dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 329 z 407
Pokaż wyniki od 6.561 do 6.580 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #6561
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Odpowiedz znajdziesz w poście #6563
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #6562

    Domyślnie

    czy bloczki termalica mozna odliczyć?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  3. #6563

    Domyślnie

    Witam
    Bardzo proszę o podpowiedź czy mogę odliczyć
    roleta (wewnętrzna) pkwiu 20.51.14-50.12

  4. #6564

    Domyślnie

    aksamitka, termalica to gazobeton: PKWiU 26.6 - wyroby z betonu i gipsu - odliczasz.

  5. #6565

    Domyślnie

    Cytat Napisał anulka65 Zobacz post
    Witam
    Bardzo proszę o podpowiedź czy mogę odliczyć
    roleta (wewnętrzna) pkwiu 20.51.14-50.12

    Witam.
    Raczej nie możesz. Przeczytałam w wykazie, że rolety wewnętrzne nie podlegają odliczaniu.
    Staramy się, cały czas do przodu !!!

  6. #6566

    Domyślnie

    Cytat Napisał anulka65 Zobacz post
    Witam wszystkich z samego rana
    proszę o kolejną pomoc w pozycjach:
    1. kołek do izolacji z trzpieniem plastikowym
    2. klej do siatki - zaprawa szpachlowo klejowa
    3. narożnik ocynk
    4. taczka
    5. YDY przewód kabelkowy
    6. antenowy F6TSV (bęben)
    7. listwa do tynk. ocynk., listwa podtynkowa
    8. Roto wyłaz LUCARNO
    9. taśma dwustronna (żółta) gdzie na forum to było ale nie mogę znaleźć
    10. wieszak kątowy do belek drewnianych
    11. korek z obrzeżem z pkwiu 27.21-20-50.7
    12. korek z pkwiu 25.21.22-70.9
    13. parapety granitowe (ale w opisie mam Usługa - parapety granitowe) vat 22%
    14. roleta pkwiu 20.51.14-50.12
    I mam jeszcze jedno pytanie mam fakturę proformę z 2008roku, nie mam "normalnej" czy mogę od niej odliczyć (nie?) czy dostanę ew. duplikat ale z kolei nie wiem czy była wystawiona, ale zagmatwane


    Według mnie do odliczenia:
    5,7,8,10

    Co do tej faktury to możesz odliczać tylko oryginalne faktury. Jeśli dostałaś Pro forma, powinnaś także dostać FV końcową.
    Staramy się, cały czas do przodu !!!

  7. #6567

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    aksamitka, termalica to gazobeton: PKWiU 26.6 - wyroby z betonu i gipsu - odliczasz.
    dzieki
    nie mam PKWiU na fakturze, ma to jakies znaczenie?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  8. #6568

    Domyślnie

    Cytat Napisał talgo1 Zobacz post
    dziękuję ci bello za odpowiedź
    czyli jeżeli posiadamy FV tylko z 2011r wypełniamy tylko VZM-1/C
    a o jakich załącznikach do VZM wspominasz

    i co z tymi fakturami korygującymi
    załączniki do VZM, to np VZM-1/C... w końcu jak na jednym się nie zmieścisz wypełniasz drugi (stąd l. mnoga)
    FV korygujące... w załączniku (VZM-1/C u Ciebie) FV pierwotna z kwotami skorygowanymi o zwrot na podstawie FV korygującej, a do wniosku ksera obu dołączasz

  9. #6569

    Domyślnie

    dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi
    nie mogę znaleźć jeszcze takich rzeczy
    1. skrzynka do zasuw woda pkwiu 26.61.12-40.49
    2. kolano scian-strop 28.75.27-37.4
    3. izolacja fund.poziomych
    4. łata alumin z uchwytami
    5. Gutta plandeka pkwiu 25.23.15-50.30 (nie?)
    6. rura fi spieniona pkwiu 25.21.21-57.22
    7. korek pkwiu 25.23.15-90.90
    8. kineta 315/160 zbiorcza

  10. #6570
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aga H

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    3
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czytam ostatnie sto stron i powoli dochodzę do wniosku, że z ostatnimi pozycjami nie poradzę sobie bez pytania was o zadanie.

    Mam jeszcze trochę rzeczy, co do których nie wiem, czy można je odliczyć:
    1. izobud BR - nr 23.99.13.0
    2. izobud BR-tixo - nr 23.20.32-00.43
    3. maxplast - nr 24.66.47-55.00 na innej fakturze u tego samego sprzedawcy jest nr 20.59.57.0
    4. katow. z przetłocz. (pewnie jakieś kątowniki)- nr 28.11.23-62.79
    5. impregnat do drewna konstrukcyjnego - nr 20.20.19.0
    6. fasada - ?? - nie mam pojęcia co to jest.
    7. kleib C-2 - nr 26.64.10-00.11
    8. płyty MFP - używane były do szalunków np
    9. zaprawa cementowa do klinkieru - nr 23.69.1
    10. betonal - nr 24.66.47-50.00
    11. dodatek do zapraw do -8*C - zimoplast - nr 24.66.47-50.00
    12. izohan dysperbit - nr 23.99.13.0
    13. rura melioracyjna pcv/drenaż - wkopana wokół domu do odwodnienia - nr 25.21.21-57.90
    14. kolanko dymne fi 110
    15. rura dymna fi 110
    16. opaska kablowa nylon
    17. zlew GRANITOWY franke
    18. beton-plast Winter


    Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
    I przyznam się, że w sumie, to jestem z siebie zadowolona - na 30 faktur tylko 18 pozycji co do których mam wątpliwości - nieźle jak na pierwszy raz

  11. #6571
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kiki0427

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    "Pozostałe przewody elektryczne do napięć <= 1000 V – wyłącznie:

    - przewody elektroenergetyczne do układania na stałe, wyposażone w złączki, do napięć> 80 V, w rodzaju stosowanych w telekomunikacji, inne niż przewody instalacyjne do urządzeń radiotechnicznych;

    - kable elektroenergetyczne z żyłami miedzianymi, wyposażone w złączki do napięć > 80 V, inne niż okrętowe;

    - przewody elektroenergetyczne niewyposażone w złączki, do napięć = 1000 V, o średnicy pojedynczego przewodu większej niż 0,51 mm, do układania na stałe: instalacyjne, uzbrojone i kabelkowe;

    - przewody elektroenergetyczne z żyłami miedzianymi niewyposażone w złączki, do napięć = 1000 V, o średnicy pojedynczego przewodu większej niż 0,51 mm, inne niż okrętowe i sygnalizacyjne normalno-wymiarowe;

    - przewody elektroenergetyczne z żyłami aluminiowymi, niewyposażone w złączki, do napięć = 1000 V, o średnicy pojedynczego przewodu większej niż 0,51 mm;

    - przewody elektroenergetyczne, niewyposażone w złączki, do napięć > 80 V, ale < 1000 V, o średnicy pojedynczego przewodu większej niż 0,51 mm, do układania na stałe, instalacyjne, uzbrojone i kabelkowe;"

    W związku z powyższym mogę odliczyć:
    1. YKY - KABEL 5*10 0,6/1kV EL
    2. GNIAZDO SIŁOWE 16A/4 PL TWIN
    ?

  12. #6572
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pulsdriver

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    2

    Post

    witam

    Wspólnie z małżonką rozliczamy się za rok 2011. W tamtym roku składaliśmy VZM i czekamy teraz na zwrot. W tej chwili wypełniam w programie PIT-OPP 2011 zeznania i tam w kreatorze pada pytanie, czy dokonujesz odliczeń budowlanych PIT-D?

    Pytanie czy ten pit nas dotyczy, czy nie?

  13. #6573

    Domyślnie

    Cytat Napisał pulsdriver Zobacz post
    witam

    Wspólnie z małżonką rozliczamy się za rok 2011. W tamtym roku składaliśmy VZM i czekamy teraz na zwrot. W tej chwili wypełniam w programie PIT-OPP 2011 zeznania i tam w kreatorze pada pytanie, czy dokonujesz odliczeń budowlanych PIT-D?

    Pytanie czy ten pit nas dotyczy, czy nie?
    nie dotyczy.... on dotyczy "ludków" co maja odliczenia z praw nabytych z ulg budowlanych, remontowych odliczanych do 2005 roku w PIT (te ulgi przechodziły na lata następne)

  14. #6574

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiki0427 Zobacz post
    1. YKY - KABEL 5*10 0,6/1kV EL
    ?
    to możesz... YKY "rozbierałam" kiedyś na części pierwsze

  15. #6575

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie...chciałam zrobić zwrot vat kuzynce, która ma faktury na siebie od 2011 roku, mieszkanie które remontowali było wtedy teściowej. Teściowa zapisała je synowi który jest właścicielem od 2012 roku. Wiec obecnie mieszkanie jest na męża-faktury na żonę. Czy mogą zrobić zwrot jako wniosek wspólny?Kuzynka się martwi, że nie, bo jak kupowała materiały , nie była właścicielka mieszkania, ani mąż, ani nie byli tam zameldowani. Ale są teraz tam zameldowani, faktury były brane juz na adres tego mieszkania. Moim zdaniem mogą składać o zwrot
    Bessi

  16. #6576

    Domyślnie

    bessi-wkurzona budową dzwoń do kuzynki aby zaparzyła dla Ciebie dobrą kawę bo
    masz dla niej świetną wiadomość. Materiały można gromadzić przed uzyskaniem
    tytułu prawnego do mieszkania a więc te zbierane wcześniej faktury jak najbardziej
    się nadają. A że składają z mężem wspólny wniosek to fakt, że tytuł prawny będzie
    na mężą a faktury na nią to taki mało istotny szczególik.

  17. #6577

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga H Zobacz post
    czytam ostatnie sto stron i powoli dochodzę do wniosku, że z ostatnimi pozycjami nie poradzę sobie bez pytania was o zadanie.
    ...
    Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
    I przyznam się, że w sumie, to jestem z siebie zadowolona - na 30 faktur tylko 18 pozycji co do których mam wątpliwości - nieźle jak na pierwszy raz
    Jak na pierwszy raz to gratulacje, zasługujesz na podniesienie poziomu satysfakcji o pozycje 1,4,6,7,9,12,13,17 - na TAK.

  18. #6578

    Domyślnie

    Czy PERLIT EP-180 można odliczyć?

  19. #6579

    Domyślnie

    Cytat Napisał bessi-wkurzona budową Zobacz post
    .
    A ja to tak sobie "popłynę" w innym temacie.... lubię sobie tak poczytać to i owo, nie tylko w prawie podatkowym i... czytałam niedawno pewne opowiadanie Pana, który był zwolennikiem "wolnych związków". Chyba niezły przykład na to, że miłość jest jednak ślepa. Owy Pan zamieszkał z kobietą, która kupiła sobie mieszkanie na kredyt, Pan się do niej wprowadził, swoje sprzedał (po co dwa?), urządził Pani mieszkanie, Pani kochała zagraniczne wycieczki, więc jej takowe finansował, spłacał jej kredyt i.... nagle Pani stwierdziła, że nie pasują do siebie, wiec jak jutro wróci z pracy Pana ma już nie być.... Pan poszedł do prawnika i się dowiedział, że skoro nie byli małżeństwem, to pozamiatane... Pan się wyleczył z wolnych związków.... dlaczego to piszę? ano dlatego, że darowizna dla małżonka w trakcie trwania małżeństwa stanowi jego majątek osobisty (art. 33 pkt 2 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Uświadom kuzynkę przy tej kawie w tym zakresie, bo do pewnego czasu to znaczenia nie ma.... ale już przy rozwodzie zaczyna mieć znaczenie OGROMNE.... czego oczywiście nikomu absolutnie nie życzę (nie, nie... ja żyję w świetnym związku i rozwodu nie przeżyłam... po prostu dużo czytam, a tematyka mnie interesuje różnorodna)

  20. #6580

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir Zobacz post
    Czy PERLIT EP-180 można odliczyć?
    wygląda, że można

    http://www.perlit-polska.pl/cont/sta...0zgodnosci.pdf

Strona 329 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony