dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Czy dawać siatkę zbrojącą do posadzki z mixokreta?

    Witam.Mam pytanie-czy do wylewek betonowych z mixokreta dawać siatkę zbrojącą,czy wystarczy włókno polipropy.....dodam jeszcze że wylewka będzie na ogrzewaniu podłogowym na parterze.grubosc betonu to ok.6-8cm.

  2. #2

    Domyślnie

    zależy jaki gr. jest styropian, czy dolega całą płaszczyzną, jaka gr. wylewki będzie lana i jak jest ułóożony styro. Napisz coś więcej... najlepiej posadzkarz powinien ocenić czy trzeba czy nie ale musi zobaczyć budowe, włókno można stosować ale pow 6 cm musi być i tzrzeba dawać go tak jak pisze na nim a 3/4 posadzkarzy ma paczke na tydzien, bierze taki 11 zł z włóknem a przecierz nikt nie dołoży ci żebyś miał dobrze zrobione ze swojej kieszeni chcesz miec dobrze to licz ile wyjdzie na wszystko włókna, na 1m3 wychodzi od 0,6 do 0,9 przy dawkowaniu 0,6 kg/1m3 i gr. posadzki 5 cm wyjdzie 3 kg minimum więc

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert999 Zobacz post
    Witam.Mam pytanie-czy do wylewek betonowych z mixokreta dawać siatkę zbrojącą,czy wystarczy włókno polipropy.....dodam jeszcze że wylewka będzie na ogrzewaniu podłogowym na parterze.grubosc betonu to ok.6-8cm.
    do 7cm siatka zawsze.kup siatke stalowa(srebrna) karbowana nie kupuj metalowej (na skladzie bedzie zardzewiala)wiec poznasz na pewno.siatka daje duzo wiecej niz wlokno bo znajac zycie i "starannosc"niektoreych posadzkarzy takich ilosci wlokna jak pisze Łukasz nikt Ci nie rozmiesza w wodzie bo nikomu sie nie chce a wiadomo chodzi o czas kiedy maszyna pracujezwroc uwage zeby styropian byl dobrze rozlozony zeby nie prezyl nie lamal sie,glownie pod scianami na nierownosciach po tynkach.siatka musi nie przechodzic w miejscach dylatacji i musi byc rozlozona na zaklad

    dopracuj temat siatki z hydraulikiem bo u nas sobie wymyslili ze przeciera rurki ogrzewania by wykrecuic sie od ewentualnych reklamacji

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert999 Zobacz post
    Witam.Mam pytanie-czy do wylewek betonowych z mixokreta dawać siatkę zbrojącą,czy wystarczy włókno polipropy.....dodam jeszcze że wylewka będzie na ogrzewaniu podłogowym na parterze.grubosc betonu to ok.6-8cm.
    Włókno propylenowe służy tylko do ograniczenia mikropęknięć w trakcie wiązania betonu, po związaniu jego rola się kończy.
    Zbrojenie siatką stalową usztywnia wylewkę, szczególnie wtedy, gdy jest cienka lub gdy leży na grubej warstwie izolacji termicznej.
    Tu nie można mówić o alternatywie, każde zbrojenie ma inną funkcję. Pozdrawiam.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Włókno propylenowe służy tylko do ograniczenia mikropęknięć w trakcie wiązania betonu, po związaniu jego rola się kończy.
    Zbrojenie siatką stalową usztywnia wylewkę, szczególnie wtedy, gdy jest cienka lub gdy leży na grubej warstwie izolacji termicznej.
    Tu nie można mówić o alternatywie, każde zbrojenie ma inną funkcję. Pozdrawiam.
    według m,nie zbrojenie posadowione jest w około połowie grubości podkładu. Ułożenie na styropianie nie spełnia roli do jakiej siatka została przeznaczona. Ważne jest też grubość i oczko siatki. Wylewka wykonana z prawidłową recepturą i pielęgnowana w mieszkaniu, nie wymaga zbrojenia zakładając, że ma grubość minimum 4- 5cm
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    Może temat stary ale nie znalazłem jednoznaczej odpowiedzi... zastanawiam się nad siatką zbrojącą, ale posadzkarz mówi że to raczej zbędne chociaż się nie upiera i jak będę chciał do zazbroi.
    Twierdzi, że w miejsach bardziej obciążonych da troche więcej zbrojenia rozproszonego i to w zupełności wystarczy.. Mam tylko 6 cm jastrychu
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  7. #7

    Domyślnie

    Chodzi o to, że raczej każdy posadzkarz wie, ze siatki nie rzuca się na rurki tylko na wcześniej wysypanej ok połowie grubości betonu (wysypanej bo to przeciez forma pól sucha) czyli musi taki fachura robić na raty. Z tego powodu mówią, że to niepotrzebne - to moje zdanie.

    PS. Ja mam 20cm styropianu, chudziaka sciąganego dechą także daję siatke + włókna a w garażu siatkę fi6.

    Pozdrawiam
    Karol

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    przydałaby sie jaka ankieta na forum ...kto ma , kto nie ma / jakieś skutki czy wsztko ok i wszystko było by jasne.
    A tak jeden napisze, że trzeba bo ma, drugi, że nie trzeba bo nie ma
    remont zamczyskahttp://forum.muratordom.pl/showthrea...58#post6947858
    Pow.:290m2(parter,piętro,poddasze).Ogrzewanie 100%niskotemperaturowe.podłoga-15cm styro, dach-30cm wełny, ściany-5cm wełny wew + 12-20 cm styro grafit zew. PC HCT15kW,DZ6x150mb spiralnie na pow.ok550m2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony