dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar figer
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Okolice Wołomina
    Posty
    61

    Domyślnie Aluplast Ideal 8000 vs. Vetrex V90+

    Witam,
    Do mojego budowanego domu, chciałem mieć okna firmy Vetrex V90+, jednak nie mogłem znaleść żadnego dystrybutora w okolicach Wołomina i miała mi te okna montować firma budująca dom.
    W międzyczasie firma sprzedająca mi drzwi zaproponowała mi okna Aluplast Ideal 8000. Twierdzą, że mają podobne parametry jak V90+ i wyjdą troche taniej. Dodatkowo mam bonus w postaci odpowiedzialności firmy za montaż, ewentualne naprawy i regulacje. Producent jest z Warszawy, a firma montująca to Domoton z Zielonki.
    Czy znawcy tematu mogą mi napisać jak faktycznie te okna (i okucia) mają się do siebie?
    Jeżeli różnica jest znikoma, to skłaniałbym się do Aluplasta ze względu na sprawy związane z montażem i serwisem.

  2. #2

    Domyślnie

    Przede wszystkim to odpuść sobie temat montażu okien przez "ekipę". V90 to okna ciężkie z pakietem 3 szybowym, i trzeba je umieć zamontować, aby dobrze się sprawowały. Ponadto montując okna energooszcżędne warto by było zastosować taśmy paroszczelne wokół okien i dobrze rozwiązać "strefę parapetów". Czy "ekipa" wie o co kaman?
    Co do porównywalności okien IDEAL 8000 i VEKA ALPHALINE? To fakty są takie: głębokość zabudowy IDEAL'a to 85 mm, VEKA A90+ to 90 mm. Profile ALUPLAST są w klasie B, natomiast VEKA w klasie A - to czy ma to jakiekolwiek znaczenie jest sprawą dyskusyjną, ale klasa A ma poprostu grubsze zewnętrzne ścianki profilu. Ponadto Veka Alphaline powinna być wyposażona w profilu ramy, w klin wykonany z NEOPORU (grafitowy styropian) co poprawia właściwości termoizolacyjne, profilu ramy.
    I choć jest to moje subiektywne zdanie to uważam, że Alphaline jest lepszym profilem od IDEAL'a, natomiast jak to się będzie miało do okien wykonanych z tych profili to już inna bajka.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar figer
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Okolice Wołomina
    Posty
    61

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, ze okna beda mialy pakiety szybowe antywlamaniowe WK2, wiec beda jeszcze ciezsze. Co do ekipy to mam srednie zaufanie, dlatego sklaniam sie jednak do montażu przez Domoton, czyli wyspecjalizowanych montazystow.
    Dzieki za odpowiedz. (Wolalbym Veke, ale co zrobic).

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał figer Zobacz post
    Witam,
    Do mojego budowanego domu, chciałem mieć okna firmy Vetrex V90+, jednak nie mogłem znaleść żadnego dystrybutora w okolicach Wołomina i miała mi te okna montować firma budująca dom.
    W międzyczasie firma sprzedająca mi drzwi zaproponowała mi okna Aluplast Ideal 8000. Twierdzą, że mają podobne parametry jak V90+ i wyjdą troche taniej. Dodatkowo mam bonus w postaci odpowiedzialności firmy za montaż, ewentualne naprawy i regulacje. Producent jest z Warszawy, a firma montująca to Domoton z Zielonki.
    Czy znawcy tematu mogą mi napisać jak faktycznie te okna (i okucia) mają się do siebie?
    Jeżeli różnica jest znikoma, to skłaniałbym się do Aluplasta ze względu na sprawy związane z montażem i serwisem.
    Pytanie z kategorii co lepsze: telewizor 32 calowy czy Sony Bravia

    Nie można obiektywnie porównać producenta okien z producentem profila, firma która proponuje Ci okna na profilu aluplast, powinna przede wszystkim powiedzieć Ci kto jest prodecentem tych okien. I dopiero wtedy możesz sobie to porównać Vetrex vs ??

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar figer
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Okolice Wołomina
    Posty
    61

    Domyślnie

    Witam,
    Okna juz zamontowane. Ekipa monazystow swietna, wiec jezeli ktos w Warszawie i okolicach szuka dobrych montazystow okien i drzwi, to moge przeslac dane na PW.

    Okna Aluplasta Ideal 8000.
    Producent okien ADRO.

    Czy moglby mi jakis fachowiec wyjasnic jakie mam pakiety szybowe - że WK4 i 3 szyby i okucia Wink Haus to wiem, ale na temat pozostalych parametrow pakietu szybowego - czy ktos moglby mi rozszyfrowac opisy z naklejki?

    Prosze tez o opinie o ADRO - nie na temat samej firmy, tylko na temat jakosci ich wyrobow - czy mam czuc dysonans poznawczy, czy tez nie musze sie martwic zbytnio?


  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał figer Zobacz post
    Czy moglby mi jakis fachowiec wyjasnic jakie mam pakiety szybowe - że WK4 i 3 szyby i okucia Wink Haus to wiem, ale na temat pozostalych parametrow pakietu szybowego - czy ktos moglby mi rozszyfrowac opisy z naklejki?
    To chyba pytanie poniewczasie i w niewłaściwym miejscu. Jak dla mnie należało o to pytać przed zakupem i bezpośrednio w ADRO lub Glassolutions. Z tej nalepki nie można oczytać żadnego deklarowanego parametru technicznego dla tego pakietu szkła. (Swoją drogą ciekawe dlaczego?). To co na niej jest, to nazwy komponentów, których użyto do wyprodukowania szyby. Na tej podstawie ja się nie podejmuję informowania Ciebie, co też z takiej konfiguracji szyb i ramek może wyniknąć w wykonaniu Glassolutions, bo to było by zwykłe gdybanie. Wykonaj jeden telefon gdzie trzeba i będziesz wiedział na pewno.
    PRO QUALITY

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar figer
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Okolice Wołomina
    Posty
    61

    Domyślnie

    A mozesz chociaz objasnic mi co to sa za komponenty - co daje ten Climatop, Planitherm itp?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał figer Zobacz post
    A mozesz chociaz objasnic mi co to sa za komponenty - co daje ten Climatop, Planitherm itp?
    Mogę, ale nie objaśnię. Nie wiem jak inni koledzy, ale jeśli (ja) poszukuję jakiejś informacji, to zaczynam od Google. Na Twoim miejscu rozpocząłbym od wpisania w wyszukiwarkę fraz: Climatop Protect, Stadip Protect, Planilux, Planitherm Ultra N. Po, co ja mam Tobie opowiadać, to co możesz sam przeczytać na stronach producenta tych szyb?

    Jedno wyjaśnienie, które będzie być może przydatne, to skrót Stadip Protect 44.2 oznacza szybę laminowaną o grubości 8mm składającą się z dwóch szyb o grubości 4mm z dwoma warstwami folii PVB o grubości 0,38mm każda

    (Ups), poniżej jareko ma rację, mamy do czynienia z szybą Stadip Protect 44.4, czyli pojedynczą szybą klasy P4A, cztery warstwy folii PVB o grubości 0,38mm każda. Sorry, mój błąd.
    Ostatnio edytowane przez T12345T ; 02-06-2012 o 21:46
    PRO QUALITY

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    szyba konstrukcji
    44.4/12/4/12/4 na ramce dystansowej aluminiowej
    realnie żądna rewelacja jeśli chodzi o parametry - ramka 12 da ci co najwyżej Uw = 0,7
    ramka realnie najzimniejsza z zimnych bo aluminiowa
    szyba laminowana czyli 4 mm szkła, 4 folie, 4 mm szkła - jednym słowem P-4
    to w skrócie o tej twojej szybie
    reszta nazw to nazwy powłok niskoemisyjnych

    i kolega Test ma jak zawsze rację - zamiast zadawać za każdym razem dziwne pytania macie googlarkę - wystarczy wpisać i możecie się naczytać i naczytać
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #10

    Domyślnie

    a takie szklenie co oznacza 4/18TGI/4/18TGI/4
    4mm szklo. ciepla ramka 18mm itd?
    i takie 4TF/16c/4/16c/4TF

    ktore wykonanie bedzie cieplejsze?

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Na 18

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michook Zobacz post
    Zdecydowanie na 18.
    W marketach o tym mowia?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    18 zawsze lepiej brzmi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony