dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 75
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.200 z 1497
  1. #1181
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    xirad pochwal się co budujecie

    Liliputek ja wcale ekipy nie poganiam. W tym roku ich pracę są ostatnie, więc mają czas. Niech się tylko spiszą, bo dach jest wizytówką takiego domu jak mój i musi dobrze wyglądać

    Co do budowy Myjka, to myślę, że będzie miał chociaż dobrze przemyślany dom. W moim przypadku, jeszcze nie mam potrzeby zmian w tym co buduję, ale jak dom będzie na ukończeniu to na pewno coś się pojawi.

  2. #1182
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Jutro papiry jadą do podpisu, czyli w przyszłym tygodniu wylądują w urzędzie. Jeee! Ciekawe ile skuch będzie.

  3. #1183
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Myjk No wkońcu, a idziecie na pozwolenie czy zgłoszenie?
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  4. #1184
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Myjk No wkońcu, a idziecie na pozwolenie czy zgłoszenie?
    Hihi, ano w końcu. Tak to jest z rodziną robić istotne rzeczy. Ale jak mówiłem nie raz -- nie ma tego złego... i co się odwlecze... Chociaż jeszcze czas, to teraz muszę z kolei malutką (z ms) o końcową aranżację pomieszczeń pocisnąć.

    Budynek nie działa na okoliczności przyrody, zatem na zgłoszenie. Zresztą nawet i w urzędzie pociskają aby na zgłoszenie robić.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #1185
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Chociaż jeszcze czas, to teraz muszę z kolei malutką (z ms) o końcową aranżację pomieszczeń pocisnąć.
    jaką malutką?

  6. #1186
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Co się tak dziwisz, też miałaś taką ksywę? malutka to znajoma z forum Mazdy (z cobrą na tamtejszym forum zaczynaliśmy dyskusję o domu), zajmuje się projektowaniem wnętrz -- a dla mnie robi głównie wizualizacje, ale też sporo ciekawych rozwiązań zaproponowała (np. ostatnio wspomniane niedawno wydzielenie pralni z łazienki).

  7. #1187
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Myjk nie, bo mój nick to zmyłka, do niskich nie należę ale napisałeś tak pewnie "malutka", że myślałam, że wszyscy wiedzą o kogo chodzi, tylko nie ja tez bym chciała kogoś od wizualizacji... ale wszyscy mówili mi taaaaaakie ceny...

  8. #1188
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Myjk nie, bo mój nick to zmyłka, do niskich nie należę
    To wyższy blat w kuchni musisz zrobić. Ja zaplanowałem cokół 20 cm wysokości i do tego cofnięty aby swoimi kajakami weń nie walić stojąc przy blacie (bo pichcić lubię).

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    ale napisałeś tak pewnie "malutka", że myślałam, że wszyscy wiedzą o kogo chodzi, tylko nie ja tez bym chciała kogoś od wizualizacji... ale wszyscy mówili mi taaaaaakie ceny...
    Napisałem jako oczywistość, bo pisałem do co_bry, który też malutką zna. Mogę Ci ew. podać namiar -- malutka dopiero zaczyna "na swoim" budując portfolio, wiec z pewnością ceną Cię nie zabije jak inne projektanty. Moją wizualizację zdaje się powinnaś widzieć, bo chyba zapodawałem tutaj.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #1189
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Myjk to poproszę o namiar
    Wiesz ile mi projektaci powiedzieli? między 150 a 180 zł za m2... nie mówię, ładnie projektują, ale żal mi tylu pieniędzy...

  10. #1190
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buczi

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    Co tam się dzieje u Bocianków? Już nastroje zimowe czy jeszcze budowlane? Ja zalewam jutro strop, a dzisiaj spadł pierwszy śnieg

  11. #1191
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Myjk to poproszę o namiar
    Pojszło na PW.

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Wiesz ile mi projektaci powiedzieli? między 150 a 180 zł za m2... nie mówię, ładnie projektują, ale żal mi tylu pieniędzy...
    Ma-sa-kra. Mnie generalnie głównie wizualizacja oraz dogranie szczegółów było potrzebne -- ogólnie wiem czego chcę.

    Cytat Napisał Buczi Zobacz post
    Co tam się dzieje u Bocianków? Już nastroje zimowe czy jeszcze budowlane? Ja zalewam jutro strop, a dzisiaj spadł pierwszy śnieg
    Ano, chyba z rozpoczęcia budowy w tym roku będą nici. Swoją drogą szwagier "nie ma czasu na pierdoły" -- przyniósł mi rysunki do składania i całość projektu do numerowania stron. Aż sobie z wrażenia numerator automatyczny (taki stempel w sensie) wczoraj zakupiłem.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #1192
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Swoją drogą szwagier "nie ma czasu na pierdoły" -- przyniósł mi rysunki do składania i całość projektu do numerowania stron. Aż sobie z wrażenia numerator automatyczny (taki stempel w sensie) wczoraj zakupiłem.
    hehehe

    Buczi ja jestem cwaniak i chciałabym śnieg, ale dom zamknięty... za to rozumiem wnerw, gdy leci śnieg a tu prace mają być prowadzone..

    i coś co zapewne znacie, ale uwielbiam Domek w Krakonoszach
    https://www.youtube.com/watch?v=eumEuK1sD90

  13. #1193
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Mnie generalnie głównie wizualizacja oraz dogranie szczegółów było potrzebne -- ogólnie wiem czego chcę.
    No to tak jak ja, potrzebna mi jedynie wizualizacja

  14. #1194
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Buczi ja jestem cwaniak i chciałabym śnieg, ale dom zamknięty... za to rozumiem wnerw, gdy leci śnieg a tu prace mają być prowadzone..
    Też lubię śnieg. Już się nie mogę doczekać wypadu na narty, z córką narciarką, bez żony, czego chcieć więcej. Nie lubię śniegu jak muszę na ulicę wyjechać, bo ludzie jeżdżą jak pały.

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    i coś co zapewne znacie, ale uwielbiam Domek w Krakonoszach
    https://www.youtube.com/watch?v=eumEuK1sD90
    ROTFL, to mi przypomniało, że muszę odśnieżarkę doprowadzić do użyteczności.

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    No to tak jak ja, potrzebna mi jedynie wizualizacja
    To połowa sukcesu niskich kosztów.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #1195
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jerrry1
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    203

    Domyślnie

    Pochwale się - od soboty mieszkam już w swoim domku

  16. #1196
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalcn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Każdy chyba chce dopiąć jak najwiecej przed atakiem zimy, u mnie wstawili w sobote okna, dekarzą dopracowuja detale przy dachu, czekam jezscze tylko na dwa hsy, i robię prąd z wod-kanem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161108_161542_resized.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	372603Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161108_161558_resized.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	372605Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161109_152521_resized.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	372606

  17. #1197

    Domyślnie

    Witam, to ja też się do Was zapisuję
    My robimy parterówkę 185 mkw. Projekt indywidualny. Ekipa "górali" robi całość SSO ( materiał plus robocizna) za 316 k. Chyba należę do tych wygodnych. Może bym i sama szukała, ale w kwietniu urodziłam dziecko i za namową architekta zgodziłam się na to, aby ekipa zrobiła wszystko za mnie a ja zajęłam się dzidziusiem. Ogrzewanie będzie gazowe i robimy dodatkowo kominek z płaszczem wodnym. Przeczytałam Waszą całą dyskusję od 1 strony i od razu zaznaczam, że nie chcę PC, gdyż jestem zmarźluchem i obawiam się, że PC nie podoła moim wymaganiom. Najpierw wypróbujemy gaz a potem jak coś się nam odwidzi możemy kupić pompę. Czas pokaże.
    Niestety Buczi mam podobnie jak Ty Umowę podpisaliśmy z ekipą, że kończą do 15 listopada. Od 3 tygodni ni widu ich ni słychu i dachu ni ma jeszcze Zastanawiam się nad wypowiedzeniem im umowy z ich winy. Jedyny minus jest taki, że kryjemy dach gontem drewnianym i podobno "górale" się na tym najlepiej znają. Pozdrawiam

  18. #1198
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    316k, lekko liczac przeplacasz o jakies 150k. Naprawde musisz byc bogata, ciekawe ile z tego dostaje architekt

    Odnosnie pompy ciepla to naprawde musisz sie otaczac glupimi ludzmi, ze Ci taki kit wciskaja
    Kominka z plaszczem wodnym tez nie komentuje, juz niejedna dyskusja sie na ten temat toczyla. Ale skoro 316k placisz za sso to jakies drobne sumy 10-20k na duperele na pewno nie stanowia dla Ciebie problemu.


    U mnie od dzisiaj SSZ! Moge zakonczyc sezon, jeszcze troche prac wokol domu (przesuwanie rowu melioracyjnego, nawiezienie ziemi i rownanie)
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  19. #1199
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerrry1 Zobacz post
    Pochwale się - od soboty mieszkam już w swoim domku
    To gratulacje! Napisz, jak pierwsze wrażenia.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  20. #1200
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    784

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Przeczytałam Waszą całą dyskusję od 1 strony i od razu zaznaczam, że nie chcę PC, gdyż jestem zmarźluchem i obawiam się, że PC nie podoła moim wymaganiom.
    Kilka dni temu mieliśmy 30 stopni w całym domu. Dodatkowe wygrzewanie posadzki przed położeniem drewna. Powierzchnię masz w mojej stopce. To opędziła 1 PC. Całość podłogówka. To tak odnośnie temperatur jakie można uzyskać jeśli jest taka potrzeba.

Strona 60 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony