dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 73 z 81
Pokaż wyniki od 1.441 do 1.460 z 1620
  1. #1441
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Poprzez Fibaro można fajnie zarządzać wydajnością wentylacji. Mając spięte netatmo z fibaro odczytujesz steżenie CO2 i można napisać prosty algorytm utrzymujący CO2 na poziomie poniżej 800ppm. Wtedy, np. podczas naszej nieobecności wentylacja schodzi automatycznie na min.
    Jak działa ta stacja Netatmo-jak ją chcesz spiąć z Fibaro?
    Mój reku Samsunga z odzyskiem wilgoci i opcją jonizatora,ma możliwość podłączenia czujników stężenia CO2,koszt jednego to ok 300pln.Więc wyszło by taniej niż Netatmo.
    Napisz proszę jak zamierzasz to spiąć...
    Dzięki.Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 13-11-2016 o 10:54

  2. #1442
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Jak działa ta stacja Netatmo-jak ją chcesz spiąć z Fibaro?
    Mój reku Samsunga z odzyskiem wilgoci i opcją jonizatora,ma możliwość podłączenia czujników stężenia CO2,koszt jednego to ok 300pln.Więc wyszło by taniej niż Netatmo.
    Napisz proszę jak zamierzasz to spiąć...
    Dzięki.Pozdrawiam.
    Fibaro ma plugin do Netatmo. Wystarczy podać ID i hasło do Netatmo. Podłaczyłem. Działa.

    Jaki masz model tego reku ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  3. #1443
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Fibaro ma plugin do Netatmo. Wystarczy podać ID i hasło do Netatmo. Podłaczyłem. Działa.

    Jaki masz model tego reku ?
    Reku to AN026JSKLKN/EU Samsung Rekuperator 250,sterownik ERV MVR posiada opcję wskazania poziomu CO2,po podłączeniu czujnika.Ja zapłaciłem za niego niecałe 4k pln.
    Ok,co daje ci ta stacja,poza pomiarami stężenia CO2?Pogodynka jest przecież w Fibaro.
    Do otwierania garażu,najwygodniejszy jest chyba transponder,mój koleś od fibaro ma tak,że mruga dwukrotnie długimi )można inaczej)wyzwala to sygnał z podłączonego do świateł transpondera i brama się otwiera.Tyle wiem,ale coś podobnego chcę zrobić.Proste i skuteczne.Można też lokalizacją GPS,ale Fibaro jest kapryśne (chyba już się sam przekonałeś ).
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 16-11-2016 o 08:48

  4. #1444

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Reku to AN026JSKLKN/EU Samsung Rekuperator 250,sterownik ERV MVR posiada opcję wskazania poziomu CO2,po podłączeniu czujnika.Ja zapłaciłem za niego niecałe 4k pln.
    Gdzieś go nabył w takiej cenie?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  5. #1445
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Reku to AN026JSKLKN/EU Samsung Rekuperator 250,sterownik ERV MVR posiada opcję wskazania poziomu CO2,po podłączeniu czujnika.Ja zapłaciłem za niego niecałe 4k pln.
    Z tego co widze, to ma on "zwykły" wymiennik krzyżowy, a nie przeciwprądowy i wentylatory chyba AC.
    A czy 250 nie bedzie za mała do twojego domu ? Robisz GWC ?

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Ok,co daje ci ta stacja,poza pomiarami stężenia CO2?Pogodynka jest przecież w Fibaro.
    Pomiar temp. i wilgotności, który jest bardziej precyzyjny niż w bezprzewodowych czujnikach fibaro.

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Do otwierania garażu,najwygodniejszy jest chyba transponder,mój koleś od fibaro ma tak,że mruga dwukrotnie długimi )można inaczej)wyzwala to sygnał z podłączonego do świateł transpondera i brama się otwiera.Tyle wiem,ale coś podobnego chcę zrobić.Proste i skuteczne.Można też lokalizacją GPS,ale Fibaro jest kapryśne (chyba już się sam przekonałeś ).
    Za duże ryzyko z tymi światłami ... tym bardziej, że nie mam ogrodzenia. Póki co w zupełności wystarczy mi otwieranie bramy smartfonem.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  6. #1446
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Z tego co widze, to ma on "zwykły" wymiennik krzyżowy, a nie przeciwprądowy i wentylatory chyba AC.
    A czy 250 nie bedzie za mała do twojego domu ? Robisz GWC ?



    Pomiar temp. i wilgotności, który jest bardziej precyzyjny niż w bezprzewodowych czujnikach fibaro.



    Za duże ryzyko z tymi światłami ... tym bardziej, że nie mam ogrodzenia. Póki co w zupełności wystarczy mi otwieranie bramy smartfonem.
    Czemu ryzyko ?


    IMHO akceptowalne przy odpowiedniej konfiguracji Fibaro i alarmu.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  7. #1447
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Czemu ryzyko ?


    IMHO akceptowalne przy odpowiedniej konfiguracji Fibaro i alarmu.
    Nie mam bramy i ogrodzenia W taki sposób każdy mógłby mi otworzyć garaż
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  8. #1448
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Nie mam bramy i ogrodzenia W taki sposób każdy mógłby mi otworzyć garaż
    He he
    Nie chodzi o mruganie światłami-to tylko czynność/warunek wysłania przez transponder odpowiedniej częstotliwości (jedynej) do odbiornika.
    Zmarzłem na budowie,coś zjem i napiszę więcej.

  9. #1449
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Gdzieś go nabył w takiej cenie?
    Za taką kwotę,może go kupić każda firma posiadająca zapis w PKD ,że świadczy usługi związane z instalacjami tego typu.Kupiłem to na firmę kumpla.

  10. #1450
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Z tego co widze, to ma on "zwykły" wymiennik krzyżowy, a nie przeciwprądowy i wentylatory chyba AC.
    A czy 250 nie bedzie za mała do twojego domu ? Robisz GWC ?.
    Z wycen i wyliczeń 3 firm+obliczenia asolta wynika ,że wystarczy na moje 130m2 wymiana ok 250m3/h ,i to jest raczej bez na potrzeby "przewentylowania"-dla którego nie zamierzam zawyżać jednostki.Niech pracuje nawet na max,ten samsung jest naprawdę jednym z najcichszych na rynku.Bartek mam instrukcję instalacji czujnika CO2 w tym reku-to nie ściema.
    Planowane jest GGWC,250m rurki 3,2 pod płyta,ale chyba tego nie uruchomię-chyba że mi pomożesz zrobić wymiennik z klimakonwektora

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Pomiar temp. i wilgotności, który jest bardziej precyzyjny niż w bezprzewodowych czujnikach fibaro.
    Ok,jak pisałem,moje reku jest z odzyskiem wilgoci (wymiennik celulozowy),a jeśli chodzi o pomiar temp."zaszalałem " i kupiłem chyba najmniejsze a zarazem najdokładniejsze termostaty Etherma eTouch mini.Dwa czujniki temp,mnóstwo bajerów
    http://www.etherma.com/de/regeltechn...te/etouch_mini
    i chyba niczego więcej nie potrzebuję do podłogówki
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 16-11-2016 o 22:03

  11. #1451
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Z tego co widze, to ma on "zwykły" wymiennik krzyżowy, a nie przeciwprądowy i wentylatory chyba AC.
    BTW.
    Do zakupu centrali typu ERV(Energy Recovery Ventilator )- przekonał mnie ten post53 i artykuł w nim: http://forum.muratordom.pl/showthrea...SAMSUNGA/page3

  12. #1452
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    He he
    Nie chodzi o mruganie światłami-to tylko czynność/warunek wysłania przez transponder odpowiedniej częstotliwości (jedynej) do odbiornika.
    Zmarzłem na budowie,coś zjem i napiszę więcej.
    Ah... Rozumiem
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  13. #1453
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Z wycen i wyliczeń 3 firm+obliczenia asolta wynika ,że wystarczy na moje 130m2 wymiana ok 250m3/h ,i to jest raczej bez na potrzeby "przewentylowania"-dla którego nie zamierzam zawyżać jednostki.Niech pracuje nawet na max,ten samsung jest naprawdę jednym z najcichszych na rynku.Bartek mam instrukcję instalacji czujnika CO2 w tym reku-to nie ściema.
    OK.
    W sumie rzeczywiście, nie ma co kombinować z przewymiarowanym rekuperatorem. Sam jadę na stałej wentylacji - ok. 150-180m3/h. Od momentu zamieszkania nic nie kręciłem przy wentylatorach i CO2 utrzymuję poniżej 800ppm.
    Co do twojego reku i czujnika CO2 to mierzy on tą wartość zapewne na wyrzucie, czyli uśrednioną wartość z całego domu. Sądzę, że to Ci się nie przyda.


    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Planowane jest GGWC,250m rurki 3,2 pod płyta,ale chyba tego nie uruchomię-chyba że mi pomożesz zrobić wymiennik z klimakonwektora
    jasiek71 jest dobry w te klocki. Jego zapytaj czy Ci zrobi.

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Ok,jak pisałem,moje reku jest z odzyskiem wilgoci (wymiennik celulozowy),a jeśli chodzi o pomiar temp."zaszalałem " i kupiłem chyba najmniejsze a zarazem najdokładniejsze termostaty Etherma eTouch mini.Dwa czujniki temp,mnóstwo bajerów
    http://www.etherma.com/de/regeltechn...te/etouch_mini
    i chyba niczego więcej nie potrzebuję do podłogówki
    Nie mam doświadczenia z takimi reku, więc nie chcę się wypowiadać. Ja mam żwirowca i póki co nie miałem wilgotności niższej niż 45%.

    Co do sterowników to musisz uważać gdzie je będziesz montował. Nie mogą być w nasłonecznionej części pomieszczenia i nie mogą być w pobliżu nawiewu ze splita. Ja z góry założyłem u siebie, że nie chcę mieć takich ściennych sterowników stąd fibaro i bezprzewodowe czujniki temperatur z Netatmo.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  14. #1454
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Barth wrzuć może jakieś uaktualnienie do dziennika
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  15. #1455
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Barth wrzuć może jakieś uaktualnienie do dziennika
    Nazbierało się tego tyle, że aż mi się nie chce
    Ale obiecuję, na dniach zacznę uzupełniać.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  16. #1456

    Domyślnie

    Żeś się nie rozpisał Domek ładnie wygląda

  17. #1457
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Spokojnie, będę uzupełniał.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  18. #1458
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Pięknie Ci to wyszło, zgodnie z zamieszczonymi zdjęciami inspiracji. Te deseczki miałeś takie długie, nie widać łączeń? Nie obawiasz się o trwałość elewacji przy tak ciemnym kolorze grafitowym?

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  19. #1459
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Bartek - jest czad ! Drewno na elewacji - strzał w dziesiątkę.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  20. #1460
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Dom wyszedł rewelacyjnie!!!
    Te podcienie są świetne, tak jak i jednakowy kolor garażu i bramy.
    Jeszcze trawka i będzie można robić fotki do pism o architekturze
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


Strona 73 z 81

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony