dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marksus

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    4

    Lightbulb Podlaczenie okapu do komina

    Witam

    Podłączyłem okap do przewodu kominowego w sposób pokazany na zdjęciu.
    Problem w tym, że gdy odpalam wentylator okapu to powietrze wraca mi przez tą kratkę poniżej. Kratka wydaje się, że jest do takiego podłączenia ale jest to bardzo niekomfortowe jak powietrze wraca i wieje mi z powrotem na kuchnię.
    Proszę o jakieś sugestie. Jak rozwiązać problem?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mieszkanie 001.jpg
Wyświetleń:	1752
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	195766

    Pozdrawiam

  2. #2
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Tak to bywa, gdy się uwierzy w hasełko, że KAŻDY może być "bochaterem" we własnym domu
    Ta marketowa kratka o ile nie posiada zaworu zwrotnego - nie nadaje się do tego celu!
    Aby okap działał poprawnie, powinien mieć (przynajmniej na czas pracy) dostarczone powietrze z zewnątrz.
    Ważne też są jeszcze inne uwarunkowania.
    Poczytaj starsze posty - było o tym (także sporów) dość sporo
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 15-06-2013 o 22:48

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marksus

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Tak to bywa, gdy się uwierzy w hasełko, że KAŻDY może być "bochaterem" we własnym domu
    Ta marketowa kratka o ile nie posiada zaworu zwrotnego - nie nadaje się do tego celu!
    Aby okap działał poprawnie, powinien mieć (przynajmniej na czas pracy) dostarczone powietrze z zewnątrz.
    Ważne też są jeszcze inne uwarunkowania.
    Poczytaj starsze posty - było o tym (także sporów) dość sporo
    Witam

    To w takim razie ta kratka się nie nadaje od niczego. Powietrze z zewnątrz jest dostarczone. Drugi komin do wentylacji również jest dostępny. Jeden chciałem wykorzystac tylko do okapu. Rozumie, że muszę wymienic kratkę na podobną ale z zaworem zwrotnym lub wogól podarowac sobie tej kratki poniżej i znalęśc kratkę tylko z otworem fi 125mm

    Pozdrawiam

  4. #4
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał marksus Zobacz post
    Powietrze z zewnątrz jest dostarczone. Drugi komin do wentylacji również jest dostępny. Jeden chciałem wykorzystac tylko do okapu.
    Jeśli jest drugi komin wentylacyjny, to po włączeniu okapu będzie nim "wiało". Zimą będzie więc nim nieźle "ciągnęło" zimnem
    Latem będą stamtąd wracać grzybki i bakterie, które się tam zalęgły
    Cytat Napisał marksus Zobacz post
    Rozumie, że muszę wymienic kratkę na podobną ale z zaworem zwrotnym lub wogól podarowac sobie tej kratki poniżej i znalęśc kratkę tylko z otworem fi 125mm
    Obawiam się, że gotowej kratki z zaworem zwrotnym w handlu nie będzie. Jest natomiast coś takiego:
    http://www.awenta.pl/?system-awentis,8
    System ten zastępuje drugi kanał lecz nadal wymaga dostarczenia powietrza dla okapu.
    W starszych postach nie polecałem podłączania okapu do kanałów murowanych i spierałem się na ten temat z innymi forumowiczami.
    Jeszcze raz polecam tę lekturę.

    P.S. W poprzednim poście zapomniałem dodać, że przede wszystkim należy sprawdzić drożność kanału dla okapu.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 16-06-2013 o 21:30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony