dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie garazu blaszanego

    Witam posiadam garaz blaszany ok 24 m2 ichcialbym go ocieplic styropianem bedzie to najprawdopodobniej styropian o grubosci 5 cm.Moje pytania to jaki styropian bedzie do tego najlepszy i jak go przymocowac do konstrukcji garazu. Konstrukcja sklada sie z katownikow ok 5 cm. Klejenie do blachy odpada. I jeszcze jedna bardzo wazna rzecz musze zrowbic wentylacje tylko nie weim w jakich miejscach umiejscowic kratki 14x14 garaz ma wymiary przod 4m (3 m zajmuje brama ) i tyl 4 sciany booczne 6

  2. #2

    Domyślnie

    U moich rodziców jak był budowany "blaszak" to ocieplenie było zrobione na zasadzie wypełnienia styropianem przestrzeni jaka powstała po obłożeniu wewnętrznej strony konstrukcji (zdaje się, że konstrukcja była robiona z profili kwadratowych i teowników) twardą płytą pilśniową. Styropian nie był w żaden dodatkowy sposób mocowany tylko postawiony jeden na drugim (zdaje się, że z cienkich płyt "na zakładkę") i przyciśnięty w.w. płytą zamocowaną bezpośrednio do konstrukcji. Po 10 latach blaszak stoi nadal i miewa się dobrze (używany jako garaż i warsztat).
    Wykańczam wykończeniówkę i z wzajemnością.
    Tak czy inaczej grunt to spokój

  3. #3

    Domyślnie

    Jesli ktos wykonywal ociplanie blaszaka to prosilbym o jakies zdjecia.lub porady rodzaju montazu sryropinu d o scian

  4. #4

    Domyślnie

    A i jeszcze moje jedno pytanie jakich kontownikow uzyc do wzmocnienia kontrukcji dachu przed jego ociepleniem? Jest jakis specjalny rodzaj metalu ktory sluzy do takich celow?

  5. #5

    Domyślnie

    Ocieplenia blaszaka nie wykonywałem, aczkolwiek takowe demontowałem w garażu, który swego czasu zakupiłem wraz z działką. Problem polegał na tym, że garaż wykonany był z blachy trapezówki i obłożony od wewnątrz styropianem, przez co w wyniku zmian temperatury w przestrzeniach między blachą, a styropianem skraplała się woda wywołując korozję blachy. Ponieważ w ów blaszaku trzymam opał najlepszym środkiem zaradczym był demontaż zbędnego ocieplenia. Aby zapobiec podobnym sytuacją można wywiercić otwory wentylujące przestrzenie powietrzne między blachą, a styropianem lub kleić styropian do blachy pianką poliuretanową, która wypełni luki powietrzne.
    Jako ocieplenia można użyć zwykłego styropianu EPS70, im grubszy tym lepszy przy czym jak na warunki garażowe 5cm powinno wystarczyć.
    Co do podpory dachu u mnie są profile prostokątne 20x50x2mm w rozstawie co 75 cm. Co do kratki wentylacyjnej - nie mam pewności, więc się nie wypowiadam.

  6. #6

    Domyślnie

    Będe wiosną ocieplał garaż blaszany ale innym sposobem a mianowicie styropianem 5cm na zewnątrz,na to siatka i tynk. To tak w skrócie.Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    Robil ktos wentylacje blaszaka ? Chodzi mi tu o wstawienie kratek wentylacyjnych jak tak to jak jesli jest mozliwosc to prosilbym o zdjecia lub opowiedzienie na jakich wsykosciach sa i czy sie sprawdzaja?

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Po przeczytaniuhttp://m.muratordom.pl/eksperci/pytania/ocieplanie-garazu-blaszanego/27253/
    tez zastanawiam się nad ociepleniem garażu z zewnątrz tylko jak ocieplić dach ? Bez foli parorzepuszczalnej nie obejdzie się teraz tego nie ma i dach by trzeba było ściągać . Czy taki styropianu na piankę do blach to nie zleci po jakimś czasie ? Blach się nagrzewa i to ostro chodź ocieplana dachy pianką i to byśmy mieli podobną sytuację . Zrobił ktoś z was to ocieplenie garażu ?
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    incoming

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-217
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam ja również zamierzam ocieplić garaż blaszany z zewnątrz styropian 10cm na to siatka tynk. tylko ciągle nie wiem co zastosować aby dodatkowo wzmocnić garaż aby to nie popękało ogólnie wzmocniłem wszystkie łączenia blachy dodatkowymi nitami dolny kątownik wokół garażu został zakotwiony w 10 miejscach oraz całość zalana wylewką tak że dolny kątownik jest stabilny garaż ma wymiary 35m2 zastanawiałem się zeby przykrecic płyty osb z zewnątrz i na to styropian ale możę coś innego doradzicie ??? Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Odświeżam temat, może ktoś coś dopisze.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    hej ja też o tym myślę teraz garaż jeszcze potrzebny bo budowa w toku ale później ląduje na tyłach działki,
    ja myślę nad ociepleniem styropianem klejonym do blachy na zewnątrz i całość obłożę deską taką jak do podbitki, w związku z tym szerokość się zwiększy więc dach rozcięty na pół a w środek poliwęglan który będzie pasował do wzoru dachu i spełni rolę świetlika, dach chyba będę musiał ocieplić w tym przypadku od wewnątrz ale zostawię kanały bo blacha trapezowa

  12. #12

    Domyślnie

    Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby warstwa tego czegoś zaizolowała przed mrozem, to nierealne pod względem fizyki.

  13. #13

    Domyślnie

    Też mi się nie chciało wierzyć, dlatego spróbowałem izolując garaż a nie od razu dom. A fizycznie jest możliwe bo nie ważne jak coś jest grube tylko jak przewodzi ciepło, a ta masa dobrze odbija. W praktyce się sprawdza.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał miroslaw1975 Zobacz post
    Też mi się nie chciało wierzyć, dlatego spróbowałem izolując garaż a nie od razu dom. A fizycznie jest możliwe bo nie ważne jak coś jest grube tylko jak przewodzi ciepło, a ta masa dobrze odbija. W praktyce się sprawdza.
    Ten reklamowany przez Ciebie specyfik według producenta ma λ 0,024W/mK. Zwykły/kiepski styropian ma λ 0,045 W/mK. W dużym uproszczeniu zamiast 5cm styropianu należy zastosować jakieś 2,5cm takiego izolatora.

    1m3 niezbyt dobrego styropianu to koszt poniżej 150zł, żeby odwzorować parametry tego kiepskiego styropianu trzeba zakupić 500litrów reklamowanego specyfiku, 5 litrów kosztuje 439zł. Może po cenie hurtowej za 500litrów trzeba by zapłacić 35 000 zł.

    Typowy garaż blaszak to jakieś 47m2 ścian czyli potrzebujemy niewiele ponad dwie paczki (dokładnie 2,4m3) styropianu 5cm - przyjmijmy trzy paczki za 450zł na ocieplenie całego blaszaka wartego niewiele więcej. Dla uzyskania tego samego efektu reklamowanego specyfiku należy zakupić 1200 litrów za jakieś 84 000zł.

    Do porównania użyłem taniego styropianu, rozumiem, że jesteś multimilionerem i mogłeś ocieplić garaż takim specyfikiem ale ocieplanie nim domu to już jest kosmos. Lepiej wykleić dom złotem.

    Rozwiązania są dwa - albo starasz się zareklamować środek, który akurat przy tym zastosowaniu nie ma najmniejszego sensu albo maznąłeś ściany czymś tak cienkim co daje Ci tylko złudne poczucie wykonania izolacji. Równie dobrze taki blaszak można obkleić gazetami.

  15. #15

    Domyślnie

    Przy takiej lambdzie jak ma tani styropian to trzeba by dać warstwę 15-20 cm minimum, żeby to zdało egzamin. Jak bym ocieplił od wewnątrz to już by uciekło 30-40 cm a garaż mały. 1 mm tej masy izoluje tak samo ja te 20 cm styropianu. 1 litrem można pomalować 2 m2, więc wystarczy podzielić 47 m2 / 2 = 23,5 m2. Czyli potrzeba jakieś +- 10l (2x opakowanie po 5 litrów) żeby ocieplić cały garaż (ja kupowałem opakowanie 20l więc jeszcze zostało), co daje koszt niecałe 1000 zł.

    dla przykładu: https://www.youtube.com/watch?v=_qvzybbBaWI

    Cytat z wypowiedzi doradcy technicznego firmy produkującej styropian:

    Jakie znaczenie ma współczynnik przewodzenia ciepła lambda dla izolacji domu?

    Odpowiedź eksperta: Najważniejszą cechą materiałów izolacyjnych jest deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λ (lambda) [W/mK]. Przede wszystkim należy przypomnieć, że im niższa wartość λ tym lepsze właściwości termoizolacyjne.

    Jednym słowem, w tym przypadku obowiązuje "odwrócona" logika, to znaczy: im mniejsza, niższa wartość współczynnika, tym lepiej. Niektórzy twierdzą też, że parametr ten nie jest zbyt istotny, ponieważ cyfry znaczące (inne niż zero) znajdują się na 2 i 3 miejscu po przecinku. Nic bardziej mylnego.

    Między lambdą 0,045 a 0,031 W/mK jest ogromna różnica. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że przy tej samej grubości płyt z różną lambdą, opór cieplny różni się aż o 45%!

    Na przykład: by uzyskać najlepsze parametry termoizolacyjne musimy zastąpić szary styropian o λ=0,031 i grubości 10 cm, gorszym styropianem o grubości aż 15 cm! W efekcie zwiększamy powierzchnię zewnętrzną fasady, którą musimy pokryć tynkiem, zastosować dłuższe kołki (wzrost kosztów), a wszystkie te zabiegi powodują, iż ograniczamy ilość naturalnego światła wpadającego do naszych pięknych wnętrz.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał miroslaw1975 Zobacz post
    1 mm tej masy izoluje tak samo ja te 20 cm styropianu.
    Przepraszam bo widzę, że inżynierskich obliczeń na poziomie szkoły podstawowej zbyt nie ogarniasz a delikatniej nie mogę - jesteś aż tak głupi czy sądzisz, że ludzie tutaj są idiotami? Cytat który dodałeś jeszcze bardziej pogrąża brednie, które tutaj wypisujesz.

    Zgodnie z parametrami przedstawionymi na stronie producenta tej kosmicznej masy 1mm odpowiada 2mm słabego styropianu więc przestań bredzić bo nie masz w tym temacie najmniejszej wiedzy.

  17. #17

    Domyślnie

    Zastanawiałem się, czy w ogóle odpisywać bo widzę, że należysz do tych którzy nie tolerują zdania innych i nie potrafią dyskutować bez wyzwisk jak czegoś nie rozumieją. Niestety naukowego wytłumaczenia dlaczego 1 mm tej masy izoluje lepiej niż 20 cm styropianu ci nie podam bo 1) nie mam wykształcenia chemicznego ani inżynieryjnego 2) podejrzewam że to nie są ogólnodostępne dane, bo przecież firma nie będzie robić sobie konkurencji 3) opieram się na własnym doświadczeniu praktycznym

    Proponuję ci zatem prosty eksperyment który dowiedzie, czy twoje słowa są prawdziwe – połóż na rozgrzanym żelazku warstwę styropianu o grubości 2 mm i przyłóż do niej palce. Albo pokryj to żelazko milimetrową warstwą betonu i też połóż palce.

    Przygotuj wcześniej plastry na oparzenia.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał miroslaw1975 Zobacz post
    Zastanawiałem się, czy w ogóle odpisywać bo widzę, że należysz do tych którzy nie tolerują zdania innych i nie potrafią dyskutować bez wyzwisk jak czegoś nie rozumieją. Niestety naukowego wytłumaczenia dlaczego 1 mm tej masy izoluje lepiej niż 20 cm styropianu ci nie podam bo 1) nie mam wykształcenia chemicznego ani inżynieryjnego 2) podejrzewam że to nie są ogólnodostępne dane, bo przecież firma nie będzie robić sobie konkurencji 3) opieram się na własnym doświadczeniu praktycznym

    Proponuję ci zatem prosty eksperyment który dowiedzie, czy twoje słowa są prawdziwe – połóż na rozgrzanym żelazku warstwę styropianu o grubości 2 mm i przyłóż do niej palce. Albo pokryj to żelazko milimetrową warstwą betonu i też połóż palce.

    Przygotuj wcześniej plastry na oparzenia.
    Mirosław1975,

    brniesz w niedobrym kierunku.... Sam producent tego mazidła podaje podstawowy parametr decydujący o oporze cieplnym tej substancji (czyli punkt 2 jest jednak ogólnie dostępny). Skoczen ślicznie to wszystko policzył i słusznie zauważył że w tej cenie stosowanie mazidła jest co najmniej dyskusyjne.

    Gdyby twoja teza :

    "1 mm tej masy izoluje tak samo ja te 20 cm styropianu" była prawdziwa, zaraz leciał bym kupować i smarował bym chałupę nie jednym ale 3 milimetrami ! Niestety jest to absolutna bzdura co deklaruje sam producent tego środka w karcie katalogowej. Nie da się z tym dyskutować koniec kropka.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał miroslaw1975 Zobacz post
    Zastanawiałem się, czy w ogóle odpisywać bo widzę, że należysz do tych którzy nie tolerują zdania innych i nie potrafią dyskutować bez wyzwisk jak czegoś nie rozumieją.
    Nie toleruję czystej bezmyślnej głupoty, nie reagującej na podstawowe pojęcia fizyczne, których nauczanie opiera się na programie szóstej - ósmej klasy szkoły podstawowej.


    Cytat Napisał miroslaw1975 Zobacz post
    Niestety naukowego wytłumaczenia dlaczego 1 mm tej masy izoluje lepiej niż 20 cm styropianu ci nie podam
    Ja już Ci podałem czemu 1mm tej masy o lambda λ 0,024W/mK = 2 mm najgorszego styropianu o λ 0,045 W/mK. Nie ma innego wytłumaczenia i to nie naukowego tylko fizycznego.


    Cytat Napisał miroslaw1975 Zobacz post
    1) nie mam wykształcenia chemicznego ani inżynieryjnego
    Tak jak już powiedziałem, zjawisko przewodnictwa cieplnego oraz oporu cieplnego jest w zakresie nauczania podstawowego fizyki na poziomie 6-8 klasy, tutaj nie ma tajemnej wiedzy chemiczno - inżynieryjnej. Właśnie ze szkoły podstawowej powinieneś wiedzieć czemu ten 1mm = 2mm.


    [QUOTE=miroslaw1975;7233252] 2) podejrzewam że to nie są ogólnodostępne dane, bo przecież firma nie będzie robić sobie konkurencji

    Każdy producent wyrobu budowlanego przeznaczonego do sprzedaży zgodnie z obowiązującymi przepisami ma obowiązek podać pełną specyfikę produktu. Tak jest i w tym przypadku. Producent deklaruje na swojej stronie λ 0,024W/mK. Czy tej "tajemnej" wiedzy "naukowej" nie potrafisz znaleźć na stronie producenta?


    Cytat Napisał miroslaw1975 Zobacz post
    3) opieram się na własnym doświadczeniu praktycznym
    To bardzo ciekawe, jako inżynier budownictwa chciałbym zobaczyć, że miałeś 20cm styropianu po czym go zdarłeś i jako równoważnik ociepliłeś tym czymś o grubości 1mm. Wydaje mi się, że chciałbym o tym nauczać.


    Cytat Napisał miroslaw1975 Zobacz post
    Proponuję ci zatem prosty eksperyment który dowiedzie, czy twoje słowa są prawdziwe – połóż na rozgrzanym żelazku warstwę styropianu o grubości 2 mm i przyłóż do niej palce. Albo pokryj to żelazko milimetrową warstwą betonu i też połóż palce.
    Przygotuj wcześniej plastry na oparzenia.
    To będzie dosyć zabawne, opiszę co się stanie bo ciekawi mnie jaką Amerykę odkryjesz? Podejrzewam, że nie masz zielonego pojęcia co się stanie, więc wytłumaczę:
    - Temperatura topnienia styropianu to około 80 stopni. Tak cienki styropian pięknie spłynie z żelazka ustawionego na najchłodniejszej pozycji 1, która oznacza około 140-160 stopni.
    - Pokrywam żelazko milimetrową warstwą betonu. Włączam żelazko i czekam... żelazko się rozgrzewa po czym beton odpada (różna rozszerzalność cieplna materiałów znana ze szkoły podstawowej)

    Bardzo ciekawy eksperyment, nie wiem co ma dowodzić. Potrafisz podać jakieś parametry tych materiałów jakie ma być lambda styropianu, jakie betonu, jaka temperatura, jaki czas. Wszystko można policzyć z równań, tylko trochę to potrwa bo szkołę podstawową dawno skończyłem i przypomnienie wszystkich równań będzie trochę trwało.

    Przed następną wypowiedzią zachęcam do kupienia starych podręczników do fizyki dla klas 6-8 gdy jeszcze nie było gimnazjów. Teraz nie wiem kiedy i jak tego uczą. Już wiem - to tzw. trzeci etap edukacyjny w gimnazjum. Czyli mogą też być podręczniki do obecnych gimnazjów.
    Ostatnio edytowane przez KDWJ ; 16-08-2016 o 13:43

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hydro-gaz

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-350
    Posty
    17

    Domyślnie

    Nawet nie chce mi sie czytać tych "sprzeczek" więc jako że temat dotyczy ocieplenia blaszaka to powiem tylko tyle że sam robiłem garaż blaszany do grzebania przy samochodzie, pokryłem od środka 5cm. styropianem i różnica zarówno w lecie jak i zimie jest kolosalna. Użyłem pianki do klejenia styropianu, jedyne na co zwrócę uwage to jeśli ktoś ma "giętki sufit" i zamierza po nim chodzić (u mnie musiałem parę razy wchodzić jednej zimy i śnieg zawalać) to jest prawdopodobieństwo że pianka puści od uginania....u mnie w paru miejscach puściła ale całość jest zaciągnięta klejem i siatką i się trzyma. Na ścianach i drzwiach brak zastrzeżeń od 6 lat. Ja drugi raz budując kupił bym najtańszą blachę ocynk,bo kupiłem w kolorze żeby był ładny, i z wierzchu ocieplił, otynkował i czego więcej wymagać

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony