dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 123 z 147
Pokaż wyniki od 2.441 do 2.460 z 2933
  1. #2441
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misiek1979

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Flavia oczywiście że się buduje jeszcze w tym roku, firma jest, projekt jest czekam tylko na wycenę i składam papierki (firma składa papierki) na pozwolenie na budowę, wg. GDDKiA ten wariant autostrady nie przejdzie ze względów ekonomiczno-ekologicznych (jakie to ostatnio jest modne wyrażenie ) a i jeszcze jedno w WZ ma zapis że muszę się skonsultować z GDDKiA podczas prac projektowych o co w tym chodzi

    Pozdrawiam

  2. #2442
    Flawia
    Guest
    Flawia

    Domyślnie

    misiek1979: prawdopodobnie może chodzić o przyłożenie pieczątki GDDKiA na mapce w projekcie, ale oczywiście, po stworzeniu mapki a przed jej rozmnożeniem w 5 egzemplarzy, wypada żeby może na piśmie wystąpić o opinię do GDDKiA załączając 2 egzemplarze mapki (czy uzgodnienie - przepisać wyrażenie z decyzji o w.z.) i wtedy się projektant dowie co Oni chcą oglądać w Twoim projekcie, czy tylko mapkę, a może warstwy pod polbrukiem przed Twoim garażem... A może chodzi tu o uzgodnienie projektu zjazdu?

  3. #2443
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misiek1979

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Opinie GGDKiA mam temat kolizji ale niestety oni jak napisali nie są stroną w sprawie, z tego co z nimi rozmawiałem mają to "gdzieś".
    Więc nie wiem o co tu chodzi. Projekt zjazdu odpada droga prywatna zjazd z drogi gminnej.
    Na dzień dzisiejszy GDDKiA nie jest w stanie narysować trasy gdyż projekt czeka na Środowiskówkę

    Pozdrawiam

  4. #2444
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misiek1979

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Opinie GGDKiA mam temat kolizji ale niestety oni jak napisali nie są stroną w sprawie, z tego co z nimi rozmawiałem mają to "gdzieś".
    Więc nie wiem o co tu chodzi. Projekt zjazdu odpada droga prywatna zjazd z drogi gminnej.
    Na dzień dzisiejszy GDDKiA nie jest w stanie narysować trasy gdyż projekt czeka na Środowiskówkę

    Pozdrawiam

  5. #2445
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misiek1979

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Opinie GDDKiA mam temat kolizji ale niestety oni jak napisali nie są stroną w sprawie, z tego co z nimi rozmawiałem mają to "gdzieś".
    Więc nie wiem o co tu chodzi. Projekt zjazdu odpada droga prywatna zjazd z drogi gminnej.
    Na dzień dzisiejszy GDDKiA nie jest w stanie narysować trasy gdyż projekt czeka na Środowiskówkę

    Pozdrawiam

  6. #2446

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Mam pytanie do osób bardziej doświadczonych i obeznanych w temacie. Załóżmy, że mam ofertę kupna działki rolnej o wielkości 3000m2, na którą rolnik wystąpił o warunki zabudowy zagrodowej i je otrzymał. W tej chwili jest to zatem działka rolna z warunkami zabudowy zagrodowej. Załóżmy, że ja nie jestem rolnikiem - zwykły człowiek z miasta. Chciałbym kupić od niego tą działkę i zbudować na niej dom. Jak w praktyce wygląda załatwienie tej sprawy. Chodzi mi o to czy wygląda to tak, że przed zawarciem u notariusza umowy kupna sprzedaży powinniśmy pójść do gminy i złożyć wniosek o przepisanie tych warunków zabudowy na mnie? Tylko czy takie warunki zabudowy by na mnie przepisali skoro nie jestem rolnikiem?

    A może właściwa jest druga opcja, że od razu idziemy do notariusza i podpisujemy umowę kupna sprzedaży, płacę sprzedającemu pieniążki i wtedy notariusza wystawia odpowiedni dokument o przeniesieniu własności działki na mnie z warunkami zabudowy? Chodzi mi o to, czy notariusz przepisując na mnie działkę przepisuje ją z całym "dobrodziejstwem inwentarza", a więc razem z warunkami zabudowy?

    z góry dziękuję za odpowiedź

  7. #2447

    Domyślnie

    Jeśli dobrze pamiętam - o warunki zabudowy w gminie może wystąpić każdy, nawet jeśli nie jest właścicielem działki. Jednak aby je uzyskać działka musi być wytyczona!!!
    Jeśli rolnik otrzymał warunki zabudowy zagrodowej - Ty nie będziesz mógł z tego skorzystać, bo jak sam wspomniałeś nie jesteś rolnikiem i nie budujesz zagrody. Zakup działki nie sprawi, że WZ przejdą na Ciebie z automatu. Udaj się do gminy i wypytaj o wszystko dokładnie przed zakupem działki.
    Gmina w której kupiliśmy działkę wstrzymała wydawanie WZ ponieważ przystąpiła do tworzenia MPZP. W trakcie rozmów, przed zakupem (nasz sprzedający również miał WZ zagrodowej) zapewniano nas ( w UG), że nie będziemy mieli kłopotów z uzyskaniem WZ oraz rozpoczęciem budowy. Dziś musimy czekać
    Myślę, że najlepiej przystąpić do zakupu posiadając papier w ręku!

  8. #2448
    Flawia
    Guest
    Flawia

    Domyślnie

    Warunki zabudowy dotyczą Działki, a nie człowieka który o nie prosił. Być może u was są prowadzone przepisywania decyzji na nowego wnioskodawcę, chociaż tak być nie powinno, być może przy tych przepisywaniach zażądają doniesienia jakiegoś papiera. Naprawdę nietrudno zrobić sie rolnikiem teoretycznym, nie ma co się bać... widziałam już raz zapis WZ mówiacy, że decyzja WZ jest ważna tylko dla kogoś kto dysponuje min 1 ha ziemi. Gdyby coś takiego od ciebie chcieli to niech Ci ten sam rolnik da umowę dzierżawy na jakieś 0,7 ha, wójt da Ci zaświadczenie o wielkości prowadzonego gospodarstwa i z głowy. Masz wykształcenie wyższe? Każdy po studiach jakichkolwiek może byc rolnikiem. Śmieszne, ale jest taka luka w przepisie... No i sprawdź czy nie wszczynają Planu bo wtedy faktycznie też możesz mieć wszystko wstrzymane. Wstrzymania mogą też pojawić się na innych polach inwestycji, trudno wszystkie przewidzieć, naprawdę... Może idź z decyzją o wz tego rolnika do starostwa i tam zapytaj, czy Oni potrzebują, żeby na tej decyzji było Twoje nazwisko, a jeśli nie, to czy chcą jakiegoś papiera rolniczego. Tez mogą nie chcieć, bo masz prawo zbudować zagrodę na wynajem, jakiś wynajęty rolnik może ją prowadzić, nie ma zakazu stać sie posiadaczem gospodarstwa rolnego, naprawdę...

  9. #2449
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pawel222

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam! wszystkich
    Mam pytanie, posiadam działkę do której dojazd biegnie przez działkę należącą do Agęcji Nieruchomości Rolnych, (mojej Babci w 1999r. sprzedano działkę bez dojazdu do drogi gminnej). Co morzna w tej sprawie zrobic , żeby to uregulowac ? Z góry dziękuje za odpowiedż.

  10. #2450

    Domyślnie

    Witam.

    Czekam na WZ z gminy i z starostwa przyszło mi takie pisemko :

    że na podstawie art. 53 ust 4 pkt 6 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym itd....


    postanawia się uzgodnić w zakresie ochrony gruntów rolnych inwestycję budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego z dopuszczeniem budowy wolnostojącego budynku gospodarczo garażowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.

    W uzasadnieniu napisali : Ustalono iż, planowana inwestycja jest na gruntach rolnych RIIIb wytworzonych z gleb pochodzenia mineralnego, wymaga wobec tego decyzji zezwalającej na wyłączenie i określającej warunki tego wyłączenia.


    Działka ma 14 arów nie chce wyłączyć jej całkowicie tylko część pod dom i budynek gospodarczy. Wiem że do pozwolenia na budowę muszę mieć wyłączenie z produkcji ale do WZ?? Przecież ja jeszcze nie wiem co oni mi tam pozwolą postawić.

  11. #2451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel222 Zobacz post
    Witam! wszystkich
    Mam pytanie, posiadam działkę do której dojazd biegnie przez działkę należącą do Agęcji Nieruchomości Rolnych, (mojej Babci w 1999r. sprzedano działkę bez dojazdu do drogi gminnej). Co morzna w tej sprawie zrobic , żeby to uregulowac ? Z góry dziękuje za odpowiedż.
    można ustanowić służebność drogi koniecznej - można "dogadać się" z sąsiadem (pisemnie, u notariusza), albo sprawę załatwić sądownie - w postępowaniu nieprocesowym - ustanowienie służebności drogi koniecznej odbywa się za wynagrodzeniem dla właściciela, którego nieruchomość będzie obciążona; służebność drogi koniecznej wpisuje się do księgi wieczystej

  12. #2452

    Domyślnie

    Cytat Napisał nommo Zobacz post
    Witam.

    Czekam na WZ z gminy i z starostwa przyszło mi takie pisemko :

    że na podstawie art. 53 ust 4 pkt 6 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym itd....


    .
    na pewno ten artykuł? art. 53 reguluje inwestycje celu publicznego

    WZ (warunki zabudowy) to nie pozwolenie na budowę; WZ wydaje się wtedy gdy nie ma planu zagospodarowania przestrzennego

    faktycznie trzeba wystąpić o częściowe odrolnienie gruntu - pod budowę wraz z infrastrukturą; za odrolnienie należna jest jednorazowa opłata (nalicza się ją w tonach ziarna żyta, a do jej przeliczania stosuje się cenę żyta ustalaną dla potrzeb podatku rolnego na dany rok )
    Ostatnio edytowane przez Nina81 ; 26-04-2010 o 12:29

  13. #2453

    Domyślnie

    Cytat Napisał boratom Zobacz post
    Jeśli dobrze pamiętam - o warunki zabudowy w gminie może wystąpić każdy, nawet jeśli nie jest właścicielem działki. Jednak aby je uzyskać działka musi być wytyczona!!!
    Jeśli rolnik otrzymał warunki zabudowy zagrodowej - Ty nie będziesz mógł z tego skorzystać, bo jak sam wspomniałeś nie jesteś rolnikiem i nie budujesz zagrody. Zakup działki nie sprawi, że WZ przejdą na Ciebie z automatu. Udaj się do gminy i wypytaj o wszystko dokładnie przed zakupem działki.
    Gmina w której kupiliśmy działkę wstrzymała wydawanie WZ ponieważ przystąpiła do tworzenia MPZP. W trakcie rozmów, przed zakupem (nasz sprzedający również miał WZ zagrodowej) zapewniano nas ( w UG), że nie będziemy mieli kłopotów z uzyskaniem WZ oraz rozpoczęciem budowy. Dziś musimy czekać
    Myślę, że najlepiej przystąpić do zakupu posiadając papier w ręku!
    1. WZ można przenieść na inną osobę (po spełnieniu warunków) - istnieje droga administracyjna

    z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym:

    Art.*63.*1.*W odniesieniu do tego samego terenu decyzję o warunkach zabudowy można wydać więcej niż jednemu wnioskodawcy, doręczając odpis decyzji do wiadomości pozostałym wnioskodawcom i właścicielowi lub użytkownikowi wieczystemu nieruchomości.
    2.*Decyzja o warunkach zabudowy nie rodzi praw do terenu oraz nie narusza prawa własności i uprawnień osób trzecich. Informację tej treści zamieszcza się w decyzji.
    3.*Jeżeli decyzja o warunkach zabudowy wywołuje skutki, o których mowa w art. 36, przepisy art. 36 oraz art. 37 stosuje się odpowiednio. Koszty realizacji roszczeń, o których mowa w art. 36 ust. 1 i 3, ponosi inwestor, po uzyskaniu ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę.
    4.*Wnioskodawcy, który nie uzyskał prawa do terenu, nie przysługuje roszczenie o zwrot nakładów poniesionych w związku z otrzymaną decyzją o warunkach zabudowy.
    5.*Organ, który wydał decyzję, o której mowa w art. 59 ust. 1, jest obowiązany, za zgodą strony, na rzecz której decyzja została wydana, do przeniesienia tej decyzji na rzecz innej osoby, jeżeli przyjmuje ona wszystkie warunki zawarte w tej decyzji. Stronami w postępowaniu o przeniesienie decyzji są jedynie podmioty, między którymi ma być dokonane jej przeniesienie.

    2. Przed KAZDYM zakupem warto dowiedzieć się w gminie czy jest plan; jeśli nie ma, to czy jest przygotowywany, na jakim jest etapie?

    3. Zawieszenie postępowania dot. WZ nie może trwać dłużej niż 12 miesięcy

    z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym:


    Art.*62.*1.*Postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia warunków zabudowy można zawiesić na czas nie dłuższy niż 12 miesięcy od dnia złożenia wniosku o ustalenie warunków zabudowy. Wójt, burmistrz albo prezydent miasta podejmuje postępowanie i wydaje decyzję w sprawie ustalenia warunków zabudowy, jeżeli:
    1) w ciągu dwóch miesięcy od dnia zawieszenia postępowania rada gminy nie podjęła uchwały o przystąpieniu do sporządzania planu miejscowego albo
    2) w okresie zawieszenia postępowania nie uchwalono miejscowego planu lub jego zmiany.
    2.*Jeżeli wniosek o ustalenie warunków zabudowy dotyczy obszaru, w odniesieniu do którego istnieje obowiązek sporządzenia planu miejscowego, postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia warunków zabudowy zawiesza się do czasu uchwalenia planu.

    UWAGA: można sporządzić umowę warunkową zakupu działki (ew. przedwstępną) - jednym z warunków działki jest pomyślne przeniesienie decyzji WZ , kilkukrotnie pisałam takie umowy, jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie

  14. #2454

    Domyślnie

    Cytat Napisał grigorios Zobacz post
    Witam wszystkich

    Mam pytanie do osób bardziej doświadczonych i obeznanych w temacie. Załóżmy, że mam ofertę kupna działki rolnej o wielkości 3000m2, na którą rolnik wystąpił o warunki zabudowy zagrodowej i je otrzymał. W tej chwili jest to zatem działka rolna z warunkami zabudowy zagrodowej. Załóżmy, że ja nie jestem rolnikiem - zwykły człowiek z miasta. Chciałbym kupić od niego tą działkę i zbudować na niej dom. Jak w praktyce wygląda załatwienie tej sprawy. Chodzi mi o to czy wygląda to tak, że przed zawarciem u notariusza umowy kupna sprzedaży powinniśmy pójść do gminy i złożyć wniosek o przepisanie tych warunków zabudowy na mnie? Tylko czy takie warunki zabudowy by na mnie przepisali skoro nie jestem rolnikiem?

    A może właściwa jest druga opcja, że od razu idziemy do notariusza i podpisujemy umowę kupna sprzedaży, płacę sprzedającemu pieniążki i wtedy notariusza wystawia odpowiedni dokument o przeniesieniu własności działki na mnie z warunkami zabudowy? Chodzi mi o to, czy notariusz przepisując na mnie działkę przepisuje ją z całym "dobrodziejstwem inwentarza", a więc razem z warunkami zabudowy?

    z góry dziękuję za odpowiedź
    częściowo odpowiedziałam Ci już powyżej

    nie polecam podpisać zwykłej umowy zakupu - a jeśli nie uda się uzyskać WZ za zabudowę zwykłą? jeśli chcesz postawić dom swykły, trzeba pewnie przejść procedurę odrolnienia

    WZ nie przechodzi z automatu, to jest droga administracyj

    P.S. "zabudowa zagrodowa - należy przez to rozumieć w szczególności budynki mieszkalne, budynki gospodarcze lub inwentarskie w rodzinnych gospodarstwach rolnych, hodowlanych lub ogrodniczych oraz w gospodarstwach leśnych, "
    Ostatnio edytowane przez Nina81 ; 26-04-2010 o 12:54

  15. #2455

    Domyślnie

    Cytat Napisał awart Zobacz post
    moim zdaniem jasno wynika, że budynek może mieć maksymalnie parter + poddasze i nie ma opcji na 2-pełne kondygnacje tym bardziej na 2 pełne + poddasze
    Jeśli w warunkach zabudowy mam zapis:
    - ilość kondygnacji naziemnych: 1-2 w tym poddasze
    tzn. ze można zbudować budynek jedno lub 2 kondygnacyjny przy czym przy 2-ch kondygnacjach musi być poddasze i stanowi o tym zapis "w tym" innymi słowy poddasze zawiera się w tych 2-ch.
    Przypomnieć należy, że poddasze to kondygnacja więc jak by Pani zbudowała 2 pełne kondygnacje + poddasze to by było defacto 3 kondygnacje. Również nie można budować pełnych 2-ch skoro "w tym" w tych 2-ch ma być poddasze które jest kondygnacją. Tym samym, z zapisów jasno wynika 1 pełna (bo można mniej) lub 1 pełna + poddasze.
    §*3.*(5) Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:

    kondygnacji - należy przez to rozumieć poziomą nadziemną lub podziemną część budynku, zawartą pomiędzy powierzchnią posadzki na stropie lub najwyżej położonej warstwy podłogowej na gruncie a powierzchnią posadzki na stropie bądź warstwy osłaniającej izolację cieplną stropu, znajdującego się nad tą częścią budynku, przy czym za kondygnację uważa się także poddasze z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi oraz poziomą część budynku stanowiącą przestrzeń na urządzenia techniczne, mającą średnią wysokość w świetle większą niż 2 m; za kondygnację nie uznaje się nadbudówek ponad dachem, takich jak maszynownia dźwigu, centrala wentylacyjna, klimatyzacyjna lub kotłownia,

    kondygnacji podziemnej - należy przez to rozumieć kondygnację zagłębioną ze wszystkich stron budynku, co najmniej do połowy jej wysokości w świetle poniżej poziomu przylegającego do niego terenu, a także każdą usytuowaną pod nią kondygnację,

    kondygnacji nadziemnej - należy przez to rozumieć każdą kondygnację niebędącą kondygnacją podziemną,"

    powyższe z ROZPORZĄDZENIA MINISTRA INFRASTRUKTURY
    z dnia 12 kwietnia 2002 r.
    w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
    (Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.) (rozp. do prawa budowlanego)

  16. #2456

    Domyślnie

    Cytat Napisał atika Zobacz post
    To dla uściślenia podaję to co jest w WZ oraz dodatkowo to co jest podane w analizie cech zabudowy i zagospodarowania terenu.

    Działka 998m2 wymiary front 25xprawie40.

    WZ:
    1. Max. łączna powierzchnia nowej zabudowy 23% (czyli 229,54m2 - dom Largo - pow. zabudowy 163,20 - czyli tu ok.)

    2. minimalna powierzchnia terenu czynnego biologicznie - 60% - tu też ok.

    3. Szerokość elewacji frontowych: 18m z tolerancją do 20% - projekt largo - szer. elew. 15,65 - czyli ok.

    4. Ilość kondygnacji naziemnych: 1-2 w tym poddasze - i tu problem ???

    5. maksymalna wysokość poziomu parterów: 60cm od poziomu terenu przed głównym wejściem - tu pewnie bez problemu.

    6. wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej, attyk, spodu gzymsów lub okapów głównego dachu budynków: 3-5m od średniego poziomu terenu przed głównym wejściem - tu nie wiem ???? prosze o pomoc.

    7. maksymalna wysokość kalenicy: 11,5m od średniego poziomu terenu przed głównym wejściem - largo 8,7m - więc ok.

    8. geometria dachów: dach skośny o nachyleniu 20-45st. dwu lub wielospadowy z główną kalenicą usytuowaną dowolnie względem ulicy, z wszystkimi głównymi połaciami o jednakowym nachyleniu, pokrycie dachówka lub dachówkopodobne - largo - nach. dachu 25st. czterospadowy, jednakowe nachylenie - czyli wszystko ok.

    To tyle dalej już o ogrodzeniu więc z WZ to wszystko.

    A teraz o tym co jest w analizie.

    1. wskażnik wielkości powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działek od 14,5 do 35,7%
    2. średnia szer. elewacji frontowych ok. 18m.
    3. średnia wys. górnej krawędzi elewacji frontowej, gzymsów, attyk, spodu okapów głównych dachów - 3-6,5m
    4. geometria dachów: skośne, płaskie.


    Tak to wygląda.
    Proszę o pomoc czy przy tych WZ da sie postawić Largo ??

    Skosy na poddaszu to coś czego chcielibyśmy uniknąć i mamy nadzieję że się da.

    Chcielibyśmy - przede wszystkim parterówkę - ale tu problemem jest % zabudowy. W WZ określone jest 23% - nam potrzebne by było 30%.
    Z "analizy" jest podane że w okolicy są % zabudowy od 14,5 do 35,7%.
    Jak myślicie - może prościej uzyskać podwyższenie % zabudowy (skoro mieści się nasze 30% w tych widełkach z analizy" niż zmiana WZ co do tego piętrowego domu??

    Mam nadzieję ze w miarę jasno to napisałam i że da sie z tego coś wywnioskować
    projekt domu kosztuje zapewne niemało, proponowałabym zatem "odżałować" i udać się do specjalisty [przynajmniej ja bym tak zrobiła], który przeanalizuje WZ i warunki projektu - przy braku zgodności nie dostaniesz pozwolenia na budowę, lepiej wydać coś (nie wiem ile, nie jestem architektem - bo takie rzeczy robi chyba architekt) na usługę doradztwa niż mieć kłopot gdy coś pójdzie nie tak

  17. #2457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gegol23 Zobacz post
    Witam,

    Posiadam działkę przemysłową. Nie ma opcji na zmianę MPZP , a chcę na tej działce jeszcze w tym roku wznieść jakiekolwiek mury (docelowo ma to być budynek usługowy, o dość sporych rozmiarach). Czy jest taka opcja, abym początkowo zrobił projekt, na budynek w którym chce produkować (przmysł - np, produkcja kostki brukowej, obuwia, cokolwiek) oddał bym budynek, a potem bym go wykorzystał do zupełnie czegoś innego, np do działalności usługowej??
    co oznacza "zabudowa przemysłowa" w MPZP? często taka informacja jest tam zawarta, może Twoja działalność mieściłaby się w tej definicji?

    weź pod uwagę, że inne są wymogi techniczne pod budowę przemysłową a inne usługową; poza tym samodzielna zmiana przeznaczenia gruntu może oznaczać naruszenie decyzji pozwolenie na budowę

  18. #2458
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kugart

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    może ktoś mi pomoże albo coś doradzi.
    kupiłam 2 działki rolne po 3000 m2.
    nie mam warunków zabudowy a klasa ziemi jest b. dobra (II i III) i te działki nie są objęte MPZP.
    dwie pierwsze działki mają wz i nawet jedna jest w trakcie budowy.
    byłam w gminie dowiedzieć się jakie dokumenty mam złożyć aby otrzymać wz.
    i niestety powiedziano mi, że tam raczej (w 99%) tych warunków nie dostanę.
    oczywiście mogę się odwołać do SKO ale też nie wiadomo jaka będzie decyzja bo tam jest dobra klasa ziemi.

    czy po negatywnej odpowiedzi ze SKO można składać ponownie o wz do gminy?
    jeśli tak to po jakim czasie - roku czy dłużej?

    czy ewentualnie mogę przekształcić na działkę siedliskową (gdybym miała 1 ha ziemi) i wybudować dom nie będąc rolnikiem ale mając wykształcenie średnie?

    bardzo proszę o jakąś pomoc.

  19. #2459

    Domyślnie

    Cytat Napisał kugart Zobacz post
    Witam,
    może ktoś mi pomoże albo coś doradzi.
    kupiłam 2 działki rolne po 3000 m2.
    nie mam warunków zabudowy a klasa ziemi jest b. dobra (II i III) i te działki nie są objęte MPZP.
    dwie pierwsze działki mają wz i nawet jedna jest w trakcie budowy.
    byłam w gminie dowiedzieć się jakie dokumenty mam złożyć aby otrzymać wz.
    i niestety powiedziano mi, że tam raczej (w 99%) tych warunków nie dostanę.
    oczywiście mogę się odwołać do SKO ale też nie wiadomo jaka będzie decyzja bo tam jest dobra klasa ziemi.

    czy po negatywnej odpowiedzi ze SKO można składać ponownie o wz do gminy?
    jeśli tak to po jakim czasie - roku czy dłużej?

    czy ewentualnie mogę przekształcić na działkę siedliskową (gdybym miała 1 ha ziemi) i wybudować dom nie będąc rolnikiem ale mając wykształcenie średnie?

    bardzo proszę o jakąś pomoc.
    czy składałaś już wniosek o odrolnienie? [całości albo części]

  20. #2460
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kugart

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    nie, nic jeszcze nie składałam
    byłam tylko na rozmowie i to co się dowiedziałam to już napisałam

Strona 123 z 147

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony