dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 57 z 73
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.140 z 1453
  1. #1121
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    To dziwne bo przy takich ustawieniach i takim nadmuchu piec powinien szybko się dogrzewać. Coś mi się wydaje że ta wesoła to nie wesoła tylko jakiś badziew bo mi na wesołej przy nadmuchu 48% w 4 minuty się dogrzewał ustawiania miałem 8 podawania 80 przerwa i przy takich ustawianiach u mnie było najmniej spieków.

  2. #1122

    Domyślnie

    Jestem z mazowsza. Poleci ktos cos?
    Ile kg ekogroszku powinno spalac sie dziennie?
    Ostatnio edytowane przez renata131993 ; 15-02-2017 o 20:04

  3. #1123
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    Nie wiem co jest grane ale albo ten wegiel jest do d..y albo mój piec. Wczoraj zasypalem 1 worek 25kg około 22 i dziś o 20 w piecu ciemno i temp 30st wiec musiało się nie palić juz przynajmniej z godzine. Rano przestawienie piec na Podawanie 3 przerwa 48. Temp zadana 55. Nadmuch 95%. Wyciągnąłem popiół i nadal dużo niespalonego węgla w spiekach. Ktoś pomoże bo przy takim spalaniu chyba taniej byłoby gazem grzać.

  4. #1124
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał renata131993 Zobacz post
    Jestem z mazowsza. Poleci ktos cos?
    Ile kg ekogroszku powinno spalac sie dziennie?
    To jest trudne pytanie bo jest sporo czynników które składają sie na ilość spalanego węgla w domu. Np jaka jest powierzchnia do ogrzania czy sa nowe okna czy są nowe drzwi czy dom jest dobrze docieplony z dobra wentylacja. Ja aktualnie spalam 32 kg dziennie i moim zdaniem przy nieocieplonym domu jest to dobry wynik temperatura w domu 23-24 stopnie mam wymienione okna i drzwi ale ciągnie mi z ganku ktory dobudowałem (1 gruby suporeks) i nie jest jeszcze ocieplony, grzeje ok. 170 m kwadratowych.80 metrow podłogówki, 140 litrow CWU.
    Podaj troche więcej info i może się udzieli odp na to pytanie

  5. #1125
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    Nie wiem co jest grane ale albo ten wegiel jest do d..y albo mój piec. Wczoraj zasypalem 1 worek 25kg około 22 i dziś o 20 w piecu ciemno i temp 30st wiec musiało się nie palić juz przynajmniej z godzine. Rano przestawienie piec na Podawanie 3 przerwa 48. Temp zadana 55. Nadmuch 95%. Wyciągnąłem popiół i nadal dużo niespalonego węgla w spiekach. Ktoś pomoże bo przy takim spalaniu chyba taniej byłoby gazem grzać.
    Piec bym wykluczył raczej podejrzewałbym groszek. Mi tez piec spala sporo bo ok. 32 kg na dobę ale mam nieocieplony dom więc spodziewałem się tego że spalanie będę miał większe.

  6. #1126

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    mozesz podeslac cos wiecej na temat ustawien?
    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    Podaj jakie miałeś ustawienia na wesołej
    Więc mam tak ustawione SPP:
    Podawanie 5 s ( tego nigdy nie ruszam zawsze mam 5 s ) , przerwa 80s - jak -10C na dworze to 70 s . Dmuchawa 5 , rozruch 4, tło 3 .
    Menu PID : 2/20/45 . Wesoła Iskra z Kareny bez problemu na tych parametrach się spala - nawet nie zmieniam tych ustawień w lato dla samego CWU .

  7. #1127

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    Nadmuch 95%
    Wszystko pięknie ale ten nadmuch coś nieteges. Wrzuć fotkę spalania.
    Ja ustawiam 23-25, w zależności od węgla mięki/twardy %

  8. #1128

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    To jest trudne pytanie bo jest sporo czynników które składają sie na ilość spalanego węgla w domu. Np jaka jest powierzchnia do ogrzania czy sa nowe okna czy są nowe drzwi czy dom jest dobrze docieplony z dobra wentylacja. Ja aktualnie spalam 32 kg dziennie i moim zdaniem przy nieocieplonym domu jest to dobry wynik temperatura w domu 23-24 stopnie mam wymienione okna i drzwi ale ciągnie mi z ganku ktory dobudowałem (1 gruby suporeks) i nie jest jeszcze ocieplony, grzeje ok. 170 m kwadratowych.80 metrow podłogówki, 140 litrow CWU.
    Podaj troche więcej info i może się udzieli odp na to pytanie


    Jest to nowo postawiony dom z suporeksu. Powierzchnia 140 mkw. Docieplony styropianem 15 gold. Podlogowki okolo 60m. Okna trzyszybowe, drzwi drewniane.

  9. #1129
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzech25 Zobacz post
    Wszystko pięknie ale ten nadmuch coś nieteges. Wrzuć fotkę spalania.
    Ja ustawiam 23-25, w zależności od węgla mięki/twardy %
    https://www.youtube.com/watch?v=UjLL...ature=youtu.be
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  10. #1130

    Domyślnie

    dbh
    Musisz się zdecydować czy chcesz grzać na dużej mocy i żeby piec się odstawiał, wtedy musisz zwiększyć podawanie. Jeśli chcesz aby piec pracował dłużej czyli mniej się odstawiał to ustawienia czas podawania/przerwa może być ok. Ale nadmuch jest zdecydowanie za duży dla obydwu opcji. Przy takim podawaniu jak masz teraz czyli nastawiając się na małą moc, nadmuch powinien być w okolicach 5% przy niezasłoniętej klapce. Na Twoim filmie widać że płomień jest za nisko. Powietrzem chłodzisz cały kocioł.

  11. #1131

    Domyślnie

    dbh
    Napisz mi jeszcze proszę jakiej mocy masz wsadzony palnik do pieca 25KW. Ja mam identyczą sytuację. Przewymiarowany piec 25Kw na 140 m ocieplonego domu. W dodatku teraz zorientowałem się że Palnik mam mocy 35KW ekoenergii włożony. Będziesz miał podobną sytuację do mnie. Wesoła którą ja teraz kupuję z Bartexu ma duże uziarnienie, przez co powietrze łatwo przelatuje i mocno wieje. Ja nastawiłem się ostatecznie na wolniejsze dochodzenie pieca w odstawkę, ale i tak nie osiągniesz tego co inni tutaj piszą bo masz za duży piec (nie wiem jaki palnik). U mnie wygląda to tak że podaje 5s przerwy 55s a nadmuch mam na 1%, dodatkowo wiatrak przysłonięty na 80% a przy użyciu Wesołej i tak mocno dmucha (jak wspominałem duże uziarnienie, mało drobnicy). Co dziwne na EKO-MIX który był o wiele mniej kaloryczny mogłem pozwolić sobie na ustawienie 9s podawania i 2min przerwy czyli proporcjonalnie mniejsze podawanie a nadmuch miałem podobny ale na otwartej przesłonie wiatraka. Po prostu EKO MIX miał więcej drobnicy, żeby to przedmuchać trzeba było więcej powietrza. Na Wesołej mam teraz problem, bo już nie za bardzo mogę zejść z podawaniem powietrza a chciałbym wydłużyć czas przerwy bo grzeję z za dużą mocą, ale chyba się to nie uda - musiałbym dorzucić jakiejś drobnicy. Płomień z wesołej jest przez to większy i cieplejszy a co za tym idzie, piec szybciej się odstawia, no ale mówię już chyba nie powalczę. Podejrzewam że kolejnym razem spróbuję popalić miałem wysokokalorycznym. Problem to za duży palnik i piec. Przez co mogę pomarzyć o spalaniu jak tutaj niektórzy 10kg. Na wesołej jak był mroźniejszy luty tj. -10 w dzień a odczuwalna -17 spalałem praktycznie 25 kg dziennie. Teraz słonecznie i cieplej więc trochę się to unormowało. Mi dużo energii zużywa jeszcze 300 litrowy bojler. A że żona lubi długie prysznice, a dwoje dzieci kąpiele to niestety......
    Jeśli masz problemy z małą mocą, zawsze możesz iść w drugim kierunku. Jest to prostrze rozwiązanie. Podawanie/ przerwa stosunek około 1:5 na wesołej i nadmuch pewnie w okolicach 40%. Wtedy szybko piec dojdzie do temperatury zadanej ale będzie bardziej zabrudzony przez przestoje. Ja miałem tak przez 2 miesiące w zeszłym sezonie. Jest to alternatywa dla przewymiarowanych pieców. Miałem wtedy histerezę ustawioną na 13 stopni, i się to sprawdzało. Robiłem tzw bufor z pieca

  12. #1132
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    Więc mam tak ustawione SPP:
    Podawanie 5 s ( tego nigdy nie ruszam zawsze mam 5 s ) , przerwa 80s - jak -10C na dworze to 70 s . Dmuchawa 5 , rozruch 4, tło 3 .
    Menu PID : 2/20/45 . Wesoła Iskra z Kareny bez problemu na tych parametrach się spala - nawet nie zmieniam tych ustawień w lato dla samego CWU .
    Wesoła paliłem w tamtyl roku chyba w grudniu i jak dobrze pamietam
    podawanie 8
    przerwa 70
    nadmuch 55 %
    na takich ustawianiach miałem najmniejsze spieki i piec osiagał szybko temperature jak zacząłem sie bawic i cos zminiac to piec mi gasł.
    podtrzymanie mialem
    podawanie 8
    przerwa 15 min
    nadmuch 15 sekund
    przerwa nadmuchu 15 min

  13. #1133
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał renata131993 Zobacz post
    Jest to nowo postawiony dom z suporeksu. Powierzchnia 140 mkw. Docieplony styropianem 15 gold. Podlogowki okolo 60m. Okna trzyszybowe, drzwi drewniane.
    A ile spalasz aktualnie ??
    A dom jest wygrzany czy to pierwszy sezon ??

  14. #1134
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafasta Zobacz post
    dbh
    Napisz mi jeszcze proszę jakiej mocy masz wsadzony palnik do pieca 25KW. Ja mam identyczą sytuację. Przewymiarowany piec 25Kw na 140 m ocieplonego domu. W dodatku teraz zorientowałem się że Palnik mam mocy 35KW ekoenergii włożony. Będziesz miał podobną sytuację do mnie. Wesoła którą ja teraz kupuję z Bartexu ma duże uziarnienie, przez co powietrze łatwo przelatuje i mocno wieje. Ja nastawiłem się ostatecznie na wolniejsze dochodzenie pieca w odstawkę, ale i tak nie osiągniesz tego co inni tutaj piszą bo masz za duży piec (nie wiem jaki palnik). U mnie wygląda to tak że podaje 5s przerwy 55s a nadmuch mam na 1%, dodatkowo wiatrak przysłonięty na 80% a przy użyciu Wesołej i tak mocno dmucha (jak wspominałem duże uziarnienie, mało drobnicy). Co dziwne na EKO-MIX który był o wiele mniej kaloryczny mogłem pozwolić sobie na ustawienie 9s podawania i 2min przerwy czyli proporcjonalnie mniejsze podawanie a nadmuch miałem podobny ale na otwartej przesłonie wiatraka. Po prostu EKO MIX miał więcej drobnicy, żeby to przedmuchać trzeba było więcej powietrza. Na Wesołej mam teraz problem, bo już nie za bardzo mogę zejść z podawaniem powietrza a chciałbym wydłużyć czas przerwy bo grzeję z za dużą mocą, ale chyba się to nie uda - musiałbym dorzucić jakiejś drobnicy. Płomień z wesołej jest przez to większy i cieplejszy a co za tym idzie, piec szybciej się odstawia, no ale mówię już chyba nie powalczę. Podejrzewam że kolejnym razem spróbuję popalić miałem wysokokalorycznym. Problem to za duży palnik i piec. Przez co mogę pomarzyć o spalaniu jak tutaj niektórzy 10kg. Na wesołej jak był mroźniejszy luty tj. -10 w dzień a odczuwalna -17 spalałem praktycznie 25 kg dziennie. Teraz słonecznie i cieplej więc trochę się to unormowało. Mi dużo energii zużywa jeszcze 300 litrowy bojler. A że żona lubi długie prysznice, a dwoje dzieci kąpiele to niestety......
    Jeśli masz problemy z małą mocą, zawsze możesz iść w drugim kierunku. Jest to prostrze rozwiązanie. Podawanie/ przerwa stosunek około 1:5 na wesołej i nadmuch pewnie w okolicach 40%. Wtedy szybko piec dojdzie do temperatury zadanej ale będzie bardziej zabrudzony przez przestoje. Ja miałem tak przez 2 miesiące w zeszłym sezonie. Jest to alternatywa dla przewymiarowanych pieców. Miałem wtedy histerezę ustawioną na 13 stopni, i się to sprawdzało. Robiłem tzw bufor z pieca
    Myślałem że ja przewymiarowałem piec bo mam 20 kw na ok. 170 m kwadratowych ale mam w planach jeszcze zagospodarować strych więc wtedy będzie w sam raz

  15. #1135
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafasta Zobacz post
    dbh
    Musisz się zdecydować czy chcesz grzać na dużej mocy i żeby piec się odstawiał, wtedy musisz zwiększyć podawanie. Jeśli chcesz aby piec pracował dłużej czyli mniej się odstawiał to ustawienia czas podawania/przerwa może być ok. Ale nadmuch jest zdecydowanie za duży dla obydwu opcji. Przy takim podawaniu jak masz teraz czyli nastawiając się na małą moc, nadmuch powinien być w okolicach 5% przy niezasłoniętej klapce. Na Twoim filmie widać że płomień jest za nisko. Powietrzem chłodzisz cały kocioł.
    zdecydowanie wole zeby piec sie odstawial bo mam sypialnie nad kotlownia - kewstia oczywiscie jaka bedzie roznica w zuzyciu wegla..
    Nadmuch ustawilem taki wysoki za rada Suspensera.

    co do mocy palnika nie wiem jaka jest, musze sprawdzic w dokumentacji.
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  16. #1136

    Domyślnie

    Nie chcę podważać Suspensera gdyż widzę że jest porządnym i pomocnym forumowiczem. Chciałem Ci po prostu powiedzieć jak to u mnie wygląda, gdzie odnajduję swój przypadek. Jesli interesuje Cię dłuższe odstawianie to u mnie działało to tak. Temperatura ustawiona na 70 stopni, histereza 13 stopni, stosunek podawanie do przerwa około 1:5, w zależności od ekogroszku - jak spieka to częściej poruszać. Niestety w tym przypadku może to być nieuniknione z Wesołą, że pojawią się spieki. Wesoła lubi być "dopalona" na małej mocy pieca. W przypadku odstawki trzeba mocniej dmuchnąć. Piec przy takich nastawach też pracował dosyć długo bo około 15 min. Jak na taką moc to długo, ale temperatura rosła od 57 do 70. Wtedy dmuchawa stawała a temperatura rosła jeszcze do 76 stopni. Czyli miałem bufor na prawie 20 stopni. Zanim temperatura spadła do 57 to mijało jakieś 1,5 h jak były mrozy. Minusem tego rozwiązania był bardziej zabrudzony piec ( przez te 1,5h reszta węgla się tliła i dawała sadzę) oraz mała stabilność układu( raz były cieplejsze raz zimniejsze grzejniki). Oczywiście do działania tego musisz mieć zawory na podłogówkę i na grzejniki bo jak byś chciał tak wysoką temperaturę puścić choćby na grzejniki to można się nawet poparzyć, w szczególności dzieci. Ale mając zawór i termostat jesteś w stanie to ogarnąć. Co do zużycia to w sumie porównując (mając w domu temperaturę 23 stopnie) wychodziło podobnie jak teraz tyle że wtedy paliłem czymś słabszym chyba czarną albo słońcem (ruski). Jak było cieplej to piec odstawiał się naprawdę na długo więc musisz mieć jakoś ustawione podtrzymanie. Tyle że wtedy jeszcze miałem inne temperatury ustawione na noc, nieco mniejsze przez co w nocy też rzadko się załączał. Teraz dążąc do stabilnego układu mam w nocy takie same temperatury, stąd też może spalanie wydawać się wtedy nieco mniejsze. Poza tym, aktualnym "stylem" próbuję walczyć od około miesiąca, ale wydaje mi się bardziej rozsądny. Jednak przez przewymiarowany palnik nie osiągnę tego co chcę. No cóż trzeba się pogodzić z faktem. Żałuję że za późno zacząłem czytać to forum tj. przed kupnem pieca, wtedy wielkość dobrał mi oczywiście sprzedawca .......

  17. #1137
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    ok postaram sie pozmieniac ustawienia,
    przy grzejnikach mam termostaty, na podlogowke mam zawor mieszajacy ESBE (miesza goraca wode z pieca z woda powracajaca z podlogowki i temp na zasilaniu podlogowki mam ustawiona na ok 30/31st).
    Dom mam w sumie jakeis 140-150m, znajomy ktory mi montowal peic mowil zebym wzial mocniejszy kociol bo wtedy bedzie mozna palic mniejsza temp itd, jak widac nie do konca sie to sprawdzilo.
    zuzycie wegla to jest dramat bo praktycznie przez miesiac zuzylem 1t a znajomy co ma dom piwnica, parter, pietro + niezuywane poddasze spalil niecale 600kg
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  18. #1138

    Domyślnie

    Co do mocy palnika to łatwo to sprawdzić. Jeśli długość retorty jest dłuższa niż dłuższa krawędź kartki A4 tj. ma więcej niż 297mm to na pewno jest 35KW. Jeśli jest mniejszy to ma 25 KW. Jedynym mniejszym jest już 10KW ale on jest zupełnie krótki z Twojego filmu widziałem że to na pewno nie 10 KW

  19. #1139

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    A ile spalasz aktualnie ??
    A dom jest wygrzany czy to pierwszy sezon ??
    Tak okolo25kg na dobe.
    Pierwszy sezon to jest. Wiec moze spala prawidlowo?

  20. #1140

    Domyślnie

    renata
    Myślę że mając piec 16KW i ocieplony dom, myślę że możesz mieć lepszy wynik.
    Możesz podać swoje aktualne nastawy ? I jaki ekogroszek ?

Strona 57 z 73

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony