dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 500 z 562
Pokaż wyniki od 9.981 do 10.000 z 11231
  1. #9981
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek1986 Zobacz post
    Dzięki za zainteresowanie

    Czyli rozumiem, że najlepiej dla późniejszych "wynalazków" do każdej rolety z rozdzielni prowadzić oddzielny obwód, plus kabel pod włącznik od rolety i od tego włącznika kabel YTDY 6*0,5 do centrali alarmowej gdzie mam ekspander Int-Iors? (centrala alarmowa jest w pomieszczeniu u góry a rozdzielnia 220V w garażu). Wtedy wszystko programuje przez alarm i steruje z manipulatorów plus przez włączniki indywidualne przy roletach?

    Wtedy stosuje jeszcze dopuszkowe sterowniki np. STR-1?

    A co do kontraktonów - kilku "znajomych" gdzie oglądaliśmy budowy nie miało tego i chyba stąd to przeświadczenie... Idąc ich tokiem rozumowania który przyjąłem to dlatego rezygnuje bo czujki mniej więcej w tym samym czasie zadziałają na powiedzmy uchył okna.... Wprowadzili mnie w błąd?

    Planuje kontraktony w drzwiach wejściowych, kotłowni i garażu...
    Int-Iorsa montuj w rozdzielni elektrycznej, nie ma sensu ciągnąc tych kabli 230v do centrali i nawet jest to niewskazane puśc tylko przewód łaczący magistrale miedzy centrala a rozdzielnia,a co do kontraktronów (ew czujek udarowych ) to napewno zadzaiąłją wcześniej pozatym jak sobie kupisz kiedys zwierzaka to byłoby jak znalazł.

  2. #9982
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bolek1986

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    68
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ale obwody 230v pod napęd rolet robię dwa na górę domu plus na dół i te dwa obwody prowadzę pod ekspander Int-Iors w rozdzielni i dzięki temu potem mogę dzięki manipulatorowi sterować oddzielnie dołem, górą i całością?

    Czy potrzebuje 2 ekspandery Int-Iors pod 13 rolet i każdy obwód to jedno wejście?

    Rozumiem, że pomiędzy rozdzielnią a centrala alarmową prowadzę już kabel YTDY? Z jednej strony podłączam do ekspandera w rozdzielni a z drugiej strony pod centralę?

    Może to głupie pytania ale sam staram sie rozprowadzić tą instalację...
    Ostatnio edytowane przez bolek1986 ; 12-01-2014 o 12:56

  3. #9983
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Pytanko : czy jest sens aktualizowac centrale z wersji 1.08 do 1.12 ?
    Czy jest tam jakaś nowośc przydatna dla domków ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  4. #9984

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Pytanko : czy jest sens aktualizowac centrale z wersji 1.08 do 1.12 ?
    Czy jest tam jakaś nowośc przydatna dla domków ?
    Przeczytaj listę zmian (Satel to publikuje przy okazji każdej wersji) i sam zdecyduj Mnie się przydała zmiana w 1.09, ale nie pamiętam już nawet cóż to za zmiana była

  5. #9985
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Ok .
    A jaka zmiana jest np w ETHM-1 między 1.05 a 1.06 ? Nie udało mi się znaleźć.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  6. #9986

    Domyślnie

    Ja nie wiem, nie używam ETHM-1 - jedyne do czego mógłby mi się przydać to synchronizacja czasu, a na to jest trochę za drogi. No chyba, że udało by się połączyć z DloadX-a spod Wine, ale w to akurat wątpię (po serialu nie działa, ale w sumie też zbyt usilnie nie próbowałem).

  7. #9987
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Pytanie : jak "zresetować" ETHM-1 ?
    Podłączyłem się do niego kilka razy pod rząd, i przestał odpowiadać.
    Można jakoś to zrobić programowo (z klawiatury) czy trzeba kabelki wyciągnąć ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  8. #9988
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Pytanie 2 :
    Czy ma ktoś schemat kabla DB9F/PIN5 ?

    Fantom
    ps.
    Chciałem zrobić upgrade ETHM-1, i mi nie wychodzi.
    Mam zrobiony kabel PIN5/RJ i kabel DB9F/RJ. Oba mi działają prawidłowo (podłączenie centralki z ETHM-1 i podłączenie centralki do kompa).
    Ale jak spinam zwykłą beczułką te dwa kable, aby miec RS232<->RJ to nie widzi mi ETHM-1.

    PS2.
    Dal potomnych. Analizując pozostałe kabelki, zrobiłem działające połączenie :
    DBF9 -> RJ
    2 -> 2
    3 -> 3
    4 -> 5
    5 -> 1
    8 -> 4
    Ostatnio edytowane przez szczukot ; 18-01-2014 o 11:31
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  9. #9989
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Pytanie : jak "zresetować" ETHM-1 ?
    Podłączyłem się do niego kilka razy pod rząd, i przestał odpowiadać.
    Można jakoś to zrobić programowo (z klawiatury) czy trzeba kabelki wyciągnąć ?

    Fantom
    spróbuj zapisać coś do pamięci flash albo odpal z pamięci Flasch (restarty) czasami pomaga

  10. #9990

    Domyślnie

    Mam 2 strefy całość i wewnętrzna /okna i drzwi kontaktrony/ Niestety instalator ustawił wewnętrzną strefę jako włączającą się automatycznie po wpisaniu hasło + OK lub # w efekcie po zamknięciu drzwi domu włącza się alarm. Muszę wchodzić w hasło + * wybierać załącz strefę wybierać 1 i dopiero włącza się prawidłowo alarm.
    Jak zmienić by strefa ogólna była automatyczna, a wewnętrzna dopiero po wybraniu w opcjach usera. Czy można to zrobić poprzez manipulator, czy trzeba kablem łączyć się programem z centralą?
    Centrala 128 WRL manipulator INT-KGR

  11. #9991
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał ChłopZmazur Zobacz post
    Mam 2 strefy całość i wewnętrzna /okna i drzwi kontaktrony/ Niestety instalator ustawił wewnętrzną strefę jako włączającą się automatycznie po wpisaniu hasło + OK lub # w efekcie po zamknięciu drzwi domu włącza się alarm. Muszę wchodzić w hasło + * wybierać załącz strefę wybierać 1 i dopiero włącza się prawidłowo alarm.
    Jak zmienić by strefa ogólna była automatyczna, a wewnętrzna dopiero po wybraniu w opcjach usera. Czy można to zrobić poprzez manipulator, czy trzeba kablem łączyć się programem z centralą?
    Centrala 128 WRL manipulator INT-KGR
    Da się i przez manipulator i komputer.
    Tylko komputerem wygodniej.
    Kabelek możesz zmontować sobie sam jak lutujesz i zaciskasz końcówki RJ
    Komputer z RS lub przejściówka z RS na USB bedzie niezbedna.

  12. #9992
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Witam wszystkich w tym wątku.
    Za jakiś czas będę samodzielnie zakładał alarm wraz z automatyką domu i w związku z alarmem prosił bym o radę.
    Mój system będzie się składał z:
    - centrali Integra 128 WRL,
    - Modułu ETHM-1,
    - modułu INT-RS Plus,
    - 8 ekspanderów wyjść (będę miał ok 68 różnych czujników).

    Chciałbym to wszystko umieścić w jednej skrzynce dla porządku, bo domek parterowy i nie ma sensu rozdzielać tego na kilka skrzynek. Problem jest taki, że Satel nie ma większych skrzynek niż OPU-3 P, a tam się to wszystko nie zmieści. Do tego dojdzie drugi akumulator i zasilacz. Czy są rozwiązania (w sensie obudowy) które pozwolą to wszystko upchnąć do jednego pudła i żeby zostało jeszcze jakieś miejsce na ewentualną rozbudowę, czy jestem skazany na dwie, a może więcej obudów OPU-3 P?
    Proszę o naprowadzenie mnie na właściwy tor.
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  13. #9993
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    @Horher , jeśli chcesz wszystko umieścić w jednej obudowie, to wybierz odpowiednich rozmiarów obudowę stalową np. z oferty firmy Kubiak: http://firma-kubiak.pl/pl/oferta/ozr/ dowolnie rozplanujesz sobie układ modułów, korytek do drutowania, itp. Na wykrywanie sabotażu zamontuj kontaktron i po sprawie
    Jedyny "problem", to anteny musisz zamontować poza obudową.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  14. #9994
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Dzięki Ci wielkie . O to mi właśnie chodziło.

    Te anteny to faktycznie problem, bo nie będą w żaden sposób chronione, więc podatne na sabotaż w czasie gdy alarm jest nieuzbrojony. Naciągane to może trochę , ale takiego sabotażu mogły by dokonać ekipy budowlane, sprzątaczki, służące, nianie dla dzieci itp. . Pomyślę co z tym zrobić. Drugą niedogodnością jest to, że trzeba taką szafkę przygotować do montażu, czyli ponawiercać otwory, poprzykręcać korytka... W obudowach Satela jest płytka z przygotowanymi otworami i to taka podwójna na zawiasach, a w takiej szafce trzeba kombinować bo systemowych rozwiązań chyba nie ma.
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  15. #9995
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Jeśli z sabotażem anten widzisz problem, to możesz je umieścić ponad metalową obudową w dowolnej puszce PCV zabezpieczonej kontaktronem.
    U mnie w firmie każda obudowa jest przygotowywana indywidualnie - rzadko instalatorzy wykorzystują fabryczne otwory. Z obudów OPU korzystamy bardzo rzadko, bo są jak dla nas mało praktyczne. To raczej rozwiązanie dla małych systemów. Dla większych systemów niestety rozwiązań systemowych nie ma.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  16. #9996
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    OK, już wiem jak to zrobić. Dzięki.

    Mam jeszcze pytanie na temat jakości czujek Satel NAVY. Mi się podoba takie rozwiązanie, bo czujki wszelkiej maści dla mnie ozdobą nie są, więc umieszczenie dwóch w jednej obudowie ma uzasadnienie. Słyszałem jednak ogólną opinię, że czujka tłuczonej szyby nie za dobrze sprawdza się w domach mieszkalnych, gdzie są dywany, wykładziny i itp. Czy jest sens stosowania tego w domu?
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  17. #9997
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Nikt nic nie wie na temat czujek NAVY?
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  18. #9998
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    Dzięki Ci wielkie . O to mi właśnie chodziło.

    Te anteny to faktycznie problem, bo nie będą w żaden sposób chronione, więc podatne na sabotaż w czasie gdy alarm jest nieuzbrojony. Naciągane to może trochę , ale takiego sabotażu mogły by dokonać ekipy budowlane, sprzątaczki, służące, nianie dla dzieci itp. . Pomyślę co z tym zrobić. Drugą niedogodnością jest to, że trzeba taką szafkę przygotować do montażu, czyli ponawiercać otwory, poprzykręcać korytka... W obudowach Satela jest płytka z przygotowanymi otworami i to taka podwójna na zawiasach, a w takiej szafce trzeba kombinować bo systemowych rozwiązań chyba nie ma.
    ja stosuje obudowy pulsara bodajże sybol awo305 Integrator jest naprawde duża ale ma powiercone wszytkie otwory montażowe a antenki możesz zamontować w plastikowych obudowach opu 1 lub 2 satela , mają sabotaż .

  19. #9999
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    Nikt nic nie wie na temat czujek NAVY?
    Osobiście trochę się zraziłem do czujek satela po wpadkach z aqua i narzie kupuje tylko greye dualne , a podejrzewam że ta czujka ma tą samą elektronike co aqua.

  20. #10000

    Domyślnie

    Witam,

    Zamierzam założyć alarm oparty na centrali Satel Integra 128WRL w taki sposób, aby można była z manipulatora Satel INT-TSI otwierać bramę garażową i bramę przesuwną (osobno).

    Poza tym pilotem bramy garażowej Normstahl chciałbym otwierać bramę przesuwną. Na razie bramy przesuwnej nie mam.

    Czy Mapęd Magic1000 można "podpiąć" pod Integrę bezpośrednio? W instrukcji napędu Magic - Zewnętrzne wejście impulsu napisano: Do zacisków 14 i 15 można podłączyć zewnętrzny sygnał impulsu (np. klawiaturę ścienną). Czy tutaj można podpiąć do Integry? A co z bramą przesuwną?

    Nie zamierzam sam tego robić, ale chodzi mi o to jak to funkcjonuje. Jak z manipulatora Centrali Satel otwiera/zamyka się bramę garażową i przesuwną(ogrodzenie). Jakie przewody położyć i jaki sprzęt jest potrzebny (oprócz manipulatora i centrali)?

    Z góry dziękuję za pomoc
    Jerzy

Strona 500 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony