dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 18
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 345
  1. #121

    Domyślnie

    może być problem ze stabilnością. Za małe oparcie.
    Ja te kotwy wbijane zalałem betonem ....
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #122

    Domyślnie

    co ciekawe te kotwy były tańsze niż te ramki z drutem przygotowan specjalnie do betonowania.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  3. #123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Belki 8x8 polecam mocować bezpośrednio do ściany (u mnie Poromur 25 + 15 cm styro + tynk silikonowy) długimi kotwami rozpierającymi się w 2 miejscach (w sklepach budowlanych dostępne do 30 cm) fi 12 (otwory wiercone długim wiertłem fi 16).

    Trzymają bardzo mocno.

    Gdy pytałem o mocowania w Koelner zalecali jedynie kotwy chemiczne - drogie jak diabli.

    Mam teraz pytanie - czy ktoś z Was ma pomysł na przesłonę wlotu i wylotu z wiaty (żeby nie nawiewało zimą pod nią śniegu) ?

    Ja póki co znalazłem pasy z PCV jakie są stosowane w zakładach - link:
    http://allegro.pl/show_item.php?item=1254110840

    Trochę to kosztuje, bo przy otworze 3x3 m niecałe 400 zł i nie wiem jak będzie się sprawdzać przy wjeżdżaniu autem - czy pasy nie będą rysować lakieru ?

  4. #124
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Raczej będą, bo się do nich świetnie przyklei brud...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  5. #125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    Raczej będą, bo się do nich świetnie przyklei brud...
    Czy ja wiem - jaki brud - przecież będą wisieć 10 cm nad podłożem.

    Widuję takie w firmach i nie są brudne.

  6. #126
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Brud ze zderzaka czy maski przyklei się do tego pasa folii w momencie, w którym ten pasek folii zostanie przeciągnięty po masce/zderzaku. Tak ja to widzę, ale mogę się mylić.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  7. #127
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    Panowie czy wy na poważnie chcecie to PCV zawiesić jako osłona na wjazd garażowy ? -chyba ze to jest auto na wyjazdy poza miasto na ryby < chyba ze zostanie to zamocowane na bramę wjazdową na prowadnicy po której bedzie to przesówane i nie bedzie styku medzy pcv a lakierem przy wjeździe

  8. #128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Anse - ja się zastanawiam jak przesłonić wjazd bo chciałbym, żeby mi nie nawiewało śniegu pod wiatę.

    Daszek mam jednospadowy o kącie ok. 35 stopni, więc póki co nie mam innego pomysłu niż te pasy (w praktyce widzę to bardziej jako przesuwna przesłona która wjeżdżałaby na bok przy domu na prowadnicy na kółkach).

    A może ktoś z Was ma lepszy pomysł ?

  9. #129

    Domyślnie

    Mam pytanie dot. montażu dachu z blachodachówki na mojej wiacie. Wymiary wiaty 2.05 m x 12.20 m. Wys. w kalenicy 230 cm, w okapach 195 cm. Dach 2 spadowy, o małym niestety kacie nachylenia. Od kalenicy po obydwu stronach spad o dl. 130 cm. I właściwe pytanie: czy w przypadku tak małego daszku pierwsza lata na brzegu okapu musi być koniecznie grubsza o 1.5-2 cm od pozostałych tak, jak zalecają instrukcje montażu blachodachówek? Na długości spadu 130 cm jest łącznie 5 łat. Przy pogrubieniu pierwszej łaty blacha podniesie się do góry miedzy 1 a 2 łatą na długości 35 cm, co wg mnie niepotrzebnie wygnie blachę i pogorszy spływ wody z dachu. Blacha wysunieta za okap ok. 5 cm, do połowy szerokości rynny (ta na razie w planach).

  10. #130
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    prawidłowo podane tak ma byc

  11. #131

    Domyślnie

    Dzieki - a jesli pozostawie jednakowa grubosc lat wszedzie jaki neg. wplyw bedzie to mialo na pokrycie?

  12. #132
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    zrób przyłozenie blacho dachówki na łatach ale tak jak powinno to byc położone w odpowiednim miejscu łaty i zopbaczysz dlaczego trzeba wyższa -bedzie odstawoać od łaty o grubośc profiluowania blachy beda naprężenia

  13. #133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Ja kładłem blachę trapezową na domku ogrodnika. Długość krokwi 1,8m. Nie dawałem dwóch łat, dałem na płasko ale ja mam jeden kawałek blachy bez łączeń na długości. Moim zdaniem możesz sobie darować to podwyższenie. To tylko wiata. Ciec nie bedzie a o to tylko chodzi.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #134

    Domyślnie

    Ale ta wyższa łata w instrukcji nie jest przecież po to aby wygiąć blachę. Zauważ że zawsze piszą, że między 1 a 2 łatą odległość jest mniejsza niż między kolejnymi parami łat. A to dlatego, że od łaty 2 wzwyż do łaty przykręcasz "dół" schodka w blachodachówce, a na pierwszej łacie - "górę" tego schodka (wtedy schodek jest tuż za pierwszą łatą i trochę ją przykrywa)

  15. #135

    Domyślnie

    Hmm ja u mnie jako laty polozylem deski o szer. 10 cm i gr. 3 cm i moze dlatego po polozeniu na przymiarke 1-go arkusza blachy nie widze wiekszej szpary od strony okapu? Ciekawe, czy czegos mocno nie sknocilem przez te szerokie laty....

  16. #136
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    sorki albop ja tu czegoś nie rozumiem albo ktoś tu robi sobie opinie - pierwsza łata jak i w kładzeniu dachówki jak i blacho dachłowki ma takie samo zastosowanie - mo Tyle opinie pozostawiam

  17. #137
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Ja kładłem blachę trapezową na domku ogrodnika. Długość krokwi 1,8m. Nie dawałem dwóch łat, dałem na płasko ale ja mam jeden kawałek blachy bez łączeń na długości. Moim zdaniem możesz sobie darować to podwyższenie. To tylko wiata. Ciec nie bedzie a o to tylko chodzi.
    siemka blacha trapezowa a o profilu dachówki jest to różnica więc spoko - a to podwyższenie służy do czego innego -pozdro

  18. #138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSE72 Zobacz post
    siemka blacha trapezowa a o profilu dachówki jest to różnica więc spoko - a to podwyższenie służy do czego innego -pozdro
    No tak, trochę to inaczej wygląda.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #139

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksr Zobacz post
    Jak wykonujecie połączenie miecza ze słupem po prostu przybijacie gwoździem czy przykręcacie wkrętami czy stosujecie połaczenia ciesielskie???
    Nieprecyzyjnie zadałem pytanie chodziło mi o to który ze sposobów zapewnia największą stabilność konstrukcji???

    Drugie pytanie czy prawidłowo jest zaprojektowane łaczenie krokwi to w kółeczku czerwonym??
    Ostatnio edytowane przez mareksr ; 20-10-2010 o 19:43

  20. #140

    Domyślnie

    Ja łaczyłem wkrętami.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Strona 7 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony