dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie Czym wyrównac tynk cementowo-wapienny?

    Witajcie,czym najlepiej wyrównać nowy tynk cementowo-wapienny by nie popękał i nie odpadł?Po przyłożeniu łaty 2 i 2,5m wgłębienia pod łatą są 5-10mm .Wydaje mi sie ze niektóre sciany trzeba całe naciągać."tynkarz" zamiast dołożyć zaprawy tam gdzie było za mało to tarł pacą aż porobiły sie góry i doliny.Zaczynałem sam tynkować i wygląda na to że ja też je będe kończył.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał darkob Zobacz post
    Witajcie,czym najlepiej wyrównać nowy tynk cementowo-wapienny by nie popękał i nie odpadł?Po przyłożeniu łaty 2 i 2,5m wgłębienia pod łatą są 5-10mm .Wydaje mi sie ze niektóre sciany trzeba całe naciągać."tynkarz" zamiast dołożyć zaprawy tam gdzie było za mało to tarł pacą aż porobiły sie góry i doliny.Zaczynałem sam tynkować i wygląda na to że ja też je będe kończył.
    Jeśli wgłębienia dochodzą do 10 mm to najlepszy będzie knauf rotband materiał ten można nakładać ręcznie a w pozostałych miejscach gdzie wgłębienia nie przekraczają 2mm możesz użyć blaubanda również można nakładać go ręcznie.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    Rotbandem już robiłem sufit w jednym pomieszczeniu i wyszło dobrze ale tam warstwa była 1-1,5cm .Problem jest taki że wszystkie tynki chciałem mieć CW lekko wygładzone po wierzchu gładzią a teraz jak zaczne równać rotbandem to bedą tynki cw-gipsowe ale chyba innego wyjścia nie ma.Teraz cały sufit w przedpokoju(ok.4m2 najbardziej sp... przez "fachowca") to bym na raz wyrównał rotbandem .Czy ryzyko jest duże że tu gdzie będzie 3mm to popęka? W tygodniu postaram sie wstawić zdjęcia tej rzeźby którą wykonał ...masakra,tak spier... roboty w życiu u nikogo nie widziałem,nawet po drugim dniu poprawiania tego przedpokoju (pow. ścian ok.10m2) nie jest równo.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d***a*l

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Polecam ściany goldbandem chyba cenowo tylko droższy od mp 75 wykończysz nim na zero używam go wszedzie , przepisowo do łazienki rotban !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony