dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 129
  1. #81
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydro-gaz Zobacz post
    Chyba nie wiesz o czym piszesz
    Serwisuję Viessmany, Junkersy itp. i co ? w nich nie padają zespoły gazowe? już nie wspominam o cenach płyty głównej i wentylatorów np. w takich Viessmanach.... Vitodens 200 płyta główna 2350zł. no rewelacja


    Obsługuję brotje 25kW 50kW 100kW w których regularnie przelewam wymiennik chemią jeszcze nigdy nie wymieniałem wymiennika....
    Większość problemów wynika z kiepskiego serwisu.... Nie raz spotkałem się z kotłem który "Panie co rok czyszczony" a po otwarciu komory spalania okazuje się że kocioł był czyszczony , ale szmatką z wierzchu
    Każdy kocioł ma plusy i minusy ale przez marną obsługę serwisową długo nie będą chodzić bezawaryjnie.
    Obecnie Brotje wypuściło nową Serię kotłów EVO. Wymiennik pokryty jakąś nano powłoką coś jak w buderusie gb 172 oraz, autokalibracja co 100h pracy więc w teorii powinny być mniej podatne na zabrudzenia
    Szanowny kolego , skoro było tak dobrze to w jakim celu wymiennik został pokryty specjalną warstwą zapobiegającą przyleganiu osadów???
    Jeżeli nie było problemu to jaki jest cel podniesienia kosztów produkcji .????

  2. #82
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hydro-gaz

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-350
    Posty
    17

    Question

    Czy ja gdziekolwiek napisałem że nie ma co poprawiać w tych wymiennikach?

  3. #83
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydro-gaz Zobacz post
    Czy ja gdziekolwiek napisałem że nie ma co poprawiać w tych wymiennikach?
    Napisałeś ,że były dobre. A ja twierdzę ,że nie były.
    Oczywiście można stosować wyrafinowaną chemię i wyjmować wymiennik z kotła . Ale to pracochłonna i droga zabawa , a do tego mało skuteczna .
    Nie wiele jest tak trudnych do czyszczenia kociołków . No może te nowe . Ale czy warto ryzykować ????

  4. #84
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hydro-gaz

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-350
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Napisałeś ,że były dobre. A ja twierdzę ,że nie były.
    Oczywiście można stosować wyrafinowaną chemię i wyjmować wymiennik z kotła . Ale to pracochłonna i droga zabawa , a do tego mało skuteczna .
    Nie wiele jest tak trudnych do czyszczenia kociołków . No może te nowe . Ale czy warto ryzykować ????
    W dalszym ciągu nie wiem gdzie ja tak napisałem.

    Przy regularnych przeglądach nie jest konieczny demontaż wymiennika, wyjęcie wymiennika zajmuje nie więcej jak 5 minut więc faktycznie bardzo czasochłonne Mało skuteczna? dlaczego?

  5. #85
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydro-gaz Zobacz post
    W dalszym ciągu nie wiem gdzie ja tak napisałem.

    Przy regularnych przeglądach nie jest konieczny demontaż wymiennika, wyjęcie wymiennika zajmuje nie więcej jak 5 minut więc faktycznie bardzo czasochłonne Mało skuteczna? dlaczego?
    Widzę ,że nie wyjmowałeś wymiennika
    -demontaz palnika
    -spuszczenie wody z kotła
    -demontaż odpowietrznika
    -demontaż izolacji termicznej (wyjątkowo kruchej).
    -wydobycie wymiennika o wadze około 5 kg
    to wszystko zanim zacznie sie czyszczenia.
    Ciekawe jak sprawdzasz stopień oczyszczenia (czyli jakości wykonanej pracy )???
    To ,że jesteś zadowolony nie świadczy o czystości wymiennika

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hydro-gaz

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-350
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Widzę ,że nie wyjmowałeś wymiennika
    -demontaz palnika
    -spuszczenie wody z kotła
    -demontaż odpowietrznika
    -demontaż izolacji termicznej (wyjątkowo kruchej).
    -wydobycie wymiennika o wadze około 5 kg
    to wszystko zanim zacznie sie czyszczenia.
    Ciekawe jak sprawdzasz stopień oczyszczenia (czyli jakości wykonanej pracy )???
    To ,że jesteś zadowolony nie świadczy o czystości wymiennika
    A no widzisz tak się składa że wymienników zdemontowałem kilkadziesiąt.... Widocznie Ty znasz tę procedurę z instrukcji obsługi. Wydawało mi się że przy każdym przeglądzie należy spuścić wodę z kotła, i zdemontować palnik... wykręcenie odpowietrznika dostępnego od góry kotła w dodatku uszczelnionego oringiem, to nie jest chyba jakiś szczyt umiejętności i pracochłonne procedury? Nie rozumiem co tam zajmuje tyle czasu i robi kłopotu... Wymiennik montowany na 4 śrubkach i dwóch nakrętkach ?

    Jakość wykonanej pracy zapewne sprawdzę na podstawie pomiaru zużycia gazu na "kominiarzu"

  7. #87
    m_ch_konto usunięte
    Guest
    m_ch_konto usunięte

    Domyślnie

    Panów dyskusja niestety potwierdza jedynie moją opinię użytkownika na temat kotłów Brotje. A moje doświadczenia sa następujące.: Przegląd przez autoryzowany serwis 250pln/rok (jeden z najdroższych na rynku); awaria płyty ok. 2300PLN (podobno przepięcie, ale dopiero po naprawie zorientowałem się, że to mało prawdopodobne, przecież mam dodatkowe zabezpieczenia od strony sieci. Dodatkowo znalazłem w necie informację, że firma wypuściła partię z wadliwymi płytami w tym na rynek polski i nie przyznała się. Ponieważ jako użytkownik nie potrafię udowodnić wady fabrycznej przyjąłem do wiadomości, że usterak była następstwem przepięcia sieci). Wymiana zaworu trójdrogowego, chyba tak się on nazywa, - zawór występuje tylko w komplecie z elektroniką, którą łatwo zdjąć i przełożyć na sam zawór, nie pamiętam dokłądnie ale 350-450 PLN. Czyszczenie chemią 800PLN, czyszczenie chemią na gwarancji (po niespełna pól roku) gratis - żadna pociecha. Po tym czyszczeniu nadal piec pracuje niestebilnie, buczy lub się wyłacza. Zapomniałem jeszcze o wentylatorze, który był wymieniany 2 razy, na szczęście w okresie gwarancyjnym. Awarii miałem tak dużo, że postanowiłem zmieniać firmy serwisujące sądząc, że może nie do końca poprzednia posiadała wystarczające kompetencje. Ostatecznie stwierdzam, że poziom wiedzy był jednakowy. Poziom cen za usługę równieź praktycznie we wszystkich jednakowy.

    Serwis Brotje w okolicach Poznania - miły, uprzejmy, punktualny ale i bezradny.... a może zadowolony zarazem, bo piec psuje mi się średnio 1 na rok, czyli prócz przeglądów dodatkowe koszty o których wyżej napisałem.
    Efekt - wymiana na bardziej popularny na rynku i mam nadzieję, że mniej awaryjny. Pytanie do siebie: dlaczego tak późno? Pytanie do producenta : 7 lat to za poźno?

    Osobiście pieca Brotje (WBS-22e) nie mogę polecić.

  8. #88
    m_ch_konto usunięte
    Guest
    m_ch_konto usunięte

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rahlus Zobacz post
    Mam piec gazowy Brotje, kondensacyjny - nie polecam największemu wrogowi - koszty eksploatacji dramatyczne, od kiedy skończyła się gwarancja praktycznie co roku przeznaczam 1000-1500zł na naprawy.
    Żadna to pociecha ale mam identyczne doświadczenia.

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Oczywiście można powiedzieć ,że serwisant jest zły . Taką politykę na firma.

  10. #90
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hydro-gaz

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-350
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał michmach Zobacz post
    Panów dyskusja niestety potwierdza jedynie moją opinię użytkownika na temat kotłów Brotje. A moje doświadczenia sa następujące.: Przegląd przez autoryzowany serwis 250pln/rok (jeden z najdroższych na rynku); awaria płyty ok. 2300PLN (podobno przepięcie, ale dopiero po naprawie zorientowałem się, że to mało prawdopodobne, przecież mam dodatkowe zabezpieczenia od strony sieci. Dodatkowo znalazłem w necie informację, że firma wypuściła partię z wadliwymi płytami w tym na rynek polski i nie przyznała się. Ponieważ jako użytkownik nie potrafię udowodnić wady fabrycznej przyjąłem do wiadomości, że usterak była następstwem przepięcia sieci). Wymiana zaworu trójdrogowego, chyba tak się on nazywa, - zawór występuje tylko w komplecie z elektroniką, którą łatwo zdjąć i przełożyć na sam zawór, nie pamiętam dokłądnie ale 350-450 PLN. Czyszczenie chemią 800PLN, czyszczenie chemią na gwarancji (po niespełna pól roku) gratis - żadna pociecha. Po tym czyszczeniu nadal piec pracuje niestebilnie, buczy lub się wyłacza. Zapomniałem jeszcze o wentylatorze, który był wymieniany 2 razy, na szczęście w okresie gwarancyjnym. Awarii miałem tak dużo, że postanowiłem zmieniać firmy serwisujące sądząc, że może nie do końca poprzednia posiadała wystarczające kompetencje. Ostatecznie stwierdzam, że poziom wiedzy był jednakowy. Poziom cen za usługę równieź praktycznie we wszystkich jednakowy.

    Serwis Brotje w okolicach Poznania - miły, uprzejmy, punktualny ale i bezradny.... a może zadowolony zarazem, bo piec psuje mi się średnio 1 na rok, czyli prócz przeglądów dodatkowe koszty o których wyżej napisałem.
    Efekt - wymiana na bardziej popularny na rynku i mam nadzieję, że mniej awaryjny. Pytanie do siebie: dlaczego tak późno? Pytanie do producenta : 7 lat to za poźno?

    Osobiście pieca Brotje (WBS-22e) nie mogę polecić.

    Płyta główna dla klienta kosztuje ok 1500zł brutto. wystarczy zadzwonić do producenta....to nie są tajne informacje
    Przegląd kotła gazowego kondensacyjnego jakiej firmy by niebył kosztuje minimum tyle co Pan napisał....Jeśli uważa Pan że to dużo to proszę zlecić komuś co zrobi za 150

    Odnośnie płyt była akcja serwisowa i można to było zrobić za śmieszne pieniądze....

    Nie wspominam o czyszczeniu wymiennika za 800 zł....haha przynajmniej serwisant był szczęśliwy dobrą dniówkę miał w 2 godziny

  11. #91
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hydro-gaz

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-350
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał michmach Zobacz post
    Panów dyskusja niestety potwierdza jedynie moją opinię użytkownika na temat kotłów Brotje. A moje doświadczenia sa następujące.: Przegląd przez autoryzowany serwis 250pln/rok (jeden z najdroższych na rynku); awaria płyty ok. 2300PLN (podobno przepięcie, ale dopiero po naprawie zorientowałem się, że to mało prawdopodobne, przecież mam dodatkowe zabezpieczenia od strony sieci. Dodatkowo znalazłem w necie informację, że firma wypuściła partię z wadliwymi płytami w tym na rynek polski i nie przyznała się. Ponieważ jako użytkownik nie potrafię udowodnić wady fabrycznej przyjąłem do wiadomości, że usterak była następstwem przepięcia sieci). Wymiana zaworu trójdrogowego, chyba tak się on nazywa, - zawór występuje tylko w komplecie z elektroniką, którą łatwo zdjąć i przełożyć na sam zawór, nie pamiętam dokłądnie ale 350-450 PLN. Czyszczenie chemią 800PLN, czyszczenie chemią na gwarancji (po niespełna pól roku) gratis - żadna pociecha. Po tym czyszczeniu nadal piec pracuje niestebilnie, buczy lub się wyłacza. Zapomniałem jeszcze o wentylatorze, który był wymieniany 2 razy, na szczęście w okresie gwarancyjnym. Awarii miałem tak dużo, że postanowiłem zmieniać firmy serwisujące sądząc, że może nie do końca poprzednia posiadała wystarczające kompetencje. Ostatecznie stwierdzam, że poziom wiedzy był jednakowy. Poziom cen za usługę równieź praktycznie we wszystkich jednakowy.

    Serwis Brotje w okolicach Poznania - miły, uprzejmy, punktualny ale i bezradny.... a może zadowolony zarazem, bo piec psuje mi się średnio 1 na rok, czyli prócz przeglądów dodatkowe koszty o których wyżej napisałem.
    Efekt - wymiana na bardziej popularny na rynku i mam nadzieję, że mniej awaryjny. Pytanie do siebie: dlaczego tak późno? Pytanie do producenta : 7 lat to za poźno?

    Osobiście pieca Brotje (WBS-22e) nie mogę polecić.

    Płyta główna dla klienta kosztuje ok 1500zł brutto. wystarczy zadzwonić do producenta....to nie są tajne informacje
    Przegląd kotła gazowego kondensacyjnego jakiej firmy by niebył kosztuje minimum tyle co Pan napisał....Jeśli uważa Pan że to dużo to proszę zlecić komuś co zrobi za 150

    Odnośnie płyt była akcja serwisowa i można to było zrobić za śmieszne pieniądze....

    Nie wspominam o czyszczeniu wymiennika za 800 zł....haha przynajmniej serwisant był szczęśliwy dobrą dniówkę miał w 2 godziny


    aaa zapomniałem.... siłownik Jest dostępny osobno bez zaworu 3d

  12. #92
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydro-gaz Zobacz post
    Płyta główna dla klienta kosztuje ok 1500zł brutto. wystarczy zadzwonić do producenta....to nie są tajne informacje
    Przegląd kotła gazowego kondensacyjnego jakiej firmy by niebył kosztuje minimum tyle co Pan napisał....Jeśli uważa Pan że to dużo to proszę zlecić komuś co zrobi za 150

    Odnośnie płyt była akcja serwisowa i można to było zrobić za śmieszne pieniądze....
    )
    Akcja może i była tylko nikt o tym nie informował .Ja zapłaciłem za moją , a po kilku miesiącach dowiedziałem się , że są dodatkowe płytki naprawcze.

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hydro-gaz

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-350
    Posty
    17

    Domyślnie

    Akcja była jak się płyta popsuła

  14. #94
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydro-gaz Zobacz post
    Akcja była jak się płyta popsuła
    I na gwarancji .
    Nikt nie wiedział o tej sytuacji i serwisanci sprzedawali bo mieli zysk płyty główne .

  15. #95
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hydro-gaz

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-350
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Oczywiście można powiedzieć ,że serwisant jest zły . Taką politykę na firma.
    Więc chyba sam sobie odpowiedziałeś

  16. #96
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydro-gaz Zobacz post
    Więc chyba sam sobie odpowiedziałeś
    dlatego nie lubię tej firmy .Urządzenie jest tak dobra jak jego serwis.

  17. #97

    Domyślnie

    Odgrzeję temat . Mam WBS 22 . Zamontowany w 2007 r - jedna usterka , którą sam usunąłem bo serwis rozłożył ręce - albo płyta gł. , albo rampa gazowa . Okazało się ,że kondensator padł za całe 2 złote . Kocioł włączał się ale po wyłączeniu palnika i ponownym załączeniu blokował się - nie wykrywał płomienia . Podmieniałem różne części a nawet kupiłem specjalną płytkę ( z akcji serwisowej - która nie pasowała do mojego kotła - za niski numer seryjny ) Serwis LUX - " nie usunąłem usterki więc za co mam brać pieniądze ? "

  18. #98

    Domyślnie

    Witam piec wbc wb22/24 6 lat w pracy - cena serwisu 400 zł z dojazdem do mnie 40 km - padła płyta główna serwisant ogarnięty z lodzi ( wymiana kondensatora ) co roku dokładam 500 zł do napraw , teraz prawdopodobnie padł zawór 3d. Średnio jestem zadowolony.Pozdrawiam
    Witam

  19. #99
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Tak ku pamięci... jeśli komuś "buczy kocioł" na niskiej mocy (dotyczy to wszystkich kotłów - nie tylko Broetje) to wielce prawdopodobne jest, że należy skontrolować kocioł analizatorem spalin i zwiększyć O2 .

    Nowy model WGB EVO H to już inna bajka - sam kontroluje i dobiera skład mieszanki - kontrola za pomocą elektrody jonizacyjnej.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  20. #100
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Tak ku pamięci... jeśli komuś "buczy kocioł" na niskiej mocy (dotyczy to wszystkich kotłów - nie tylko Broetje) to wielce prawdopodobne jest, że należy skontrolować kocioł analizatorem spalin i zwiększyć O2 .

    Nowy model WGB EVO H to już inna bajka - sam kontroluje i dobiera skład mieszanki - kontrola za pomocą elektrody jonizacyjnej.
    Czy to oznacza ,że nie trzeba kontrolować układu kontroli.???

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony