dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 739 z 2205
Pokaż wyniki od 14.761 do 14.780 z 44087
  1. #14761

    Domyślnie

    Cytat Napisał sisiok88 Zobacz post
    Dom postawiony z porothermu 25 cm plus 12 cm styropianu. Fundament solidnie ocieplony. Na posadzce 10 cm styro, jeśli chodzi o strop to jest 25 cm waty.
    OT. Jeśli jeszcze możesz dopakuj więcej tego styro i nieszczęsnej waty. I nie wygłupiaj się z grzejnikami.

  2. #14762

    Domyślnie

    Cytat Napisał sisiok88 Zobacz post
    Witam serdecznie. Jestem totalnym laikiem w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość.
    Buduje domek jedno poziomowy o powierzchni grzewczej ok 100m2. Dom postawiony z porothermu 25 cm plus 12 cm styropianu. Fundament solidnie ocieplony. Na posadzce 10 cm styro, jeśli chodzi o strop to jest 25 cm waty.
    przede wszystkim to zrób solidniejsze ocieplenie, styro z 20cm, wełny na skosy/dach z 30cm - te marne 12cm to dają w projektach standardowych, czemu tylko tyle to pytanie do projektantów
    a ile będziesz płacił za ogrzewanie to zależy od źródła ciepła, tego nie podałeś
    Ostatnio edytowane przez Jacekss ; 30-01-2013 o 20:58

  3. #14763
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbiq Zobacz post
    Witam,

    Panowie, czy dobrze kombinuję:

    zapotrzebowanie budynku na ciepło 10507 kwh/rok + CWU ( 4 osoby ) daje około 15 000kwh/rok
    jeżeli chciałbym gonić to wszystko prądem to daje to nam:

    15 000 x 0,2825 gr ( stawka prądu całodobowa ) = 4 237 zł rok

    Czy to realne ?

    PZDR
    Samobójca
    Cena kWh w taryfie całodobowej kosztuje u anas 0,49zł czyli 15000*0,49=7350zł
    Koszt kWh w II taryfie to 0,32zł ale po uwzględnieniu zużycia także w I taryfie wychodzi ok.0,42zł czyli 15000kWh*0,42=6300zł
    Nie masz dobrego domu dla grzania z COP1

    Cytat Napisał sisiok88 Zobacz post
    Witam serdecznie. Jestem totalnym laikiem w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość.
    Buduje domek jedno poziomowy o powierzchni grzewczej ok 100m2. Dom postawiony z porothermu 25 cm plus 12 cm styropianu. Fundament solidnie ocieplony. Na posadzce 10 cm styro, jeśli chodzi o strop to jest 25 cm waty. Ogrzewanie w większości grzejnikami, podłogówka tylko w łazience i na korytarzu. Łącznie ok 25m2. Może mi ktoś powiedzieć jakie mogą być koszty roczne ogrzewania takiego domu. Nie mam pojęcia na jaki system się zdecydować. Proszę o pomoc...
    Następny samobójca
    I to nie zaleznie od tego czym grzejesz.
    Planujesz termoizolację jak dla cen energii sprzed 10-15lat a co będzie za następne 10-15 lat ?
    Sprzedasz dom,bo nie będziesz mógł go utrzymać ze względu na rachunki za ogrzewanie ?
    Koszty ogrzewania tego domu będą wysokie...

    Doczytałem,że już masz...współczuje
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-01-2013 o 21:05

  4. #14764
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zbiq

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie jest nierealne tzn. ta stawka dobowa, zapewne chodzi cenę sprzedaży bez stawki dystrybucyjnej. Cena za 1 kWh w taryfie G11 to ok 55-60 gr w zalezości od sprzedawcy.

    Czy gdzieś znajdę stawki z 1 kWh wraz z przesyłem dla danego regionu ?

  5. #14765
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zbiq

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Samobójca
    Cena kWh w taryfie całodobowej kosztuje u anas 0,49zł czyli 15000*0,49=7350zł
    Koszt kWh w II taryfie to 0,32zł ale po uwzględnieniu zużycia także w I taryfie wychodzi ok.0,42zł czyli 15000kWh*0,42=6300zł
    Nie masz dobrego domu dla grzania z COP1
    a tam od razu samobójca
    na złą tabelkę zerknąłem

  6. #14766
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbiq Zobacz post
    a tam od razu samobójca
    na złą tabelkę zerknąłem
    To była przenośnia ale nie dotycząca ceny kWh a Twojego zużycia na c.o i planowania grzania prądem
    Zmniejsz zapotrzebowanie o ok.50% i wtedy myśl o COP1 inaczej będziesz zawiedziony

  7. #14767
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Samobójca
    Cena kWh w taryfie całodobowej kosztuje u anas 0,49zł czyli 15000*0,49=7350zł
    Koszt kWh w II taryfie to 0,32zł ale po uwzględnieniu zużycia także w I taryfie wychodzi ok.0,42zł czyli 15000kWh*0,42=6300zł
    Nie masz dobrego domu dla grzania z COP1
    Samobójca to okreslenie na wyrost i to znacznie. Ten dom jest dość duzy (blisko 240 m2 powierzchni grzanej) i IV strefie kliamatycznej a dodatkowo jest uzglednione cwu. Jest bardzo dobrze zaizolowany ale swoje weźnie niestety. Na COP=1 faktycznie się nie nadaje

  8. #14768
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    To była przenośnia ale nie dotycząca ceny kWh a Twojego zużycia na c.o i planowania grzania prądem
    Zmniejsz zapotrzebowanie o ok.50% i wtedy myśl o COP1 inaczej będziesz zawiedziony
    Niemożliwe, a przynajmniej całkowicie nieopłacalne.

  9. #14769
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zbiq

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Samobójca to okreslenie na wyrost i to znacznie. Ten dom jest dość duzy (blisko 240 m2 powierzchni grzanej) i IV strefie kliamatycznej a dodatkowo jest uzglednione cwu. Jest bardzo dobrze zaizolowany ale swoje weźnie niestety. Na COP=1 faktycznie się nie nadaje
    dziękuję

  10. #14770
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Samobójca to okreslenie na wyrost i to znacznie. Ten dom jest dość duzy (blisko 240 m2 powierzchni grzanej) i IV strefie kliamatycznej a dodatkowo jest uzglednione cwu. Jest bardzo dobrze zaizolowany ale swoje weźnie niestety. Na COP=1 faktycznie się nie nadaje
    Fakt,ja nie dysponuję taką wiedzą jak Ty co do tego domku

  11. #14771
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zbiq

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    383

    Domyślnie

    To teraz z innej beczki

    PC, COP3, grzanie 70% w nocnej 30 % w dziennej taryfie
    5000 kwh x 0,45 zł = 2286 zł

    Jest OK ?

  12. #14772
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbiq Zobacz post
    To teraz z innej beczki

    PC, COP3, grzanie 70% w nocnej 30 % w dziennej taryfie
    5000 kwh x 0,45 zł = 2286 zł

    Jest OK ?
    Teraz jest ok

  13. #14773
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zbiq

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Teraz jest ok
    OK dziękuję,

    Poproszę w takim razie dobrą, tania i sprawdzona PC

    PZDR

  14. #14774
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Bez sensu!
    U mnie pompa w duże mrozy (-25) pracuje całą dobę tylko dlatego, że nie jest w stanie podnieść temperatury nad ranem o 1 stopień. Przy odpowiedniej mocy kociołka elektrycznego to chyba nie powinno stanowić problemu???

    W kwestii bufora : Ja mam 10cm wylewki i ściany z silikatów. Mrozów długich co prawda nie było ale nie zużyłem ani grama drogiej taryfy i nie mam przegrzanych pomieszczeń ani trochę (nie licząc salonu jak nabuzuję w kominku). Piec 12kW mocno przewymiarowany (według wyliczeń wyszło 3,8kW zapotrzebowania czyli w taniej razy dwa czyli 7,2kW) i to jest klucz do sukcesu. W ciągu dnia i dwóch godzin taniej taryfy ustawiłem na piecu podwyższoną temperaturę o kilka stopni i piec czasem potrafił włączyć wszystkie grzałki. Dzięki temu do 22:00 starcza energii w płycie aby było ciepło. Wahania temperatury w pokojach to maks 2 stopnie i szczerze powiem, że kompletnie nie odczuwalne. Nie tykam pieca już od dwóch miesięcy i czy jest mróz czy świeci słońce nie mam żadnego dyskomfortu że niby za zimno czy za ciepło.

    Robienie bufora mija się z celem. Koszt gigantyczny i nie zwróci się nigdy.
    Cytat Napisał zbiq Zobacz post
    OK dziękuję,

    Poproszę w takim razie dobrą, tania i sprawdzona PC

    PZDR
    A to taką ma tylko Arturo

  15. #14775
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    W kwestii bufora : Ja mam 10cm wylewki i ściany z silikatów. Mrozów długich co prawda nie było ale nie zużyłem ani grama drogiej taryfy i nie mam przegrzanych pomieszczeń ani trochę (nie licząc salonu jak nabuzuję w kominku). Piec 12kW mocno przewymiarowany (według wyliczeń wyszło 3,8kW zapotrzebowania czyli w taniej razy dwa czyli 7,2kW) i to jest klucz do sukcesu. W ciągu dnia i dwóch godzin taniej taryfy ustawiłem na piecu podwyższoną temperaturę o kilka stopni i piec czasem potrafił włączyć wszystkie grzałki. Dzięki temu do 22:00 starcza energii w płycie aby było ciepło. Wahania temperatury w pokojach to maks 2 stopnie i szczerze powiem, że kompletnie nie odczuwalne. Nie tykam pieca już od dwóch miesięcy i czy jest mróz czy świeci słońce nie mam żadnego dyskomfortu że niby za zimno czy za ciepło.

    Robienie bufora mija się z celem. Koszt gigantyczny i nie zwróci się nigdy.
    Koszt porównywalny z kotłem elektrycznym bo bufor z grzałkami jest zamiast a nie jako dodatek. Te gigantyczne wydatki to mit.
    Niekazdy też robi wylewki o grubości 10 cm a zwykle jest to 6-7cm a na pietrze to zwykle 6 cm. W domach 2 kondygnacyjnych a takich domów procentowo jest dość dużo
    akumulacja przy cienszej wylewce i mało akumulacyjnych skosach i stropie nie jest az taka wielka. Poza tym jezeli wykonczeniem podłogi jest parkiet lub deska trójwarstwowa niewskazane jest znaczne przegrzewania podłogi. Reasumując są przypadki ze bufor jest zbedny ale sa i takie przypadki gdzie jest zalecany. Kazdy przypadek jest inny.

  16. #14776
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    A to taką ma tylko Arturo
    Niestety jeszcze nie sprawdzona ale do mojego domu to jedynie powietrzna obojętnie jakiej firmy bo wszystko robione jest na jedno kopyto
    Jeśli miała by być gruntowa to jedynie typowo made in china,wszystki inne gruntowe odpadają z powodu braku sensu ekonomicznego z uwagi na cenę
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Koszt porównywalny z kotłem elektrycznym bo bufor z grzałkami jest zamiast a nie jako dodatek. Te gigantyczne wydatki to mit.
    Tu się mylisz,zresztą nie po raz pierwszy w kwestii bufora,sprzedaj mi bufor 1000-1500l,dobrze zaizolowany z grzałkami 12kW,przygotowany pod "start" z wężownicą na cwu w cenie 3,5tys.zł.
    Chętnie przygarnę
    Proszę,obal mit drogiego bufora ciepła,który ma być w cenie piecyka elektrycznego
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-01-2013 o 22:23

  17. #14777
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Niestety jeszcze nie sprawdzona ale do mojego domu to jedynie powietrzna obojętnie jakiej firmy bo wszystko robione jest na jedno kopyto
    Jeśli miała by być gruntowa to jedynie typowo made in china,wszystki inne gruntowe odpadają z powodu braku sensu ekonomicznego z uwagi na cenę

    Tu się mylisz,zresztą nie po raz pierwszy,sprzedaj mi bufor 1000-1500l,dobrze zaizolowany z grzałkami 12kW,przygotowany pod "start" z wężownicą na cwu w cenie 3,5tys.zł.
    Chętnie przygarnę
    Nie wspomniałem o cwu a tylko o buforze co, Bitter zresztą też

  18. #14778
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Artur moze nie edytuj po moim poscie, a poza tym odniosłem sie do gigantycznym kosztów bufora cokolwiek słowo gigantyczny oznacza

  19. #14779
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie wspomniałem o cwu a tylko o buforze co, Bitter zresztą też
    Nic nie szkodzi,ponawiam zapytanie o bufor ciepła 1000l z grzałkami 12kW do c.o,zaizolowany termicznie,przygotowany pod start w cenie 2,7tys.zł,chętnie przygarnę
    Obal mit drogiego bufora ciepła,który ma być w cenie piecyka elektrycznego

  20. #14780
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Odnosnie kosztów bufora i kotła
    Kocioł kospel 12kW cena z allegro 2800 zł
    Bufor ocieplony 1000 l(standartowo) 2600 zł + 2 kpl grzałek 3x2 kW - 12kW 180 zł Razem ok 2800. zł
    Brakuje sterownika/regulatora - ok 200 zł
    Róznica ok 200 zł jezeli ona jest gigantyczna to ja nie rozumiem co to słowo oznacza
    Ceny z alledrogo , podac linki ?

Strona 739 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony