dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 92
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1839
  1. #1021

  2. #1022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja mam kompostowniki i młynka nie potrzebuję
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #1023

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Ja mam kompostowniki i młynka nie potrzebuję
    no właśnie Pesteczko, ale Ty jesteś Ogrodniczką
    A ja nie jestem...
    i pewnie nie będę

  4. #1024

    Domyślnie

    A ja mam kurki i pieski u sąsiadów i znajomych i co sie da to im daje( oczywiście oprócz np skórki z pomarańczy) moze ty jak sie wyprowadzisz tez takich znajdziesz? ich kurki na pewno sie ucieszą a tak na poważnie to ja naprawdę daje resztki jedzenia tym co maja wlasnie kury/ sama przez długi czas byłam przekonana ze kupię mlynek ale jak potem to rozwazylam to nie miałabym czego w nim mielic. Poza tym od tego roku zmieniła sie ustawa o śmieciach- nasza gmina juz wcześniej prowadziła recycling więc teraz tym bardziej beda włącznie z odpadami bio( zapytaj jak bedzie w Twojej gmine) w dodatku przy użyciu młyna zużywa sie wiecej wody bo musi lecieć cały czas podczas jego pracy oraz chwile po zakończeniu aby wszystko splukac a ja nie umiem znieść widoku marnowanej wody... No i tak jak lucka pisała- duzo miejsca zajmuje pod spodem czyli trzeba wykombinowac co z koszem na smieci( ja zdecydowałam ze nie będę go miec a juz chialam go kupować w USA)

  5. #1025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A trawnik będziesz miała do koszenia ? I co spalisz, a gdzie przedtem wysuszysz ? A może będziesz razem ze śmieciami oddawała, marnotrawiła i jeszcze płaciła ?
    ECH, przemyśl sobie.
    Z trawy można genialną ściółkę na rabatach pod krzaczory zrobić. Tłumi chwasty. Tylko trawy jest ciągle za dużo, więc kompostownik to lekarstwo także na ilość.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #1026

    Domyślnie

    No tak, wiedziałam, że potrzebuję korepetycji z ogrodnictwa ...

  7. #1027
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Bami - ja hurtowo skomentuję
    1. Szare szafki kuchenne mogą być cudne! Nie martw się na zapas - nie wierzę, żeby Chris pozwolił, żeby Twoja kuchnia była smutna
    2. Śmieci w gminie Wiązowna - nowa ustawa nowe zasady, będziesz się musiała zgłosić do gminy - ile masz mieszkańców i czy będziesz segregowała śmieci - opłata jest inna gdy segregujesz i inna jeśli nie segregujesz, i jak to napisała Koktajl śmieci biodegradowalne też zabierają, nawet trawę (jak masz więcej to zgłaszasz i przyjeżdżają, pytałam w gminie)
    3. jeśli chodzi o kompostownik to nie wiem w końcu jak to uchwalili w naszej gminie - był pomysł, żeby można było mieć kompostowniki dopiero przy działkach większych niż 100m2 (uciążliwość dla sąsiadów), nie wiem na czym stanęło.
    4. Młynek - jeśli masz szambo to zwiększasz sobie ilość odprowadzanych ścieków do szamba, choć pewnie u Ciebie to kiedyś zrobią kanalizę. Ale z drugiej strony, moja Ciocia ma młynek i jest zachwycona.
    5. Dąb nie jest dziadkowaty!
    edit
    6. Trawa - możesz kupić kosiarkę, która mieli skoszoną trawę i nią nawozi skoszoną trawę.

    Pozdr

  8. #1028
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk Zobacz post
    Bami - ja hurtowo skomentuję
    4. Młynek - jeśli masz szambo to zwiększasz sobie ilość odprowadzanych ścieków do szamba, choć pewnie u Ciebie to kiedyś zrobią kanalizę. Ale z drugiej strony, moja Ciocia ma młynek i jest zachwycona.

    Pozdr
    Bo z tymi młynkami to podobno jest tak że Ci co nie mają uważają że jest bez sensu i nie czują potrzeby a Ci co mają są zachwyceni
    Ja się wypowiem za około pół roku, ale to chyba dla Ciebie za późno

    Ja z ogrodnictwem też na bakier zupełnie, a na projekt ogrodu mnie nie stać Mam nadzieję że jak przyjdzie czas podpytam dziewczyny i mi doradzą
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  9. #1029
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Z tym, że kompostownik przeszkadza sąsiadom, bo jak niektórzy twierdzą, wonieje i muchy się lęgną, to bujda na resorach. Jeśli wrzuca się do niego to co się kompostuje i używa przyspieszacza, to wszystko jest w porządku. Można obsadzić roślinami i nawet nie widać, że jest.
    Śmieciarze zabiorą wszystko co zechcesz. Oczywiście za opłatą.
    U nas na razie jest tak, że za śmiecie segregowane, płacę 8 zł za worek 200 litrów i mam obowiązek takowy raz w miesiącu zapełnić. Za taki sam z tzw. komunalnymi płacę 18 zł.
    W komunalne musiałabym wrzucać trawę. Jedno koszenie to 3–4 wory, a czasem więcej. Bezpiecznie licząc 12–14 worków miesięcznie, czyli min. 216 zł co miesiąc za samą trawę. No, jeszcze na głowę nie upadłam, żeby płacić za pozbycie się czegoś, co mogę z korzyścią dla ogrodu wykorzystać. Poza tym oszczędność podwójna, bo kompost zastępuje z powodzeniem nawozy, a worek 50 litrowy ziemi ogrodniczej to jest 8–11 zł.

    OGRÓD KOSZTUJE i to dużo. Wręcz powiedziałabym, że umie pożerać pieniądze. Dlatego warto wszystko dobrze przemyśleć, zaczynając od koszenia trawnika, a kończąc na podlewaniu.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #1030

  11. #1031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zmieni Ci Się, jak Gumisiowej. 100% z hakiem

  12. #1032

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Zmieni Ci Się, jak Gumisiowej. 100% z hakiem
    Oj Pestko...przeceniasz mnie
    Ja będę tą, co jej się nie odmieni

  13. #1033
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Bami ad ogrodu, trawnika itp. Można przecież zatrudnić jakąś firmę ogrodową, która ma w usługach utrzymywanie ogrodu. Można też dogadać się z jakimś nastolatkiem/lub kimś innym żeby od czasu do czasu przejechał kosiarką po trawniku.
    Moja kuzynka nie ma czasu na prace w ogrodzie - ona i mąż pracują od rana do nocy, a weekendy wolą spędzić z dzieciakami i tak sobie poradzili.

    Po prostu musisz wymyślić taki ogród by spełniał rolę "miejsce do odpoczynku" i już.
    Ja zamierzam wybierać takie rośliny do ogrodu by było jak najmniej zachodu z nimi.

  14. #1034

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk Zobacz post
    Po prostu musisz wymyślić taki ogród by spełniał rolę "miejsce do odpoczynku" i już.
    Ja zamierzam wybierać takie rośliny do ogrodu by było jak najmniej zachodu z nimi.
    też mam taki plan...
    tylko wydaje mi się, ze on jest raczej hipotetyczny
    na razie rozpracowuję kuchnię

  15. #1035
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar amglad1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    NADMORZE
    Posty
    1.615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Serdeczne życznia Wielkanocne, samych radości, spełnienia marzeń, zdrowia i szczęścia i mokrego Dyngusa
    am glad

  16. #1036

  17. #1037

  18. #1038

  19. #1039
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Hej Bami,
    a ja po świętach Bałwanka Wielkanocnego przyniosłam

    To taki nowy trynd

    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  20. #1040

    Domyślnie

    U nas tez była megazabawa na śniegu w lany poniedziałek
    no i mieliśmy mały przedsmak mieszkania w domu - spędzaliśmy Wielkanoc w nowym domu u mojej Siostry i Szwagra - odśnieżania było dla wszystkich
    no i bałwan w ogródku, lampki na choince w ogródku
    Wszyscy się zmieścili i nawet jeszcze trochę miejsca było (na nowe dzieci)
    No i rzucanie piłkami z i na antresolę
    A także wyłączony prąd i huk śniegu zsuwającego się z dachu! - zupełnie nowe dźwięki dla moich dzieci...

Strona 52 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony