Cytat Napisał goguś Zobacz post
Skoro komuś pompa przy grzaniu cwu się wyłącza to nie da się zmienić tz zmniejszyć Hz ? ja z 60 Hz zmieniłem na 47 Hz i teraz nawet nie wchodzi na pełny pobór prądu tylko max 2kw ale tylko chwulowo po czym spada na ok 1,2kw aż do końca czyli jakieś ok 50 minut na 200 litrowy baniak zjadając 1,2kwh przeważnie a od tzw zimnego startu to 1,5kwh teraz a zimą pewnie ciutkę więcej.
Zmieniłeś to po prostu w menu swojego klimatyzatora? Skąd znasz tak dokładne wartości poboru energii, masz jak rozumiem jakiś inteligentny podlicznik?

Cytat Napisał Krzych1991 Zobacz post
Wynik za 8h pracy: 12kwh pobranych (potwierdzone z licznikiem głównym)
To na samo CO?
Cytat Napisał Krzych1991 Zobacz post
- zobaczę co z grzałkami, nie widzę by miał być z nimi problem do -10°C.
Zależy jeszcze jak zdefiniujesz "problem z grzałkami". U mnie pracowały one od początku roku aż do teraz przez 6 godzin, czyli 0,2% czasu, co uważam za w pełni akceptowalne.
Cytat Napisał Krzych1991 Zobacz post
Poza parametrami poruszanymi na forum ustawiłem też:
Kod:
Nastawa wejścia BL (AP001) = Wspom. odciążone
Nast.blok. wejścia 2 (AP100)  = Wspom. odciążone
Bl.styku logicz.we1 (AP098) = Zamknięty
Bl.styku logicz.in2 (AP099) = Zamknięty
Czy wiesz co oznaczają te parametry?

Cytat Napisał Krzych1991 Zobacz post
Tutaj widzę, że trochę mógłby pomóc parametr Wyb pompyCWU/zaw 3dr (DP213) który u siebie ustawiłem na 6 minut. Bo początkowo widziałem, że po skończeniu grzania CWU pompka obiegowa wyłączała się gdy temperatura zasilania wciąż była większa niż temperatura CWU. W ten sposób wyciągam jeszcze kilka 0.1°C z rozgrzanego wymiennika.
U mnie jest ustawiony na 3 minuty, natomiast z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że pompa przestaje chodzić po prostu w chwili, w której temperatura zasilania zrówna się z temperaturą w zbiorniku CWU i wydawało mi się oczywiste, że właśnie tak to powinno działać. Może to był zbieg okoliczności i po prostu trwało to po prostu 3 minuty...

Cytat Napisał Krzych1991 Zobacz post
- Słaby COP CO - nie widzę innego wytłumaczenia niż taktowanie. Jeżeli nie udało się ogarnąć jak ustawić harmonogram by pompa działała np. tylko w godzinach 10-20 to napiszę jak to zrobić bo jest to trochę nieoczywiste.
Napisz proszę. Ja to pośrednio osiągnąłem w taki sposób, że na czas w którym chciałbym żeby pompa pracowała ustawiłem niższą temperaturę zadaną niż ta którą bym chciał osiągnąć i odwrotnie dla okresu w którym pompa ma nie pracować. To jednak nie eliminuje taktowania, no bo defrosty.

Cytat Napisał Krzych1991 Zobacz post
Poza tym by bufor rzeczywiście ograniczał taktowanie to pompka cyrkulacyjna bufora powinna pracować także gdy pompa ciepła robi przerwę, inaczej to nie ma sensu. Ale nie wiem czy tak działa w praktyce.
Na pewno są okresy, gdy sprężarka nie pracuje, a pracują pompy obiegowe CO. Nie wiem niestety czy dzieje się to tak efektywnie jak by mogło.
Cytat Napisał Krzych1991 Zobacz post
Widzę do tego parametry Czas wyb. pompy c.o. (PP015) i Wybieg pompy stref. CP040
Podobnie jak w przypadku CWU, jestem zszokowany że tak prymitywnie miałoby to działać. Byłem przekonany, że jest jakaś wewnętrzna logika, która nie patrzy na zadany czas wybiegu, tylko na podstawie odczytów temperatury decyduje czy warto jeszcze mielić wodę z bufora, czy już włączać sprężarkę...