dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 233 z 756
Pokaż wyniki od 4.641 do 4.660 z 15102
  1. #4641
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    George29

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    45

    Domyślnie

    Firma ma w ofercie co innego, ale jakoś się nie kwapi by coś zaproponować. A ja nie nawykłem w dzisiejszych czasach prosić się kogoś o cokolwiek, skoro gotów jestem uczciwie zapłacić. Problem w tym, że jak za coś płacę to wymagam jakości, a kompromisy rzadko uznaję...

  2. #4642
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marczak
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    116

    Domyślnie

    Niektóre firmy zaczynają dbać o klienta tylko wtedy, kiedy zaczyna brakować im kasy a jak się kręci to robią masówę i nie obchodzą ich kompetencje. To istny strzał w kolano...

    Ps. Napisałem Ci wiadomość prywatną, looknij sobie

  3. #4643
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał George29 Zobacz post
    Firma ma w ofercie co innego, ale jakoś się nie kwapi by coś zaproponować. A ja nie nawykłem w dzisiejszych czasach prosić się kogoś o cokolwiek, skoro gotów jestem uczciwie zapłacić. Problem w tym, że jak za coś płacę to wymagam jakości, a kompromisy rzadko uznaję...
    Tak jak napisal Qbek. Czasem dane zloze z dana woda nie zadziala i po prostu trzeba sprobowac innego produktu. Zdarza sie. Firma wysokiej klasy drazyla by temat, podmieniala zloza. Zeby klient byl happy, zeby firma sama zyskala marketing szeptany tudzez doswiadczenie. Oczywiscie oznacza to dla firmy koszty. Moze sie okazac ze na Tobie nie zarobia lub wrecz straca bo takie kombinowanie i probowanie po prostu kosztuje. Wiec nie kazda firma zechce kombinowac tylko zwroci pieniadze. Zakladajac ze zwroci bo i tak bywa. A Twoje place wiec wymagam pewnie tego nie zmieni :-/

    marcin
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 26-06-2013 o 13:00

  4. #4644
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marczak
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    116

    Domyślnie

    Tym bardziej, że zadowolony klient jest mniej skłonny do rozgłaszania swoich opinii niżeli niezadowolona osoba (trzeba przecież przelać frustrację )

  5. #4645
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    George29

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    45

    Domyślnie

    Rozmawiałem z nimi - źle to nie wygląda, ale nie satysfakcjonują mnie ich rozwiązania. Na forum mądrzejsze teksty usłyszałem niż z ust ich doradcy.

  6. #4646
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marczak
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    116

    Domyślnie

    O którym sklepie teraz mówisz ? Jakie zaproponowali Ci rozwiązanie?

  7. #4647

    Domyślnie

    George29, napisałeś już tyle, że przejrzałem jedynie Twój pierwszy post (ten z wynikami analizy wody).
    Twardość masz taką sobie (nie za małą, nie za dużą). Twój problem polega na przekroczonych wartościach żelaza i manganu. Najlepszym, w Twoim przypadku byłoby zastosowanie filtra ze złożem Greensand. Musiałbyś się liczyć z tym, że miesięcznie miałbyś dodatkowo jakieś 1m3 ścieków więcej.
    Możesz też wykopać studzienkę chłonną, do której odprowadzisz popłuczyny z filtra (należałoby wykonać osobną kanalizację).
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 26-06-2013 o 21:40

  8. #4648

    Domyślnie

    Po długich poszukiwaniach odnaleźliśmy model naszej pompy - Hydro Pompe s.r.l. typ 4MT 100T V400 - A 2,6 -CV1 - kW 0,75 - Hz 50 RPM 2840.
    Jeszcze raz przejrzeliśmy dokumentację jaką po wykonaniu studni przedstawił nam wykonawca i powiem Wam szczerze, że to wszystko strasznie amatorsko wygląda, ale cóż jak zleciliśmy usługę to nie mieliśmy bladego pojęcia, że mogą się pojawić takie problemy...
    Teraz jeszcze zlecimy ponowne badania wody, a potem podzielimy się z Wami świeżymi informacjami, choć rewelacji się już nie spodziewamy...

  9. #4649
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał mk CocaYna Zobacz post
    Po długich poszukiwaniach odnaleźliśmy model naszej pompy - Hydro Pompe s.r.l. typ 4MT 100T V400 - A 2,6 -CV1 - kW 0,75 - Hz 50 RPM 2840.
    .
    Jestes pewien co do tej pompy? Na ichniej stronie w zasadzie sa same pompy do brudnej wody, nie pompy glebinowe. Do brudnej wody czyli duzej wydajnosci ale malej wysokosci podnoszenia. Nie wygrzebales modelu pompy ktora kupowales na budowe np do wypompowywania wody z wykopow lub cos w ten desen?

    marcin

  10. #4650
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marczak
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    116

    Domyślnie

    Nie dostałeś żadnych dodatkowych informacji? Tak jak Jastrząb pisze na tej włoskiej stronie Hydro Pompe s.r.l nie ma pomp głębinowych (przynajmniej nie widzę...)

  11. #4651
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    George29

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczak Zobacz post
    O którym sklepie teraz mówisz ? Jakie zaproponowali Ci rozwiązanie?
    O tym o którym pisałeś na PRIVie

  12. #4652
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    George29

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    George29, napisałeś już tyle, że przejrzałem jedynie Twój pierwszy post (ten z wynikami analizy wody).
    Twardość masz taką sobie (nie za małą, nie za dużą). Twój problem polega na przekroczonych wartościach żelaza i manganu. Najlepszym, w Twoim przypadku byłoby zastosowanie filtra ze złożem Greensand. Musiałbyś się liczyć z tym, że miesięcznie miałbyś dodatkowo jakieś 1m3 ścieków więcej.
    Możesz też wykopać studzienkę chłonną, do której odprowadzisz popłuczyny z filtra (należałoby wykonać osobną kanalizację).
    Rozważam takie rozwiązanie... Dodatkowo rozmyślam nad wprowadzeniem popłuczyn do drenażu odwodnienia dachu, ale w przypadku KNMo4 to niemożliwe. Tylko solanka wchodzi w grę a i to nie do końca sądzę, bo mam na działce drzewa...

  13. #4653

    Domyślnie

    Cytat Napisał George29 Zobacz post
    rozmyślam nad wprowadzeniem popłuczyn do drenażu odwodnienia dachu, ale w przypadku KNMo4 to niemożliwe. Tylko solanka wchodzi w grę a i to nie do końca sądzę, bo mam na działce drzewa...
    Nadmanganian dosyć szybko się utlenia i w glebie zostaje nierozpuszczalny dwutlenek manganu. Nawet, gdyby mangan przedostał się jakimś cudem do cieku wodnego, z którego pobierasz wodę, to i tak go usuniesz na filtrze. Gorzej jest w przypadku solanki, rośliny jej nie lubią, a podczas opadów może przedostać się (po miesiącu, po 10 latach...) do Twojej wody. Wówczas pozostaje tylko podłączyć się pod wodociąg, albo wyprowadzić.
    PS. napisz, dlaczego nie chcesz podłączyć się do drenażu?
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 27-06-2013 o 21:55

  14. #4654
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    George29

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Nadmanganian dosyć szybko się utlenia i w glebie zostaje nierozpuszczalny dwutlenek manganu. Nawet, gdyby mangan przedostał się jakimś cudem do cieku wodnego, z którego pobierasz wodę, to i tak go usuniesz na filtrze. Gorzej jest w przypadku solanki, rośliny jej nie lubią, a podczas opadów może przedostać się (po miesiącu, po 10 latach...) do Twojej wody. Wówczas pozostaje tylko podłączyć się pod wodociąg, albo wyprowadzić.
    PS. napisz, dlaczego nie chcesz podłączyć się do drenażu?
    Boję się, że zacznie mi lecieć z kranu fioletowa woda kiedyś A szczerze - nie mam żadnych dowodów na brak szkodliwości manganu odprowadzonego do gleby... Solanka wydaje się być mniejszym złem, ale...

  15. #4655
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał George29 Zobacz post
    Boję się, że zacznie mi lecieć z kranu fioletowa woda kiedyś A szczerze - nie mam żadnych dowodów na brak szkodliwości manganu odprowadzonego do gleby... Solanka wydaje się być mniejszym złem, ale...
    To jesli by Ci poleciala fioletowa woda, to Ci rury zdezynfekuje
    Nadmanganian potasu sie w bardzo malych ilosciach dodawalo do kapieli .... malutkich dzieci.
    Nawet jesli staloby sie cos bardzo malo prawdopodobnego i ze zle wyplukanego filtra polecialaby Ci fioletowa woda, to. zakrecisz kran i filtr dopluczesz i zkliwdujesz powod niedplukiwania. Ilosc nadmanganianiu ktora spowoduje łatwo zauważalną fioletowosc wody krzywdy Ci nie zrobi nawet jesli w nia ręce włożysz na chwile.
    Jesli by braklo pradu w czasie cyklu wyplukiwania nadmagnaniu z filtra po regeneracji, to po wznowieniu dostawy pradu (czyli podazu wody ze studni), glowica automatycznie kontynuje od miejsca w ktorym zabraklo pradu czyli skonczy sie plukanie.

    Ja slyszalem o takim jednym przypadku. Firma instalujaca filtr postawila zbiornik bez przeponu, potem filtr narurowy(!) i dopiero greensand. Po 2 miesiacach filtr narurowy tak sie zatkal utlenionym w hydroforze zelazem, ze nie mial prawa sie wyplukac kolumna. Fioletowa woda - szybka diagnoza, wywalenie wkladu z filtra i ponowne plukanie. Problem rozwiazany i nikomu sie krzywda nie stala, bo fioletowa wode dosyc trudno przegabic

    Ze zmiekczacza zas dostajesz codziennie w wodzie swieza dostawe sodu (na sód z soli jest podmienany Ca i Mg).
    W zaleceniach lekarzy zeby pic wode niskosodowa pewnie jest wiecej marketingu niz faktycznego problemu, ale ekstrmealnie twarde wody po zmiekczaniu potrafia miec gorzkawy smak, wiec cos w tym pewnie jest.

    marcin

  16. #4656
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    George29

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    45

    Domyślnie

    Taaa... Greenand czy GPlus to świetne złoża. Ale czy nie są nieco za ciężkie dla mojej pompy? Czy ona to odpłucze? Omnigena 32T o wydajności 3m3/h? Może lepszy były syntetyczny MTM, połowę lżejszy czyli łatwiejszy do odpłukania? CR też jest lżejszy...

  17. #4657
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał George29 Zobacz post
    Taaa... Greenand czy GPlus to świetne złoża. Ale czy nie są nieco za ciężkie dla mojej pompy? Czy ona to odpłucze? Omnigena 32T o wydajności 3m3/h? Może lepszy były syntetyczny MTM, połowę lżejszy czyli łatwiejszy do odpłukania? CR też jest lżejszy...
    Twoja pompa wedlug wykresu przy 5atm da 2m/3h.
    Katalogowa predkosc plukania greensand'u to 25-29m/h
    Przy zbiorniku 10" to jest 1,3 - 1,5 m3/h
    Przy zbiorniku 12" to jest 1.8 - 2,1 m3/h

    Wiec spokojnie wyplucze.

    marcin

  18. #4658

    Domyślnie

    Witam

    Zostałem dzisiaj poproszony o zasięgnięcie informacji w sprawie odżelaziacza. Otóż sąsiadka została "słomianą wdową" na 1/2 roku i zapomniała uzupełniać nadmanganian potasu w odżelaziaczu, objawy pojawiły się na sanitariatach i kobita jest załamana że jak sąsiad wróci to będzie draka. Uzupełniłem nadmanganian 1 kg i włączyłem regenerację, ale czy to wystarczy ?
    Czy po tak długim okresie braku nadmanganianu złoże nie ucierpi (niestety nigdzie nie doczytałem jakie ma złoże) ?

    Za jakiekolwiek wskazówki jak jej pomóc dziękuję.

  19. #4659
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał CooleR`ek Zobacz post
    Witam

    Zostałem dzisiaj poproszony o zasięgnięcie informacji w sprawie odżelaziacza. Otóż sąsiadka została "słomianą wdową" na 1/2 roku i zapomniała uzupełniać nadmanganian potasu w odżelaziaczu, objawy pojawiły się na sanitariatach i kobita jest załamana że jak sąsiad wróci to będzie draka. Uzupełniłem nadmanganian 1 kg i włączyłem regenerację, ale czy to wystarczy ?
    Czy po tak długim okresie braku nadmanganianu złoże nie ucierpi (niestety nigdzie nie doczytałem jakie ma złoże) ?

    Za jakiekolwiek wskazówki jak jej pomóc dziękuję.
    Nie da sie okreslic czy zloze zostalo trwale uszkodzone. Trzeba to sprawdzi - zbadac wode po regeneracji filtra czy usuwa zelazo czy nie.
    Zloze moglo zostac trwale uszkodzone. Jesli nie jest jeszcze zamordowane na amen, to mozna sprobowac regeneracji chlorem. Kupujesz pochloryn sodu w sklepie chemicznym. Wyjmujesz rurke ze zbiornika nadmanganianu i wkladasz to chloru. Jak chlor zostanie pobrany, to czekasz az z rurki od popluczyn zacznie smierdziec chlorem, czyli chlor zostal rozprowadzony po calej objetosci zbiornika. Wylaczasz glowice z pradu, zamykasz zawory zeby sobie ten chlor postal w srodku. Zostawiasz na 12h. Potem wlaczasz i odkreczasz wszystko i solidnie pluczesz. Samej regeneracji nadmanganianem robic nie musisz - mozesz ten krok na glowicy przeskoczyc. Jesli sie uda, "wdziecznosc" sasiadki bedzie bezgraniczna. Jak sie nie uda, to czeka ja wymiana zloza.

    marcin

  20. #4660

    Domyślnie

    Witam,

    Posiadam Hydrofor 300l z poduszką powietrza którą uzupełniam od czasu do czasu sprężarką, nie mam aspiratora,
    Domek jednorodzinny, 4 osoby, zużycie dobowe wody nie jestem w stanie określić bo nie mam wodomierza.
    Studnia głebinowa 28 metrów. Posiadam szambo 10m3.

    Moje wyniki badania wody:

    Mętność - 2,9 NTU,
    pH - 7,6,
    Mangan - 77 µg/l,
    Żelazo - 310 µg/l,
    Twardość - 227 mg CaCO3/I

    Zakładam że moje wyniki nie są takie tragiczne ponieważ przekraczam dopuszcalne normy żelaza i manganu tylko nieznacznie a twardość mieści sie w normie. Zależy mi na zmiękczeniu wody. Czy jest sens stosowania odżelaziacza przy takich wynikach? Czy zainstalowanie tylko zmiekczacza byłoby odpowiednie i czy tak małe wartości żelaza i manganu nie wpłynełyby na wcześniejsze zużycie złoża?

    Chodzi mi o doradzenie - dobranie filtra z jakimi złożami tak by działał jak najdłużej bez potrzeby wymiany tego złoża, przy odpowiednim użytkowaniu oczywiście.

Strona 233 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony