dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 592 z 613
Pokaż wyniki od 11.821 do 11.840 z 12250
  1. #11821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    .

    Osobiście wolałabym cargo jako izolator między lodówką a piekarnikiem. Albo jak było pierwotnie - płytka szafka otwierana od strony wejścia do spiżarki. Cargo jest drogie.

    Dziękuję bardzo za podpowiedzi.

    Masz jakiś pomysł na plytką szafkę z przodu zamiast cargo? Zastanawiałam się nad różnymi opcjami i nic nie potrafię wymyślić. Podobają mi się ciemne wykończenie boków wysokiej zabudowy ale u mnie wyglądąłoby to jak poniższym obrazku, czyli bok i drzwi stanowiłyby jedną wielka ciemna plamę. Maż mówi, ze przesadzam i złości się a ja w tym miejscu utknęłam i nie mogę się zdecydować. Lustro odpada. Może być ta wspomniana wcześniej witrynka (nie wiem, czy za 5 lat będę z niej zadowolona bo moda przemija), do której mniej włożę. A może przesadzam i dać ten ciemny bok? Ale ja cały czas widzę go z kanapy i stąd chce aby mi się podobało
    Masz jakiś pomysł na wykończenie boku fornir plus lakier? Płytka szafka , otwierana z boku , boki brązowe drzrwi białe, nie wiem juz co byłoby dobre...

    Gdzieś czytałam, ze zamiast forniru ktoś dał fronty egger. Czym się to różni?

    I pytanie : czy u mnie meble do góry czy zakończyć z drzwiami do spiżarki?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuch6.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	34,2 KB
ID:	381603  
    Ostatnio edytowane przez BEWA ; 15-02-2017 o 05:18 Powód: ..
    BEWA

  2. #11822
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sylwia $
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Witam,
    Potrzebuję pomocy przy wyborze kuchni… Ponieważ na nic nie mogę się zdecydować odwlekam w czasie zamówienie szafek. Niestety przyszedł moment, że nie mogę dłużej tego odkładać. Właściwie mam tydzień na podjęcie ostatecznej decyzji. Ło matko!!! Kuchnia malutka więc szaleństw nie będzie. W załączeniu zdjęcie – jakość beznadziejna ale jest pogląd chociaż. Zabudowa będzie w „L” + wyspa od strony wykuszu. W załączeniu projekt zrobiony przez miła panią z castoramy – to też tylko pogląd jak ma być wszystko rozmieszczone + zlew pod oknem. Marzyłam o białej kuchni z czarnym blatem i czarnymi uchwytami jednak mój M białej kuchni mówi stanowcze i absolutne NIE! A więc do wyboru mam dwie koncepcje. Jasny szary lub coś w beżach…. Jeżeli chodzi o szary to nie wiem czy po dodaniu do niego czarnego blatu nie będzie „smutno” i „zimno”. Jeżeli chodzi o beż to obawiam się żeby mi się to wszystko nie zlało ze sobą bo na ścianie beżowo szare płytki i podłoga też jasna beżowa. Chyba się zapędziłam z tymi kolorami… W załączeniu kilka zdjęć zaczerpniętych z Internetu. Bardzo proszę o opinie, które ujawnią mi jakieś dodatkowe za i przeciw. A może w ogóle postawię na coś innego??? A jeszcze jedno kuchnia połączona z salonem. W wykuszu będzie stał stół. Meble raczej ciemne utrzymane trochę w nowojorskim stylu. Ogólnie POMOCY Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170203_184112.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	46,1 KB
ID:	381608
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170204_130524.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	37,2 KB
ID:	381609
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	63,9 KB
ID:	381610

  3. #11823
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sylwia $
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17_meble-kuchenne-3.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	45,4 KB
ID:	381611
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_w_stylu_angielskim_z_szarymi_meblami_060616.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	381612
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	217553_ec355906-83e7-43e7-9a27-f4a21c5f0abb_max_900_1200_-kuchnia-styl-nowojorski.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	55,7 KB
ID:	381613
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kremowa-kuchnia_2682623.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	381615
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	w-angielskim-stylu_2685210.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	59,0 KB
ID:	381616

    takie tam inspiracje

  4. #11824
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czyżby kolejny facet, który nic w kuchni robił nie będzie a decyduje o kolorach szafek?

    Szary nie musi być smutny, można też zrobić dwukolorowo: dolne szafki w szarościach a górne białe.

    Wiesz już gdzie kupisz kuchnię? Czy może na zamówienie będzie robiona? Dobrze wiedzieć zawczasu, jaką kolorystykę frontów będziesz miała do wyboru.

    Szary Bobdyn z Ikei - zdjęcia z netu



    Tu szare i białe szafki (przepraszam, ale nie wiem skąd mam to zdjęcie zapisane)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22d2db640fa1c8b5.jpg
Wyświetleń:	653
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	381624

    A tu beże (też nie wiem skąd inspiracja)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CW-DS1Jk5T8RapVcLID-oJ6HuC4Bx1A-.jpg
Wyświetleń:	652
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	381625
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  5. #11825
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A może ciemna witrynka z mlecznym szkłem, zza którego nie będzie widać, że w witrynce stoją puszki i słoiki?

    Poza tym na tej ciemnej bocznej ścianie, co ją widzisz z kanapy możesz zawiesić jasny obraz.

    Egger to firma produkująca okleiny laminowane. Fornir to naturalne drewno.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 15-02-2017 o 09:40

  6. #11826
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulla1986
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    713

    Domyślnie

    Jak dla mnie kuchnie wyglądają super te Sylwi i motherka a najbardziej te kuchnie z szarościami do mnie przemawiają całe szare albo szare z białym ale to ty musisz zdecydować

  7. #11827
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwia $ Zobacz post
    Witam,
    Potrzebuję pomocy przy wyborze kuchni…
    Podaj wymiary pomieszczenia, a najlepiej od razu rzut z salonem.

  8. #11828
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja obecnie mam szarą kuchnię i tylko Ci powiem... gładki szary mat to zło przy małym dziecku to podwojne zło
    ale wizualnie prezentuje się super

  9. #11829
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sylwia $
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Motherku problem z moim mężem jest taki, że świetnie gotuje i niestety kuchnia to nasze wspólne królestwo. Niestety jego wizja bardzo odbiega od mojej i musimy wypracować jakiś kompromis, który nie do końca zadowoli i mnie i jego. Nie chcę zostawić mu „wolnej ręki” bo obawiam się efektu końcowego. Kuchnie będziemy robić na zamówienie. Czas mnie goni bo plan na przeprowadzkę koniec kwietnia, początek maja czyli czasu bardzo mało szczególnie, że stolarz powiedział, że czas oczekiwania na gotowe meble u niego to 6 tygodni!!! Jeżeli chodzi o kolory to od ich ilości boli głowa…. Chyba więcej niż na palecie tynków z Caparola!!! Dziękuję za przesłane zdjęcia. Też myślałam do dwóch kolorach coś takiego np.:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3f5259a6c9394d12de2ed63de245b524.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	31,7 KB
ID:	381636

    Anullka dzięki za opinię. Czuję presję okropną bo wiem, że muszę się na coś zdecydować! Dam znać jak już będzie decyzja jakaś.

    Liliputku zdjęcia dawaj. U mnie dzieci małych nie ma i nie będzie. A w sumie to dlaczego zło?

    Elfir dziękuję za zainteresowanie.
    W załączeniu rzut domku w części kuchni i salonu nic nie zmienialiśmy wymiary są zgodne (tylko my mamy lustrzane odbicie ale to znaczenia nie ma). W salonie kanapa na dużej ścianie wewnętrznej – brak kominka, szafka TV na ścianie szczytowej. Fajny pomysł z jasnym obrazem na ciemnej ścianie. Podoba mi się. Myślę o meblach, które będą uniwersalne i nie będę musiała ich zmieniać za dwa lata bo będą mnie drażniły. I oczywiście mój M powiedział: wysoki połysk? - NIGDY!!! Z góry dzięki za pomoc.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	phpThumb_generated_thumbnailjpg.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	381637
    Ostatnio edytowane przez Sylwia $ ; 15-02-2017 o 11:56

  10. #11830
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    skoro masz mało czasu to dlaczego nie ikea?



    można też szafkę pod zlew 80 cm i cargo 30 cm

  11. #11831
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tutaj biała ikea, jak nie szara:


    i kremowa:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 15-02-2017 o 12:51

  12. #11832
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sylwia $
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Czasu mało i dlatego muszę się na coś zdecydować. Mebli z IKEA nie chcę będą robione na zamówienie. Gdybym była decyzyjna to kuchnia już dawno byłaby zamówiona bo wiem co mi się podoba. Niestety mąż mnie blokuje i na wszystko mówi NIE Więc białej nie będzie na bank! Fajna ta kremowa tylko pewnie musiałabym się zdecydować na ciemniejszy blat żeby mdło nie było. Pomieszczenie na kuchnię jest ciemnawe bo małe okno tam mam i dlatego boję się szarości żeby nie było buro. No chyba, że można jakoś czymś rozweselić szarość. Pomysły?
    A w ogóle to myślałam żeby ta wyspę zrobić innego koloru. Co wy na to?

  13. #11833
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Twoje pomysły powinnaś sobie wizualizować. Bo samo mówienie o wyspie w innym kolorze niewiele pomoże, skoro nawet nie wiesza jaki docelowo chcesz kolor kuchni.
    Może znajdź w necie sobie jakąś realizację podobną do tego co planujesz.

  14. #11834

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A może ciemna witrynka z mlecznym szkłem?

    Poza tym na tej ciemnej bocznej ścianie, co ją widzisz z kanapy możesz zawiesić jasny obraz.

    Egger to firma produkująca okleiny laminowane. Fornir to naturalne drewno.
    Elfir bardzo dziękuję. Obraz na boku mebli, nie bardzo chyba, myślałam jakiś kalendarz ale to już ostatecznie.

    Podoba mi się zestawienie jak na załączonym zdjęciu białe-wenge tylko tutaj jest wysoki barek a ja chciałabym półwysep najchętniej otwarty pod spodem aby weszły krzesła ale może być zabudowany lub z jedna szufladą na sztućce pod blatem półwyspu ale nie wiem, czy tak może być.
    Czy umiałabyś mi coś podpowiedzieć jak to połączyć z moimi ciemnymi drzwiami do spiżarki? Czyli bok biało-wenge plus coś z tego na półwyspie tak jak na załączonym przykładowym zdjęciu.
    Pokazałam to mojemu stolarzowi, który narysował mi to co w załączeniu.

    Ciemna witrynka. i mleczna szyba....Hm...

    Podrzucam kila wizek oraz moje drzwi, proszę Cię bardzo o przerobienie bo bardzo sprawnie Ci to idzie. Może mi to troszkę rozjaśni.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BE bb.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	381656   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	90da4428d463bda2gen.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	77,0 KB
ID:	381657   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Biał. 3.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	381659   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi).jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	18,1 KB
ID:	381660   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mnb6.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	51,2 KB
ID:	381661  

    Ostatnio edytowane przez BEWA ; 15-02-2017 o 20:24 Powód: .
    BEWA

  15. #11835
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale co mam przerabiać?

  16. #11836

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ale co mam przerabiać?
    Prosiłabym Cię o pokazanie jak widzisz tą witrynkę ciemną , czy całą , czy kawałek lub przerobienie boku biały-wenge w połączeniu z półwyspem, jeśli oczywiście coś Ci wpadnie do głowy. Półwysep jak na załączonych zdjęciach.
    Stolarz mi powiedział dodatkowo za bok z forniru ponad 3 tys, wydaje mi się dużo ale nie mam orientacji. A moze lepiej wybrać ten eger? Widoczna będzie różnica?
    Znalazłam jeszcze takie zestawienie wenge-lakier jak na załączonym zdjęciu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zabudowa1-kuchenna-na-wymiar-w-biezach-i-brazach-mobiliani-006.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	381665   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Biaek 7.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	381667   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Biaek 6.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	381668  
    BEWA

  17. #11837
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    różnica okleina a fornir będzie widoczna z bliska. Ale fornir po prostu jest drogi.

    A witrynka/szafka z boku ma nawiązywać podziałem do drzwi spiżarki i takie samo mleczne szkło:


    albo po prostu zwęź słupek o 5 cm i zakończ zabudowę wąską ścianką z płyty k-g malowaną pod kolor ścian


    albo jeszcze zjechać górnymi szafkami z lewej strony zamykając optycznie lewy bok:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 15-02-2017 o 21:35

  18. #11838
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    inne rozwiązanie ścianki z k-g:

  19. #11839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post

    A witrynka/szafka z boku ma nawiązywać podziałem do drzwi spiżarki i takie samo mleczne szkło:


    ]
    Dziękuję, ,że moje drzwi są inne niż na projekcie (zdjecie poniżej), nie mają tyle szyby tylko dwie maleńkie szybki o szer 5cm, więc zaproponowana witryna nie nawiązuje do drzwi do spiźarki. M się uparł, nie wymieni drzwi. O ściance K-G myslałam ale wówczas może nie zmieścić się szafka 30cm.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	18,1 KB
ID:	381669  
    Ostatnio edytowane przez BEWA ; 15-02-2017 o 22:17 Powód: ,
    BEWA

  20. #11840
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    no to nie wciskaj szafki 30 cm. Zaoszczędzisz 3 tyś na fornirze + szafkę w lakierze 2 tyś + system cargo 1 tys.
    I tak masz spiżarkę do przechowywania.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 15-02-2017 o 22:05

Strona 592 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony