dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 290 z 331
Pokaż wyniki od 5.781 do 5.800 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #5781
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak jak Ty uparcie drążysz kwestie słabej termiki okien, tak my twierdzimy, że bardzo prowdopodobny jest błąd wykonawczy lub tkwiący także w innym miejscu niż tylko okno A tego warunku programy nie wychwycą.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #5782
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/attachmen...483459&thumb=0
    uważam sprawę tych okien za remisową, nie bez udziału krnobrnej teściowej.
    Walka o rozszczelnienie i mamy co mamy.
    70% wilgotności przyznasz iż to położy każde okno.
    W tech chwili jest przewietrzone i rozszczelnione i mimo temp koło 0
    Pary nie ma na szybie czy ramce.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 28-10-2014 o 09:39

  3. #5783
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SajmonTempler

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    90-613
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    System AD nie gwarantuje tego, mało tego, jak się dokładnie przyjrzymy temu rozwiązaniu jedynym elementem mocującym okno jest piana montażowa a to jest karygodnym błędem montażowym. Dla nie znających tego pomysłu, system AD podpiera je tylko w dwu (!) miejscach bez względu na szerokość okna - wystarczy odrobina wyobraźni i porównania z zaleceniami montażowymi Rossenheim czy ITB których ST chyba nie czytał bo tam ma dokładnie podane rozmieszczenie i sposoby mocowania okna.
    Kolejne herezje opowiadane przez ST dotyczą szczelności co w świetle ogłoszonych wyników testów przez T12345T także jest błędem, ST twierdzi że sama piana wystarczy, testy dowodzą, że nie wystarczy.
    Co Ty bredzisz. W technologii AD okno osadzone w warstwie ocieplenia jest związane z murem nośnym kotwami co 50cm na całym obwodzie ramy, łącznie z dołem. Okno spoczywa na podporach okiennych co 80cm, a tylko dla okien o szerokości 120cm dopuszcza się 2 podpory, każda o nośności gwarantowanej 100 kg. Uszczelnienie ramy okiennej jest poczwórne; taśma rozprężna, piana montażowa, folia w płynie + listwa dylatacyjna z uszczelką gumową od wewnątrz.

  4. #5784
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    To że coś uniesie, przeniesie to nie znaczy że będzie na tyle sztywne aby działało.
    Jeśli Twój system AB kosztuje za jedną wspórkę 3-4zł to jeszcze idzie to zjeść.

  5. #5785
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał SajmonTempler Zobacz post
    Co Ty bredzisz. W technologii AD okno osadzone w warstwie ocieplenia jest związane z murem nośnym kotwami co 50cm na całym obwodzie ramy, łącznie z dołem. Okno spoczywa na podporach okiennych co 80cm, a tylko dla okien o szerokości 120cm dopuszcza się 2 podpory, każda o nośności gwarantowanej 100 kg. Uszczelnienie ramy okiennej jest poczwórne; taśma rozprężna, piana montażowa, folia w płynie + listwa dylatacyjna z uszczelką gumową od wewnątrz.
    W jaki sposob gwarantowana? Przez kogo?

  6. #5786

    Domyślnie

    przecież ST daje certyfikat samozwańczy certyfikat

  7. #5787
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Postep. Znalazly sie kotwy. Nie ma ich na rysunkach, nie ma w opisie Templara. Teraz sa. Zapewne metalowe.

    Folia w plynie - a co to jest ????????????

  8. #5788
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SajmonTempler

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    90-613
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    W jaki sposob gwarantowana? Przez kogo?
    Każdy producent daje gwarancje na elementy które produkuje. Dzisiaj nie ma tak, że produkcja jest oderwana od gwarancji.

  9. #5789
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SajmonTempler

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    90-613
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    Postep. Znalazly sie kotwy. Nie ma ich na rysunkach, nie ma w opisie Templara. Teraz sa. Zapewne metalowe.
    Folia w plynie - a co to jest ????????????
    Na wszystkich rysunkach w internecie i dokumentacji oraz w opisach, były, są i będą kotwy, bo one wiążą ramę okienną z murem nośnym. Okno osadzone w warstwie ocieplenia musi być dobrze związane z murem. Folia w płynie jest w postaci gęstego płynu, stosuje się ją w uszczelnianiu wszelkich powierzchni narażonych na wilgoć. Ma bardzo dobrą przyczepność do murów i tynków. Po wyschnięciu jest elastyczna i nierozpuszczalna. Pociągniesz pędzlem dwa razy i masz grubość 2mm. W każdym postępowym składzie budowlanym to dostaniesz. Do tego jeszcze jest tania.

  10. #5790

    Domyślnie

    Cytat Napisał SajmonTempler Zobacz post
    .....Do tego jeszcze jest tania.
    i to jest jej jedyna zaleta jak i marketingowe pranie mózgów - obejrzyj sobie taką "folie" po pięciu latach i nigdy jej już nikomu nie polecisz

  11. #5791
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Na tych twoich rysunkach kotew nie bylo. Mam ci te twoje rysunki przedstawic ???
    Gwarancje mozna dac na podstawie badan zamontowanego okna. Badan nie robiles. usilujesz sprzedawac szajs i badziewie.

    Dorysowales te kotwy, zreszta nieudolnie kopiujac instrukcje montazu. Mam te twoje stare rysunki zachowane.
    Ostatnio edytowane przez pchelek ; 28-10-2014 o 16:59

  12. #5792

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    ...nie trzeba 5-ciu, po dwóch odłazi. I to renomowanej f-my.
    To że odłazi to mały pikuś, pęka na załamaniach i woda wnika w głąb "uszczelnienia"
    Kolejny badziew wprowadzony na rynek marketingiem
    A ludziska to łykają . . . czyżby trzeba było zawsze cytować już klasyka ?
    "Głupi narów, wszystko kupi" (J.Kurski)

  13. #5793
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SajmonTempler

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    90-613
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    Na tych twoich rysunkach kotew nie bylo. Mam ci te twoje rysunki przedstawic ???
    Gwarancje mozna dac na podstawie badan zamontowanego okna. Badan nie robiles. usilujesz sprzedawac szajs i badziewie.
    Dorysowales te kotwy, zreszta nieudolnie kopiujac instrukcje montazu. Mam te twoje stare rysunki zachowane.
    Nie strasz tylko je pokaż. Wszystkie stare i nowe rysunki jakie masz. Jak na razie to tylko w kłamstwach jesteś dobry. Nie odpowiedziałeś na żadne moje pytanie, bo Twoja obecność na tym forum jest tylko zwalczaniem konkurencji.

  14. #5794
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SajmonTempler

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    90-613
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    To że odłazi to mały pikuś, pęka na załamaniach i woda wnika w głąb "uszczelnienia"
    Kolejny badziew wprowadzony na rynek marketingiem
    A ludziska to łykają . . . czyżby trzeba było zawsze cytować już klasyka ?
    "Głupi narów, wszystko kupi" (J.Kurski)
    O jakich załamaniach Ty piszesz? Na pianę PUR rozprowadzasz folię w płynie, a potem na nią kładziesz tynk wewnętrzny, który ma dobrą przyczepność do tej folii, bo jedno i drugie jest na bazie wody. Całość z listwą dylatacyjną tworzy szczelny monolit. Czy słyszałeś, aby ktoś po 2 latach miał pęknięcia tynku na framugach okien? Popłynąłeś w kłamstwie teraz na całego. Ucz się nowości, które wchodzą w użycie codziennie i nie pisz bzdur.

  15. #5795
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "Nie odpowiedziałeś na żadne moje pytanie" Z idiotami dyskusja nie ma sensu.

  16. #5796

    Domyślnie

    Cytat Napisał SajmonTempler Zobacz post
    O jakich załamaniach Ty piszesz? Na pianę PUR rozprowadzasz folię w płynie, a potem na nią kładziesz tynk wewnętrzny, który ma dobrą przyczepność do tej folii, bo jedno i drugie jest na bazie wody. Całość z listwą dylatacyjną tworzy szczelny monolit. Czy słyszałeś, aby ktoś po 2 latach miał pęknięcia tynku na framugach okien? Popłynąłeś w kłamstwie teraz na całego. Ucz się nowości, które wchodzą w użycie codziennie i nie pisz bzdur.
    taaaa..... pisz dalej, jest się z czego pośmiać
    Kochanieńki, każda twoja kolejna wypowiedź to bzdura a o nowościach lepiej nie pisz, bo mało o nich wiesz

  17. #5797
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    "Nie odpowiedziałeś na żadne moje pytanie" Z idiotami dyskusja nie ma sensu.
    Na moje też nie odpowiedział więc nie masz co czekać

    Co do folii w płynie Panowie trochę przesadzacie, folia w płynie jest OK ale należy ją stosować w miejscach i w sposób jaki zaleca producent a ja nie przypominam sobie aby takowa folia występowała jako produkt samoistny jest ona jedynie składnikiem systemów hydroizolacji.
    http://muratordom.pl/lazienka/materi...,135_5038.html

    I tutaj ładnie macie wszystko wyrysowane, jak widać każdy narożnik czy też inne miejsce narażone na możliwość spękania ma własne elementy dodatkowe jak właśnie folie, kołnierze itp.

    A to kolejny przykład na "oszczędności", bzdurne i niewłaściwe.

    Pozdrawiam

  18. #5798
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    MMichale. Obawiam sie ze ta folia w plynie rozpusci pianke PUR. Folia w plynie jest przeznaczona do przyklejania hydroizolacji i jest to produkt rozpuszczalnikopodobny

  19. #5799
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    jakiś rok temu pisałem to samo co teraz:
    koszt grzania domu 123m2 parterowego 0d września 2013 do września 2014 zmieściłem w 500zł [400zł prąd do pompy powietrznej i 100zł dla 0,5 m3 drewna do kominka]
    swoje 30 m2 prawie okien wysunołem w warstwe ocieplenia o 4 cm[ramy 9 cm] bez żadnych konsol[faktże ramy drewniane , na pcv tego bym się nie zrobił]
    ile bym zaoszczędziłbym z kosztów grzania gdybym wysunoł je całkowicie?
    100zł/250 zł/ 500zł/a może 1500zł?
    proszę o odpowiedż

    moje dodaTKOWE KOSZTY ZWIĄZANE Z TAKIM MONTAŻEM TO Z 100ZŁ
    AHA TYLKO MAŁE OKIENKA [2 SZT] WYSUNOŁEM CAŁKOWICIE ZE WZGLĘDÓW ESTETYCZNYCH.

    12 miesięczny koszt grzania to 500zł mnożać to copem 2,5 mojej powietrznej pompy wychodzi mi z 1250 zł gdybym jechła na czystym prądzie.

    proszę swoje obliczenia skonfrontować z kosztami wysunięcia całkowitego na konsolach i podać wyniki obliczeń po ilu latach ów montaż mi się zwróciłby
    po 2 /5 /10/25 /50/100latach?
    dziękuję nikt ważny za odpowiedż -nie do końca z nią się zgadzam ale rozumiem Twoje intencję.
    o ile rozumiem taki montaż w domach około 30 kwhm2rok [choć widzę po sobie żę to też nie ma sensu ]
    to w typowych domach obecnie budowanych typu 100kwh m2 rok to uważam że jest tak wiele do poprawienia co innego żeby zejść chociaż w okolice 50-60 kwhm2rok
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  20. #5800
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    MMichale. Obawiam sie ze ta folia w plynie rozpusci pianke PUR. Folia w plynie jest przeznaczona do przyklejania hydroizolacji i jest to produkt rozpuszczalnikopodobny
    No właśnie o tym napisałem - należy stosować rozwiązania zgodnie z ich przeznaczeniem a nie wyszukiwać NOWYCH zastosowań bo coś się komuś wydaje, że można, że będzie działać itd - i tyczy się to nie tylko folii w płynie

    Pozdrawiam

Strona 290 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony