dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 45
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 891
  1. #801

    Domyślnie

    Skoro mowa o projektantach, to opiszę jak ja to widziałem ze swojej strony. Gdy poszukiwałem swojego projektanta, każdy na dzień dobry pytał mnie o powierzchnię mieszkania i dzielnicę. Bardzo prosty sposób, żeby sprawdzić czy ma się do czynienia z klientem, którego stać na drogie mieszkanie w prestiżowej dzielnicy. Niestety ja swoje mieszkanie kupiłem raczej w tej drogiej dzielnicy, więc od razu na tej podstawie pojawiała się kwota za projekt. Zwykle to było coś w okolicach 7-15 tys. z mieszkanie 70 m2. Niezła sumka jak na kilkanaście dni pracy przeplatanej z innymi klientami/projektami. Gdy próbowałem negocjować informując projektanta, że nie potrzebuję projektu dwóch sypialni i salonu, wystarczy mi kuchnia i łazienka, od razu górę brały twórcze aspekty: ale tak to się nie da, bo mieszkanie musi być spójne jako całość. Ogólnie każda moja rozmowa z projektantem kończyła się fiaskiem, bo najzwyczajniej w świecie w d* im się poprzewracało.

  2. #802
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sniper Zobacz post
    Ogólnie każda moja rozmowa z projektantem kończyła się fiaskiem, bo najzwyczajniej w świecie w d* im się poprzewracało.
    Niekoniecznie! Podobną historię mógłbym Ci opowiedzieć o adwokatach albo lekarzach.
    To ,że są takie ceny i takie podejście do klienta w wielu miejscach wynika raczej z zachowania rynku. Gdybyś poszukał znalazłbyś też niejednego, który za metr weźmie tylko 60zł , dojedzie za to z Pcimia i pocałuje w rękę a robotę skończy po tygodniu.
    Znam pracownię gdzie 2 wzięte panie za metr winszują sobie od 1500zł w górę i wcale nie narzekają na brak klienteli.
    Za metr w pewnym znanym apartamentowcu za projekt płacono 3tys zł, ale metr garsoniery kosztował ... no powiedzmy 35tys. Te niecałe 8,5 %. W tej sytuacji to dużo za projekt?
    Komu się tu przewróciło w d* ?
    Znam też klientów , którzy na ofertę ze średniej półki wymagań przy kwocie 300zł od metra patrzą na projektanta jak na początkującego studenta albo znudzoną siedzeniem w domu panią po kursie z małym doświadczeniem lub raczej bez. W takie "coś" oni z zasady nie wchodzą.
    Cena zależy od wielu rzeczy.
    Z własnego podwórka podam Ci przykład. Projekt ( pełen zakres autorski) wnętrza domu ok. 300m2 od koncepcji do zamkniętej dokumentacji robiłem przez 1 rok i 2 miesiące ( 3 tygodnie urlopu rocznie w tym święta i niedziele leżałem bykiem - przyznaję ze wstydem).
    O innych pracach mogłem zapomnieć, chociaż korciło. Robota była w systemie 3 zmianowym dla mnie z przewagą 2 zmiany, inwestor przecież też pracował a w nocy był już zmęczony swoją pracą i chciał wypocząć. Nie było więc mowy przepraszam ale po 17, zamykamy.
    Nadzór nad wykonaniem, który zajmował mi średnio 4 godz.dziennie, pozostawiał raczej niewiele czasu na inne "fuchy" a zajął mi równo 8 następnych m-cy.
    Czy według Ciebie, żeby nikt nie powiedział, że mi się poprzewracało, powinienem umówić się na minimalną kwotę, którą Ty uzyskałeś a skwitowałeś, że wygórowana tzn. 100zł za metr i pracować za to przez prawie 2 lata? Sorry! Wolałbym nauczyć się dobrze kłaść płytki, brać od metra nawet i 80zł a po góra 3 miesiącach pójść na inną budowę.
    Kwota za projekt kiedyś liczona była standard procentowo od kosztorysu. Teraz zostało to gdzieś w głowie przy liczeniu od metra, bo nikt nadal nie chce brać niewiadomych pieniędzy i odpowiedzialności za to gdy będzie "przerzucał" meble i materiały za setki tysięcy przy marnej do całości zapłacie. Stąd ta chęć sondowania wartości inwestycji, bo inwestor wciąż niechętnie chce się przyznać jaki będzie kosztorys. Panie ładnie jak nie wiem co ale żeby tanio.
    Fantastycznymi pomysłami, projektant przecież powinien rzucać jak z rękawa - co najmniej po 10 na godzinę, podczas porannego picia kawy.
    Przepraszam. Temat w tym wątku to kompletny OffT, ale sprowokowałeś.
    Ostatnio edytowane przez 2112wojtek ; 24-07-2015 o 01:44

  3. #803
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Filip_CARVERS

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-206
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja z mojego doświadczenia mogę dodać, że wszystko zależy od tego czy się trafi na młoda projektanta, który rozwija swoje portfolio czy na na takiego, co już ma sporo klientów., Z młodym rozmawia się dużo łatwiej i chętnie zgodzi się tylko na projekt łazienki czy kuchni.

  4. #804

    Domyślnie

    Żeby nie sciągać polecam jakiś online program - GoogleSketchUp, Ikea albo Roomtodo. Są dobre, z ostatniego korzystam sam
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-08-2015 o 15:13

  5. #805

    Domyślnie

    Witam,

    Jakie programy polecacie dla kogoś zupełnie początkującego? Czy te programy sa łatwe w obsłudze czy lepiej dać sobie spokój i wydać parę stów na projektanta?

  6. #806

    Domyślnie

    Ale przecież w projektowaniu wnętrz nie chodzi jedynie o umiejętność obsługi takiego, czy innego programu. Projektant posiada wiedzę z zakresu wielu dziedzin. Jeśli chcesz tylko rozmieścić meble, skorzystaj z jakiegoś bezpłatnego programu wymienionego wcześniej. Programy zaawansowane są płatne i drogie. Jednak musisz znać choćby podstawy ergonomii. Jeśli nie czujesz się na siłach i nie masz pomysłu na wnętrza, skorzystaj z pomocy projektanta.
    "dziwny jest ten świat..."

  7. #807
    Banned
    daryjka90

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-800
    Posty
    7

    Domyślnie

    No więc właśnie... jeśli chcesz zabrać się do projektowania, musisz choć odrobinę siean tym znać! A nie tylko zainstalować sobie progam...

  8. #808
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lukaniu05710

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    9

    Domyślnie

    Działam obecnie na PRO100 wersja 5.20 i jak do tej pory sprawdzał się w 100% lecz niestety zaczyna mi brakować nowych aktualizacji, konkretnie chodzi o bazy mebli. Czy jest możliwość pobrania takiej bazy z innych programów bądź od producentów mebli? Chyba ze najwyższa pora na zmianę programu na inny, tylko na jaki?

  9. #809
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Również poszukuje jakiegos programu. Jak ktoś ma z aktualną baza mebli, dodatków to bardzo proszę o komentarz

  10. #810

    Domyślnie

    ŻADEN, nawet najlepszy program do projektowania nie ma "aktualnej bazy mebli, dodatków" - bo niby, co to oznacza?
    JAKICH mebli i JAKICH dodatków?
    Cały problem przy korzystaniu z takich programów (poza, oczywiście umiejętnością korzystania z nich) to właśnie BIBLIOTEKA (czyli wspomniana baza).
    Tą się buduje latami, a i tak nigdy nie jest doskonała. Bo co chwile albo coś się dezaktualizuje albo dochodzą nowe elementy.
    Żeby ją uaktualniać, trzeba wiedzieć CZEGO i GDZIE szukać.
    To jest min innymi ta właśnie część pracy każdego projektanta, na którą w ogóle nie zwracają klienci - którym się wydaje, że wszystkie te "meble i dodatki" znajdowane są w kapuście.
    Ot leżą sobie i wołają: "Weź mnie, weź mnie".

  11. #811
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lukaniu05710

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    9

    Domyślnie

    Polecam pro 100

  12. #812

  13. #813

    Domyślnie Program do projektu remontu i wystroju

    Cześć, planuję zrobić gruntowny remont mieszkania, lecz chciałbym sobie to w odpowiedni sposób rozrysować. Rozplanować gdzie mam wybrzuszenia, gdzie ściany idą krzywo albo gdzie tracę pion czy poziom. Uwzględnić na nim warstwę gładzi, kleju do płytki, płytek, konstrukcji pod płytę kg itp. Kanaliza, elektryka itp. Chciałbym mieć możliwość rozplanowania płytek w taki sposób by jak najmniej było docinek. Później dodać jakieś mebelki i zwizualizować to w 3D

    W szkole robiłem w AutoCAD, ale ciężko to projektowaniem nazwać bo po prostu przerysowywaliśmy elementy z rysunku technicznego na kartce i zamienialiśmy na 3D.

    Chciałbym w miarę profesjonalnie do tego podejść, ponieważ być może w przyszłości zajmę się remontowaniem/budową i do tego chciałbym klientowi dać dokładny rysunek techniczny i wizualizację 3D, którą będę później realizował.

    Pozdrawiam

  14. #814

    Domyślnie

    Sketch Up + darmowa Kerkythea do renderowania

  15. #815
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sambuca2009

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-533
    Posty
    15

    Domyślnie

    dzień dobry, mam pytanie odnośnie programu PRO100, po tygodniu nauki dużo już w nim potrafię zrobić z tym że nie mogę znaleźć takiej przyziemnej funkcji jak "linijka" albo coś takiego - chodzi o określenie odległości między np postawionym w projekcie stołem a szafą (linia nie pod kątem prostym do projektu).
    czy ktoś może mi powiedzieć gdzie to znajdę? bo podejrzewam że gdzieś jest tylko nie mogę na to trafić

  16. #816

    Domyślnie

    cześć,
    orientuje się ktoś może w jakim programie uzyskam taki efekt?



  17. #817
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kaja1973

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Grójec
    Kod pocztowy
    05-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Również poproszę

  18. #818
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał lis3k Zobacz post
    cześć,
    orientuje się ktoś może w jakim programie uzyskam taki efekt?

    W każdym programie 3D , który korzysta co najmniej z silnika z możliwością uzywania metody oświetlenia globalnego. Tutaj masz prawdopodobnie do czynienia z prostym silnikiem wykorzystującym mapowanie radiosity i imitującym kaustykę raytracing bez obrazowania fotonowego czy path tracingu Monte Carlo .
    Programy posiadające ten rodzaj wewnętrznych silników to np. ProCad, Palete Cad, Cad Project, itd lub pakiet Intericad, Archicad albo też dowolny inny modeler 3D obsługiwany minimum przez V-ray.
    Taki efekt daje Sketchup z zewnetrznym Artlantisem, wspomniany Archicad, Arch-Cad i wiele , wiele innych.

  19. #819
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rustler

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    ok, ale który według ciebie jest najlepszy?

  20. #820
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał anika1003 Zobacz post
    Sketch Up + darmowa Kerkythea do renderowania
    Sketch Up ... polecam jak najbardziej.
    Do prostego modelowania jest wystarczający z dużą, dostępną, gotową bazą modeli 3D, dodatkami i różnymi silnikami do renderowania ( darmowymi i płatnymi ).
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 05-04-2016 o 12:14
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Strona 41 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony