dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 47 z 245
Pokaż wyniki od 921 do 940 z 4881
  1. #921
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    A badałeś to rozchodzenie się CO2?
    przecież nie tak dawno bawiłem się miernikiem i w tym temacie opisywałem...
    trzeba to kilka razy i dużymi literami...???

  2. #922
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Kszhu.Ładne chmurki wstawiłeś .Ale zrób to samo z ścielącą się mgłą pod sufitem.Będziesz bliższy prawdy.I co by lekko falowała .

  3. #923
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    ale ja to już zauważyłem podczas eksperymentów w poprzednie wakacje, nawet w którymś z wątków opisałem...
    dlatego właśnie zacząłem drążyć temat wentylacji a przy okazji zaczęły wyłazić inne "kwiatki"...
    A to przepraszam, nie natrafiłem. Jeszcze sporo czasu zejdzie zanim przeczytam to co bym chciał na tym forum

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    no ale według naszego "profesorka" ( kszhu...)to i tak "bijemy pianę" ...
    Pewnie dlatego, że podważacie koncepcje wentylacji jaką już wykonał u siebie
    Ja na szczęście jestem jeszcze przed, dlatego czerpie z tego forum garściami.

  4. #924
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post



    Pewnie dlatego, że podważacie koncepcje wentylacji jaką już wykonał u siebie
    on nawet tak do końca nie wie jak działa jego centrala J-G ....

  5. #925
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ot i prawda
    odezwał się "fachowiec"...

  6. #926
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

    No właśnie nikt tego tutaj nie może przyjąć do wiadomości...
    to może ty i inni sceptycy przyjmijcie do wiadomości że my jesteśmy normalni "inaczej" i zejdźcie z tego wątku bo tylko zaśmiecacie...
    zamiast zająć się spostrzeżeniami i rozwiązywaniem jakichś ewentualnych problemów musimy ciągle odpowiadać na jakieś durne docinki...
    jak nie pasi to przecież nikt na siłę nie każe tu zaglądać, macie swoje WM to sobie w nich grzebcie ...

  7. #927
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    No ale jak to dobrze, że chociaż jasiek wie, nie?
    Chłopie, publikujesz teorie na zasadzie "bo tak" i znajdujesz na to poklask ale to nie znaczy, że tak jest. Zbadasz, opublikujesz wyniki to będzie punkt odniesienia a na razie jest na zasadzie "bo tak... mi się wydaje"
    Masz fajną wentylację i chwała za to ale nie dorabiaj niepotrzebnej teorii jak nie potrafisz tego udowodnić.
    ty też nic nie udowadniasz tym wpierd. się gdzie popadnie...
    ja akurat montuje różne układy i zadałem sobie trochę trudu żeby sprawdzić jak się sprawują ...

  8. #928

    Domyślnie

    kszhu, trochę trudno zrobić domowym sposobem lepsze pomiary niż chłopaki robią. Tymczasem musi być tyle + teoretyzowanie. Czy efekt wart zabawy rzecz względna. Jak ktoś ma z takich eksperymentów satysfakcję czy radochę to raczej tak Ja u siebie na 99% będę miał instalację do przepięcia w 10min z opcji tradycyjnej WM na nawiew centralny. Jak się dorobię czujnika CO2 to też pomierzę, nie będzie super naukowo, ale jakieś porównanie owszem - ten sam dom, wydatek. Mnie to też dość ciekawi, nie liczę w kalkulacji ile bym w robocie w tym czasie wypracował $

  9. #929
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Nikt nie pisze że tradycyjna WM jest beznadziejna a hybrydowa cacy.Zacznij czytać ze zrozumieniem .Twierdzimy że jest efektywniejsza,że niższym nakładem świeżego powietrza osiągamy ten sam efekt co przy tradycyjnej WM.A to w dobie oszczędzania energii ma znaczenie.

  10. #930
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Nikt nie pisze że tradycyjna WM jest beznadziejna a hybrydowa cacy.Zacznij czytać ze zrozumieniem .Twierdzimy że jest efektywniejsza,że niższym nakładem świeżego powietrza osiągamy ten sam efekt co przy tradycyjnej WM.A to w dobie oszczędzania energii ma znaczenie.
    dokładnie ...
    jeżeli też okaże się że znacznie lepiej współpracuje z budynkiem podczas upałów to już będzie całkiem cacy ...

  11. #931
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Jasiek, dowody bronią się same,
    a ty czego bronisz ...?
    swojej WM bo już masz...?

  12. #932
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    A będzie bo musi.

  13. #933
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Proste doświadczenie - uwalniaj powoli CO2 (~20g/h to tyle co człowiek wytwarza) w niewentylowanym, szczelnym pomieszczeniu i mierz w różnych punktach stężenie. Później zrób to samo tylko z najgorszą wentylacją mech. a potem 3-ci raz z idealną "hybrydową". Zobaczysz czy warto o tym pisać.
    więc proszę zrób takie eksperymenty i nam udowodnij że nie mamy racji ...

  14. #934
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Takie sztuczne uwalnianie CO2 jak proponuje kszhu nic nie udowodni .Dopiero CO2 z parą wodną pokazuje co się dzieje na różnych wysokościach pomieszczenia.Max.różnicę jaka odnotowałem to ok.300ppm.

  15. #935

    Domyślnie

    Z lekką tylko złośliwością zapytam: czy ktoś zna badania wpływu WM na stężenie CO2 w pomieszczeniu? Czy tylko dorabia się teorię do praktyki, że tak jest lepiej od czegokolwiek? Żeby nie było - sam mam w miarę typową WM, ale podobnie jak jasiek planuję nieco przeróbek (choć nie aż tak daleko idących - za leniwy jestem), bo mi przeszkadza głównie mocno kiepskie działanie WM latem (schłodzić dom jest w zasadzie nierealne, bo zimne powietrze mieszane jest z najcieplejszym dzieki anemostatom nawiewowym pod sufitem).
    A korzystając z okazji: jasiek: Ty masz zdaje się dom piętrowy, więc u Ciebie na pewno nie zadziała "wywiew na strych" ze wszytkich pomieszczeń jak u nydara. Jakoś to rozwiązałeś?

  16. #936
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Twierdzimy że jest efektywniejsza,że niższym nakładem świeżego powietrza osiągamy ten sam efekt co przy tradycyjnej WM.A to w dobie oszczędzania energii ma znaczenie.
    Tutaj też bym polemizował, ponieważ przy hybrydowej, z centralnym nadmuchem powodujemy, że te cieplejsze powietrze, utrzymujące się przy suficie wyciągamy zamiast wymieszać tak jak to ma miejsce w wentylacji "typowej" Pytanie: ile teraz trzeba dorzucić ciepła, żeby tą różnicę zniwelować. Albo trzeba dokonać dodatkowych zabiegów, aby te wyciągnięte ciepło odzyskać.

  17. #937
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    A korzystając z okazji: jasiek: Ty masz zdaje się dom piętrowy, więc u Ciebie na pewno nie zadziała "wywiew na strych" ze wszytkich pomieszczeń jak u nydara. Jakoś to rozwiązałeś?
    no właśnie tak jest w tym momencie w prowizorce bo jeszcze nie wszystkie kanały dorobione...
    i działa ...
    oczywiście docelowo na takie wyczyny nie mogę sobie pozwolić bo nie mam szczelnego strychu i mógłbym jakiejś biedy sobie napytać...

    na strychu ( docieplony ) po kilku dniach zrobiła się temperatura praktycznie jak w ogrzewanej części domu

  18. #938

    Domyślnie

    Jasiek: sorry, że męczę, ale "tak jest w tym momencie", to znaczy jak? Kanały z parteru masz wyciągnięte też na strych i tam po prostu otwarte, czy wpięte do wentylacji wyciągowej jakiejś?

  19. #939
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    Z lekką tylko złośliwością zapytam: czy ktoś zna badania wpływu WM na stężenie CO2 w pomieszczeniu?
    niedawno w Muratorze było coś o domach pasywnych w Skandynawii i poruszony był temat uporczywego przekraczania CO2 w pomieszczeniach sypialnych pomimo ciągłej pracy WM...

  20. #940
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    No to masz odpowiedź! 300ppm CO2 to ma świeże powietrze, 1500ppm to rozsądna górna granica choć pisałeś że i o 6000ppm użytkownicy nie wiedzieli. Wspominałeś chyba, że masz cel <1000ppm więc jak gdzieś, kiedyś będziesz mieć 1300ppm to nawet nie poczujesz
    skoro nie czuć też tych 6000pm to może lepiej nic nie robić...

Strona 47 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony