dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 81 z 677
Pokaż wyniki od 1.601 do 1.620 z 13530
  1. #1601

    Domyślnie

    To jak walczyć z sadzą?

  2. #1602

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    To jak walczyć z sadzą?
    dobre pytanie ale to jest sprawa indywidualna ponieważ kociołki są różne.
    musisz zastosować różnych metod co koledzy w necie piszą ponieważ nikt konkretnie nie powie tobie że masz zrobić to a to.

    domyślam się że pojawia się na kominie biały dymek?

  3. #1603

    Domyślnie

    Dymku nie widzę ale jutro sprawdzę, u sąsiada to dymi jak z lokomotywy.

  4. #1604

    Domyślnie

    Raczej dymu nie ma, czyszcząc kanały pionowe nie wyłączam dmuchawy i tylko czuję ciepełko.
    Mam po jednym dniu ok. 2mm sadzy i już mnie to drażni

  5. #1605

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Raczej dymu nie ma, czyszcząc kanały pionowe nie wyłączam dmuchawy i tylko czuję ciepełko.
    Mam po jednym dniu ok. 2mm sadzy i już mnie to drażni
    ale to musisz po obserwować a nie że wyjdziesz i lukniesz na chwile.
    najlepiej zaobserwowac jak podajnik w danym momencie podaję nową "działkę" wegla.

    faktycznie 2mm po jednym dniu to dużo to po tygodniu by się tego nazbierało.
    ja w swoim z "tuningowym" górniaku mam tyle ale po tygodniu ale to jest raczej pył zmieszany z popiołem.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 26-11-2012 o 07:50

  6. #1606

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Prawdopodobnie zapoznałeś się z zgłoszeniem patentowym P384927 - "Sposób i kocioł do kontrolowanego spalania paliw"

    http://bazy.uprp.pl/patentwebaccess/PatentDetails.aspx
    dokładnie tutaj jest schemat kociołka "retorowego"

    http://www.energiaisrodowisko.pl/por...ale_Kubica.pdf

  7. #1607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Jest to publikacja Pani Dr inż. Krystyny Kubicy, także pracownika ICHPW w Zabrzu.


    Gdybyś dobrze przewertował internet to znajdziesz zapewne tam takie słowa

    "Sugerowaliśmy, aby zamiast wyciągać ruszt awaryjny i wieszać deflektor, położyć na tym ruszcie cztery cegły - na obwodzie, zostawiając wolny kwadrat na środku rusztu. Komorę spalania (jej przekrój) zaprojektowano tak, aby typowe cegły mieściły się bez konieczności docinania (kwadrat o boku równym 1,5 długości typowej cegły)."

    To jest fragment na temat komory dopalania ( nie powiem kto jest autorem).

    Ja u ujścia swojej komory dopalania mam otwór o powierzchni 44cm2 w tej chwili zmniejszony jest do powierzchni 20 cm2 i wszystko działa jak należy.

    Przynajmniej mnie się tak wydaje.



    ps.
    Proszę nie mylić otworu u wylotu komory spalania z przymykaniem czopucha.
    ostatnio nie pamietam w jakim "retorciaku" widziałem taki ceramiczny deflektor o kształcie garnka z otworem odwróconego do palnika.

  8. #1608

    Domyślnie

    Andrzej możesz mieć rację, dzisiaj pozbędę się talerza i zobaczymy.

  9. #1609

    Domyślnie

    mi bardziej chodzi o rodzaj komory dopalajacej gazy niż deflektor.
    ja po zastosowaniu w swoim górniaku w/w komory zauwazyłem diametralna zmiane ale to już zupelnie inny kocioł.

  10. #1610

    Domyślnie

    Czyli deflektor przeszkadza?
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  11. #1611
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    Czyli deflektor przeszkadza?
    Zimą w mroźne dni nie, ale w lato i okresach przejściowych raczej przeszkadza ,zanim się dobrze nagrzeje to proces spalania już się prawie kończy ,wszystko zależy jeszcze od zapotrzebowania na energię i wielkości kotła .

  12. #1612

    Domyślnie

    dokładnie tak jest jak pisze Andrzej_M dodam tyle od siebie aby gazy się dopaliły to prócz odpowiedniego napowietrzania musi być odpowiednia temperatura dlatego często temu pomaga szamot ale to trzeba dobrać indywidualnie ponieważ jednemu może pomóc ale nie koniecznie drugiemu.

  13. #1613

    Domyślnie

    Fajna dyskusja na temat konstrukcji kotłów.
    Może dalej rozmawiajmy w tym temacie???
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ROSZEK/page719
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  14. #1614
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Wsypałem już Ekopiek [przeźroczyste worki z zielonymi napisami] - można go kupić w Styk w Nadolicach oraz w PSB Mrówka.
    Ekopiek się skończył - całkiem niezły wynik SVER=17,68 MJ/kg, nie spiekał się, jedyny problem to dużo popiołu [objętościowo, nie wagowo bo wypalony jest bardzo dobrze] - dokładnie tego nie zmierzę bo w szufladzie było trochę popiołu z poprzedniego testu - to już każdy może sobie sam sprawdzić [i podać tutaj] kupując worek i spalając go u siebie.

    Więcej informacji w uzupełnianym na bieżąco wątku z wynikami testów.

    U mnie kosztuje niestety aż 916 zł/tonę [w PSB Mrówka], a w Pyrzowicach niecałe 715 zł:
    http://www.carbotrade.pl/pl/a/cennik#ekogroszek

    Zdjęcie worka:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ekopiek.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	151012  
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 26-11-2012 o 21:43
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  15. #1615

    Domyślnie

    A ja polecam ekogroszek od kobry64!
    Kupiłam na próbę i wiem, że kupię jeszcze! To, czym paliłam do tej pory to istny smieć.
    Trudno było osiągnąć temp. wyższą niż 45st. Poza tym popiołu było mnóstwo i z kamieniami!
    Taką mam lolakną sprzedaż
    Węgiel od kobry radzi sobie z każdą temperaturą i pieknie się wypala!

  16. #1616
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kaczmimo
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Norda
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał Honorka Zobacz post
    A ja polecam ekogroszek od kobry64!
    Kupiłam na próbę i wiem, że kupię jeszcze! To, czym paliłam do tej pory to istny smieć.
    Trudno było osiągnąć temp. wyższą niż 45st. Poza tym popiołu było mnóstwo i z kamieniami!
    Taką mam lolakną sprzedaż
    Węgiel od kobry radzi sobie z każdą temperaturą i pieknie się wypala!
    Hej,
    a dokładnie co kupiłaś, jaka kaloryczność i w jakiej cenie?

  17. #1617

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Ekopiek się skończył - całkiem niezły wynik SVER=17,68 MJ/kg, nie spiekał się, jedyny problem to dużo popiołu [objętościowo, nie wagowo bo wypalony jest bardzo dobrze] - dokładnie tego nie zmierzę bo w szufladzie było trochę popiołu z poprzedniego testu - to już każdy może sobie sam sprawdzić [i podać tutaj] kupując worek i spalając go u siebie.

    Więcej informacji w uzupełnianym na bieżąco wątku z wynikami testów.

    U mnie kosztuje niestety aż 916 zł/tonę [w PSB Mrówka], a w Pyrzowicach niecałe 715 zł:
    http://www.carbotrade.pl/pl/a/cennik#ekogroszek

    Zdjęcie worka:
    Witaj! SUSPENSER
    ,dzięki za skierowanie na odpowiedni wątek ,aczkowlwiek już tu zaglądałem i nawet próbowałem sie kontakować z karoka z prośbą o sprzedaż dobrego grochu ale jakoś pozostawił to bez szerszej odpowiedzi. Szczerze powiedziawszy ,właśnie kończy mi EKO Groszek od najlepszych sprzedawców czyli firmy taniopal. Zgodnie z sugestią SUSPENSERa nic już więcej n.t tej firmy nie będę pisał. Jeśli ktoś może mi polecić (oczywiście ryzyko "wtopy" biorę na siebię) dobry skład z ekogroszkiem pakowanym przez kopalnie to bardzo dziękuję. Generalnie wiem ,ze wątek dotyczy rankingu ale jeśli ktoś by również mógł mi pomóc przy nastawach piecach to z góry dziękuje. Mój piec to DEFRO DUO UNI 25 KW z palnikiem samoczyszczącym (chyba tak sie nazywa ) Narazie testowane były wszystkie paliwa z TANIOPAL i żadne z nich nie zdało egzaminu a wszystkie wpisy n.t sąsiada zadowlonego ,który komuś tam polecił to są ich własne wpisy (jednym słowem u mnie są skreśleni). SUSPENSER przepraszam musiałem ale uważam ,że każdy wpis ,który uchroni kogoś przed "wtopą" jest pożyteczny. Teraz myślę o EKOGROSZEK PIEKLORZ KWK BOBREK 28.5 MJ ,chociaż słyszałem również negatywne opinie na jego temat to mam wrażenie ,że ich było chyba najmniej. Szukam składu ,gdzie mógłbym go kupić ogryginalnie zapakowany. Mieszkam w Szczecinie. pozdrawiam Wojtek

  18. #1618
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał CATHARINA Zobacz post
    SUSPENSER przepraszam musiałem ale uważam ,że każdy wpis ,który uchroni kogoś przed "wtopą" jest pożyteczny. Teraz myślę o EKOGROSZEK PIEKLORZ KWK BOBREK 28.5 MJ ,chociaż słyszałem również negatywne opinie na jego temat to mam wrażenie ,że ich było chyba najmniej. Szukam składu ,gdzie mógłbym go kupić ogryginalnie zapakowany. Mieszkam w Szczecinie. pozdrawiam Wojtek
    Ok dobrze, że napisałeś krótko i konkretnie.

    W Goleniowie masz PSB Mrówka - przedzwoń i spytaj co mają w ofercie - może będzie któryś z testowanych przeze mnie [kupiłem w okolicznej Mrówce].
    Popatrz co masz do wyboru w lokalnych składach [worki z nadrukami] - może będzie jakiś podobny do już przetestowanych.

    Uważaj na ogłoszenia w Allegro - "młody węgiel kamienny" to Ledvice - testowałem go - jeśli nie zraża Cię częste dorzucanie do zasobnika to jak na swoją cenę jest niezły - patrz testy.

    W Pieklorza 28,5 MJ/kg za 779 zł nie wierz bo to ściema na 100%, prawdziwego w oryginalnych workach będę testował za kilka dni [kosztuje 1 000 zł/tonę].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #1619

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczmimo Zobacz post
    Hej,
    a dokładnie co kupiłaś, jaka kaloryczność i w jakiej cenie?
    Najlepiej dowiedzieć się u źródła Pisz do kobry.

  20. #1620
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Ja lubię po domu chodzić w koszulce, krótkich spodenkach i boso, ale jeśli ktoś woli bambosze i sweter to jego sprawa
    Ja mam ostatnio po 23-24 stopnie a i tak chodzę w polarku. Żona również
    Ale potwierdzam - SUSPENSER w krótkich spodenkach śmiga

Strona 81 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony