nie ilość ciepłą tu jest problemem, a brak warstwowości.
    A skoro masz opomiarowane, to ile m3 CWU miesięcznie zużywasz?
    Nie mam pojęcia właśnie, mam oczyszczalnie i studnie.
    Ale zamówiłem też chiński miernik z modbus rtu czeka na montaż. Zamawiałem w ciemno a ma gwin 1/2 więc w sam raz do CWU pójdzie.
    Nie był drogi. Może być fajny bajer. Wbudowana bateria na 10lat rzekomo.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja sprawdzałem. Program "domyślny" ECO u mnie to 0,9kWh.
    Średnia z dłuższego czasu (kilka razy intensywny, reszta eco) to 0,56kWh/dzień przy czterech osobach.
    Ok, być może...
    Ale wpływ na to ma też woda która zostaje użyta. Moja ze studni ma max 7stopni. Chyba, że zagrzana po nocy z hydroforu. W dzień jej nie ma.
    To nie ulotka tylko ma wpływ.
    Ani głupkowate suche dane z koziej górki. Tzn. ulotki.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tyle utrzymujesz, jak na zewnątrz jest +30 i więcej? To niezdrowo fundować sobie takie różnice temperatur.
    Niby tak. Ale nie mam zamiaru spać w 25+
    Problem domu mocno izolowanego. Ogólnie temat dość skomplikowany i dużo minusów... kiedyś może rozwinę ten temat. Bo "pasywność" domu to nie jest taka dobra sprawa. Bilans zysków i strat. To może być ciekawe.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czemu się nie da? Pisałeś, że masz multisplity.
    Na parterze i na piętrze.
    Być może... jeśli założę PC i głowice sterowane w rozdzielaczu podłogówki to jakaś forma zbijania o 1 ~3st. uda się zrealizować.
    Temat na przyszłość. Teraz inne mam priorytety.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przy 1600 pewnie więcej wyjdzie. Jakim robotem tyle ogarniasz?
    Robot dopiero ogarniam
    Pisałem na końcu, że dojdzie dopiero
    Też temat ciekwy. Te co istnieją jakoś mnie nie przekonują. Chyba Worx wybiore, bo przynajmniej cenowo nie zabija. Więc można coś wybaczyć.
    Ambrigo mnie kusił, ale cena... nie wiem czy adekwatna do jakości. Też temat nie łatwy

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    2,6kWh / 3h = 867W... Tak słabiutką grzałkę masz?
    Problem jak wyżej. Ciągle to samo?
    Pisałem też, że 3-3,5h grzeje. Więc mógł byś się domyślić. Ale rozumiem, że wolisz się czepiać zamiast dyskutować.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie muszę. Ale mogę liczyć i podejmować racjonalne decyzje. Dlatego liczę. Różne rzeczy. Masz PV chociaż nie wiesz, czy się opłaca? Przecież właśnie o tym podjąłeś dyskusję, żeby wykazać, że się opłaca na zasadach rynkowych instalacja i rozliczanie.
    Wiem doskonale, że się opłaca
    Nawet na samym paliwie do auta elektrycznego.
    Zrobiłem bardzo wiele aby opłacło mi się bardziej. Nie kosztowało to wiele więcej. Tylko nieco integracji sprzętów.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A powinno. Przecież znaczną część dokupujesz.
    Kiedyś będę musiał. Teraz jeszcze nie muszę.
    Napisałem, że mam netmetering
    A do tego czasu jak PC potanieją (o ile kiedykolwiek) To moje zapotrzebowanie stopnieje bardzo mocno. I po kolejnej rozbudowie magazynu energii nawet zimą będę potrzebował znacznie mniej energii.
    Ale bez fantazjowania. Zima nie da się być samowystarczalnym.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A kto to jest w stanie przewidzieć? Falownik? Dach zacznie przeciekać? Napięcie w sieci się zepsuje? Przepisy się zepsują? Trąba powietrzna się przytrafi? Ryzyk jest sporo.
    Z tych co wymieniłeś to przepisy mam gdzieś, bo mam instalację offgrid. Napięcie w sieci. Również się odłączyć mogę.
    Falownik? Padnie raczej. Mam Falownik i ładowarkę mppt i 3 falowniki. Coś się zepsuje. Wszystko na raz? Zdarza się.
    Na resztę mam ubezpieczenie.

    Za to u Ciebie jest większe ryzyko na wszystko powyższe. Łącznie z przepisami i napięciem w sieci.
    Przepisy o redukcji użycia prądu są równie realne co takie które mogły by zabronić PV czy OFFgrid.

    Wiem jednak to, ze i tak założysz PV im dłużej się opierasz tym gorzej dla Ciebie.
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 28-02-2024 o 20:29
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Moja ze studni ma max 7stopni. Chyba, że zagrzana po nocy z hydroforu.
    A wodociągowa myślisz, że skąd? I jaką ma mieć temperaturę? Co najwyżej może być zimniejsza, bo nie ma hydroforu, żeby się w nim ogrzać.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Niby tak. Ale nie mam zamiaru spać w 25+
    Problem domu mocno izolowanego.
    Co ma do tego upału izolacja domu?
    25* przy wilgotności w okolicach 40-50% to całkiem komfortowe warunki.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Napisałem, że mam netmetering
    Tak, Czytałem. I co z tego? Jak produkujesz 10MWh a zużywasz 12MWh to dużo dokupujesz. Nawet, jak masz 42% autokonsumpcji (co jest kosmicznym wynikiem).

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    A do tego czasu jak PC potanieją (o ile kiedykolwiek) To moje zapotrzebowanie stopnieje bardzo mocno. I po kolejnej rozbudowie magazynu energii nawet zimą będę potrzebował znacznie mniej energii.
    A co ten magazyn daje, jak latem ciągle pełny? Bo jak w dzień zużywasz ile się da, pełny zasobnik CWU, wszystkie aku naładowane, to co zużyjesz przez noc, żeby zrobić miejsce w magazynie? 400W x 6-8h =3kWh?

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Z tych co wymieniłeś to przepisy mam gdzieś, bo mam instalację offgrid.
    To ile Ci latem przepada? Te 42% zużywasz a reszta przepada?

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Za to u Ciebie jest większe ryzyko na wszystko powyższe. Łącznie z przepisami i napięciem w sieci.
    Napięcie w sieci ani przepisy nie wpływają na moje zapasy gotówki. W każdej chwili, gdy uznam, że się opłaci, mogę zmienić sprzedawcę czy zamontować instalację on albo off grid. Jak będzie okazja mogę kupić nieruchomość (szybko, bez starania się o kredyt), sfinansować leczenie swoje czy dziecka, kupić coś spekulacyjnie. Pełne opcje - zero ryzyka.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Wiem jednak to, ze i tak założysz PV im dłużej się opierasz tym gorzej dla Ciebie.
    Przez długi czas miałem prąd bardzo tanio z Fortum. Potem dostałem dopłatę do ogrzewania, której pozbawiało posiadanie PV. Jak dotąd czekanie się opłaca. Jak dojdę do wniosku, że bardziej się opłaca PV, to zamontuję.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 28-02-2024 o 20:50

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    666

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A wodociągowa myślisz, że skąd? I jaką ma mieć temperaturę? Co najwyżej może być zimniejsza, bo nie ma hydroforu, żeby się w nim ogrzać.
    U mnie jest max 7st.
    Natomiast przyjęto, że w sieci wodociągowej jest temp 10st. Tak google mówi. To jest różnica, niby nie wielka ale jednak.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co ma do tego upału izolacja domu?
    25* przy wilgotności w okolicach 40-50% to całkiem komfortowe warunki.
    może dla Ciebie.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tak, Czytałem. I co z tego? Jak produkujesz 10MWh a zużywasz 12MWh to dużo dokupujesz. Nawet, jak masz 42% autokonsumpcji (co jest kosmicznym wynikiem).
    Mam więcej instalacji. Przecież nie będę pisał, o kosztach wszystkich.
    Od zeszłego roku mam 20kWp
    I od zeszłego roku doszło auto elektryczne.

    Pierwsza instalacja 37tyś za 9,9kWp
    Nowa 26tyś za 10,5kWp (bez falownika, tylko z ładowarką)

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A co ten magazyn daje, jak latem ciągle pełny? Bo jak w dzień zużywasz ile się da, pełny zasobnik CWU, wszystkie aku naładowane, to co zużyjesz przez noc, żeby zrobić miejsce w magazynie? 400W x 6-8h =3kWh?
    Co daje... mów do ręki.
    17% zwiększa autokonsumpcję rocznie .w moim przypadku.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To ile Ci latem przepada? Te 42% zużywasz a reszta przepada?
    Przepada... na starych i nowych zasadach coś przepada?
    Od kiedy?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Napięcie w sieci ani przepisy nie wpływają na moje zapasy gotówki. W każdej chwili, gdy uznam, że się opłaci, mogę zmienić sprzedawcę czy zamontować instalację on albo off grid. Jak będzie okazja mogę kupić nieruchomość (szybko, bez starania się o kredyt), sfinansować leczenie swoje czy dziecka, kupić coś spekulacyjnie. Pełne opcje - zero ryzyka.
    To zmieniaj sprzedawcę.
    Ja wciąż płace groszę.

    Co do kupowania nieruchomosći? Ty możesz, ja nie? Niby dlaczego?
    Za ile 30tyś? Fantazjuj dalej.

    Leczenie dziecka. 30tyś? Dobre sobie.
    Na leczenie dziecka mam wykupione ubezpieczenie do 2mln. To jest realna pomoc w takiej sytuacji.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przez długi czas miałem prąd bardzo tanio z Fortum. Potem dostałem dopłatę do ogrzewania, której pozbawiało posiadanie PV. Jak dotąd czekanie się opłaca. Jak dojdę do wniosku, że bardziej się opłaca PV, to zamontuję.
    Ok .
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 29-02-2024 o 06:56
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony