dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 288 z 331
Pokaż wyniki od 5.741 do 5.760 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #5741
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inż.maliniak
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    433
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    ...nuda tu i nic się nie dzieje

    ...przecież te łączniki można policzyć choćby przez analogię w odniesieniu do m2 ściany, w ten sposób będzie widoczny ich wpływ na U całej przegrody, w każdym programie OZC jest taka opcja...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łączniki.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	286431
    Ostatnio edytowane przez inż.maliniak ; 27-10-2014 o 08:24

  2. #5742

    Domyślnie

    Cytat Napisał inż.maliniak Zobacz post
    ...nuda tu i nic się nie dzieje

    ...przecież te łączniki można policzyć choćby przez analogię w odniesieniu do m2 ściany, w ten sposób będzie widoczny ich wpływ na U całej przegrody, w każdym programie OZC jest taka opcja...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łączniki.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	286431
    dla jasności ST zinterpretuj i podaj konkretny wynik

  3. #5743
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    nudar, gdybyś przeczytał wątek wiedziałbyś że śruba mocująca kotwę do ramy (choć nie musi być stosowana gdy kotwy zapinają się bardzo mocno) generuje straty ok 100 W / sztuka (o ile pamietam) czyli same śruby jakich w oknie 150.150 powinno być tyle ile kotew czyli 12 szt generują na jednym oknie straty 1.200 W razy ilość 3500 (to wartość której sens rozumie tylko ST) daje CI rocznie, na SAMYCH ŚRUBACH 4,4 kW strat
    UWAGA
    Są to wyliczenia ST w tym wątku - a nie stan faktyczny - musiałem to dadać tą uwagę dla czytających nie zorientowanych za bardzo w temacie
    Daj spokój, w obronę można brać fachowców a nie manipulantów i nawiedzonych
    Mało tego, swych w obliczeniach ST przyjmuje temperaturę kotwy równą temperaturze zewnętrznej choć koncepcja ostatnio mu się zmieniła i ciepło zamiast z zewnątrz schładzać ramę oddawane jest od wewnątrz grzejąc ramę tym samym zwiększając straty generowane przez okno
    Ja już się w jego teoriach pogubiłem
    Swoją drogą ciekawe jaka jest temp. ramy okiennej przy np.-10oC,jaka jest temp. kotwy na styku kotwa-rama i kotwa mur.

  4. #5744

    Domyślnie

    ktoś się kiedyś bawił w obliczenie Psi na styku okno-mur w zależności od sposobu montażu i wykończenia ocieplenia
    Ktoś znający się na rzeczy gdyż podane wartości PSI sa podstawowymi danymi uwzględnianymi przy obliczaniu zapotrzebowania domu na energię - czyli strat w danym miejscu
    Przy montażu w licu ściany na kotwy przyjmuje się Psi 0,05 dla ocieplenia na równi z krawędzią ościeżnicy i 0,019 przy zakryciu ościeżnicy ociepleniem na 3 cm, i 0,00 dla montażu w warstwie ocieplenia z wykorzystaniem kotew metalowych (wtedy jeszcze MOWO nie było) .
    I tego wystarczy się trzymać a nie toczyć dyskusję z ignorantem

  5. #5745

    Domyślnie

    eeeetam, nie zamierzam dyskutować, niech sobie siedzą i liczą ile to MEGA Watów im przez kotwę ucieka
    Ja spadam w teren.

  6. #5746
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    toś cie się Koledzy rozbuchali
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Paździeż 3k.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	286447
    Wyliczanie burek value (Psi psi ) nie jest trudne, trzeba mieć wartość U referencyjne czyli czystą wymianę 1D porównać do wyniku przestrzennego to co nad ... bierze się z mostka... tu widać .. czysta szyba ma 1,4 a przy ramce ma ponad 2 ...tam jest coś heat flow 4,8 wat przez delta T 39 = 0,12 wata na 1mb x stopień C czy K.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 27-10-2014 o 09:18

  7. #5747
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Tak się zastanawiam od dłuższego czasu o czym mowa ? w jakim celu ? itd itp, takie dyskusje to Panowie powinniście prowadzić w zamkniętym wątku aby nie mieszać w głowach biednym inwestorom.

    Jeżeli ktoś we własnym domu chce eksperymentować i to nie ważne z czym ma do tego prawo o ile projekt na to pozwala a, że w Naszym Pięknym Kraju jakoś ze świecą szukać projektów, które w ścisły sposób określają co i jak - no to ... każdy robi co chce

    Jeżeli zaś chodzi o montaż stolarki to po pierwsze:
    - instrukcja montażu producenta - bo to ON będzie rozpatrywał ewentualne reklamacje i po drugie
    - ekipa montażowa, która potrafi i STOSUJE się do tego co w tejże instrukcji napisano.

    Jeżeli Inwestor będzie miał takową świadomość i sam wybierze własną drogę to Jego wola, wolna wola

    Pozdrawiam

  8. #5748
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Nydar jak sam zauważyłeś temat ma 295 stron, ciężko spamiętać gdzie co było, ale jak ktoś śledzi, to wie co było. Ty sam nie przeczytałeś całego, a ciskasz się o wyzywanie SajmonTempler, chociaż fakt faktem nic nie usprawiedliwia obrazy samej osoby. Aczkolwiek SajmonTempler udowodnił niejednokrotnie jakim jest ignorantem. Owszem ma dość ciekawy produkt, cenowo chyba korzystny, jednak sposób udowodnienia wszystkim, że jego jest lepsze, a "metal" jest be, woła o pomstę do nieba.

    Ja z wątku dowiedziałem się wiele ciekawych rzeczy, ale też kilogramy bzdur. Chłopaki starają się zdyskredytować SajmonTempler, po to aby ustrzec użytkowników, którzy nie mają zaparcia do przeczytania blisko 300 stron. Nie twierdzę też, że wszystko co on napisał jest bzdurą, no ale w większości.
    Lepiej bym tego nie ujął.
    Sam poczytuję wątek, język, obelgi i słownictwo mi nie pasują, ale też IGNORANCJA ze strony ST budzi taką odrazę ze nie reaguję.
    Dziwię się że z tak gorącego tematu Redakcja (ta i jakakolwiek inna) nie zrobi artykułu by uciąć dywagacje.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #5749
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Wg mnie rama przykryta węgarem, plus okno w całości w izolacji, to tak maluśki mosteczek, mosteczunio manimuni że szkoda sobie głowę zawracać jego wartością.

  10. #5750
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    jakiś rok temu pisałem to samo co teraz:
    koszt grzania domu 123m2 parterowego 0d września 2013 do września 2014 zmieściłem w 500zł [400zł prąd do pompy powietrznej i 100zł dla 0,5 m3 drewna do kominka]
    swoje 30 m2 prawie okien wysunołem w warstwe ocieplenia o 4 cm[ramy 9 cm] bez żadnych konsol[faktże ramy drewniane , na pcv tego bym się nie zrobił]
    ile bym zaoszczędziłbym z kosztów grzania gdybym wysunoł je całkowicie?
    100zł/250 zł/ 500zł/a może 1500zł?
    proszę o odpowiedż

    moje dodaTKOWE KOSZTY ZWIĄZANE Z TAKIM MONTAŻEM TO Z 100ZŁ
    AHA TYLKO MAŁE OKIENKA [2 SZT] WYSUNOŁEM CAŁKOWICIE ZE WZGLĘDÓW ESTETYCZNYCH.

    12 miesięczny koszt grzania to 500zł mnożać to copem 2,5 mojej powietrznej pompy wychodzi mi z 1250 zł gdybym jechła na czystym prądzie.

    proszę swoje obliczenia skonfrontować z kosztami wysunięcia całkowitego na konsolach i podać wyniki obliczeń po ilu latach ów montaż mi się zwróciłby
    po 2 /5 /10/25 /50/100latach?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  11. #5751

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Wg mnie rama przykryta węgarem, plus okno w całości w izolacji, to tak maluśki mosteczek, mosteczunio manimuni że szkoda sobie głowę zawracać jego wartością.
    odpowiem Ci w stylu ST
    Bredzisz, nie masz zielonego pojęcia, montaż w ścianie to dodatkowe straty a już zastosowanie kotew to 2-3 kW miesięcznych strat na tak spapranym montażu
    Jedynie montaż w ociepleniu na kotwach systemu AD to smak i sznyt


    A teraz na serio.
    Tak samo montaż szyby w XPSie, tak samo dziurka od klucza, tak samo.... i przykładów gdzie Inwestorom powoli zaczyna odbijać można mnożyć
    Zejdźmy na ziemię, te współczynniki o których mówimy stanowią znikomy procent strat całej chałupy i realnie nie mają znaczącego wpływu na końcowe koszty ogrzewania.
    I teraz inaczej.
    Koszty eksploatacji domu to nie tylko ogrzewanie i dochodzimy do sedna - czy Ci co teraz z uporem maniaka walczą o każdy 0,001 na Uw, PSI czy czort wie czym jeszcze tak samo oszczędnie w tym domu będa mieszkać bo ogrom kosztów to nasze przyzwyczajenia, TV jako radio, czy oglądamy czy nie ale działa, światło palące się wszędzie i tak by sąsiedzi widzieli jacy to bogaci jesteśmy i szczury miały widno panosząc się wokoło domu, podgrzewane podjazdy, ciepła woda lejąca się strumieniami itd itd itd
    I nagle okaże się, że 90% wydatków to nie ogrzewanie tylko nasze lenistwo i niefrasobliwość

    kszhuboli cię, że miedzy szybą a profilem masz tyle wolnej przestrzeni ? A zdejmij te listwy przyszybowe, kup taśmę rozprężną 15/10, przyklej ją do profila i pozwól by rozprężyła się do szyby - będziesz spał spokojniej. A czy to cokolwiek radykalnie mieni ? Może jedną łyżkę oleju opałowego na rok

  12. #5752

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    .... po ilu latach ów montaż mi się zwróciłby....
    w 99% domów nie zwróci się nigdy, prędzej okna wymienisz na nowocześniejsze.
    Ale poruszyłaś inny problem - zwróci się czy się nie zwróci. Błąd, chałupa nigdy Ci się nie zwróci tak samo jak samochód czy dzieci - te ostatnie jeszcze przyśpieszą siwe włosy na łepetynie
    Dom musi spełniać wyjątkowe wymagania by taki montaż zbilansował się z kosztami ogrzewania w czasie 20-30 lat w przypadku domów energooszczędnych a którtszy dotyczy to tylko domów pasywnych. Inni decydujący się na montaż w ociepleniu czynią to z estetyki (ty także tak zrobiłaś w dwu oknach), snobizmu, czy przy dokładnych obliczeniach OZC wyszło, że 25 lat to nie jest czas istotny na zwrot inwestycji
    Poza tym uwzględnić w rozważaniach trzeba medium jakiego używamy do pokrycia strat. To bardziej złożony problem i nie wolno uogólniać
    Poza tym do czorta to nie giełda tylko okna i ich montaż

  13. #5753

    Domyślnie

    ten problem przekłada się na wychłodzenie uszczelki w listwie przyszybowej, tam zawsze zaczyna się w pierwszej kolejności wykraplać nadmiar wilgoci
    Ale to temat dla szukających dziury w całym
    A co do piany zamiast taśmy - no nie do końca lepiej , jak zabijesz listwę przyszybową to ona będzie jeszcze długo pracować i może wyjść na zewnątrz przez uszczelkę lub w narożach. Bezpieczniej choć drożej jest taśmą
    Poza tym nie do końca wiem jak reaguje tiocol i butyl na pianę, czy przypadkiem nie jest to dla szczelności pakietu zagrożeniem - nie wiem

  14. #5754

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    To chyba nie podejmę się tego karkołomnego zadania! No nic, będę jakoś musiał znieść te gigantyczne straty
    no niestety, kilowaty nie na straty

  15. #5755
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    zawsze zaczyna się w pierwszej kolejności wykraplać nadmiar wilgoci
    Ale to temat dla szukających dziury w całym
    o ile to jest raz na ruski rok, ok jeszcze przeżyję, ale ścieram co dzień wodę, z szyby, z uszczelki.
    Grzyb

  16. #5756
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ale nie przy +8 na zewnątrz szyba zlana wodą przy ramce dołem i na bokach i tak co dzień
    http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...art=17&ndsp=21 dziękuję za takie okna ... trzymanie 20-30% wilgotności ... dziękuję ...
    Stąd aby to zniwelować potrzeba XPS'a .. na środku szyby pojawia się para przy -20 ... dopiero
    to wina tej ramy 3k plus ramki alu między szybami ... profil 3 komorowy oznaczenie kodowe NATO "obornik"

    Dla mnie ciepłe okno to w tedy będzie kiedy wyjdę jak dziś na zewnątrz (było koło 0)
    i zobaczę wszędzie rosę, całe szyby w rosie od zewnątrz wszytko ładnie pokryte, to znaczy że nie podgrzałem niczego na tyle aby się rosa nie osadziła.
    A przy mrozie chętnie zobaczę szron na szybie od zewnątrz to powiem okno jest na 6 ...
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 27-10-2014 o 17:04

  17. #5757

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    U mnie ostatniej zimy w największe mrozy pojawiała się wilgoć na ramce i kilku cm szyby ale tylko na dole bo po bokach i u góry nic, pewnie konwekcja suszyła.
    słuszna dedukcja

  18. #5758
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://www.msokna.com/clima.jpg stąd to jest jedyne co moje patrzenie może zdzierżyć.
    To pierwsza jaskółka. Choć jest tak ładnie wyprofilowana że i tak by EPS wszedł głęboko na ramę.
    Jak okno 3k zostanie zasypane świeżym śniegiem, cud, nale przy -5 przestaje się woda wytrącać. I tu właśnie leży mój ból. Jak był gościu co robi okna, (mała manufaktura) to echy, ochy było nad okuciami ... to jak by w krowi placek cyrkonię wsadził.
    Mam dość grzyba na uszczelkach, walczę prężnie z nim wycierając tyle kiedy zauważę ..
    http://www.inwestprofil.pl/euro-60.html taka propaganda niczym z Korei Północnej ...
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 27-10-2014 o 17:27

  19. #5759
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "Wg mnie rama przykryta węgarem, plus okno w całości w izolacji, to tak maluśki mosteczek, mosteczunio manimuni że szkoda sobie głowę zawracać jego wartością."

    Tam nie ma zadnych mostkow. Kotwy siedza w ociepleniu. Nawet termowizja, najlepsza tego nie wykryje. Przy obliczenaich pomija sie wlyw kotew.

  20. #5760
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Inwestprofil. 42 dB. Skad oni to wyrabali.
    No i kto w Polsce sprzedaje takie przestarzale profile. To nawet do obory sie nie nadaje.
    Dobra jest tez ta szczelnosc na wode. Pic i fotomontaz.

Strona 288 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony