dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 327 z 337
Pokaż wyniki od 6.521 do 6.540 z 6726
  1. #6521
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arek2342

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-842
    Posty
    46

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem w trakcie wykańczania inwestycji na którą chce wziąć ok 200tys kredytu hipotecznego. Wartość inwestycji po wykończeniu to ok 700tyś i są to lokale usługowe na wynajem. Po wykończeniu inwestycji planuje wynająć ją i zainwestować w kolejną. Mam prośbę o informacje jak wyglada moja zdolność na tego typu działania? Mój dochód netto 5tyś z umowny o prace + szacowany dochód z inwestycji to ok 5-6tyś oczywiście minus kredyt hipoteczny o którym wspomniałem na początku postu czyli ok 1000zł/msc. Na jaką zdolność mogę liczyć i jak banki podchodzą do dochodu z wynajmu lokali ( wynajmuje jako osoba fizyczna bez działalności)??

  2. #6522

    Domyślnie

    Co to za inwestycja? To lokal użytkowy czy mieszkalny?
    Dochód z wynajmu może być wzięty pod uwagę pod warunkiem, że występuje wstecz od min. 12 miesięcy.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  3. #6523
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arek2342

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-842
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    Co to za inwestycja? To lokal użytkowy czy mieszkalny?
    Dochód z wynajmu może być wzięty pod uwagę pod warunkiem, że występuje wstecz od min. 12 miesięcy.

    3 poziomy usługowe, jeden mieszkalny. Czyli rozumiem ze po 12 miesiącach wynajmu bank traktuje ten przychód jak np. normalny dochód z umowy o prace?

  4. #6524

    Domyślnie pytanie

    Rynek pierwotny, mieszkanie budowane przez spółdzielnię mieszkaniową, ale stan deweloperski, mieszkanie będzie wymagało urządzenia na które będziemy posiadali środki, dlatego też zakładamy 10%wkład własny, mieszkanie będzie spółdzielcze własnościowe



    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    Rynek pierwotny czy wtórny? Czy mieszkanie wymaga remontu/wykończenia, na który posiadacie środki?
    Jaka jest forma własności mieszkania?

  5. #6525

    Domyślnie

    Panie Łukaszu, kłaniam się pięknie i takie zapytanie mam.
    Jaka jest szansa na kredyt na budowę domu od stanu zero (działka jest, papiery się załatwia, przyłącze prądu i wody też będzie) dla ludzi w wieku 45 lat oboje zatrudnieni na umowę o pracę na czas nieokreślony, zarobki oboje po 3300 brutto, bezdzietni. Kwota potrzebna ok 240 tys. Jakie banki dają kredyty ludziom w tym wieku, na jaki maksymalny okres i jaka by wtedy była rata?
    Pozdrawiam serdecznie.
    Dopisuję wartość działki bo widzę po lekturze postów że inni podają - działka w akcie notarialnym 45 tysięcy.
    Ostatnio edytowane przez anka.k. ; 15-05-2017 o 13:00

  6. #6526

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    Rynek pierwotny czy wtórny? Czy mieszkanie wymaga remontu/wykończenia, na który posiadacie środki?
    Jaka jest forma własności mieszkania?
    Rynek pierwotny, mieszkanie będzie kupione od Spółdzielni mieszkaniowej, stan deweloperski. Mieszkanie będzie wymagało wykończenia na które posiadamy częściowo środki. Koszt zakupu mieszkania to 286 tys, a kredyt jaki nas interesuje to 300 tys. Forma własności to spółdzielcze własnościowe
    Pozdrawiam

  7. #6527

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek2342 Zobacz post
    3 poziomy usługowe, jeden mieszkalny. Czyli rozumiem ze po 12 miesiącach wynajmu bank traktuje ten przychód jak np. normalny dochód z umowy o prace?
    Tak jak dochód z umowy o pracę nie, ale jest to dochód jak najbardziej akceptowalny.
    Kredyt ten zostanie potraktowany jako inwestycyjny, a nie mieszkaniowy.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  8. #6528

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna150780 Zobacz post
    Rynek pierwotny, mieszkanie będzie kupione od Spółdzielni mieszkaniowej, stan deweloperski. Mieszkanie będzie wymagało wykończenia na które posiadamy częściowo środki. Koszt zakupu mieszkania to 286 tys, a kredyt jaki nas interesuje to 300 tys. Forma własności to spółdzielcze własnościowe
    Pozdrawiam
    Proszę rozpisać dokładnie następujące dane:
    - cena zakupu,
    - koszt wykończenia,
    - wysokość środków własnych.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  9. #6529

    Domyślnie

    Cytat Napisał anka.k. Zobacz post
    Panie Łukaszu, kłaniam się pięknie i takie zapytanie mam.
    Jaka jest szansa na kredyt na budowę domu od stanu zero (działka jest, papiery się załatwia, przyłącze prądu i wody też będzie) dla ludzi w wieku 45 lat oboje zatrudnieni na umowę o pracę na czas nieokreślony, zarobki oboje po 3300 brutto, bezdzietni. Kwota potrzebna ok 240 tys. Jakie banki dają kredyty ludziom w tym wieku, na jaki maksymalny okres i jaka by wtedy była rata?
    Pozdrawiam serdecznie.
    Dopisuję wartość działki bo widzę po lekturze postów że inni podają - działka w akcie notarialnym 45 tysięcy.
    W zależności od banku można uzyskać kredyt na okres 22-35 lat.
    Jaka jest powierzchnia działki?
    Jaka jest powierzchnia użytkowa budynku?
    Czy posiadacie jakieś środki własne na budowę?
    Od kiedy są umowy o pracę?
    Czy są jakieś zobowiązania kredytowe?
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  10. #6530

    Domyślnie

    Powierzchnia działki 15 arów, powierzchnia użytkowa 84 metry, środków własnych nie, umowy o prace ja od 1993 roku, mąż 1995 roku
    zobowiązanie kredytowe moje - kredyt we frankach na zakup mieszkania na rynku wtórnym rata 156 franków miesięcznie, do spłaty jeszcze przez 28 lat. Jednak kredyt ten jest spłacany na pół przeze mnie i mojego byłego męża czyli moja część to 78 franków, koszt ten zniknie bo potem wynajmiemy to mieszkanie, więc ktoś mi to zapłaci. Ale rozumiem, że banków przy obliczaniu zdolności kredytowej akurat te argumenty mogą nie wiele obchodzić

  11. #6531

    Domyślnie

    Cytat Napisał anka.k. Zobacz post
    Ale rozumiem, że banków przy obliczaniu zdolności kredytowej akurat te argumenty mogą nie wiele obchodzić
    Dokładnie tak. Liczy się tu i teraz. Rata kredytu obciąża Ciebie nie w połowie, a w całości, podobnie jak Twojego byłego męża.
    Banki, którymi możecie się zainteresować to mBank, Millennium, Eurobank.
    Proszę ewentualnie podać na priv adres mailowy, a podeślę pełne symulacje kredytowe.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  12. #6532

    Domyślnie

    Dziękuję Panie Łukaszu na razie tyle mi wystarczy. Ważne, że są banki, które nie odmówią kredytu ludziom w mojej sytuacji. O ewentualną symulację kredytu przypomnę się bliżej czasu rozpoczęcia prac. A może w międzyczasie coś mi się dobrego trafi?
    Pozdrawiam serdecznie

  13. #6533

    Domyślnie

    Oferty oczywiście zmieniają się w czasie. Jeśli więc inwestycja ma być rozpoczęta za kilka miesięcy, to nie ma sensu skupiać się na konkretnych ofertach.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  14. #6534

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    Proszę rozpisać dokładnie następujące dane:
    - cena zakupu,
    - koszt wykończenia,
    - wysokość środków własnych.
    cena zakupu to 286 tys
    koszt wykończenia to ok 70 tys/ 67 m2
    własne środki to 30 tys- wkład 10%, koszty około kredytowe i ok 50 tys na wykończenie mieszkania.

  15. #6535

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna150780 Zobacz post
    cena zakupu to 286 tys
    koszt wykończenia to ok 70 tys/ 67 m2
    własne środki to 30 tys- wkład 10%, koszty około kredytowe i ok 50 tys na wykończenie mieszkania.
    Jeszcze dwa pytania uzupełniające:
    1. Co robiła wcześniej osoba mająca umowę o pracę od kwietnia tego roku?
    2. Jaki był dochód z PIT za rok ubiegły obu osób?
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  16. #6536

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    Jeszcze dwa pytania uzupełniające:
    1. Co robiła wcześniej osoba mająca umowę o pracę od kwietnia tego roku?
    2. Jaki był dochód z PIT za rok ubiegły obu osób?
    osoba, która ma od tego roku umowę na czas nieokreślony wcześniej była zatrudniona u tego samego pracodawcy od zeszłego roku
    Dochód pit za ubiegły rok to 66049 + 11023, zatrudnienie drugiej osoby od lipca lub czerwca 2016

  17. #6537

    Domyślnie

    Banki, które obecnie można wziąć w tej konfiguracji pod uwagę to PEKAO S.A. (tutaj z pewnych względów sugerowałbym kwotę choćby minimalnie niższą od 300k), mBank, Millennium, być może PKO BP.
    Proszę ewentualnie na priv podać mi swój adres mailowy, a podeślę pełne symulacje.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  18. #6538
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    suzanita

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128

    Domyślnie

    Panie Łukaszu, wracamy do tematu już na powaznie - jesteśmy gotowi i chcielibyśmy już zacząć działać z kredytem. Dla przypomnienia sytuacja:


    prosiłbym o przedstawienie oferty kredytu na dokończenie budowy domu:

    - stan na dzisiaj: działka 1,1 tys m2 + dom w stanie surowym zamkniętym ( okna są ale bez docelowych drzwi i bramy garażowej ) o pow. 250 m2 ( orientacyjna wartość: działka 250 tys + inwestycje poniesione dotychczas na budowę dom 320 tys zł)
    - jeszcze zrobimy instalację elek. i hydrauliczną i byc moze tynki - czyli dodatkowo nakłady powiększa się o ok 50-80 tys.
    - 4 osoby w gospodarstwie ( 2+2)

    Kwota kredytu, którą byśmy chcieli to 250 tys. zł na 15 lat.
    Interesuję nas również możliwość wcześniejszej możliwie bez kosztowej spłaty cześć kredytu ( za 6 lat będziemy dysponować kwotą 100 tys z ubezpieczenia).

    Ostatnio najatrakcyjniej wychodziło Millenium, pytanie jak teraz. W międzyczasie dostałem ofertę z Banku Spółdzielczego, która wydaje mi się że była zbliżona do Millenium jeśli porównujemy całkowity koszt kredytu.
    Prosiłbym już o dokładne porównanie i symulacje ( raty równe vs malejące ) i opis procedury ( jakie dokumenty, co , jak, kiedy, gdzie, itp)


    pozdrawiam
    jf
    Ostatnio edytowane przez suzanita ; 13-09-2017 o 14:21

  19. #6539

    Domyślnie

    Symulacje zostały wysłane na maila.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  20. #6540

    Domyślnie

    Witam, proszę o przedstawienie propozycji.
    1) Dochody- Własna DG od 03.2016. Przychód za 83000, dochód 50.000
    2) Kwota kredytu 350 000 PLN
    3) Wkład: Dom z SSZ, działka warta 200.00, dom 300.000
    4) Bez dzieci.
    5) PU 187m2
    6. Województwo pomorskie
    7. Karta kredytowa z limitem 19.000
    8. w BIK czysto.

Strona 327 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony