dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 9
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 169
  1. #101
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam pytania dotyczące końcowego podłaczenia:
    1.W każdym gnieździe odkurzacza mam kabelki: czerwony i czarny, ale w gnieździe do zamontowania firmy Borysowski mam tylko czarne. Czy jak zepnę je jak leci to to będzie ok czy muszę na coś uważać?
    2.Mam jednostkę Vaculfo czy jest jakaś specjalna wtyczka do wpięcia kabelków od gniazd czy coś uniwersalnego.
    3.Chyba nie będę montował jednego gniazda. Czym je 'zaślepić'?
    Ostatnio edytowane przez tomekwa ; 07-04-2015 o 08:41
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  2. #102
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ok. Sam sobie odpowiem
    Postanowiłem połączyć wszystko samodzielnie (2 gniazdka już za mną).
    1.Po prostu łączę: czerwone kable z górnym zaciskiem w gnieździe a czarne z dolnym. (nie wiem jak z szufelką)
    2.Tam są jakieś zapinki. Docelowo chyba wlutuje kabel w te zapinki.
    3.Widziałem w jednym sklepie internetowym specjalną zatyczkę, ale może znajdę jakiś korek.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  3. #103
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Ok. Sam sobie odpowiem
    Postanowiłem połączyć wszystko samodzielnie (2 gniazdka już za mną).
    1.Po prostu łączę: czerwone kable z górnym zaciskiem w gnieździe a czarne z dolnym. (nie wiem jak z szufelką)
    2.Tam są jakieś zapinki. Docelowo chyba wlutuje kabel w te zapinki.
    3.Widziałem w jednym sklepie internetowym specjalną zatyczkę, ale może znajdę jakiś korek.
    1. Z szufelka tak samo, ma być styk, polaryzacja nie ma żadnego znaczenia;
    2. Już Ci chyba odpowiadałem na priv na to pytanie - szkoda nafty na lutowanie wsuń kable w otworki, zawiń i zaizoluj;
    3. Kup lepiej oryginalną zatyczkę, kosztuje 2-3zł, a ma pasującą uszczelkę, dzięki czemu będziesz pewien odpowiedniego ciśnienia w układzie. Zatyczkę potem możesz zamurować razem z gniazdem i spokój.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  4. #104

    Domyślnie

    Jestem w trakcie układania instalacji OC.
    Czy obejmy do mocowania rurek do OC mają jakikolwiek wpływ na trwałość instalacji i jakość obsługi OC?
    Wydaje mi się, że jak rury ułożę na ścisk w pierwszej warstwie styropianu i przykryję jeszcze dwoma to powinno być ok. Ogólnie mam 3 warstwy styropianu po 5cm.
    Nie chcę dziurawić folii izolacyjnej, przez te obejmy.

  5. #105
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Dobrze myślisz, przy takim układzie obejmy są bezcelowe.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #106

    Domyślnie

    Jeszcze jeden problem. Z tego co się dowiedziałem to pod wally flex'a idzie standardowe gniazdo - prawda to? Ile potrzeba miejsca od gniazda w górę przy tym wally flexie (będzie pod łącznikiem światła).
    Może ktoś podpowie jeszcze jakieś fajne rozwiązanie - chodzi o sprzątanie wiatrołapu i garderoby przy wiatrołapie (tak jak na rysunku poniżej - niebieskie to ten wally flex). Dlatego skłaniam się do elastycznego węża, którego wystarczy "zdjąć ze ściany". Nie trzeba nic montować, wkładać w ścianę, uruchamiać itp. Ma być szybko i bezobsługowo najlepiej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wally_flex.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	320010

  7. #107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    jeszcze są Vroom'y - ja u siebie montuje takie dwa - jeden właśnie we wiatrołapie , drugi w garażu(piwnica) do sprzątania auta i klatki schodowej na górny poziom. vroomy mają jedną wielką wadę - są za drogie jak na ' technologię' w nich stosowaną. Wallyflex wychodzi dużo taniej
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatixL Zobacz post
    jeszcze są Vroom'y - ja u siebie montuje takie dwa - jeden właśnie we wiatrołapie , drugi w garażu(piwnica) do sprzątania auta i klatki schodowej na górny poziom. vroomy mają jedną wielką wadę - są za drogie jak na ' technologię' w nich stosowaną. Wallyflex wychodzi dużo taniej
    Też rozważałem Vrooma, ale właśnie ta cena jest odpychająca. Jeszcze mam czas, więc pomyślę nad jakimś fajnym patentem.
    Dziękuję za pomoc

  9. #109
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Zielinski

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    21-417
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatixL Zobacz post
    jeszcze są Vroom'y - ja u siebie montuje takie dwa - jeden właśnie we wiatrołapie , drugi w garażu(piwnica) do sprzątania auta i klatki schodowej na górny poziom. vroomy mają jedną wielką wadę - są za drogie jak na ' technologię' w nich stosowaną. Wallyflex wychodzi dużo taniej
    Witam, Vroom w garażu możesz sobie darować, nie sprawdza się i to bardzo, w takich miejscach lepiej Wally flex lub zwykłe gniazdo i garażowiec. Musisz wziać poprawkę na rozciągliwy wąż.

  10. #110

    Domyślnie

    Panowie, pomóżcie w umiejscowieniu gniazda ssącego na poddaszu. Niestety, poddasze mam na różnych poziomach. Sypialnia na poddaszu jest niżej o 3 stopnie od reszty pomieszczeń. Aby poddasze obsłużyć z jednego gniazda, umieściłem je wstępnie nad spocznikiem:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gniazdo_schody.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	325070

    Niestety będzie ono dość wysoko umieszczone, ok 60cm (na równi z ledem oświetlającym stopnie). Pozioma kreska oznacza docelową wysokość podłogi na poddaszu. W dziurze po prawejs stronie umieszczona jest rura z parteru. Co o tym sądzicie? Są jakies przeciwskazania? Będzie to wygodne? Rzućcie też okiem na cały projekt...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter_v2.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	325071Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze_v2.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	325072

  11. #111
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Patryk_urban

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-001
    Posty
    8

    Domyślnie

    NIe ma jakichkolwiek przeciwskazań, takie gniazdo będzie wygodniejsze w uzytkowaniu niż te zwykłe.

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz_Zielinski Zobacz post
    Witam, Vroom w garażu możesz sobie darować, nie sprawdza się i to bardzo, w takich miejscach lepiej Wally flex lub zwykłe gniazdo i garażowiec. Musisz wziać poprawkę na rozciągliwy wąż.
    Czy do Vroomów jest opcja zmiany przyssawek?

  13. #113
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Witam, ponownie. Wróciłem . jeśli ktoś potrzebuje pomocy to chętnie pomogę.

  14. #114

    Domyślnie

    Czy gniazdo ssace da rade zamontowac w sciance dzialowej z bk 12cm?

  15. #115
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofb51 Zobacz post
    Czy gniazdo ssace da rade zamontowac w sciance dzialowej z bk 12cm?
    Minimalny montaż gniazda to 8 cm, także spokojnie dasz radę.
    Reklama na FM jest płatna

  16. #116

    Domyślnie

    Czy mając instalację zbudowaną na niebieskich rurach i gniazdkach Borysowskiego jestem skazany na zestaw sprzątający tej firmy? Czy te wszystkie zestawy i gniazdka są uniwersalne i mogę je dowolnie mieszać ze sobą? Rozumiem, że jednostkę centralną innej firmy podłączę poprzez odpowiednią przejsciówkę,

  17. #117
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Wszystko można mieszać ponieważ firma Borysowski wprowadziła już standardowe zestawy sprzątające czyli gniazda sa przystosowane. Jedyne co nie pasuje do standardu to Gniazdo ssące z puszką montażową ( niebieska ) musi Pan kupić u nich, resztę spokojnie Pan dobierze z każdej firmy i wszystko Panu spasuje.

    Jak to się mówi 500% rabatu przy zakupie jednostki ale czasami warto przepłacić z gniazdka i kupić jednostkę z Cyklonem.
    Reklama na FM jest płatna

  18. #118
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cześć,
    jak większość tu piszących planuję przygotować instalację pod montaż centralnego odkurzacza. Problem w tym, że jak bym nie sobie tego nie rysował wychodzi mi jakoś dużo gniazd. Domek ok15x12m, jednostka centralna w pomieszczeniu technicznym, założenie jest takie żeby każde miejsce ogarnąć z rurą 7m. Jakieś rady, sugestie itp mile widziane.
    Z góry dzięki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie1.JPG
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	383490

  19. #119
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    Cześć,
    jak większość tu piszących planuję przygotować instalację pod montaż centralnego odkurzacza. Problem w tym, że jak bym nie sobie tego nie rysował wychodzi mi jakoś dużo gniazd. Domek ok15x12m, jednostka centralna w pomieszczeniu technicznym, założenie jest takie żeby każde miejsce ogarnąć z rurą 7m. Jakieś rady, sugestie itp mile widziane.
    Z góry dzięki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie1.JPG
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	383490
    Zastosowanie węża o długości 7,5 m niczym nie będzie się różniło w wygodzie od użytkowania jajnika z marketu. Biorąc po uwagę że najdalszy odkurzanie punkt powinien być w odległości mniejsze niż długość węża.. Wyślij mi na maila rzuty, napisz że Ty, a Ci to rozrysuję dla węży 7,5 i 9m.
    [email protected]

  20. #120
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    Cześć,
    jak większość tu piszących planuję przygotować instalację pod montaż centralnego odkurzacza. Problem w tym, że jak bym nie sobie tego nie rysował wychodzi mi jakoś dużo gniazd. Domek ok15x12m, jednostka centralna w pomieszczeniu technicznym, założenie jest takie żeby każde miejsce ogarnąć z rurą 7m. Jakieś rady, sugestie itp mile widziane.
    Z góry dzięki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie1.JPG
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	383490
    Im mniej gniazdek, tym lepiej (wyższy komfort). Na tym obrazku nie widać gdzie są drzwi, więc ciężko coś sensownego zaproponować. Wstaw rysunek z rzutem pomieszczeń.

    W wiatrołapie chcesz szufelkę czy zwykłe gniazdko?

Strona 6 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony