dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 289 z 448
Pokaż wyniki od 5.761 do 5.780 z 8949
  1. #5761
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał oldzia Zobacz post
    bohusz czy mogę Cię prosić o opinię o wkładzie arysto??? prosiłam kilka postów wcześniej, ale nikt mi nie pomógł widzę, że jesteś bardzo obeznany w tej kwestii, a ja rozważam kupno właśnie tego wkładu-arysto 900H - bardzo będę wdzięczna za pomoc!!!
    Moja oferta wkładów jest znana.
    Ja tych wkładów co pytasz nie montuję, ani nie mam ich w ofercie więc trudno mi się wypowiadać.
    Poprostu aktualnie zajmuje się sprzedaża jednej marki (polskiej) wkładów i również ich montażem i późniejszą zabudową.

  2. #5762
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Eniu, odwrotnie, 1 mp = 0,65 m3
    Czasami zależy to od gatunku drewna i sortymentu drzewnego (pojęcia, którymi operuje się w Lasach Państwowych) i wtedy są to wartości od 0,62 do 0,70.
    Ponieważ "posty" delikwenta Niktspecjalny znowu zaśmiecają tylko FM, a zwłaszcza ten wątek, w którym powinno się pokazywać i oglądać kominki, coś do "postu" dorzucę:
    "Antoni" - mały, zgrabny, "ciepłodający" (ulegam reklamom), ogrzewający trochę konwekcją (DGP), trochę akumulacją. W sam raz na każdą pogodę. Wystarcza do "stuparometrowego" domku. Kafle - kaflarnia Karat, palenisko "wsamraśne" do takich realizacji i nieco sentymentem przeze mnie darzone - Spartherm Mini 1V.
    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7776.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	57,3 KB
ID:	48675   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7756.jpg
Wyświetleń:	236
Rozmiar:	59,9 KB
ID:	48676   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7764.jpg
Wyświetleń:	381
Rozmiar:	46,0 KB
ID:	48677   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7758.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	46,0 KB
ID:	48678   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7762.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	47,7 KB
ID:	48680  

    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #5763

    Domyślnie

    Też chciałem mini ale mi odradził bo niewiele paliwa wchodzi i w dodatku małe szczapki.
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  4. #5764

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jak ja to lubię.Megasuperhiper pralka na "łogień".Jest to urządzenie do utylizacji odpadów rodzinnych czyli frakcji ubraniowej.Fajnie zaczaiłaś.Dobrze ,że nie pomyliłaś tego zajefajnie nowoczesnego kominka z np owalnym lapkiem.Blondynki górą.hehehe
    niktspecjalny, jeśli dla ciebie jest to zajefajnie nowoczesny kominek to ja nie mam nic do dodania. Mentalnie widocznie masz bliżej do właściciela owego cuda, niż do większości osób krytykujących. Tylko szkoda, że tak wiele osób skrytykowało ''taki pikny'' kominek.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  5. #5765

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    niktspecjalny, jeśli dla ciebie jest to zajefajnie nowoczesny kominek to ja nie mam nic do dodania. Mentalnie widocznie masz bliżej do właściciela owego cuda, niż do większości osób krytykujących. Tylko szkoda, że tak wiele osób skrytykowało ''taki pikny'' kominek.
    To ja ze swoja opinią, pomimo tego, że o gustach... i takie tam.

    Wkład wygląda na do zdecydowanie minimalistycznych rozwiązań, właśnie "zajenowoczesnych", (dużo przeszkleń, polerowane gresy, w klimacie bardziej poczekalni w krematorium, niż mieszkania) a takich nie lubię, ale to mniejsza z tym).
    Zupełnie nie pasuje mi on (cały kominek) do tych firaneczki, małego okna, kaloryfera, rustykalnej podłogi, wiklinowego koszyczka....A te "nibypiórka" w obudowie też jakoś tak...tu niebardzo. Za dużo... wszystkiego. Po prostu... chaos, bezsens, coś na siłę.
    Do tego wnętrza widziałabym raczej coś w kafelkach właśnie, z jakąś tradycyjną sylwetką.
    Co do samego kominka: szyba metr wysokości... dla mnie za wielka.

    I żeby nie było: nie z "solidarności jajników" ta opinia.
    Ostatnio edytowane przez bajanadjembe ; 20-03-2011 o 11:22
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  6. #5766
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    (...) "Antoni" - mały, zgrabny, "ciepłodający" (ulegam reklamom), ogrzewający trochę konwekcją (DGP), trochę akumulacją. (...)
    Forest,

    Jak zwykle piękny kominek, chociaż akurat nie w moim guście .

    Za to ciekawy sposób układania drewna na drugim zdjęciu widać. To tak specjalnie do tego akurat wkładu na rozpałkę?
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  7. #5767

    Domyślnie

    A to projekt naszego kominka. Ma być z marmuru sunny sahara,matowy. Dotykałam tego marmuru,bardzo przyjemny i fajnie wygląda. Sam kominek ma byc z tych ciepłych. Wrzucam,może komuś sie przyda. Kominek ten znalazłam w necie i tak mi jakoś wpadł w oko,nawet nie wiem dlaczego bo nic szczególnego..Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KIN II - 4.jpg
Wyświetleń:	567
Rozmiar:	63,5 KB
ID:	48856

  8. #5768
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Pola - kamień "organiczny" nie za bardzo się nadaje na wykonanie "ciepłego kominka". Musi być izolowany. Inaczej potrafi czasem porządnego figla spłatać - zmienia znacznie swoje wymiary, rozwarstwia się, pęka, podlega dalszym przemianom chemicznym, itp.
    Twoja obudowa to Majorka firmy Jabo Marmi (jeżeli będziesz miała "gotowca") - jest klejona żywicą. Jak się ją zrobi "na ciepło" to się zacznie też rozklejać.
    Toomyem - u Ciebie też tak można palić, tylko trzeba drewna odpowiedniej długości.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #5769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Pola - kamień "organiczny" nie za bardzo się nadaje na wykonanie "ciepłego kominka". Musi być izolowany. Inaczej potrafi czasem porządnego figla spłatać - zmienia znacznie swoje wymiary, rozwarstwia się, pęka, podlega dalszym przemianom chemicznym, itp.
    Twoja obudowa to Majorka firmy Jabo Marmi (jeżeli będziesz miała "gotowca") - jest klejona żywicą. Jak się ją zrobi "na ciepło" to się zacznie też rozklejać.
    Toomyem - u Ciebie też tak można palić, tylko trzeba drewna odpowiedniej długości.
    Pozdrawiam.


    Dzięki Forest za porady Masz rację-to ten komiek ,ale ja chcę zyskać ten wizualny efekt a kominek zrobi mi inna firma.
    Czyli,musi być ten marmur zaizolowany? A czym? A jeśli nie marmur to jakiego materialu użyć, by uzyskac taki efekt i mieć cieply kominek?
    Początkowo chcialam kominek kaflowy ale koszty nas przerosly wiec musi być coś innego..

  10. #5770

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajanadjembe Zobacz post
    Zupełnie nie pasuje mi on (cały kominek) do tych firaneczki, małego okna, kaloryfera, rustykalnej podłogi, wiklinowego koszyczka....A te "nibypiórka" w obudowie też jakoś tak...tu niebardzo. Za dużo... wszystkiego. Po prostu... chaos, bezsens, coś na siłę.

    I żeby nie było: nie z "solidarności jajników" ta opinia.
    Dokładnie cała stylizacja wokół, to jedne wielki chaos, do tego ten sufit z imitacja belek.....bezguście totalne. W innej aranżacji, w mega dużym salonie, z piękną podłogą z gresu, oknami od sufitu do podłogi, z obudową ze szlachetnego kamienia, byłby ''do kupienia'' a tak .....obudowano go karton-gipsem pomalowano srebrzanką , dodano gipsowe kfffiotki , w takim wydaniu aż razi w oczy.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  11. #5771

    Domyślnie

    Powiedzcie mi proszę czy łupek (płyty 30x60 cm) nadają się na obudowę kominka narożnego (Spartherm Varia 2Rh 100). Wykonawca powiedział nam, że ten łupek może się rozwarstwić, bo jest narażony na zmiany temperatury. Po drugie sporo waży no i konstrukcja może też tego nie wytrzymać. Zamiar był taki, że cały kominek (do sufitu) obłożymy. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym materiałem?
    Kominek z DGP.
    Ostatnio edytowane przez evel_ina ; 20-03-2011 o 21:45

  12. #5772
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Witam ostatnia nasza realizacja w lupku naturalnym byla robiona na plytach 90x60 gr.1,5-2 cm łupek brazylijski srebrny(plyta sporo wazy) ale montowany byl wokol wkladu montowalismy tez duzo obudow z łupkiem i jak dotąd niezdarzylo sie aby sie rozwarstwił.....prywatnie w domu mamy rowniez łupek brazylijski czarny a wkald Chazelles desing 1200 ktory potrafi wydac z siebie mocny gorąc tym bardziej ze uzywamy go częściej jako otwarte palenisko niz zamkniety i na drewnie nieoszczędzamy ....i rowniez sie z tym nic niedzieje.....odnosnie konstrukcji to do kazdej obudowy trzeba zastosowac odpowiednia jesli ma swoje wazyc....

  13. #5773

    Domyślnie

    escape dzięki.
    Ten łupek ma kolor szary ze srebrną poświatą. Grubość około 2 cm. Też sporo waży.
    Czyli ten łupek może się nagrzewać i wcale to nie znaczy, że jest źle wyizolowana obudowa? Co do samego łupka coraz bardziej się przekonuję, ale zastanawiam się nad konstrukcją pod ten kamień. Jaką najlepiej zrobić konstrukcję pod niego: z płyt gk czy może z tych płyt typowo konstrukcyjnych.
    Napiszcie proszę w jaki sposób najlepiej, aby była zrobiona zabudowa dla Spartherm Varia 2Rh 100, żeby narożnik bez podparcia za bardzo "nie siadał".
    Ten Chazelles nie jest narożny, to trochę łatwiej z wykonaniem konstrukcji.

  14. #5774

    Domyślnie

    escape jak patrzę na Twoje realizacje to łupek nie zabudowujesz do sufitu (nie jestem pewna czy to jest łupek)? My chcieliśmy zabudowę z tych płyt, aż do sufitu, czyli około 2.7m. Jak sądzisz jest to możliwe z punktu widzenia konstrukcyjnego. Czy konstrukcja wytrzyma taki ciężar?

  15. #5775
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał evel_ina Zobacz post
    escape dzięki.
    Ten łupek ma kolor szary ze srebrną poświatą. Grubość około 2 cm. Też sporo waży.
    Czyli ten łupek może się nagrzewać i wcale to nie znaczy, że jest źle wyizolowana obudowa? Co do samego łupka coraz bardziej się przekonuję, ale zastanawiam się nad konstrukcją pod ten kamień. Jaką najlepiej zrobić konstrukcję pod niego: z płyt gk czy może z tych płyt typowo konstrukcyjnych.
    Napiszcie proszę w jaki sposób najlepiej, aby była zrobiona zabudowa dla Spartherm Varia 2Rh 100, żeby narożnik bez podparcia za bardzo "nie siadał".
    Ten Chazelles nie jest narożny, to trochę łatwiej z wykonaniem konstrukcji.
    W katalogu Spartherma znajdziesz specjalne "tragramen" - ramy konstrukcyjne ,na których możesz czołg postawić. Sprytny majster wyspawa Ci takie ,jeśli
    nie chcesz oryginalnych.

  16. #5776
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kasia i boguś

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    127

    Domyślnie

    Specjaliści poradzćie lub odeślijcie do właściwego wątku.
    Planowany kominek: wkład Spartherm Mini, dodatkowo w środku system krążków Helix Spartherma, z wierzchu kafle. Założenie miało być ze to prawdziwy ciepły kominek.
    I teraz moje pytanie: w tym samym czasie mamy ogrzewanie podłogowe, kominek ma grawitacyjne rozprowadzenie ciepła na poddasze.
    Czy podłogówka i taki długo trzymający ciepło kominek to nie rozwiązania które się"gryzą"?

  17. #5777

    Domyślnie

    Na pewno ogrzewanie podłogowe nie gryzie się z kominkiem. Jeżeli budżet pozwala warto zainwestować w jakieś formy akumulacji ciepła w obrębie kominka, np. krążki Helix na wkładzie Spartherm, zabudowa z płyt szamotowych itd. Zapraszam serdecznie.

  18. #5778

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    W katalogu Spartherma znajdziesz specjalne "tragramen" - ramy konstrukcyjne ,na których możesz czołg postawić. Sprytny majster wyspawa Ci takie ,jeśli
    nie chcesz oryginalnych.
    Gdzie można taką ramę zobaczyć, bo na stronie spartherma jest tylko informacja ale nie ma żadnego zdjęcia. Chciałabym ją zobaczyć, czy może ktos dysponuje jakimś zdjęciem?

  19. #5779
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał evel_ina Zobacz post
    Gdzie można taką ramę zobaczyć, bo na stronie spartherma jest tylko informacja ale nie ma żadnego zdjęcia. Chciałabym ją zobaczyć, czy może ktos dysponuje jakimś zdjęciem?
    Spróbuj "poszperać" , może na Spartherm DE ,jak nie to napisz do nich...

  20. #5780
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajanadjembe Zobacz post
    A to może jeszcze jakiś piecyk z zastosowaniem HKD zbudowałeś...
    Chętnie popatrzę.
    Proszę bardzo: ładny złocony HKD 6 w obudowie kaflowej w stylu secesyjnym. Kafle polskiej produkcji z firmy Kafel-Kar skrywają wewnątrz kumulację ciepła. Kafel z postacią aniołka (odtworzony specjalnie na życzenie klienta wg oryginału z pieca w pewnym dworku). Nie dopuszczam myśli, że tym razem ktoś będzie miał skojarzenia z pralką
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20080101162.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	62,2 KB
ID:	49118   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20080101151.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	73,4 KB
ID:	49119   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20080101158.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	49120   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20080101156.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	49121  

Strona 289 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony