dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 149

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sławomir Zając

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-002
    Dzielnica
    Centrum
    Posty
    136

    Domyślnie

    Z pewną nieśmiałością...

    Pisałem kilka miesięcy temu, że planuję większy pakiet "porad dla inwestorów". Różnego rodzaju porad udzielam już od ponad 3 lat i już jakiś czas temu zdecydowałem, aby zebrać je w jedną, dużą publikację.

    Przechodząc do rzeczy: napisałem i wydałem we własnym zakresie książkę-poradnik. Książkę napisałem dla osób, które chcą się dowiedzieć, w jaki sposób rozmawiać z wykonawcami, w jaki sposób negocjować, ustalać zakres prac, podpisywać umowy... Jest ona swego rodzaju odpowiedzią na wszechobecne narzekanie na niesolidnych i nieterminowych wykonawców i pokazuję, jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów. Opisuję w niej, w jaki sposób zorganizować budowę, aby przebiegła ona bez nadmiernego stresu.

    Tytuł książki to: "Jak się wybudować i nie zwariować". Podszedłem do sprawy profesjonalnie: została wykonana redakcja tekstu oraz dwie weryfikacje, został wykonany profesjonalny skład tekstu, a całość została okraszona różnego rodzaju ilustracjami. Słowem - zrobiłem dużo, aby oprócz cennej zawartości merytorycznej książka po prostu cieszyła oko. Można stwierdzić, że wydałem książkę systemem gospodarczym
    Wydrukowałem 1000 egzemplarzy w kolorze i dzisiaj już książki leżą u mnie w garażu
    Ebook, audiobook, książka papierowa i różne pakiety - do wyboru, do koloru

    Zamówienia można składać na stronie http://www.poradnik-budowlany.com, jest tutaj więcej informacji na temat samej książki.
    Można także przeczytać kilkanaście stron, zapoznać się ze spisem treści oraz przesłuchać próbkę audiobooka

    I uczciwie: jeżeli przejrzałeś ten wątek i spodobały ci się rady, których udzielałem na temat wyboru działki, wyboru rzetelnego wykonawcy, pośpiechu na budowie - ta książka jest dla Ciebie.

    Możesz jednak uważać inaczej. Tak jak niektóre osoby w tym wątku możesz mieć po prostu swój pomysł na budowę. Moim zdaniem każdy prowadzi budowę tak, jak chce, ale moim celem jest pokazanie, że jest możliwe prowadzenie budowy w sposób zorganizowany, co pozwala oszczędzić stres, czas i pieniądze (tak!).
    Zresztą chyba najwięcej "kontrowersji" w tym wątku poruszył mój wpis o umowach. Z tego powodu poświęciłem temu tematowi w książce prawie 30 stron. Wyjaśniam dokładnie co powinna zawierać umowa, ale też zwalczam niektóre mity, takie jak:
    "Umowa oznacza, że wykonawca podniesie cenę o VAT i dochodowy", "Dobra umowa powinna zawierać kilkanaście stron tekstu, a takiej umowy nikt nie podpisze" i "Przecież nikt umów nie podpisuje!".

    Zapraszam raz jeszcze - http://www.poradnik-budowlany.com/ Z uwagi na to, że trwa przedsprzedaż, tylko w tym tygodniu można uzyskać 20% rabatu. Szczegóły na stronie.
    Dziękuję i pozdrawiam A za kilka dni kolejny wpis

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar c32bud
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławomir Zając Zobacz post
    Z pewną nieśmiałością...

    Pisałem kilka miesięcy temu, że planuję większy pakiet "porad dla inwestorów". Różnego rodzaju porad udzielam już od ponad 3 lat i już jakiś czas temu zdecydowałem, aby zebrać je w jedną, dużą publikację.

    Przechodząc do rzeczy: napisałem i wydałem we własnym zakresie książkę-poradnik. Książkę napisałem dla osób, które chcą się dowiedzieć, w jaki sposób rozmawiać z wykonawcami, w jaki sposób negocjować, ustalać zakres prac, podpisywać umowy... Jest ona swego rodzaju odpowiedzią na wszechobecne narzekanie na niesolidnych i nieterminowych wykonawców i pokazuję, jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów. Opisuję w niej, w jaki sposób zorganizować budowę, aby przebiegła ona bez nadmiernego stresu.
    Powodzenia w sprzedaży, ale nie powiem że nie wiedziałem od początku tego wątku że o coś takiego będzie rzecz się rozchodzić. ....
    buduję C32b Ustronny - wariant II (podpiwniczony) lustro, płyta fundamentowa

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sławomir Zając

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-002
    Dzielnica
    Centrum
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał c32bud Zobacz post
    Powodzenia w sprzedaży, ale nie powiem że nie wiedziałem od początku tego wątku że o coś takiego będzie rzecz się rozchodzić. ....
    Tyle, że sam wtedy nie wiedziałem, jak to daleko zajdzie. Chciałem wydać książkę, ale kilka miesięcy temu wszystko jeszcze było w fazie planowania. Ostatni rozdział książki napisałem na początku maja, a książkę do druku przesłałem mniej więcej 2 tygodnie temu. Pomyślałem jednak, że zacznę pisać porady na muratorze, a nawet jak książki nie wydam to ktoś z tych rad skorzysta.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony