dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 56
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 1109
  1. #1061
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    dostałam projekt kuchni, to od razu pokazuję





    widzę, że uchwyty powstawiane tak chyba "od pały", aby były. pod zlewem będzie szuflada na śmietnik a te wąskie to chyba cargo mają być.
    kolor drewna już wiadomo, że ma być jaśniejszy, a blat ciemny szary. co do reszty to nie wiem, chyba może być. jeszcze zastanawiam się nad kombinacją kolorów w wysokiej zabudowie. czy tak ma zostać, jak na rysunku, czy jednak cała biała?
    jakiekolwiek uwagi mile widziane.
    jak juz to białe, bo troche podziabane kolorystycznie za bardzo jak na moj gust, czy gorne szafki na drugiej scianie sa konieczne? pod piekarnikiem zamiast szafki otwieranej zrobilabym szuflady (sama tak mam i tam trzymam blachy zapasowe, blachy mufinkowe i inne) latwiej wyciagac z gory niz od przodu szafki, w dolnej szufladzie trzymam pokrywki do garow. troche mi nie pasuje uklad szafek, byloby dobrze gdyby były podobnej wielkosci albo "blokami"np.90+60+60+60 a nie poszatkowane 60+30+60+45 itp. chyba ze to na rysunku tak wrysowane

    zamiast cargo połaczyc cargo + szafke obok i zrobic jedna 90 a najlepiej szuflady, mega wygodne w uzytkowaniu albo 90 lemansa - najlepsza szafka w mojej kuchni

    i jeszcze niech zrobi na koncu szafek płyte wieńcząca zamykajaca uklad moze byc blatowa
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 06-04-2017 o 13:06

  2. #1062
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    dzięki za uwagi. jeśli chodzi o kolor w wysokiej, to może rzeczywiście z brązu w górnych szafkach zrezygnuję.
    z wiszących szafek nie zrezygnuję. nie mam spiżarki i każde miejsce do przechowania się przyda. poza tym podobają mi się.
    a teraz wymiary, po lewej w wsyokiej wszystko jest na 60, tylko ten rząd za piekarnikiem będzie 50 lub 55, bo tyle mam tam ściany.
    po prawej też same 60, tylko widzę, że dolną szafkę w rogu przeciął na pół. nie wiem dlaczego, ale zapytam.
    gorzej z tymi szafkami pod oknem. chcę zlew mniej więcej po środku i tak są zrobione przyłącza. zmywarka na prawo podobno powinna być. i nie mam lepszego pomysłu, bo zostaje ok. 95cm do podziału po obu stronach. i wymyśliłam, po prawej 25 połączone z frontem sąsiednim, aby się cały róg otwierał (nie stać mnie na lemansy ani magic cornery ). a po lewej cargo 25 i ostatnia 45. nie wiem, jak to inaczej wykombinować. w pierwszej wersji facet narysował mi od prawej najpierw zmywarkę, potem szafka pod zlewem , ale słabo to jakoś wyglądało.
    pod piekarnikiem chyba nie chcę ciąć tej szafki na szuflady. tak mi jakoś wizualnie spójnie to wygląda. może szuflady praktyczniejsze, ale tam też znajdzie się miejsce na blachy. ale pomyślę jeszcze nad tym.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  3. #1063
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ja mam zmywarke po lewej, a ociekacz po prawej, to zaden problem, zlewu tez nie mam symetrycznie pod oknem, bo wbrew pozorom to strasznie niewygodne, tylko polowa mojego zlewu jest pod oknem druga (ta chlapiaca czesc jest pod sciana) w starym domu mialam centralnie i wiecznie zalany blatoparapet. a poniewaz najczesciej korzystałam z ociekarki, bo to super miejsce na krojenie warzyw / miesa itp. to wtedy moge sobie spokojnie zerkac przez okno. przy myciu nie bardzo. u mnie kazy poczatek ciagu zaczyna sie tym samym wymiarem by wizualnie to grało.

    jaka bedzie zmywarka? z widocznym panelem czy chowanym? mialam oba i chowany jak dla mnie lepszy i ladniejszy, widac tylko szafki, nie syfi sie. w starym domu mialam odkryty panel i wiecznie byl zapaluszczony. nie do domycia

  4. #1064
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    chciałabym z zakrytym, ale potrzebuję pomocy w wyborze zmywarki. zresztą na temat innych sprzętów też. wkleiłam w dzienniku, co sobie upatrzyłam.

    jeśli chodzi o rozkład tych szafek, to jeszcze pokombinuję. tylko muszę z metrówką na budowie, bo nie wiem na ile można poprzesuwać zlew i zmywarkę ze względu na przyłącza wody i kanalizę.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  5. #1065
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    plyte tez mam siemensa - jest super,
    zmywarka proponuje rowniez siemensa, ze wszystkich jakie dotad prztestowalam byly najlepsze, kupilam taka z szuflada na sztucce i regulowanymi koszami. zalety: bdb mycie i suszenie, uklad podzialek na naczynia, szuflada na sztucce, wyswietlacz z czasem pracy lub sama lampka - myslalam ze bedzie mnie wkurzac ale nie
    z innych zmywarek, ktore mialam dobry byl electrolux, mialam tez whirpool - totalny syf i dno
    lodowka - electroluxy sa niezle, mialam podobnego w starym domku 5 lat bezawaryjnej pracy
    mikrofala - mam taka sama, jestem zadowolona, ma opiekacz
    piekarnik - podobnie mam dualcooka ale p\bez pokretel tylko sam wyswietlacz, dwie komory dzialaja niezaleznie - super pomysl ja mam tego:
    http://www.mediaexpert.pl/piekarniki...cook,id-348427
    kiedy nauczylam sie jego obslugi dziala non stop

  6. #1066
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Twój piekarnik 500 droższy. zostanę przy swoim wyborze.
    a płytę też wstawiłam samsunga, a nie siemensa. a jaką masz? i zmywarkę pokaż, którą. bo pamiętałam, że masz tej firmy, ale nie wiem na co tam zwrócić uwagę. patrzyłam na tą Siemens SN64M080EU
    ale tylko dlatego, że cena taka pośrednia (ani najtańsza, ani najdroższa). ale co ona ma lepszego, niz te tańsze to nie wiem.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  7. #1067
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    aaa to cos mi sie omskło
    zmywarke taka ostatecznie wzielam, nie ma czasomierza ale dziala rewelacyjnie, srednia polka cenowa typ SN65L085
    płyte ostatecznie wziełam te: EH601FEC1E

  8. #1068
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    nie wiem co ma lepszego , na pewno lepiej domywa i suszy niz ta moja poprzednia whirpoola, ma funkcje pol wsadu, skrocony czas mycia, dodatkowe suszenie, regulacja polek, programy, zuzycie wody i pradu - ja na to zwracalam uwage itp.

  9. #1069
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    i jeszcze niech zrobi na koncu szafek płyte wieńcząca zamykajaca uklad moze byc blatowa
    nie bardzo wiem, o co chodzi. masz jakieś zdjęcia, jak to ma wyglądać?
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  10. #1070
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    nie mam ale u mnie na wyspie to jest plyta z blatu, nie widac odciecia blat szafka.

    uchwyty (bede brutalna) nie podobaja mi sie, mialam wybrane identyczne i zrezygnowałam, niewygodne i ostre kanty. wole klasyczne, moze wyglad troche mniej elegancki za to wygodne w obsludze. chociaz uwazam ze w mojej kuchni pasuja

    za to w lazience mam takie listwowe i czasem jest problem ze wyslizguje sie:


    okleina super

  11. #1071
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Spoko, możesz być brutalna. Akurat takich rzeczy do siebie nie biorę. to tylko uchwyty i każdemu może podobać się coś innego.
    Mi się one akurat podobają, a Lukarna używa ich już kilka lat i mówi, że są wygodne i jest z nich bardzo zadowolna. Już mnie przekonala. Zreszta to był wybór, nad którym długo sie nie zastanawiałam (w przeciwieństwie do okleiny).
    Jeśli chodzi o te zakończenie blatem, to powiedziałam stolarzowi o tym, ale chyba nie robił czegoś takiego. Ale mówił, ze naniesie na projekt i zobaczymy jak to wyglada. Tylko blat jest na krawędzi lekko zaokrąglony, to co z tym zrobic?
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  12. #1072
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    no i super
    musisz zajrzec do mojego dziennika z ta plyta, ja mam blat prosty. a z ciekawosci czemu wybrałaś zaoblony?

  13. #1073
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    w poprzednim domu tez mialam zaoblony ale nie wiem jak wykonawca to zrobil, w kazdym razie chodzi tez o to zeby srubek od skrecania nie bylo widac, tylko jedna powierzchnie i najlepiej albo w kolorze frontu szafki albo blatu.
    Albo korpus ostatniej szafki (tej widocznej) bedzie w okleinie frontu skoro nie robi wienczacej? i wtedy jak ze srubkami? sa widoczne? nie daj sie namowic na te naklejki maskujace na śrubki, z czasem sie odklejaja

  14. #1074
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    właśnie pytał mnie o kolor korpusów, a nie byłam przygotowana na takie pytanie. wydawało mi się, że zawsze robi się z tej samej okleiny, co fronty i tak wybrałam. a śrubki nie przyszły mi do głowy. zapytam przy następnym spotkaniu.
    blat też bym wolała prosty. próbki miał eggera i jak pytałam o te zaokrąglenie, to powiedział, że trochę jest. ale ile to trochę, to nie wiem.

    ps. właśnie znalazłam na stronie eggera, ze mają blaty z prostą krawedzia. muszę mu o tym powiedziec
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  15. #1075
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    oczywiscie ze maja, sama mam mam eggera i jest prosty, do tego wzielam te grubsza wersje. korpusy zazwyczaj sa w standardach: białe, szare, brązowe (i najprostszej czyt. najtanszej okleinie) jakby korpusy byly z okleiny fontow to kuchnia by kosztowała 2x tyle ja mam gladkie, jasno szare, bo pasuja. I teraz jak tez takie wezmiesz lub podobne powiedzmy to idiotycznie bedzie wygladac ta ostatnia szafka. musi byc zrobiona albo jak front albo zakonczona płyta frontowa albo blatowa.

  16. #1076
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    doczytalam, korpusy bierzesz w okleinie frontowej?
    a jak z szafkami bialymi? tam beda białe korpusy czy tez "drewniane". wiesz to trzeba ustalic teraz co bys sie nie zdziwila na koniec. a logika wykonawcy moze byc rozna

  17. #1077
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    no właśnie dopiero mi to przyszło do głowy. zapytał, jakie korpusy, to odpowiedziałam, że takie same chyba, jak fronty. ale czy mu chodziło o wszystkie szafki. ja pierdzielę, żebym się nie zdziwiła, że białe szafki będą miały brązowe. ale rzeczywiście coś mi nie pasowało z tą okleiną i sama pomyślałam, że to chyba za drogo by było. tylko, że on nic takiego nie powiedział.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  18. #1078
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ja bym chyba wszystkie wziela jasnoszare a tylko dorobila na ostatniej szafce plyte. ja sie wkleja do boku korpusu. i wez wyjasnij to z wykonawca co by zonka nie bylo

  19. #1079
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    mnie wykonawca od zabudow lazienkowych "uszczesliwil" grubsza plyta o kilka mm i przez to nie licuje mi sie zabudowa z kaflami. i maz zamiast to zakwestionowac to pozwolil na montaz a jak wrocilam z pracy to juz wisialo wklejone, ale mnie telepie za kazdym razem jak to widzeze wylazi o 3mm

  20. #1080
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kasia u mnie blat jest na ostatniej szafce przymocowany od strony jadalni. Ścięte pod kątem 45stopni i połączone. Poszukam zdjecie to zobaczysz.

Strona 54 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony