dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 293 z 448
Pokaż wyniki od 5.841 do 5.860 z 8949
  1. #5841
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005 Zobacz post
    Bieszczady w całej okazałości! Cudne klimaty! W takim domostwie mogłabym spędzić zimowe wczasy Mieszkać mi się marzy w "nowoczesnych" czyli minimalistycznych wnętrzach, ale takie jak twoje zawsze są bardzo "domowe". Piękne. I wszystko do siebie pasuje
    I nawet Kratki Pl z czystą szybą !

    Maciej.
    A z prawej to piec , czy "deptaną" bieszczadzką trzymasz ?

  2. #5842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005 Zobacz post
    Bieszczady w całej okazałości! Cudne klimaty! W takim domostwie mogłabym spędzić zimowe wczasy Mieszkać mi się marzy w "nowoczesnych" czyli minimalistycznych wnętrzach, ale takie jak twoje zawsze są bardzo "domowe". Piękne. I wszystko do siebie pasuje
    A najlepiej to mieć 3-4 gniazdka w różnych stylach w zależności od nastroju no i w każdym ognisko inne .

    Eniu kopnij grzecznie Piotra żeby luknął na mój temat, prosiłem go o komentarz ale nie wiem czy on priva potrafi na tym forum odbierać?
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  3. #5843
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBELEK Zobacz post
    A najlepiej to mieć 3-4 gniazdka w różnych stylach w zależności od nastroju no i w każdym ognisko inne .

    Eniu kopnij grzecznie Piotra żeby luknął na mój temat, prosiłem go o komentarz ale nie wiem czy on priva potrafi na tym forum odbierać?
    Napisz mu maila do firmy , to sie zdziwi ....

  4. #5844

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Napisz mu maila do firmy , to sie zdziwi ....
    Już nasz dialog powinien go wywołać no chyba, że wszystkich postów nie czyta.
    Piotrze hophop jak to czytasz to looknij na mój wątek "odzysk ciepła z komina".

    p.s. Czy waszym zdaniem jest możliwe zaprojektować minimalistyczną obudowę z kafli. Wg mnie kafle i minimalizm (niekoniecznie zimny) to sprzeczność.
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  5. #5845
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBELEK Zobacz post
    Już nasz dialog powinien go wywołać no chyba, że wszystkich postów nie czyta.
    Piotrze hophop jak to czytasz to looknij na mój wątek "odzysk ciepła z komina".

    p.s. Czy waszym zdaniem jest możliwe zaprojektować minimalistyczną obudowę z kafli. Wg mnie kafle i minimalizm (niekoniecznie zimny) to sprzeczność.
    Są kafle , które można nazwać minimalistycznymi . Gładkie ,ponad metr x ponad 0,5 m
    lub 1,5 m x 1,5 m. Cena raczej do mini - mini nie należy

    Z Piotrem to sprawa nie prosta . Widziałem jak funkcjonuje na forum : wpadnie
    rano do biura , powie pracownikowi "pokaż Kominki nasze" , potem "wklej ten
    kominek i napisz tak a tak " i tyle go było na forum...

  6. #5846

    Domyślnie

    A z prawej to piec , czy "deptaną" bieszczadzką trzymasz ?
    z prawej to wyczystka zrobiona z drzwiczek do pieca rocznik szlachetny 56

  7. #5847

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej74 Zobacz post
    A to i ja pozwolę tak dla przerwania złej passy pokazać swój prywatny kominek
    Kwadrans będzie jak się gapię w to ciepełko i refleksja mnie dopadła: czy moje perfekcyjnie wyprowadzone kąty i płaszczyzny dadzą mi takie ukojenie?

  8. #5848
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał romole Zobacz post
    Kwadrans będzie jak się gapię w to ciepełko i refleksja mnie dopadła: czy moje perfekcyjnie wyprowadzone kąty i płaszczyzny dadzą mi takie ukojenie?
    A jak jeszcze gdzieś Ci się o milimetr "wygło" ? KATASTROFA !

  9. #5849
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Maciej - pamiętasz jak pisałem do Ciebie? Niecałe 10 km ode mnie był pożar z tego powodu. Zaczęła się "smolić" belka, od nagrzanego frontu paleniska.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  10. #5850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Proszę bardzo: (...) HKD 6 w obudowie kaflowej w stylu secesyjnym. Kafle polskiej produkcji z firmy Kafel-Kar skrywają wewnątrz kumulację ciepła.(...)
    Jestem ciekawa, czy ten wkład montowałeś z komorą dopalania "półką" od strony tylnej ściany czy od przodu? Czy to ma wpływ na czystość szyby...
    Czy zechciałbyś (bo, że możesz - to pewnikiem nie ulega wątpliwości) powiedzieć coś więcej na ten temat?
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  11. #5851

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBELEK Zobacz post
    ...p.s. Czy waszym zdaniem jest możliwe zaprojektować minimalistyczną obudowę z kafli. Wg mnie kafle i minimalizm (niekoniecznie zimny) to sprzeczność.
    A może to?



    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  12. #5852

    Domyślnie

    Witam.
    Maciej - pamiętasz jak pisałem do Ciebie? Niecałe 10 km ode mnie był pożar z tego powodu. Zaczęła się "smolić" belka, od nagrzanego frontu paleniska.
    Pozdrawiam.
    Pamiętam i dziękuję za radę, bacznie tym belkom się przypatrywałem , przy ciągłym i intensywnym paleniu nic się z nimi niepokojącego nie dzieje
    Pozwolę sobie jeszcze jeden kominek zaprezentować w wiejskim klimacie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek 2.jpg
Wyświetleń:	282
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	49627  

  13. #5853

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBELEK Zobacz post
    p.s. Czy waszym zdaniem jest możliwe zaprojektować minimalistyczną obudowę z kafli. Wg mnie kafle i minimalizm (niekoniecznie zimny) to sprzeczność.
    A mój kominek? Nie jest minimalistyczny? W zamyśle taki miał być
    Zdjęcia tutaj
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  14. #5854
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajanadjembe Zobacz post
    Jestem ciekawa, czy ten wkład montowałeś z komorą dopalania "półką" od strony tylnej ściany czy od przodu? Czy to ma wpływ na czystość szyby...
    Czy zechciałbyś (bo, że możesz - to pewnikiem nie ulega wątpliwości) powiedzieć coś więcej na ten temat?
    Cześć,
    jesteś bardzo dociekliwą babą (w pozytywnym tego słowa znaczeniu ).
    Niejednego mądralę kominkowego pewnie byś w kozi róg zagoniła (roboty
    czasem nie szukasz ? ).

    Twoje wątpliwości rozwiążesz w jeden sposób. Zdaje się ,że "Gadulec"
    czeka na płaszczyk ,więc odkręć żeliwne zwieńczenie i odwróć izolację.
    Jeśli się nie mylę , to króciec też można odkręcić,więc nie musisz odklejać
    rury z CMA. Podziel się spostrzeżeniami (możesz tylko ze mną na priv. ).

    HKD 6 ma izolację tak skonstruowaną ,że możliwy jest montaż tylko
    otworem do tyłu.

  15. #5855

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej74 Zobacz post
    A to i ja pozwolę tak dla przerwania złej passy pokazać swój prywatny kominek
    wow piękny kominek, całe wnętrze śliczne. Ciepło i klimatycznie.
    Maciej obejrzałam wszystkie fotki w galerii. co za dom, jakie detale, jaki klimat, kto dziś jeszcze tak mieszka? Cudnie. Gratulacje.
    Ostatnio edytowane przez żona m ; 25-03-2011 o 09:32
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  16. #5856

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Cześć,
    jesteś bardzo dociekliwą babą (w pozytywnym tego słowa znaczeniu ).
    Niejednego mądralę kominkowego pewnie byś w kozi róg zagoniła (roboty
    czasem nie szukasz ? ).

    Twoje wątpliwości rozwiążesz w jeden sposób. Zdaje się ,że "Gadulec"
    czeka na płaszczyk ,więc odkręć żeliwne zwieńczenie i odwróć izolację.
    Jeśli się nie mylę , to króciec też można odkręcić,więc nie musisz odklejać
    rury z CMA. Podziel się spostrzeżeniami (możesz tylko ze mną na priv. ).

    HKD 6 ma izolację tak skonstruowaną ,że możliwy jest montaż tylko
    otworem do tyłu.
    Dzięks,
    Z tą dociekliwością.... co prawda,to prawda. (A o robocie, to o jakiej myślałeś?)

    I prawda, że za "ubrankiem" się rozglądam. Jednak sama nie chcę przy nim nic majstrować. Stoi sobie... taki golusieńki. I czeka.

    Obawiam się, że w sprawie "półki" nie zrozumieliśmy się dobrze. W #5700 (str.285) pokazałam rysunek. Romole i Eniu powiedzieli troszkę na ten temat. Chciałam żebyś może powiedział coś więcej. Ja zaglądałam od dołu na sklepienie paleniska: dziura (tzn. wylot spalin) jest, jak piszesz. Bardziej mi chodzi o "półkę", która u mnie jest odwrotnie niż na rysunku. Sorry, ale nigdzie na schematach HKD nie widziałam, żeby 2.2 w ogóle miał półkę. Dlatego tak drążę.
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  17. #5857
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajanadjembe Zobacz post
    Dzięks,
    Z tą dociekliwością.... co prawda,to prawda. (A o robocie, to o jakiej myślałeś?)

    I prawda, że za "ubrankiem" się rozglądam. Jednak sama nie chcę przy nim nic majstrować. Stoi sobie... taki golusieńki. I czeka.

    Obawiam się, że w sprawie "półki" nie zrozumieliśmy się dobrze. W #5700 (str.285) pokazałam rysunek. Romole i Eniu powiedzieli troszkę na ten temat. Chciałam żebyś może powiedział coś więcej. Ja zaglądałam od dołu na sklepienie paleniska: dziura (tzn. wylot spalin) jest, jak piszesz. Bardziej mi chodzi o "półkę", która u mnie jest odwrotnie niż na rysunku. Sorry, ale nigdzie na schematach HKD nie widziałam, żeby 2.2 w ogóle miał półkę. Dlatego tak drążę.
    No to wklej zdjęcie wnętrza i półki.

  18. #5858
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej74 Zobacz post
    Pamiętam i dziękuję za radę, bacznie tym belkom się przypatrywałem , przy ciągłym i intensywnym paleniu nic się z nimi niepokojącego nie dzieje
    Pozwolę sobie jeszcze jeden kominek zaprezentować w wiejskim klimacie

    Temat belek drewnianych w kominkach jest w naszym kraju nie małym problemem. Głównie z powodu niewiedzy, lecz i niedbalstwa. Macieju74 jeśli coś się zacznie dziać, to niepokoju nie poczujesz, prędzej dym. Szkoda, by tak piękne wnętrza padły pastwą płomieni, więc pozwolę sobie trochę "postraszyć"
    Wkład kominkowy z wysokim czopuchem produkuje najgorętsze powietrze przy powierzchni żeliwa, o temperaturze przekraczającej znacznie temperaturę zapłonu drewna (bez inicjacji płomienia). Właśnie w tym miejscu, nad szybą, tam, gdzie najbliżej do belki, może się pojawić ponad 400 stopni C (drewno zapali się już przy 250 stopniach). Jeśli obudowa jest przestronna, dobrze zwentylowana, problem jest mniejszy. Jeśli natomiast między czopuchem a izolacją jest ciasno, (95% realizacji !), belkę chroni tylko 3 cm wełny+papier+1,2 cm gipsu. To stanowczo za mało. Za mało nawet jak jest 6 cm wełny (podwójnie), lecz kosztem wentylacji - przewiewania tego miejsca.
    Problem wzmaga się przy wkładach ze zdjęć. Profile, czy inne podobne konstrukcje intensyfikują zjawisko. Ten profil we wnętrzu wkładu zbiera dodatkową energię z omiatających go płomieni. Powietrze rozpędza się i uderza w ściankę obudowy za belką, niszcząc sukcesywnie izolację, lub tylko ja przegrzewając. Na wylocie z takiego kanału wychwyciłem kiedyś 480 stopni C, a nie były to ekstremalne warunki.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	premium_16_m.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	9,5 KB
ID:	49649   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wklad_kominkowy001m.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	4,6 KB
ID:	49650   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wklad_lechma008m.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	49651  

  19. #5859

    Domyślnie

    W domu rodziców nad francuzem mają ładna drewniana belkę w bezpośrednim sąsiedztwie wkładu. Blacha osłaniająca drewno od strony paleniska to badziew, już raz ( ktoś nie domknął drzwiczek ) ogień pełzając po blasze sięgnął belkę a ta się zajęła. Niestety zmiana obudowy nastąpi w next year więc do tego czasu po eniowemu tiktaktiktak...
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  20. #5860

    Domyślnie

    Piotrze masz całkowitą rację to o czym piszesz było mi wiadome i dlatego np obudowy to szamot a nie gk i inne takie czary mary by się to to nie zapaliło
    W przypadku drugiego zdjęcia działa już on sześć latek belka jest w nienagannym stanie , sprawdzałem od strony czopucha ,więc chyba nie mam się o co martwić .
    Bardziej się martwię kłosami zburz wikliną i innymi pierdołami którymi moja żona przyozdabia te kominki .

Strona 293 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony