dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 121
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 2415
  1. #881

  2. #882
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bronek6101

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Drezdenko
    Kod pocztowy
    66-530
    Posty
    5

    Domyślnie

    myślę że czytasz bez zrozumienia ,góra dół 2 stopnie ,u mnie 1,5 na 2,35 i przez 17 lat użytkowani nie odczułem wysuszani powietrza ,ale ja codziennie otwieram okna na kilka minut nie polegam tylko na wentylacji i może dlatego nie czuje suchości.

  3. #883
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek6101 Zobacz post
    myślę że czytasz bez zrozumienia ,góra dół 2 stopnie ,u mnie 1,5 na 2,35 i przez 17 lat użytkowani nie odczułem wysuszani powietrza ,ale ja codziennie otwieram okna na kilka minut nie polegam tylko na wentylacji i może dlatego nie czuje suchości.
    To tylko mocniej wysusza powietrze (im intensywniej zima wietrzysz, tym bardziej suche powietrze w domu).

    2*C roznicy to jest dla komfortu "kosmos". Szkoda nawet gadac.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  4. #884

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    To jak jakas opowiastka z koszmaru uzytkownika. Pomijam sprawe kosztow i "skutecznosci cieplnej" bo to zenada. Pisze o odczuciach z uzytkowania.
    Moje kondolencje.
    masakra... jak można kogoś przekonać do takiego "cudu" ?
    ...

  5. #885

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    masakra... jak można kogoś przekonać do takiego "cudu" ?
    Nie podał kWh - może jedzie na "budowlanym"?

  6. #886
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    kbab, on to dopiero co podłączył, jak może podać zużycie?
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  7. #887

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    kbab, on to dopiero co podłączył, jak może podać zużycie?
    Za coś zapłacił 1800zł? Jeśli to było przy mocy 3,5kW, to co teraz będzie przy 12kW?????
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 02-01-2014 o 10:17
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  8. #888
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Czyli chodzi ci o kWh do dwóch miesięcy z poprzednimi panelami. Kasa i opis domu wskazują że nie może być niskie.
    Chałupę ogaci, to zużycie spadnie. Pytanie jak te przemysłowe panele się sprawdzą jeśli chodzi o komfort.
    Lepsze ocieplenie powinno też pomóc w wyrównaniu temperatury w poszczególnych pokojach.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  9. #889
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wlade

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    101

    Domyślnie

    W temacie taryfy nocnej. Dużo zależy od domowników. W moim przypadku połączenie domu szkieletowego+ panele+ plus pusty dom między 7.00-15.00 = grzanie w "zwykłej" taryfie. Powyższe czynniki sprawiły też, że na etapie projektu zrezygnowałem z ogrzewania "akumulacyjnego"

  10. #890

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Czyli chodzi ci o kWh do dwóch miesięcy z poprzednimi panelami.
    Oczywiście, trudno coś powiedzieć o ilości ciepła z 1800zł/2mies - "pieniądze to nie wszystko" - na fakturze na pewno były podane kWh.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 02-01-2014 o 11:48

  11. #891
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posnanss

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    52

    Domyślnie

    Witam,
    zużycie prądu ok 3169 kWh (same panele).
    taryfa g11
    okna wymienione
    mury suche- wykonywane pomiary na tynkach wewnętrznych i zewnętrzznych nie wskazywały na ich zawilgocenie. Ponieważ mury mają 54 cm grubości (50 cm cegły pełnej i po 2 cm tynków wapiennych) nie badano rozkładu wilgotności na całej grubości ścian.
    mieszkanie na 1 piętrze, na parterze sąsiedzi grzeją gazem.

    Odnośnie tej różnicy temp pod grzejnikiem i na końcu pokoju - pomiar po zaledwie 4 dniach grzania ze sterownikami. Podczas wymiany systemu temp. w domu spadła do 8 st. Producent wskazywał aby po uruchomieniu paneli chodziły one 2-3 dni bez przerwy by "wygrzały" się ściany. U mnie nie było takiej możliwości - po 3 tygodniach mieszkania u teściów (bez docinek - alkohol lał się strumieniami )- jak najszybciej wracałem do trochę nagrzanego domu.
    Jeszcze w celu wyjaśnień - panele o mocy 3,5 kW załżone zostały we wrześniu 2013 . Chodziły do 14 grudnia 2013 i wtedy zostały zdemontowane i zabrane przez wymianioną w poprzedniach mailach firmę. Od 28 grudnia założony jest system o mocy ok 11 kW.

    pozdrawiam,

    Michał

  12. #892

    Domyślnie

    Cytat Napisał posnanss Zobacz post
    Od 28 grudnia założony jest system o mocy ok 11 kW.
    Twoja decyzja i Twój problem - gdybym w takim przypadku wybierał to najpierw bym trochę poczytał. Jeśli musiałby być prąd to zdecydowanie piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem i tar G12. Na początkowych stronach opisałem doświadczenie znajomych z ogrzewaniem na podczerwień - duże mieszkanie w poniemieckiej kamienicy.

  13. #893
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posnanss

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    52

    Domyślnie

    Historia i przyczyny o montażu paneli jest zawiła - system jest i "muszę" nim grzać.
    Poczekamy do następnych odczytów - liczę na większe zimno - szczególnie jeśli chodzi sprawdzenie skuteczności tego systemu.
    Wybór systemu poprzdzony był przeczytaniem wielu dostępnych pod koniec 2012 r. opinii czy komentarzy.

    pozdrawiam,

    Michał

  14. #894
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek06

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana0606 Zobacz post
    Tak więc skoro oboje z mężem będziemy niepracujący to raczej większość czasu będziemy w domu w dzień, w nocy sie śpi i nie potrzeba podczas snu tak wysokiej temperatury, raczej niższą niż tą w salonie w dzień, tak więc moim zdaniem więcej prądu zużyję w dzień a na dwie taryfy to dzienna jest chyba dwa razy droższa od nocnej i więcej godzinowo wychodzi w dziennej 14 godz. a nocna to 10godz. tylko i po przeliczeniu wychodzi drożej na dwóch taryfach, bo panele się włączają kiedy spada temperatura nie zwracając uwagi na porę, nie mają akumulacji, aby grzać tylko w nocy. W sumie to nie mam sprawdzonej drugiej taryfy bo narazie mieszkam w bloku, ale myślę, że skoro chcę w salonie w dzień miec cieplej niż w nocy to byłoby duzo drożej w dwuch taryfach.
    Dzięki za odpowiedź!
    Przede mną też taka decyzja za kilka miesięcy.
    Pozdrawiam!
    Jacek
    Ps. strona na której można podać mce zamieszkania, przewidywane zużycie prądu - porównanie taryf i cen od różnych dystrybutorów: http://energia.pl/wyniki.php
    Ostatnio edytowane przez Jacek06 ; 02-01-2014 o 21:39

  15. #895

    Domyślnie

    Cytat Napisał posnanss Zobacz post
    Poczekamy do następnych odczytów - liczę na większe zimno - szczególnie jeśli chodzi sprawdzenie skuteczności tego systemu
    Obyś nie zużył ponad 17k kWh jak znajomi zużyli od 05.2009 do 05.2010 ogrzewając podczerwienią, ale oni mają tar G12, Twoja może być bardziej bolesna.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5670828
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 02-01-2014 o 22:26

  16. #896
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posnanss

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    52

    Domyślnie

    Przeprowadzając się do przedwojennego domu (parter i piętro - ja mieszkam na piętrze) miałem świadomość wysokich kosztów ogrzewania. Niestety nie jest to nowy dom i jego parametry izolacyjne są bardzooooooooooooo dalekie od domów nawet z lat 80. Ale te dwa salony, stara podłoga, przestrzeń, stylowe drzwi, ogród... coś w tym jest. I za to się płaci między innymi kosztami ogrzewania.
    Jak wyjdzie w praktyce - się okaże. Po całym sezonie będę mógł też podać jaka jest różnica pomiędzy ogrzewaniem takiego domu na prąd i gaz. Gaz dlatego, gdyż po drugiej stronie ulicy stoi podobny dom teściów (trochę większy metraż, też mieszkają na piętrze i dom nie jest docieplony, konstrukcja ścian i dachu jak u mnie) i oni mają ogrzewanie na gaz.

    W kązdym razie dziękuję za słowa otuchy

  17. #897
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawelll1

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-025
    Posty
    24

    Domyślnie

    Witam po kilku miesiącach. Wcześniej opisałem mieszkanie (w skrócie kamienica 54m2, brak ocieplenia, nowe okna, wysokość pomieszczeń 3,6m), w którym zainstalowałem panele. Było to w okolicach marca 2013. W tym sezonie zwiększyłem ilość paneli (moc) do uzyskania mocy 5500 W. W mieszkaniu mieszkają lokatorzy, więc nie mam możliwości codziennego testowania systemu. W każdym razie sytuacja wygląda następująco. Taryfa G11. We wrześniu (brak ogrzewania) rachunek za prąd wyniósł prawie 300 zł (dużo piorą, i gotują). Październik cały prąd 418 zł (wysokie temperatury), listopad 586 zł (temperatury w dzień około 3st) grudzień..... 923zł. I tutaj szok, bo grudzień był porównywalny temperaturowo z listopadem. Odczyt wykonałem spóźniony o 4 dni, ale niech to wpłynie kwotą 100zł, nadal pozostaje 823zł. Nie bardzo rozumiem skąd taka rozbieżność pomiędzy miesiącami. Mam podejrzenia, że lokatorzy wyjechali pozostawiając uchylone okno, lub wyłączając część paneli, a część pozostawili włączone (pracowały 24godz/dobę). W każdym razie do listopada byłem całkiem miło zaskoczony, lecz grudzień mnie zmiażdżył.
    Patrząc całościowo, nie tylko na ogrzewanie, to uważam, że jeśli ktoś ma możliwość instalacji gazu, będzie to na pewno tańsze w użytkowaniu, a hasła sprzedawców pokazujące atrakcyjność podczerwieni w stosunku do gazu to zwykłe oszustwo bazujące na niewiedzy przeciętnego Kowalskiego. Tłumaczenie, że podczerwień jest tańsza w eksploatacji przy dobrym poziomie ocieplenia, to też totalna bzdura.
    Mieszkam w mieszkaniu obok, tyle, że na 90m2. Parametry ocieplenia oraz okien takie same. Za gaz płaciłem w listopadzie około 300zł, czyli porównywalnie do opłat za mieszkanie o 60% mniejsze. Różnica jest w temperaturach. Ja mam na noc ustawione 17 a na dzień 18, lokatorzy natomiast odpowiednio 18 i 20 stopni. Niech nawet spowoduje to redukcję do 30% w różnicy. Atrakcyjność paneli dostrzegam jedynie przy bardzo dobrym ociepleniu budynku, gdzie te 30% różnicy będzie się odnosiło do niskich rachunków, a kwotowo będzie to różnica rzędu np 100zł miesięcznie. Przy takim założeniu różnica w koszcie instalacji centralnego gazowego, będzie się długo zwracała. Dodatkową zaletą jest fakt, że lokatorzy nie zgłaszają mi problemu z pleśnią na ścianach, co zdarzało mi się wcześniej przy elektrycznych piecach kaflowych. Sprzyjający jest fakt równomierności grzania dzień/noc. Niewykluczone jest też, że promieniowanie działa osuszająco na mury (panele starałem się skierować w newralgicznych kierunkach).
    Nadal jestem przed adaptacją strychu na mieszkanie i nadal poważnie zastanawiam się nad wykorzystaniem tam paneli (jedynie przy założeniu super ocieplenia ścian, żeby finansowo nie odczuwać różnicy) w połączeniu z kominkiem na pellet z dgp (przyjemne z pożytecznym) oraz rekuperatorem.

    P.S. wracając do przedmiotowego mieszkania, czy ktoś może napisać mi opinię o folii do ocieplania ścian, która w wejsji 6 warstwowej podobno zastępuje 10cm styropianu? Myślę nad ociepleniem ścian od wewnątrz (zabytkowa kamienica), a nie chcę zabierać cennych m2 z mieszkania. Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

  18. #898

    Domyślnie

    noc 17 a dzień 18 ach wy gaziarze

    Ostro dajesz w palnik hehe

  19. #899

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelll1 Zobacz post
    Będę wdzięczny za wszelkie opinie.
    Zmień zł na kWh, jak z gazem będziesz miał problem to podaj w m3.

  20. #900
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Demigod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    33

    Domyślnie

    18 - 19 stopni to lodownia a nie ciepło ja mam w pokojach 22,8 i chodzę w koszulce. A gdybym miał zapłacić rachunek ponad 900 zł za panele to chyba sam bym je zerwał z sufitu i zawiózł do sprzedawcy. Tym bardziej że nie ma mrozów. Zapłaciłem teraz za prąd 220zł a rok wcześniej za grudzień bez ogrzewania 156zł

Strona 45 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony