dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Fundamenty podmokłe ( z 50 lat mają)

    Witam


    Mam dom ktory ma około. 50 lat i fundamenty sa w kiepskim stanie przemakającym i cały czas sa wilgotne. I niewiem co tu robić znimi ??
    Puki co to niemam tez w tej chwili kasy zeby cokolwiek zrobic przy nich, doradzaja mi w rodzinie zeby na około domu zrobic chodnik i narazie by cos pomogło.
    Tylko zastanawiam sie czy jest sens robic chodnik jesli deszcz popada to i tak woda przez ziemie przejdzie i dostanie sie do fudnamentów.
    Czy lepiej uzbierac wiecej kasy i wtedy ruszyc z wysuszeniem ,izolacja i drenażem ???
    Prosze o pomoc ..

    Pozdrawiam MIchał

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    W czym niby mialby pomoc chodnik?

    Tak jak piszesz trzeba wysuszyc zrobic izolacje i drenaz w zaleznosci jaka jest gleba i jak to wszystko wyglada.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Chodnik czy odbój ?

    Jeżeli wilgoć jest z opadu to odbój pomoże, jeżeli masz wysoki poziom wody gruntowej to odbój nie pomoże. Skąd woda z gruntu czy deszczu?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Nie napisałeś czy dom ma piwnice ,czy tylko same fundamenty

  5. #5

    Domyślnie

    Dom ma piwnice. Ale dom z poczatku nie miał lecz pozniej została wykopana.
    Chodzi mi o odbój dokładnie, a woda jest z deszczu.
    Dom ma dach dwuspadowy i rynny nie sa nigdzie odprowadzone jedynie 1,5 metra od fundamentow.
    Wiec moze faktycznie tlyko odbojówke zrobić ???

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie fundamenty podmokłe

    Cytat Napisał michel943 Zobacz post
    Witam


    Mam dom ktory ma około. 50 lat i fundamenty sa w kiepskim stanie przemakającym i cały czas sa wilgotne. I niewiem co tu robić znimi ??
    Puki co to niemam tez w tej chwili kasy zeby cokolwiek zrobic przy nich, doradzaja mi w rodzinie zeby na około domu zrobic chodnik i narazie by cos pomogło.
    Tylko zastanawiam sie czy jest sens robic chodnik jesli deszcz popada to i tak woda przez ziemie przejdzie i dostanie sie do fudnamentów.
    Czy lepiej uzbierac wiecej kasy i wtedy ruszyc z wysuszeniem ,izolacja i drenażem ???
    Prosze o pomoc ..

    Pozdrawiam MIchał
    niech ci rodzina nie doradza wykonania chodników,to nic nie da,woda sobie poradzi,a kasę musisz mieć żeby wykonaćodpowiednią izolację przeciwwilgociową

  7. #7

    Domyślnie

    Witam. Podczepię się do wątku jeśli można. Zastanawia mnie spawa nowego domu, który stoi w wodzie opadowej. Teren póki co nie został wyrównany, a mnie martwi fakt zastanej sytuacji na budowie. Przy samym murze na wysokości fundamentów płynie sobie "rzeka" i jest wielka kałuża na samym wejściu... Pogoda jest kiepska i ciągle pada, a deweloper zapewnia nas, że fundamenty są zabezpieczone i nic nie trzeba z tym robić... Ludziska napiszcie czy mam się czym martwić popatrzcie na foty i poradźcie coś.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4152.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	363078

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4166.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	363079

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    witam.jeśli izolacja pozioma jest poprawnie wykonana,to nie martwmy się,a jak ściany dostaną wody na wskutek zalania to trzeba będzie wstawić osuszacze i wysuszyć.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxi26 Zobacz post
    Witam. Podczepię się do wątku jeśli można. Zastanawia mnie spawa nowego domu, który stoi w wodzie opadowej. Teren póki co nie został wyrównany, a mnie martwi fakt zastanej sytuacji na budowie. Przy samym murze na wysokości fundamentów płynie sobie "rzeka" i jest wielka kałuża na samym wejściu... Pogoda jest kiepska i ciągle pada, a deweloper zapewnia nas, że fundamenty są zabezpieczone i nic nie trzeba z tym robić... Ludziska napiszcie czy mam się czym martwić popatrzcie na foty i poradźcie coś.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4152.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	363078

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4166.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	363079

    Ja tak miałem w poprzednim domu. Pomogło obsypanie fundamentów gliną (z lekkim nachyleniem na zewnątrz) i odprowadzenie wody deszczowej z rynien do drenaży rozsączających w dalszej części działki.

    Ta glina to po prostu ziemia z działki, która była mieszaniną gliny i iłów.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    święta prawda,od domu spadki muszą być,no i drenaż podstawa,że będzie dobrze.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    a ścian nie trzeba osuszać?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony