dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Cieknacy zawor bezpieczenstwa przy bojlerze

    Hej,
    Bojler 100l Ariston.
    Gdy nie pracuje to cisnienie utrzymuje sie w okolicy 3 bar, a przy pracy bojlera szybko osiaga okolica 8-9 bar i oczywiscie z zawora bezpieczenstwa (na doplywie zimnej wody) mocno kapie.
    Cos nie w porzadku z bojlerem (elektryczny)?
    Z montazem?
    Macie moze jakis pomysl zanim wezwe hydraulika do sprawdzenia?
    Potem dorzuce jeszcze fote miejsca zbrodni.
    Dzieki i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Dodaje foty.
    W ukladzie jest jeszcze reduktor (duze cisnienie w gminnej sieci)
    Pzdr


    Ostatnio edytowane przez qqlio ; 11-05-2010 o 17:34 Powód: Typo i zmniejszenie zdjec

  3. #3

    Domyślnie

    Też mam taki problem i nie wiem jak sobie z tym poradzić.
    Jedyne co zrobiłem to podstawiłem wiadro
    Ostatnio edytowane przez Robi26 ; 17-05-2010 o 22:50

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robi26 Zobacz post
    Też mam taki problem i nie wiem jak sobie z tym poradzić.
    Jedyne co zrobiłem to podstawiłem wiadro
    Tez ariston?
    Pytalem tez na glownym watku Wymiany Doswiadczen - pojawila sie koncepcja zbiornika przeponowego, ale
    1) nic nie pisza w instrukcji o takiej koniecznosci
    2) zawor bezpieczenstwa i zwrotny i tak nie powinien "puszczac" cisnienia wstecz, a a u mnie na manometrze ponizej zaworu bywa 9bar

    Wiadro mzoe byc, ale obawiam sie o wytrzymalosc instalacji - bede wzywl chyba jednak hydraulika, ale teraz mam wieksze problemy :-/ osunieta droga po ulewach ostatnich dni...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał qqlio Zobacz post
    Tez ariston?
    Pytalem tez na glownym watku Wymiany Doswiadczen - pojawila sie koncepcja zbiornika przeponowego, ale
    1) nic nie pisza w instrukcji o takiej koniecznosci
    2) zawor bezpieczenstwa i zwrotny i tak nie powinien "puszczac" cisnienia wstecz, a a u mnie na manometrze ponizej zaworu bywa 9bar

    to sprawdź sobie,
    pomiędzy zaworem bezpieczeństwa a bojlerem nie może być żadnej armatury zaporowej,
    i tak jest,
    dlatego przy wzroście ciśnienia w bojlerze musi zadziałać zawór bezpieczeństwa i upuściś ciśnienie,
    w przeciwnym razie już miałbyś rozdęty bojler do wymiany,
    jedynie naczynie przeponowe lub wężyk odprowadzający wodę do kanalizacji


    Wiadro mzoe byc, ale obawiam sie o wytrzymalosc instalacji - bede wzywl chyba jednak hydraulika, ale teraz mam wieksze problemy :-/ osunieta droga po ulewach ostatnich dni...
    .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    .
    Hej - ale piszesz tylko po to, zeby pisac, czy zeby cos przekazac?
    Widzisz uklad na zdjeciach: nie ma nic mdzy zaworem a bojlerem. Jesli wszystko ok i zawor upuszcza po prostu nadmierne cisnienie to skad 9bar na manometrze PONIZEJ zaworu (tez to widac na zdjeciu)?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał qqlio Zobacz post
    Hej,
    Bojler 100l Ariston.
    Gdy nie pracuje to cisnienie utrzymuje sie w okolicy 3 bar, a przy pracy bojlera szybko osiaga okolica 8-9 bar i oczywiscie z zawora bezpieczenstwa (na doplywie zimnej wody) mocno kapie.
    Cos nie w porzadku z bojlerem (elektryczny)?
    Z montazem?
    Macie moze jakis pomysl zanim wezwe hydraulika do sprawdzenia?
    Potem dorzuce jeszcze fote miejsca zbrodni.
    Dzieki i pozdrawiam
    poszedł najprawdopodobniej zawór zwrotny w zaworze bezpieczeństwa,
    a z tego wynika, że jeszcze wcześniej też chyba masz zainstalowany zawór zwrotny,
    wołaj instalatora niech Ci to sprawdzi,
    a naczynie i tak dla świętego spokoju trzeba zainstalować,

  8. #8

    Domyślnie

    Tak zrobie tylko.... gteraz mi nikt nie dojedzie - droga gminna oderwana po ulewach...
    Ale az takie podwyzszanie cisnienia w zbiorniku mnie co najmniej zaskakuje.... Przeciez to nie jest jakis bojler no-name, wiec powinni przewidziec rezerwe obketosciowa na rozszerzalnosc cieplna....
    Dzieki

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał qqlio Zobacz post
    Hej - ale piszesz tylko po to, zeby pisac, czy zeby cos przekazac?
    Widzisz uklad na zdjeciach: nie ma nic mdzy zaworem a bojlerem. Jesli wszystko ok i zawor upuszcza po prostu nadmierne cisnienie to skad 9bar na manometrze PONIZEJ zaworu (tez to widac na zdjeciu)?
    qqlio każdy ma się prawo wypowiedzieć, więć nie bądź niegrzeczny w stosunku do innych i zachowaj poziom dyskusji.
    Sprawdź jeszcze reduktor ciśnienia, mógł też nawalić i wpuszcza wieksze ciśnienie, które po podgrzaniu się dodatkowo zwiększa.
    Mógł byś sam sprawdzić reduktor, ale nie widzę w instalacji śrubunka i trzeba chyba rury ciąć.
    Ostatnio edytowane przez Grzesiek13 ; 20-05-2010 o 08:06
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  10. #10

    Domyślnie

    rezerwy objętościowej z zbiorniku nie może być bo kontakt z powietrzam dla wody użytkowej nie jest korzystny - niedopuszczalny

    po to są naczynia przeponowe i nie ma powietrza w kontakcie z woda

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiek13 Zobacz post
    qqlio każdy ma się prawo wypowiedzieć, więć nie bądź niegrzeczny w stosunku do innych i zachowaj poziom dyskusji.
    Sprawdź jeszcze reduktor ciśnienia, mógł też nawalić i wpuszcza wieksze ciśnienie, które po podgrzaniu się dodatkowo zwiększa.
    Mógł byś sam sprawdzić reduktor, ale nie widzę w instalacji śrubunka i trzeba chyba rury ciąć.
    Ok - starajmy sie tylko czytac to co bylo napisane, zeby nie mnozyc nie wnoszacych wiele wpisow.
    Np pisalem, ze "Gdy nie pracuje to cisnienie utrzymuje sie w okolicy 3 bar, a przy pracy bojlera szybko osiaga okolica 8-9 bar", wiec to nie jest prooblem reduktora.
    Co do naczynia przeponowego - moze i tak ale kompletnie nie rozumiem, dlaczego w takim razie producent nie zajaknie sie o jego koniecznosci w instrukcji montazu. Tak jak pisalem - spodziewalbym sie, ze jakies cos a la zbiornik przeponowy (wewnetrzny) juz bedzie w bojlerze.

    - mysle ze na 99 proc mam uszkodzony zawor zwrotny
    - ale jest to pewnie skutek zbyt duzego cisnienia powstajacego w bojlerze przy grzaniu wodu (pewnie zaden zawor nie wytrzyma dlugo 8-9 barow przez kilka godzin dziennie).
    Sprobuje jeszcze wyslac cos do Aristona - moze nie oleja detalicznego klienta....

    Pozdrawiam

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Wogóle cisnienie 8-9 bar w bojlerze przy ciśnieniu na dopływie 3 bar to wychodzi za dużo. Do jakiej temperatury grzejesz bojler. On jest przystosowany, zresztą jak i cała armatura do pracy max 6 bar. Mam nadal wrażenie, że reduktor przepuszcza ponad 3 bary do bojlera- może manometr walniety?
    Producent ma w nosie montaż naczyń przeponowych, bo podniosło by to cenę bojlera o około 30%, nie pisz do Aristona, bo to nic nie da, tak robi większość. Podobnie jest z kotłami i zasobnikami cwu- kiedyś taki problem miał de dietrich z jakimś wisieluchem z zabudowanym zasobnikiem jak pamietam i musiałem dorabiać trójnik do podłączenia naczynia przeponowego.
    Ostatnio edytowane przez Grzesiek13 ; 20-05-2010 o 09:12
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie

    nam też cieknie, mamy Galmet model Heros 80l o taki:
    http://www.galmet.com.pl/cms/php/pob...395&id_dok=126

    uzyskałam info kiedyś że to dlatego że nie mamy naczynka wzbiorczego (nie mamy ogrzewania grzejnikowego więc i naczynka też nie ma)
    Bzdura?? to o co w takim razie chodzi,
    a kapie nam ok. 200ml na tydzień
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiek13 Zobacz post
    Wogóle cisnienie 8-9 bar w bojlerze przy ciśnieniu na dopływie 3 bar to wychodzi za dużo. Do jakiej temperatury grzejesz bojler. On jest przystosowany, zresztą jak i cała armatura do pracy max 6 bar. Mam nadal wrażenie, że reduktor przepuszcza ponad 3 bary do bojlera- może manometr walniety?
    Producent ma w nosie montaż naczyń przeponowych, bo podniosło by to cenę bojlera o około 30%, nie pisz do Aristona, bo to nic nie da, tak robi większość. Podobnie jest z kotłami i zasobnikami cwu- kiedyś taki problem miał de dietrich z jakimś wisieluchem z zabudowanym zasobnikiem jak pamietam i musiałem dorabiać trójnik do podłączenia naczynia przeponowego.
    Hej - ten model nie ma termometru ale to jest jakies 2/3 skali termostatu.
    Manometr wydaje sie ok - skoro pokazuje ladnie cisnienie ustawione na reduktorze (~3bar) po bezczynnosci dluzszej bojlera a pojawia sie problem dopiero przy grzaniu.
    Wiem o tych 6 barach, dlatego mam mocne obawy....
    Dzieki

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Dla mnie jest dziwny tak duży skok ciśnienia o 6 bar!!!, nawet przy otwartym zaworze bezpieczeństwa (zadziałał), ciśnienie nie powinno tak wzrastać. Przy 9 barach powinno lać się z tego zaworu a nie kapać. Naczynie przeponowe to napewno musisz dać w układzie.
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony