dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 347 z 998
Pokaż wyniki od 6.921 do 6.940 z 19943
  1. #6921
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krajes1985

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał ansu Zobacz post
    Pomyślałem, może w kotle sas nwt 23 kw miarkownik ciągu podłączyć do klapy terminatora. Miarkownik ustawić o powiedzmy o 10°C wyżej jak sterownik. Tak by np miarkownik otwierał przy 60°C a, jak powietrza będzie mało to sterownik dmuchnie przy np 50°C. Przy silnym ciągu kominowym powinno zadziałać. Jedynie pozostaje problem wietrzenia kotła po wygaśnięciu.
    Tak tylko wtedy miarkownik otworzy klapę PG i dmuchawa będzie dmuchać nie pod zasyp tylko do kotłowni przez otwartą klapę PG

  2. #6922
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ansu
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    ja tu się wziąłem
    Posty
    172

    Domyślnie

    Nie klapę PG tylko terminator w dmuchawie.

  3. #6923
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    usmiechniety

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał kupiecjudex Zobacz post
    Nie wiem czy już było o tym w wątku ale daruje sobie czytanie prawie 350 stron. Czy palił ktoś ekogroszkiem z Czech? Jak to się pali tak samo jak nasz, bo skoro tak to dlaczego u nas potrafi kosztować pszesz ło 900 zł a tam nieco ponad 300 zł np. ten
    http://aukcjewp.wp.pl/opal-xxi-wieku...032466117.html
    Witam co prawda w ubiegłym roku juz pisałem o swoich doświadczeniach ale powtórze ,paliłem Czeskim ekogroszkiem ze sprawdzonego składu ,w ubiegłym roku płaciłem 500 zł za tone workowanego suchego .Palił sie dobrze ,nie pozostawiał spieków tyle że krócej po przeliczeniu okazało sie ,ze koszt grzania jest taki sam jak na weglu czarnym ,a trzeba cześciej palic ,szczególnie w prawdziwa zimę ,no i więcej miejsca na składowanie opału,już o dodatkowo użytej podpałce ( więcej cyklów rozpalania Całkiem fajnie sprzawdzał sie jesienią i wiosną Po tych doświadczeniach powróciłem do ekogroszku Pieklorza w cenie ok 700 zł (odbiór ze składu kopalnianego w maju ) Moje spalanie w kotle o mocy 8kW mieszkanie 40 m kw w budynku średnio ocieplonym to ok 0.5 kg na godzinę czyli w moim kotle o pojemności ok 10 kg mam praktycznie dobe ogrzewania utrzymując temperature w mieszkaniu 23 stopnie i co ważne spalanie jest praktycznie bezdymne ,troszke dymu jest przez pierwsze 20 minut po rozpaleniu ,póżniej troszke pary ,w temperaturach dodatnich na dworze wogle nic nie widać nic z komina. Oczywiście decyzja należy do Ciebie ale ja juz nie będę szukał oszczędności na opale

  4. #6924

    Domyślnie

    Vld:

    Koks to prawie w czystej postaci węgiel. Jest pozbawiony substancji organicznych występujących w węglu, których temperatura spalania oscyluje wokół 1000*C. Spala się powierzchniowo i powoli w temperaturze ok. 600*C. Przez to dla podtrzymania wysokiej temperatury w palenisku (pozbawionym substancji organicznych) i zapewnienia odpowiedniej ilości tlenu do pełnego przebiegu reakcji utleniania, wymaga dostarczenia większej ilości powietrza niż węgiel.

    nilsan
    Skrajności nikomu nie służą. Kompromis mile widziany.
    A każda przyjemność musi kosztować.
    Chcesz mieć coś zrobione dobrze, to musisz za to zapłacić.
    Chcesz mieć coś zrobione jako tako, to zapłacisz mniej.
    Chcesz mieć coś zrobione za darmo, to zrób to sobie sam.

    Promuję spalanie na ciągu naturalnym w wątku o "Ekonomicznym spalaniu paliw stałych"

  5. #6925
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał nilsan Zobacz post
    Vld:

    Koks to prawie w czystej postaci węgiel. Jest pozbawiony substancji organicznych występujących w węglu, których temperatura spalania oscyluje wokół 1000*C. Spala się powierzchniowo i powoli w temperaturze ok. 600*C. Przez to dla podtrzymania wysokiej temperatury w palenisku (pozbawionym substancji organicznych) i zapewnienia odpowiedniej ilości tlenu do pełnego przebiegu reakcji utleniania, wymaga dostarczenia większej ilości powietrza niż węgiel.

    nilsan
    a różnice pomiędzy i intensywnym nadmuchem, a dużym nadmiarem widzisz?
    wiesz czym się się reguluje ten nadmiar?
    i czy znasz zależność miedzy nadmiarem, a temperaturą w złożu?
    Pozdrawiam
    R-290 pod strzechy

  6. #6926
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Vld Mam dla Ciebię propozycję. Spalanie koksu - tego z naszych generatorków, pozostałości po węglu, wizualnie wygląda w zależności od dostarczonego powietrza tak (rosnące cyfry to większa ilość powietrza):
    1 brak płomyków góra prawie czarna
    2 brak płomyków widać pojedyncze pomarańczowe miejsca
    3 leciutkie płomyczki koloru niebieskawego góra prawie czarna
    4 płomyczki koloru niebieskawego z odcieniem słomy, pomarańczu góra zasypu z miejscami widocznego żaru z których lecą płomyczki
    5 to samo co 4 ale więcej żaru i dłuższe płomyczki około 10 cm
    6 żar wszędzie kolor bardzo jasny -świecący, niebieskie płomienie przechodzące w białe jasno pomarańczowe, żółte długość płomieni około 15-20cm
    7 wraz ze wzrostem dostarczanego powietrza nic się już nie zmienia..

    Proszę Cie jak umiesz to rozpoznać to opisz wg numeracji, kiedy co się dzieje i kiedy mamy największy zysk ze spalania.

    Pozdrawiam Artur

    To samo pytanie zadaję w wątku o koksie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5118701
    Ostatnio edytowane przez artur11 ; 12-01-2012 o 13:00

  7. #6927

    Domyślnie

    Vld:

    Jak rozumiem znasz odpowiedzi na postawione pytania, więc do czego zmierzasz?

    nilsan
    Skrajności nikomu nie służą. Kompromis mile widziany.
    A każda przyjemność musi kosztować.
    Chcesz mieć coś zrobione dobrze, to musisz za to zapłacić.
    Chcesz mieć coś zrobione jako tako, to zapłacisz mniej.
    Chcesz mieć coś zrobione za darmo, to zrób to sobie sam.

    Promuję spalanie na ciągu naturalnym w wątku o "Ekonomicznym spalaniu paliw stałych"

  8. #6928
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Siemka
    Widzę, że forumowicze powolutku zamieniają się w człeki typu Heso. Same odpowiedzi bez odpowiedzi, ale z pytaniami. Wszechwiedza lub udawanie wszechwiedzy.

    Ja nt. koksu się nie wypowiem, bo kupowałem i zawsze się super palił, więc nie wnikałem.
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  9. #6929
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Witam,

    Koledzy założylem wątek - spalanie koksu i zapraszam wszystkich tutaj:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...78#post5118678

    Nie zaśmiecajmy juz koksem wątku o węglu. My juz sporo na ten temat wiemy, tak więc dajmy szansę i miejsce innym mniej doświadczonym użytkownikom.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Szponi ; 12-01-2012 o 11:30
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  10. #6930
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    przeniesione
    Ostatnio edytowane przez Vld ; 12-01-2012 o 11:42
    R-290 pod strzechy

  11. #6931
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krajes1985

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał ansu Zobacz post
    Nie klapę PG tylko terminator w dmuchawie.
    terminator - klapka w dmuchawie?

  12. #6932
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ansu
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    ja tu się wziąłem
    Posty
    172

    Domyślnie

    terminator ciągu klapka w dmuchawie
    Ostatnio edytowane przez ansu ; 12-01-2012 o 13:22

  13. #6933
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krajes1985

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał ansu Zobacz post
    terminator ciągu klapka w dmuchawie
    To masz uboższą wersję dmuchawy. ja mam od razu wbudowaną klapkę w dmuchawie z przykręconą śrubą i nakrętkami a także z przysłoną.


  14. #6934
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ansu
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    ja tu się wziąłem
    Posty
    172

    Domyślnie

    O taką dmuchawę mi chodziło Chcę podłączyć miarkownik ciągu do klapy tak by ograniczał jej zamykanie gdy wentylator nie pracuje.

  15. #6935

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo2104 Zobacz post
    jacbelfer
    Już obmyślam przeróbkę na dolniaka , powietrze wtórne też doprowadzę .
    Niestety nie będę miał miejsca na rozbudowanie palnika miedzy płomieniówką a wymiennikiem jest tylko 5cm . No i martwi mnie to , że nie będzie możliwości czyszczenia miejsca za palnikiem . Czy mogę liczyć na samoistne wypalanie?
    U mnie się wypala samoistnie ,sprawdzałem czy za ścianka nie zarasta teraz już nawet nie zagladam co do przerwy to mam 4cm i pali się OK.

  16. #6936
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tadeusz112

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    ponawiam pytanie o czym świadczy aromatyczny intensywny zapach spalin po kilku godzinach po rozpaleniu metodą LR

  17. #6937

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadeusz112 Zobacz post
    ponawiam pytanie o czym świadczy aromatyczny intensywny zapach spalin po kilku godzinach po rozpaleniu metodą LR
    Czy to zapach kondensatu?

    nilsan
    Skrajności nikomu nie służą. Kompromis mile widziany.
    A każda przyjemność musi kosztować.
    Chcesz mieć coś zrobione dobrze, to musisz za to zapłacić.
    Chcesz mieć coś zrobione jako tako, to zapłacisz mniej.
    Chcesz mieć coś zrobione za darmo, to zrób to sobie sam.

    Promuję spalanie na ciągu naturalnym w wątku o "Ekonomicznym spalaniu paliw stałych"

  18. #6938

    Domyślnie

    Gelo2104
    Z tym powietrzem wtórnym na razie wytrzymaj.

    Sztuka to ograniczenie wielkości paleniska w taki sposób, aby PALIŁO SIĘ CIĄGLE. Mam to teraz tak wyregulowane, że kiedy kociołek osiąga zadaną temperaturę to i tak klapka miarkownika jest cały czas otwarta- ok. 0,5 cm. Kiedy temp spada- miarkownik się podnosi.
    Kocioł ani przez chwilę nie jest tłumiony a to powoduje, że opał nie zaczyna intensywnie dymić. Powstający w niewielkiej ilości dym przechodzi przez rozgrzany palnik i miesza się z przeciskającym się przez palnik powietrzem głównym. Cały czas słychać tylko delikatny szum- palnika.

    Przestrzeń za wymiennikiem jak na ten moment nie wymaga czyszczenia. Nic mi się tam nie zbiera. Mały Mariusz prawdę mówi
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  19. #6939
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadeusz112 Zobacz post
    ponawiam pytanie o czym świadczy aromatyczny intensywny zapach spalin po kilku godzinach po rozpaleniu metodą LR
    U mnie spalone drewno potrafi aromatycznie pachnieć, spalam iglaste. Natomiast liściaste jakoś bardziej aromatycznie.
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  20. #6940
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    jacbelfer widzę, że dogadałeś się w końcu ze swoim piecykiem

Strona 347 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony