dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 121
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 2415
  1. #1061
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie o zapotrzebowaniu na metr 2. Podpowie ktoś jak to się dokładnie liczy?

  2. #1062
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    to dajcie sobie na wstrzymanie i nie zaśmiecajcie wątku pierdołami.
    Z góry dziękuję
    Krzysiek
    Na temat. Swego czasu napaliłem się jak szczerbaty na suchary żeby kupić takie panele. Poszedłem we Wrocławiu do firmy sprzedającej, wdrapałem się na drugie piętro (biuro handlowe). Wchodzę do biura około 6m2 i czuję miłe ciepło. Niestety sprzedawca nie ogrzewał tego biura panelem na podczerwień tylko grzejnikiem C.O.

  3. #1063

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar_ Zobacz post
    "Aby ogrzać pomieszczenia o powierzchni ok. 10m2 potrzebna jest moc tradycyjnych systemów grzewczych na poziomie ok. 1500-2000W. Panele grzewcze *** ****** to możliwość zastosowania panelu grzewczego o mocy tylko 650W."

    To jest bardzo kreatywne ukrywanie tego, co nalezaloby okreslic jako "komfort cieplny". Bo jesli ktos bedzie w pokoju siedzial nie dalej niz 1 metr od takiego urzadzenia to o wiele mniej energii potrzeba aby bylo my "cieplo" niz jakby siedzial w przeciwleglym koncu pokoju.

    Byl gdzie taki fajny filmik jak siedzi pani przy kompie, klawiatura podgrzewana, dywanik do stop tez, w pokoju 15 stopni a jej ponad godzine bylo cieplo

    Niewiele energii poszlo ale cieplo bylo tylko miejscowo a po godzinie juz bylo malo komfortowo...
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  4. #1064
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    Nie wiem panie asolt, moze mają diametralnie różne domy.

    Na 53 strony wątku są tylko 2 wypowiedzi?

    Z tego co doczytałem się na forum jesteś audytorem OZC, mógłbyś mi łopatologicznie powiedzieć co to jest zapotrzebowanie 30W/m2? Czy to jest zapotrzebowanie na minutę, godzinę dzień? Jak to przeliczyć na cały sezon grzewczy??

    Dzięki
    Jezeli prawidłowo podałes jednostki to 30 W/m2 oznacza jaka jest srednia moc strat na m2 przy temperaturze obliczeniowej zewnętrzenej (uzaleznionej od strefy klimatycznej) i temp. wewnętrznej 20 oC. Jezeli chodziło o 30 kWh/m2*a jest wspólczynnik zapotrzebowania na ciepło (Eu) w sezonie grzewczym.
    Jak przeliczyć mając moc strat (projektowe obciązenie cieplne) na cały sezon grzewczy? , trzeba skorzystac z danych najblizszej stacji meteo wybierając srednie temp miesięczne, ogolnie dosc pracochłonne, lepiej skorzystac z gotowych programów w których te dane są zaszyte.
    Wracając do wątku, to ze mają rózne domy nie jest przyczyną takich opinii, dla kazdego domu panele powinny byc dobierane indywidualnie, najlepiej po obliczeniu strat w kazdym pomieszczeniu (znowu to ozc, która firma instalująca panele to wykonuje?). Problem jest inny, a mianowicie niczym nie uzasadnione przekonanie o energooszczednosci paneli, które maja tylko 100% sprawnosci, dokładnie tyle samo co kable grzewcze, oraz grzałki do podłogowki wodnej
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 18-04-2014 o 16:54

  5. #1065
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar_ Zobacz post
    "Aby ogrzać pomieszczenia o powierzchni ok. 10m2 potrzebna jest moc tradycyjnych systemów grzewczych na poziomie ok. 1500-2000WPanele grzewcze *** ****** to możliwość zastosowania panelu grzewczego o mocy tylko 650W."
    .rolleyes:
    Jak wytłumaczysz ,że potrzeba 2000 W a wystarczy 600 W.To ile w takim razie potrzeba.
    Inna rzecz ,że w nowych budynkach 10 m2 potrzebuje 400 W.

    Ale zanim odpowiesz zajrzyj do książki i przeczytaj prawo zachowania energii ze zrozumieniem.Albo zapytaj dziecka


    :

  6. #1066
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi, generalnie odnośnie promienników podczerwieni mam takie wrażenie, że to krótko mówiąc o dupę potłuc, a jak widzę jakieś prezentacje, że to grzeje człowieka który jest 5 m od promiennika i dlatego jest ciepło to ogarnia mnie pusty śmiech. Na początku myślałem, że to cud techniki, a teraz kojarzy mi się tylko z żarówką w kurniku co kury grzeje ( nie wiem czemu). Ponadto odnoszę wrażenie, że lepiej sobie konwektory kupić, podłączyć do centrali sterowania i będzie duuużo taniej, a moc pobrana ni w ząb się nie zmieni.
    Nic to trzeba mi teraz czekać na projekt i OZC i mam nadzieję, że niedługo rozpocznę budowę.

    Pozdrawiam i dzięki

  7. #1067
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    Ponadto odnoszę wrażenie, że lepiej sobie konwektory kupić, podłączyć do centrali sterowania i będzie duuużo taniej, a moc pobrana ni w ząb się nie zmieni.
    Tak wlasnie będzie.

  8. #1068
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Asolt a mam jeszcze pytanie co sądzisz o dogrzewaniu w okresie przejściowym klimatyzatorem, już mi tutaj ktoś polecał, a ostatnio u mojego kolegi hydraulik mówił, że u niego w zakresach -5 wzwyż najtaniej wychodzi klimą. Niby to ma działać, jak pompa ciepła tyle, że jest w rozsądnej cenie.

  9. #1069
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posnanss

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    52

    Domyślnie

    Witam,

    Jako użytkownik tych paneli potwierdzam słowa Pyxis. Z 750 watt nie wyciągnie się 1500 Wat . Takie rzeczy wskazywał właśnie mój pierwszy dostawca paneli oto link: http://www.drkurek.pl/produkty/moc-i...fort-1500.html
    Przyjechał "specjalista" od tego handlowca: pomierzył, policzył, powychylał się przez okno, wskazał miejsca montażu panelu oraz sterownika. W grudniu 2013 zabierał te panele ze sobą do domu i oddawał kasę - 28000 zł !!! Tyle kosztowała ta cudowna instalacja na mieszkanie 95 m2. Rachunki wysokie, a w chacie zimno. Zresztą proszę poczytać moje poprzednie maile. Również ten o porównaniu z ogrzewaniem gazowym.
    Że mam starą chatę, zgadza się, kiepsko docieplona - zgadza się, wysokie sufity - zgadza się, częściowo stare okna - zgadza się. Ale to nie ja zapewniałem, że będzie ciepło i tanio - a tak je chwalą producenci i handlowcy. Widać, na kłamstwie daleko się nie zajedzie.

    Teraz mam panele innej firmy. Moc paneli zwielokrotniona. Jest ciepło. Ale cholernie drogo. Wyliczenia w poprzednich opisach.

    Tak więc system może działać - to potwierdzam. Ale ceny jak na Batorym (Panie Boże świeć nad jego morską duszą).

    Tyle w temacie.

    Dodam, że od początku sezonu grzewczego - do dziś zużyłem 10 740 kWh. Proszę sobie pomnożyć razy 1 kWh - w Poznaniu 0,574 zł.

    pozdrawiam,

    Michał
    Ostatnio edytowane przez posnanss ; 18-04-2014 o 20:24 Powód: literówka

  10. #1070
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    Asolt a mam jeszcze pytanie co sądzisz o dogrzewaniu w okresie przejściowym klimatyzatorem, już mi tutaj ktoś polecał, a ostatnio u mojego kolegi hydraulik mówił, że u niego w zakresach -5 wzwyż najtaniej wychodzi klimą. Niby to ma działać, jak pompa ciepła tyle, że jest w rozsądnej cenie.
    To dobre rozwiązanie, a tak jak proponuje TB czyli jedna jednostka centralna i nawiewy kanałami PEHD do wszystkich pomieszczeń to bardzo dobre rozwiazanie. Nie tylko na okresy przejsciowe. Mozna tez zastosowac multisplit, wtedy mamy i klimę i dogrzewanie w kilku pomieszczeniach niezaleznie.

  11. #1071
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał posnanss Zobacz post
    Witam,

    Jako użytkownik tych paneli potwierdzam słowa Pyxis. Z 750 watt nie wyciągnie się 1500 Wat . Takie rzeczy wskazywał właśnie mój pierwszy dostawca paneli oto link: http://www.drkurek.pl/produkty/moc-i...fort-1500.html
    Przyjechał "specjalista" od tego handlowca: pomierzył, policzył, powychylał się przez okno, wskazał miejsca montażu panelu oraz sterownika. W grudniu 2013 zabierał te panele ze sobą do domu i oddawał kasę - 28000 zł !!! Tyle kosztowała ta cudowna instalacja na mieszkanie 95 m2. Rachunki wysokie, a w chacie zimno. Zresztą proszę poczytać moje poprzednie maile. Również ten o porównaniu z ogrzewaniem gazowym.
    Że mam starą chatę, zgadza się, kiepsko docieplona - zgadza się, wysokie sufity - zgadza się, częściowo stare okna - zgadza się. Ale to nie ja zapewniałem, że będzie ciepło i tanio - a tak je chwalą producenci i handlowcy. Widać, na kłamstwie daleko się nie zajedzie.

    Teraz mam panele innej firmy. Moc paneli zwielokrotniona. Jest ciepło. Ale cholernie drogo. Wyliczenia w poprzednich opisach.

    Tak więc system może działać - to potwierdzam. Ale ceny jak na Batorym (Panie Boże świeć nad jego morską duszą).

    Tyle w temacie.

    Dodam, że od początku sezonu grzewczego - do dziś zużyłem 10 740 kWh. Proszę sobie pomnożyć razy 1 kWh - w Poznaniu 0,574 zł.

    pozdrawiam,

    Michał
    Nikt nie twierdzi ze panele nie działają jak nalezy. Ale jak widac prawidłowy dobór mocy na poszczegolne pomieszczenia (ozc) jest jeszcze wazniejszy niz dobor mocy pompy ciepła. Jezeli byłoby wykonane ozc i audyt to potencjalny uzytownik po zapoznaniu z kosztami ogrzewania głeboko by sie zastanowił nad ich montażem.

  12. #1072
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Robic we wlasnym domu jakies "protezy" z klima w roli glownej? - nie lepiej zrobic to jak nalezy?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  13. #1073
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Dzięki wielkie Asolt. Pewnie niektórym wyda się to dziwne, ale ja do TB mam zamiar się wybrać po wycenę reku i być może też kupno ogrzewania, ponadto zupełnie przez przypadek będę budować ( mam nadzieję, bo wszystko zależy od banku) dom o którym on mówił ( szkielet wszędzie około 40 cm wełny, przegroda U <0.1), więc będę żywym przykładem czy ten dom będzie tani w utrzymaniu czy nie ( a jakoś dziwni odnoszę wrażenie, że będzie).
    Pewnie jeszcze raz zamęczę was róznymi pytaniami, więc bądźcie cierpliwi

    Michale dzięki za wpis. Osobiście nigdy nie zdecydowałbym się na ogrzewanie prądem przy tak słabo ocieplonym domu, nawet gdyby sprzedawca paneli obiecywał mi cuda na kiju. Całe szczęście, że mogłeś im te panele za 28k ! zwrócić.

    Pozdrawiam serdecznie

    Pyxis twój pogląd już znam i uwierz mi wolę zapłacić za klimę 3 tysie nawet gdyby nie działała jako ogrzewanie, niż wywalić 50k w gruntową pompę i zrujnować całą działkę, która jest już zagospodarowana.
    Ostatnio edytowane przez scrabie ; 18-04-2014 o 20:45

  14. #1074
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    i hydraulik mówił, że u niego w zakresach -5 wzwyż najtaniej wychodzi klimą. Niby to ma działać, jak pompa ciepła tyle, że jest w rozsądnej cenie.
    Pompa ciepła działa jak pompa ciepła ,a to dopiero dziwo.

  15. #1075
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Robic we wlasnym domu jakies "protezy" z klima w roli glownej? - nie lepiej zrobic to jak nalezy?
    Nie chodzi mi o proteze, a bardziej o klime, dogrzewanie jest przy okazji, koszty tez nie są duze jak dawniej.
    To nie jest tak ze zmieniłem front i teraz popieram TB, zresztą dzis dyskusja była z nim dosc ostra, ale niekiedy TB proponuje sensowne rozwiązania w szkieleciakach.

  16. #1076

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Robic we wlasnym domu jakies "protezy" z klima w roli glownej? - nie lepiej zrobic to jak nalezy?
    Kiedyś zakupiłem klimę, podzieliłem się na FM opłacalnością jej montażu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4907928
    - uważasz, że to "proteza" boi zapłaciłem za tą pc mniej od Ciebie?
    UPSS - kupiłem sobie 2 takie pc - a co - kto "bogatemu" zabroni???
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 18-04-2014 o 22:06
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  17. #1077
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    - uważasz, że to "proteza" boi zapłaciłem za tą pc mniej od Ciebie?
    Koszta nie maja tu duzo do rzeczy. Chodzi o samo rozwiazanie, ktore niestety jest protezowaniem.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  18. #1078
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Pyxis błagam Cię nie spamuj. Wiemy, że masz pompę ciepła gruntową, wiem też, że sporo kosztowała, bo przeczytałem o tym już chyba w 5 różnych wątkach. Daj innym, którzy mają coś do powiedzenia na temat odpowiedzieć na pytanie. Pytałem o klimę i kbab odpowiedział za co mu dziękuję.
    Jeżeli chodzi o protezowanie to mogę Ci wytłumaczyć po co je chcę zrobić.
    Wolę wydac dajmy na to 3000 złotych na tę protezę, niż licząc po taniości 30000 zł + odsetki na gruntówkę. Jak się robi na kredyt to się myśli o takich rzeczach.

    Już nawet nie wspomnę o okresie zwrotu takiej inwestycji.

    Pozdrawiam

  19. #1079
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posnanss

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post

    Michale dzięki za wpis. Osobiście nigdy nie zdecydowałbym się na ogrzewanie prądem przy tak słabo ocieplonym domu, nawet gdyby sprzedawca paneli obiecywał mi cuda na kiju. Całe szczęście, że mogłeś im te panele za 28k ! zwrócić.

    .
    Tak w życiu jest, że nie na wszystkim znać się można. zwyczajnie producenci paneli i handlowcy tych systemów wprowadzają w błąd klientów.
    Jak wspomniałem już wcześniej, nie do końca maiłem wpływ na taki system ogrzewania. Mam i przestrzegam przed wysokimi kosztami użytkowania paneli na podczerwień. Nawet przy docieplonym budynku i tak będzie to najdroższe ogrzewanie. Chyba, ze stać kogoś na instalację fotowoltaniczną - wtedy można to częściowo zbilansować.
    Póki co przymierzam się do ocieplenia budynku - obecnie współczynnik dla ścian U=1,14. Po dociepleniu jakieś 0,25. Więcej nie dam rady, bo chata będzie wyglądała jak średniowieczny zamek z murami grubości 1 metra

    pozdrawiam,

    Michał

  20. #1080
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Po dociepleniu będzie na pewno dużo lepiej
    Ja planuję przegrodę u<0.1 zobaczymy jakie wyjdzie mi OZC, ale obstawiam, że nie powinno być większe jak 3000 kWh/rok. W takiej sytuacji dla mnie grzanie prądem jest opłacalne. Mam kotłownię ( będę się rozbudowaywać) i w ściany wrzucę pexa na wszelki wypadek, ale mam zamiar wcale ich nie podłączać. Oczywiście, życie zweryfikuje wszystko. Pamiętaj tylko żeby pod styropianem Ci wiatr nie latał, bo wyziębi ścianę na maxa, ale to już temat na osobny dział.
    Pozdrawiam

Strona 54 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony