dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 141 z 755
Pokaż wyniki od 2.801 do 2.820 z 15100
  1. #2801
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie jest 15m3 na miesiąc. Ja mam konkretnie taką,

    http://aqua-soft.com.pl/zmiekczanie-...yw-1-5m-h.html

    Założenia napisał mi kolega z forum

    Głowica sterująca Clack WS1CI z domieszaniem wody surowej, bypassem( zaworem obejścia)
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #2802
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipka71 Zobacz post
    12-15
    Przy takim zużyciu wody i twardości 16dH taki model jak ma autorus byłby OK, tzn 30 litrów złoża. Regeneracja wypadałaby co ok 5,5 m3, czyli 2-3 razy na miesiąc.

  3. #2803
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    U mnie jest 15m3 na miesiąc. Ja mam konkretnie taką,

    http://aqua-soft.com.pl/zmiekczanie-...yw-1-5m-h.html

    Założenia napisał mi kolega z forum

    Głowica sterująca Clack WS1CI z domieszaniem wody surowej, bypassem( zaworem obejścia)
    Jeżeli reklamujesz to rób to do końca bez pominięć, czyli:
    - chińska obudowa zmiękczacza
    - chiński zbiornik filtra
    - nie znany producent żywicy jonitowej.
    Teraz reklama będzie kompletna.

  4. #2804
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Te obudowy ze zdjęcia są akurat włoskie.
    Zbiornika tam nie widać i nigdzie nie jest napisane jaki jest więc zakładasz, że chiński? Podobnie z jonitem??

  5. #2805
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Jeżeli reklamujesz to rób to do końca bez pominięć, czyli:
    - chińska obudowa zmiękczacza
    - chiński zbiornik filtra
    - nie znany producent żywicy jonitowej.
    Teraz reklama będzie kompletna.
    A bo to nie jest reklama Nie jestem z branży
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #2806
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Jeżeli reklamujesz to rób to do końca bez pominięć, czyli:
    - chińska obudowa zmiękczacza
    - chiński zbiornik filtra
    - nie znany producent żywicy jonitowej.
    Teraz reklama będzie kompletna.
    Zapomniales dodac, ze sprzedawca byl kiedys na wakacjach w chinach!! Bez pominiec.

    marcin

  7. #2807
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mono777

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    55

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów. Interesuje mnie zakup zmiękczacza wody dla 4-5 osób w cenie ok 2000 zł czy jest to możliwe :>, może mi ktoś coś doradzić lub polecić sprzedawcę.

    - MAXI S ze sterownik RX63B + B - 1667,- zł
    - http://dbamowode.pl/pl/p/Zmiekczacz-...BNT-1750-F/193,
    czy to coś warta ?? z góry dziękuję i pozdrawiam .

  8. #2808
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mono777 Zobacz post
    - MAXI S ze sterownik RX63B + B - 1667,- zł
    - http://dbamowode.pl/pl/p/Zmiekczacz-...BNT-1750-F/193,
    czy to coś warta ?? z góry dziękuję i pozdrawiam .
    Nie polecam - obie propozycje to zestawy z chińskimi głowicami. W tej cenie możesz mieć podobnej wielkości urządzenie na amerykańskiej głowicy Clack lub Autotrol.

  9. #2809
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał mono777 Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów. Interesuje mnie zakup zmiękczacza wody dla 4-5 osób w cenie ok 2000 zł czy jest to możliwe :>, może mi ktoś coś doradzić lub polecić sprzedawcę.

    - MAXI S ze sterownik RX63B + B - 1667,- zł
    - http://dbamowode.pl/pl/p/Zmiekczacz-...BNT-1750-F/193,
    czy to coś warta ?? z góry dziękuję i pozdrawiam .
    Chińszczyzna w najgorszym wykonaniu.
    Jeżeli szukasz dobrego urządzenia to wybieraj produkowane w Unii Europejskiej bądź przynajmniej na takich komponentach.
    Ja osobiście polecam urządzenia na: zaworach Fleck, zbiornikach filtra Structural, zbiornik solanki Pentair, zasypane jonitem Rohm and Has (obecnie pod nazwą Dovex). Taki zestaw gwarantuje Ci zdrową wodę po filtrze. Cena też znacznie nie odbiega od innych urządzeń.
    Niech cię nie zwiedzie obietnica amerykańskiego zaworów Clack czy Autotrol, gdyż po za tym może być reszta komponentów chińskiej produkcji. I to ze zostanie sprzedany przez włoską firmę pochodzenia nie zmieni.
    Ja nie odważyłbym się pić wody z chińskiego zbiornika.
    Ostatnio edytowane przez Hytryulik ; 09-11-2011 o 06:25

  10. #2810
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Znów się mijasz z prawdą - mam nadzieję że tylko z niewiedzy a nie celowo. Włosi akurat specjalizują się w produkcji plastików i kabinety czy solanki robią u siebie. Clack też swoje głowice robi tylko w USA (w przeciwieństwie do np. Pentaira)
    Myślisz, że komponenty do twoich ulubionych zbiorników czy głowic nie miały nigdy nic wspólnego z chińczykowem??

  11. #2811
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Znów się mijasz z prawdą - mam nadzieję że tylko z niewiedzy a nie celowo. Włosi akurat specjalizują się w produkcji plastików i kabinety czy solanki robią u siebie. Clack też swoje głowice robi tylko w USA (w przeciwieństwie do np. Pentaira)
    Myślisz, że komponenty do twoich ulubionych zbiorników czy głowic nie miały nigdy nic wspólnego z chińczykowem??
    Uderz w stół a nożyce się odezwą.
    Jaka jest prawda: twoja chińszczyzna jest Ok. obca Bee.
    Pentair produkuje zbiorniki na Europę w Belgii i dobrze o tym wiesz. Jeżeli Pentair cos produkuje w Chinach to w swojej fabryce bądź pod swoim nadzorem – bo dba o swoją markę wieloletnie zaufanie.
    Nawet kupując ten towar masz go oznaczony jako chiński i ja kupując decyduję czy to kupić.
    Twój chiński towar nie ma żadnego nadzoru, ani oznaczenia że jest chiński i nie wiesz czy dany towar jest zrobiony z tego na co dostał atest – jak dostał. Nie mów że kiedykolwiek wykonałeś jakiekolwiek próby dostawy.
    I tu nie mowie o głowicy Clack tylko o reszcie promowanego przez Ciebie towaru.
    Boli że Pentaira trzeba kupować od pośrednika a to nie ten zarobek?

  12. #2812
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A odnośnie Chińczyków to bym proponował jednak tak z góry na nich nie patrzeć bo to bardzo złudne i krótkowzroczne myślenie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #2813
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Uderz w stół a nożyce się odezwą.
    Potwierdzasz ta zasade kazdym swoim postem

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Jaka jest prawda: twoja chińszczyzna jest Ok. obca Bee.
    To tez sam potwierdzasz kazdym swoim postem. Chinski Pentair jest OK, bo firma o niego dba. Clackowi (budowanemu fizycznie w USA) nie wierzysz, bo mogli przemycic plastik z chin.

    Podsumowujac krotko: PIANA i bezpodstawne plucie na produkt ktorego nie chcesz lub nie umiesz sprzedac.

    marcin
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 09-11-2011 o 08:58

  14. #2814
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Uderz w stół a nożyce się odezwą.
    Jaka jest prawda: twoja chińszczyzna jest Ok. obca Bee.
    Pentair produkuje zbiorniki na Europę w Belgii i dobrze o tym wiesz. Jeżeli Pentair cos produkuje w Chinach to w swojej fabryce bądź pod swoim nadzorem – bo dba o swoją markę wieloletnie zaufanie.
    Nawet kupując ten towar masz go oznaczony jako chiński i ja kupując decyduję czy to kupić.
    Twój chiński towar nie ma żadnego nadzoru, ani oznaczenia że jest chiński i nie wiesz czy dany towar jest zrobiony z tego na co dostał atest – jak dostał. Nie mów że kiedykolwiek wykonałeś jakiekolwiek próby dostawy.
    I tu nie mowie o głowicy Clack tylko o reszcie promowanego przez Ciebie towaru.
    Boli że Pentaira trzeba kupować od pośrednika a to nie ten zarobek?
    Nic mnie nie boli bo nie zajmuję się ani sprowadzaniem takiego towaru, ani jego sprzedażą. To że towar z Chin może być dobrej jakości sam potwierdzasz, więc czemu tak bardzo odradzasz jego zakup? Nie tylko Pentair ma swoje fabryki w Chinach i nie tylko oni pilnują jakości.

  15. #2815
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Potwierdzasz ta zasade kazdym swoim postem

    To tez sam potwierdzasz kazdym swoim postem. Chinski Pentair jest OK, bo firma o niego dba. Clackowi (budowanemu fizycznie w USA) nie wierzysz, bo mogli przemycic plastik z chin.

    Podsumowujac krotko: PIANA i bezpodstawne plucie na produkt ktorego nie chcesz lub nie umiesz sprzedac.

    marcin
    Problem z czytaniem ze zrozumieniem,
    Cytuje swoje moje słowa: I tu nie mowie o głowicy Clack tylko o reszcie promowanego przez Ciebie towaru.
    Stosuję wyłącznie komponenty produkowane przez Pentair Europe, a to z tego powodu że tylko takie są sprzedawane w Europie ze względu na atesty które dostają poszczególne fabryki koncernu.
    I jeszcze jedno urządzenia na komponentach Pentaira stosuje ponad 20 lat i do tej pory działają i to jest po prostu zaufanie do marki. I dala 100 zł większego zysku nie mam zamiaru się szmacić- tonie mój charakter.
    I to nie jest piana tylko praktyka.
    Ostatnio edytowane przez Hytryulik ; 09-11-2011 o 09:44

  16. #2816
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nic mnie nie boli bo nie zajmuję się ani sprowadzaniem takiego towaru, ani jego sprzedażą.
    A ja jestem wielbłądem.
    Jadę do pracy

  17. #2817
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    A odnośnie Chińczyków to bym proponował jednak tak z góry na nich nie patrzeć bo to bardzo złudne i krótkowzroczne myślenie.
    Zgadzam się. Uważam tylko, że co innego wykonać zbiornik, którego zadaniem jest bycie szczelnym, a co innego wykonać głowicę sterującą z mechanizmem który ma być niezawodny i precyzyjny.

  18. #2818
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    A ja jestem wielbłądem.
    Skoro tak twierdzisz.... na pewno wiesz lepiej.

  19. #2819
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Problem z czytaniem ze zrozumieniem,.
    Dokladnie!! Czytaj ze zrozumieniem. W posie nr 2812 sam napisales, zeby nie ufac zaworom clack, bo "moga" byc zrobione z chinskich komponentow.

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Cytuje swoje moje słowa: I tu nie mowie o głowicy Clack tylko o reszcie promowanego przez Ciebie towaru.
    Ja niczego nie promuje, ja niczego nie sprzedaje. Ty zas z cala pewnoscia.

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Stosuję wyłącznie komponenty produkowane przez Pentair Europe, a to z tego powodu że tylko takie są sprzedawane w Europie ze względu na atesty które dostają poszczególne fabryki koncernu.
    Rozumiem, ze wedlug Ciebie jak chinska fabryka Pentaira jes atestowana to jest OK i nie trzeba sprawdzac kazdej dostawy. A jak nie-Pentairowy chinski produkt dostanie certyfikat EU, to i tak trzeba sprawdzac kazda partie/sztuke wjezdzajaca do EU??

    marcin

  20. #2820
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Dokladnie!! Czytaj ze zrozumieniem. W posie nr 2812 sam napisales, zeby nie ufac zaworom clack, bo "moga" byc zrobione z chinskich komponentow.

    Ja niczego nie promuje, ja niczego nie sprzedaje. Ty zas z cala pewnoscia.

    Rozumiem, ze wedlug Ciebie jak chinska fabryka Pentaira jes atestowana to jest OK i nie trzeba sprawdzac kazdej dostawy. A jak nie-Pentairowy chinski produkt dostanie certyfikat EU, to i tak trzeba sprawdzac kazda partie/sztuke wjezdzajaca do EU??

    marcin
    Proponuję umyć oczy i czytać dokładnie.
    Wytłumaczę dokładniej:
    1.Głowice Clacka występują najczęściej w Polsce z chińskim zbiornikiem filtra i solanki i dyskusyjnym jonitem. I oto mi chodzilo.
    2. Np. Zbiorniki z chińskiej fabryki Pentaira nie są legalnie sprowadzane do Polski, gdyż jest fabryka w Belgii i ciekawostka: tylko ona jako jedyna w Polsce dostała stałe zezwolenie na produkcję na polski rynek przez polski Urząd Dozoru Technicznego (w "socjaliźmie"), a uwierz to nie było łatwe gdyż to instytucja bardzo wymagająca.
    Zawory Fleck są produkowane we Francji i stamtąd są sprowadzane.
    Przepraszam jaśniej już nie mogę.
    3. Jeżeli coś doradzam to robie to uczciwie i staram się ukierunkować na co mają zwracać uwagę forumowicze, aby kupowali swiadomie.
    Uwierz na montażu urządzeń na chińskich komponentach zarabiałbym o 100% więcej kasy.

Strona 141 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony