dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 74 z 158
Pokaż wyniki od 1.461 do 1.480 z 3148
  1. #1461
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trabi-wrc
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ja impregnowałem Penetrinem produkowanym przez Altax. Na wierzch szedł olej tego samego producenta - Altaxin.
    Zaplanuj duuuuużo czasu na olejowanie - ja tego etapu zdecydowanie nie doszacowałem.

    Pozdrav
    Ten, co mu dom w głowie kiełkuje.

    Dzienniki trabantowe
    Komentatornia

  2. #1462

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    tez jestem na etapie prac nad drewnianym tarasem, choc jeszcze sporo czasu ubedzie do przykrecenia pierwszej deski, sledze od dluzszego czasu rozne wypowiedzie tez i z Waszego forum i
    co do olejowania tarasu czesto pada nazwa 3v3 choc ja osobiscie bede olejowal olejem osmo, czytalem ze jest na bazie naturalnych skladnikow, dobrym tez olejem jest bona choc tez nie tak latwo znalezc ale na jednej stronie internetowej widzialem juz je,
    co do wkretow to raczej nie montowal bym je na zwyklych nierdzewkach bo nie jestem pewien czy pod wplywem wilgoci i uplywu czasu nie weszly by w jakas reakcje z drewnem i przez to zniszczyly by kolor, juz gdzies na necie widzialem zdjecia tarasu drewnianego a w miejscach wkreconych srub czarne plamy,
    te podkladki gumowe pod legary moze i jakos oddzielaja legar od betonu ale cena naprawde powala a podkladek poszlo by naprawde sporo, juz widzialem w internecie wykonanie tarasu na betonowej wylewce i rozwiazane to bylo w ten sposob ze legary opieraly sie na szpilkach skreconych sruba i podkladka z obu stron legara a przymocowane do betonu na kotwie chemicznej, takie rozwiazanie wydaje sie dobre bo mozna oddzielic i to sporo od betonu i miec pewnosc ze legar nawet przy duzej ulewie nie bedzie mial zadnego styku z woda i tak tez to wykonam choc nie tanio to wyjdzie, same szpilki m10x160mm wyjda 240zl na taras o pow 24m2 no ale coz wkoncu kazdy robi to na lata
    co do papy to tez czytalem ze komus smierdziala w upalne dni tymbardziej jezeli to sciana poludniowa tak ze koncowa hydroizolacja bedzie na bazie elastycznej zaprawy uszczelniajacej
    jezeli chodzi o siatki czy cos innego co mialo by wylapac cokolwkiek to bym sobie darowal, coz nam moze wpasc przez ta kilkumilimetrowa szczeline 5zl? a moze stuwa? no coz trzeba uwazac
    legary sosnowe to raczej kiepski pomysl wkoncu nawet najlepiej zaimpregnowana sosna jest miekka a wkoncu legar to podbudowa calego tarasu ona bedzie trzymac cale obciazenie tak ze wydanie jeszcze tych kilku zlotych na legar z tego samego gatunku to naprawde wydaje mi sie koniecznosc, wiadomo ze kazdy by uszczknal pare zlotych gdzie tylko sie da zeby wykonac taras jeszcze tego roku ale sam wiem na swoim przykladzie ze pieniadze ida naprawde szerokim strumieniem

  3. #1463

    Domyślnie Taras z modrzewia ?

    Witam mam pytanie czy jest sens inwestować w taras z modrzewia ? Czy jest to trwały materiał ? Jak często trzeba konserwować itd. ? Cena 250 zł za m2 na gotowo czyli robocizna + materiał- czy to dobra cena ?
    Taras będzie mieć 40m2, czyli 10 tys. zł

  4. #1464
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdrianRumia

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cześć, też jestem na etapie budowy tarasu. Mnie osobiście wydaje się trochę droga ta Twoja wycena- sama deska tarasowa modrzew to pomiedzy 50 a 100. (no chyba że budujesz jakiś skomplikowany taas ze schodami itp.) Choć 100pln to już dużo. Ja płacę u stolarza 80pln za m2 za materiał+impregnacja+położenie. Nie ma w tym olejowania, które sam zrobię. Za 200 pln to juz można spokojnie kupic deskę egzotyczną- mam na innym balkonie massarandubę- szczerze polecam. A za 50 może ktoś położy- lub samodzielnie,jesli to na przykład na wylewkę ma iść. Przejrzyj forum- ja wiele ciekawych rzeczyna temat tarasów i drewna się dowiedziałem. O modrzewiu też jest dużo.

  5. #1465
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trabi-wrc
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu8 Zobacz post
    juz widzialem w internecie wykonanie tarasu na betonowej wylewce i rozwiazane to bylo w ten sposob ze legary opieraly sie na szpilkach skreconych sruba i podkladka z obu stron legara a przymocowane do betonu na kotwie chemicznej, takie rozwiazanie wydaje sie dobre bo mozna oddzielic i to sporo od betonu i miec pewnosc ze legar nawet przy duzej ulewie nie bedzie mial zadnego styku z woda i tak tez to wykonam choc nie tanio to wyjdzie, same szpilki m10x160mm wyjda 240zl na taras o pow 24m2 no ale coz wkoncu kazdy robi to na lata
    Ja mam tak zrobione, tyle że nie na betonowej wylewce, a na bloczkach betonowych osadzonych na zaprawie w piasku: bloczek, wiercony otwór, żywica fisher, pręt M10, 2x nakrętka, podkładka, legar, podkładka, nakrętka. Nie kupuj gotowych kotew, bo wydasz majątek - kup metrowe pręty i potnij je wg potrzeb.
    Żywicę kupiłem na allegro a wyciskacz (specjalny dwutłoczkowy był jak raz do tego potrzebny) pożyczyłem za friko od lokalnego przedstawiciela fishera. Super rozwiązanie - wiąże w 5 min a obciążać można po 45 min. Ważne żeby w legarze zrobić od góry zagłębienia, bo inaczej nakrętka będzie wystawała. Od spodu 2x nakrętka żeby ładnie zakontrować - super łatwo dzięki takiemu rozwiązaniu regulować spadki i poziomować legary.

    Cytat Napisał krzychu8 Zobacz post
    jezeli chodzi o siatki czy cos innego co mialo by wylapac cokolwkiek to bym sobie darowal, coz nam moze wpasc przez ta kilkumilimetrowa szczeline 5zl? a moze stuwa? no coz trzeba uwazac
    Dzisiaj żałuję, że nie zrobiłem dwóch rzeczy: agrowłóknina pod tarasem (czasem pojawia mi się trawa pomiądzy deskami) i siatka pod deskami. Już raz odkręcałem czołową deskę, bo coś młodemu spadło - na szczęście było w zasięgu co ułatwiło sprawę. Ale gra w karty, albo układanie klocków lego na tarasie odpada. Żałuję tym bardziej, że zostało mi od groma siatki zbrojącej na elewację. Jest wytrzymała, ma drobne oczko i nie jest droga.

    Pozdrav
    Ten, co mu dom w głowie kiełkuje.

    Dzienniki trabantowe
    Komentatornia

  6. #1466
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zOOr

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Już Marki (była Warszawa)
    Dzielnica
    Marki Południowe
    Posty
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał trabi-wrc Zobacz post
    Dzisiaj żałuję, że nie zrobiłem dwóch rzeczy: agrowłóknina pod tarasem (czasem pojawia mi się trawa pomiądzy deskami) ..............
    Pozdrav
    A ja żałuję, że nie zrobiłem podwójnie.
    Mam geowłókninę 90g na to 5-10 cm żwiru......... i perz i skrzyp przełazi przez to i wystaje pomiędzy deskami.
    Teraz bym położył geo 2x i sypnął więcej żwiru.
    Pozdrawiam,
    Artur

  7. #1467

    Domyślnie

    Witam
    Często pytacie jakim olejem impregnować dechy. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że sprawdził mi się olej Lius Tjarolija - mam modrzew krajowy. Spód tych desek smarowałam pokostem lnianym a sosnowe tak zwane rusztowanie mąż zaimpregnował przerobionym olejem . Na razie jest ok. Ktoś jeszcze na tym forum polecał olej Koralan Holzol Spezial jak również osmo i remmers. Linki do zdjęć z budowy mojego tarasu są na 45 stronie tego wątku.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  8. #1468
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomasz.b

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam Wszystkich!

    Mam pytanie dotyczące zakupu desek na taras. Ostatnio podczas wizyty w Castoramie napotkałem deski tarasowe, bodajże Bangkirai, jednak jak się popatrzy na taką deskę to nie jest idealnie prosta. Czy tak powinno być? Co myślicie o zakupie takich desek w markecie budowalnym?

    Z góry dzięki za odpowiedź

  9. #1469

    Domyślnie Taras drewniany na tarasie w bloku

    Witam,

    mam dylemat dotyczący tarasu. Zamierzam wykonać taras drewniany, wersję dość budżetową, czyli z impregnowanej sosny. Deski już oglądałem, podobają mi się, natomiast mam dylemat z podłożem.
    Mój taras jest przy mieszkaniu w bloku, jest to wysoki parter nad garażami. Ostatnią warstwą jest 20 cm ziemi, na której jest darń. Na początku planowałem wywieźć całą ziemię, ale jest jej dość dużo, więc zastanawiam się nad innym wariantem:
    - usunięciem darni (około 5 cm)
    - położeniem na całość agrowłókniny
    - w miejscach podparcia legarów ułożyć płyty chodnikowe 40X40 cm
    - na płyty legary (na podkładkach gumowych)
    - na to deski.

    Jak myślicie, czy takie rozwiązanie jest poprawne ?

    Zdjęcie tarasu w załączeniu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras.jpg
Wyświetleń:	326
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	120057  

  10. #1470
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał trabi-wrc Zobacz post

    Dzisiaj żałuję, że nie zrobiłem dwóch rzeczy: agrowłóknina pod tarasem (czasem pojawia mi się trawa pomiądzy deskami) i siatka pod deskami. Już raz odkręcałem czołową deskę, bo coś młodemu spadło - na szczęście było w zasięgu co ułatwiło sprawę. Ale gra w karty, albo układanie klocków lego na tarasie odpada. Żałuję tym bardziej, że zostało mi od groma siatki zbrojącej na elewację. Jest wytrzymała, ma drobne oczko i nie jest droga.

    Pozdrav
    Dzięki za świetny pomysł z tą siatka elewacyjna, czaiłem sie na taka zieloną, plastikową ale nie mieli z drobnym oczkiem.

    Ja dorwałem kawałek gumy ok 4mm grubości, potnę go na kostki dam podwójnie jako podkładki pod legary - mam miedziane papniaki to tym przybije to od spodu jak coś.

    Legarki sosonowe 5x5 już zaimpregnowałem 2x, dziś trzeci raz...
    Deski modrzewiowe też już 1 raz tydz temu, ale słabo piją impregnat Altaxina, miałem wrazenie ze ciągle niedoschniete dziś pewne położe drugą warstwe. Czy olejować obie strony przed przykreceniem jeszcze i pozniej wierz jeszcze raz na gotowo?
    Kupiłem olej Remmersa - 2.5l - 110zł, i wkrety nierdzewne spaxa 5x60 - 35gr/szt.

    Zastanawiam sie zeby od razu dać szpilki abym mogł słupki balustrady zamocowac, bo był plan ze zrobie to z czoła tarasu ale nie widziałem takiego mocowania coś ala 90>deg , ale chyba lepiej dać od góry i nakrecić na to słupki.

  11. #1471
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz.b Zobacz post
    Witam Wszystkich!

    Mam pytanie dotyczące zakupu desek na taras. Ostatnio podczas wizyty w Castoramie napotkałem deski tarasowe, bodajże Bangkirai, jednak jak się popatrzy na taką deskę to nie jest idealnie prosta. Czy tak powinno być? Co myślicie o zakupie takich desek w markecie budowalnym?

    Z góry dzięki za odpowiedź
    Tomasz,
    Co znaczy nie jest idelanie prosta?
    Jęśli jest krzywa lub ma lekkie "smigło" w płaszczyźnie poziomej to dociągniesz to na śrubach. Jesli jednak jest banan patrząc na krawędz deski to już wg mnie gorzej, ale chyba to występuje, bo widze ze są specjalne maszynki do ustawienia, przyciągniecia deski przed przykręceniem.
    Mogły sie pokrzywić jeśli leżą niezabezpieczone i narazone są na słońce i deszcz na zmiane.

  12. #1472
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zOOr

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Już Marki (była Warszawa)
    Dzielnica
    Marki Południowe
    Posty
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    Tomasz,
    Jesli jednak jest banan patrząc na krawędz deski to już wg mnie gorzej, ale chyba to występuje, bo widze ze są specjalne maszynki do ustawienia, przyciągniecia deski przed przykręceniem.
    Do bananów dobrze się sprawdzają taśmy transportowe. 2 sztuki załatwiają sprawę.
    taśmy tego typu:
    http://www.topex-tools.com/PL/narzed.../Wozki/97X185/
    Pozdrawiam,
    Artur

  13. #1473

    Domyślnie

    Ile powinienem zostawić miejsca na konstrukcje tarasu? Tzn. odległość między wylewką a powierzchnia? W googlach znalazłem raz, że 8cm, a raz, że minimum 10... Przymierzam się do robienia wylewki i muszę określić grubość.

  14. #1474
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Ja mam w sumie podniesone o ~9cm, 5legar+podkąłdki z gumy10mm, deska 30mm. Zostaw 10 cm, standardowe legary są chyba 4.5x6.5w a w razie czego zajdzie ci na ramę okna jak u mnie, ale i tak woda spokojnie z okna odpłynie i nie ma to takiego znaczenia jak w przypadku płytek.

    Oto moje zdjęcia z weekendowej pracy przy montażu desek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-06-18-119.jpg
Wyświetleń:	706
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	120762Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-06-18-121.jpg
Wyświetleń:	567
Rozmiar:	101,4 KB
ID:	120763Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-06-18-120.jpg
Wyświetleń:	535
Rozmiar:	99,7 KB
ID:	120764Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-06-18-123.jpg
Wyświetleń:	546
Rozmiar:	102,6 KB
ID:	120765Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-06-18-122.jpg
Wyświetleń:	525
Rozmiar:	101,7 KB
ID:	120766

    Układanie legarków na podkładkach gumowych to bajka, zazwyczaj dawałem dwie po 4mm, co 0.5m przybijając je miedzianym papiakiem, miejcami weszły trz, w kilku miejscach tylko jedna.
    Pod deski dałem siatke z włoknna szklanego - do zatapiania na styro. Jedna uwaga - trzeba uważać aby była napięta, zszywki słabo ją trzymają
    Aby dociskać do siebie deski, zrobiłem soebie prosty przyżąd na zasadzie dwigni - działą super, czas wykoanania 20min, zamieszcze zdjęcie..
    Wkretarka skila 14.4v daje rade jednie przez około 100szt śrub na jednej pełnej baterii..nie zdążyłem naładować drugiego podczas pracy, do przykrecania pasowałaby szybko ładująca sie bateria lub wkretarka elektryczna. Wiertaką szybkoobrotową 700W nie daje sie dobrze dokrecić, musiałem poprawiać wkretarką.
    Zakonczenie prac i schody w nadchodzącym tygodniu.

  15. #1475

    Domyślnie

    olej rozcieńczany piwem???
    Wiara czyni ...............czuba.

  16. #1476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    Kupiłem olej Remmersa - 2.5l - 110zł, i wkrety nierdzewne spaxa 5x60 - 35gr/szt.
    Gdzie dostałaś w takej cenie wkrety spaxa?

  17. #1477
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zOOr

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Już Marki (była Warszawa)
    Dzielnica
    Marki Południowe
    Posty
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek-B Zobacz post
    olej rozcieńczany piwem???
    pewną rękę trzeba mieć do wiercenia otworów i malowania
    Pozdrawiam,
    Artur

  18. #1478

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    Ja mam w sumie podniesone o ~9cm, 5legar+podkąłdki z gumy10mm, deska 30mm. Zostaw 10 cm, standardowe legary są chyba 4.5x6.5w a w razie czego zajdzie ci na ramę okna jak u mnie, ale i tak woda spokojnie z okna odpłynie i nie ma to takiego znaczenia jak w przypadku płytek.
    Dzieki

  19. #1479
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał A.M.O.K. Zobacz post
    Gdzie dostałaś w takej cenie wkrety spaxa?
    Nie kupiłem typowego wkreta do deski tarasowej z podwójnym gwintem, ale spaxa z głowką stożkową z nierdzewki A2, na torxa. Wg mnie lepiej dociąga miękką deskę modrzewiową.


    Kupiłem na allegro u: http://allegro.pl/sklep/6784072_bialdom

    No ręka musi być pewna...

    Pytanie, jak mocujecie deskę od czoła która zasłania legarki? Na małych legarkach czy dokręcić ją od góry desek?

    Pozdrawiam
    Marcin

  20. #1480
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Pytanie, jak mocujecie deskę od czoła która zasłania legarki? Na małych legarkach czy dokręcić ją od góry desek?

    Można i tak i tak jak równiez można na lkach ciesielskich..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

Strona 74 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony