dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 535 z 677
Pokaż wyniki od 10.681 do 10.700 z 13530
  1. #10681
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    Pochłaniacz wilgoci w zasobniku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161114_081002.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	373005
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

  2. #10682

    Domyślnie

    witam serdecznie,
    możecie polecić jakiś sprawdzony skład węgla w okolicach BUSKA - ZDROJU,
    który posiada w ofercie workowany ekogroszek?

  3. #10683
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał wayne2mike Zobacz post
    Pochłaniacz wilgoci w zasobniku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161114_081002.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	373005
    Dzięki za foto. Działa to??
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #10684
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    Wode do pojemnika zbiera więc działa, chociaż i tak na tej ściance co wisi wilgoć nadal się zbiera. Od tej strony mam drzwi wejściowe do kotłowni i jest najzimniejsza, ogólnie kotłownie mam zimną bo aktualnie mam wewnątrz +6 stopni. Trza próbować wszystkiego.
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

  5. #10685

    Domyślnie

    Cytat Napisał robin60 Zobacz post
    Pawelo_pl
    Prosiłem Cię o link do tej firmy w której kupujesz węgiel nie otrzymałem odpowiedzi czyżby tajemnica.
    Żeby nie było spamu to wpisz sobie w google iskra wesoła i Ci wyskoczy firma.

  6. #10686

    Domyślnie

    Cytat Napisał wayne2mike Zobacz post
    Faktycznie nie ma co przesadzać z wilgocią. Z trocinami też spróbuje jak chłoną wilgoć.
    Pociete gazety, niekolorowe, też dobrze sie tu sprawdzają.

  7. #10687
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar robin60
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Hajnówka
    Kod pocztowy
    17-200
    Posty
    43

    Domyślnie

    pawelo_pl Dziękuję za info , pomału sam do tego doszedłem. Przy okazji powiedz czy ten ekogroszek jest suchy wilgotny czy mokry. Jakie są Twe odczucia jak robisz zakupy w tej firmie w różnych okresach .
    Narmet 20 KW/ Palnik KIPI 5-20 KW Regulator kotła
    ecoMAXX 850P2-C panel pokojowy ecoSTER200
    INDIVIDUAL FUZZY LOGIC
    moduł internetowy ecoNET 300
    www.econet24.com
    Dom kanadyjka 185 m2 pow. grzewczej
    CW latem Solary 2 panele płaskie EU
    Pellet.

  8. #10688
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Ja na początku nie zwracałem uwagi czym palę i zasobnik wytrzymał 5 sezonów, przed tym zamówiłem nowy.
    Niby dziury na wylot nie było ale w kilku miejscach były takie wykwity że mogła pojawić się w każdej chwili i bałem się że zrobi to w najmniej oczekiwanym momencie podczas sezonu.
    Co do niszczenia kotła od wewnątrz to ja bym nie przesadzał, przecież piec jest wypełniony wodą i chyba trochę wilgoci w opale mu nie zaszkodzi.
    Kocioł jest owszem wypełniony wodą. Ale od strony od której ma tą wodę nie działają na blachę spaliny. Taka drobna różnica między wodą w płaszczu - czyli wodą po stronie wody - a wilgocią w komorze spalania - czyli wodą po stronie spalin. Poza tym kocioł to nie tylko zasobnik i płaszcz. Jest jeszcze rura, ślimak i palnik. One też wody nie lubią.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  9. #10689

    Domyślnie

    Cytat Napisał robin60 Zobacz post
    pawelo_pl Dziękuję za info , pomału sam do tego doszedłem. Przy okazji powiedz czy ten ekogroszek jest suchy wilgotny czy mokry. Jakie są Twe odczucia jak robisz zakupy w tej firmie w różnych okresach .
    Kupuję zawsze w lato ( nawet jak brałem luzem ), Z suchością jest rożnie - w tym roku jest lekko wilgotny ( skrapla się na worku ) , w zeszłym roku był chyba bardziej suchy. W tym roku Wesoła się mniej spieka ( albo ja tak dobrze trafiłem) w zeszłym roku było więcej spieków - ponoć po wypadku w kopalni zmienili ścianę.Worki w tym roku niby mocniejsze ale też nie da się rozerwać je ręką - trzeba używać nożyka do tapet do rozcinania. Generalnie kupuję u nich by mieć święty spokój z piecem . Kupowałem u innych sprzedawców to kończyło się to nocowaniem w kotłowni - a przy -10C to żadna przyjemność wstawać do pieca o 2 w nocy bo się mokry węgiel z miałem zawiesza w koszu, albo rwie zawleczki.

  10. #10690
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ckj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Nadarzyn
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    49

    Domyślnie

    Spalone 1000kg retopala z pgg. Dużo kalafiorów, sporo popiołu worki trzeba było otwierać i suszyć ale za to super granulacja i zero miału.
    Wesoła od gwoździa (200kg spalone) porównywalna do retopala nie odczułem zeby miała 30mj jakoś mizernie grzeje.
    Silver z bartexu właśnie w fazie ustawień pieca (3doba) bez porównania wiecej ciepła niż z wesołej ale za to tragedia ze śpiekami. Dmuchawa na2 i zamknięta przeslona powoduje spieki koksowe nie do przyjęcia. Dmuchawa na 1 i otwarta przesłona na 100% to z kolei za mało powietrza i dym z komina.
    Macie może jakieś sugestie.
    Może inna dmuchawa i sterownik?

  11. #10691
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bebik

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Michałówek
    Kod pocztowy
    99-416
    Posty
    1

    Domyślnie

    Od 6 lat, kiedy zbudowałem dom i zainstalowałem piec na ekogroszek borykam się z jakością opału. Na początku kupowałem u lokalnego dostawcy i było nieźle. Aż tu 3 lata temu zamknęli kopalnię z której brał węgiel. Zmienił dostawcę i zaczęły się moje kłopoty. Jakie tak naprawdę powinny być parametry groszku? Nie chodzi mi o cenę, ale o jakość. Czego żądać od dostawcy? Mój pierwszy dostawca sprzedawał groszek praktycznie suchy, zapakowany w plecione, plastikowe worki. Teraz wszystkie firmy sprzedają w workach filiowych i gdyby były w nich dziury, to lało by się z tych worków w czasie przeładunku do kotłowni. Jaka powinna być wilgotność ekogroszku? No i jak już wysypałem ten towar na plandekę w kotłowni, było tam całkiem sporo miału i innych rzeczy, o których nie będę pisał. Przecież to miał być system prawie bezobsługowy, a ja szpadelkiem przesypuję z konta w kąt, żeby wysuszyć to coś. Kupiłem opał od kolejnego dostawcy. Tym razem na palenisku robią się spieki, popiół nie spada z paleniska. Jest jakiś parametr spiekania, którego powinienem żądać od dostawcy? często dom zostaje bez opieki na 2-3 tygodnie. Jak zgaśnie to klops. Przy kolejnym groszku popiołu było dosłownie 50% tego, co wsypałem do zasobnika. No i jeszcze siarka. Mój piec ma 6 lat, ale jak tak dalej pójdzie, to pewnie będę musiał go niedługo wymienić, bo przerdzewieje. A miało to być tanie i wygodne ogrzewanie
    Mój piec to Defro Duo 15. Jed

  12. #10692

    Domyślnie

    Cytat Napisał bebik Zobacz post
    Od 6 lat, kiedy zbudowałem dom i zainstalowałem piec na ekogroszek borykam się z jakością opału. Na początku kupowałem u lokalnego dostawcy i było nieźle. Aż tu 3 lata temu zamknęli kopalnię z której brał węgiel. Zmienił dostawcę i zaczęły się moje kłopoty. Jakie tak naprawdę powinny być parametry groszku? Nie chodzi mi o cenę, ale o jakość. Czego żądać od dostawcy? Mój pierwszy dostawca sprzedawał groszek praktycznie suchy, zapakowany w plecione, plastikowe worki. Teraz wszystkie firmy sprzedają w workach filiowych i gdyby były w nich dziury, to lało by się z tych worków w czasie przeładunku do kotłowni. Jaka powinna być wilgotność ekogroszku? No i jak już wysypałem ten towar na plandekę w kotłowni, było tam całkiem sporo miału i innych rzeczy, o których nie będę pisał. Przecież to miał być system prawie bezobsługowy, a ja szpadelkiem przesypuję z konta w kąt, żeby wysuszyć to coś. Kupiłem opał od kolejnego dostawcy. Tym razem na palenisku robią się spieki, popiół nie spada z paleniska. Jest jakiś parametr spiekania, którego powinienem żądać od dostawcy? często dom zostaje bez opieki na 2-3 tygodnie. Jak zgaśnie to klops. Przy kolejnym groszku popiołu było dosłownie 50% tego, co wsypałem do zasobnika. No i jeszcze siarka. Mój piec ma 6 lat, ale jak tak dalej pójdzie, to pewnie będę musiał go niedługo wymienić, bo przerdzewieje. A miało to być tanie i wygodne ogrzewanie
    Mój piec to Defro Duo 15. Jed
    Ja kiedyś brałem z loklanych składów ...

    Od 2 lat biorę opał z drugiego końca Polski ...

    Wychodzi taniej , mimo bardzo drogiej przesyłki , jest całkowicie czysty (bez zanieczyszczeń) , suchy i spala się bezproblemowo i dobrze (opał Energo Extra).

    Dodatkowo profesjonalnie zapakowane i przywozi kurier i umieszcza na palecie gdzie się zechce ...

    Więc serio , nie mieć sentymentów i jak loklane składy nie potrafią zaoferować opału w dobrej cenie to brać z innego miejsca ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #10693

    Domyślnie

    Cytat Napisał ckj Zobacz post
    . Dmuchawa na2 i zamknięta przeslona powoduje spieki koksowe nie do przyjęcia. Dmuchawa na 1 i otwarta przesłona na 100% to z kolei za mało powietrza i dym z komina.
    Macie może jakieś sugestie.
    Może inna dmuchawa i sterownik?
    Znam ten ból, u mnie dochodzi jeszcze walka z niedopałami. Spieki już sobie darowałem, bo pomimo sporych rozmiarów są dość kruche. Zmiana sterownika może pomóc, ale nie musi, a dobry sterownik to z 1000 zł. Ja na razie kombinuje z otworami w palniku, z ceglami szamotowymi, bo samym ustawieniami nic już nie osiagnę. Jest to cholernie wkurzajace, że majac kocioł za grube pieniadze trzeba sie bawić w pomyslowego Dobromira.

  14. #10694

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem czy taki tiuning w czymś może pomóc ale na pewno pomoże w zorganizowaniu nadwyżki czasu
    4 lata temu, po zakupie kotła też miotałem się po okolicznych składach i walczyłem a to z wygasaniem a to ze spiekami a to z niedopałkami. Na wszystkich składach zawsze słyszałem to samo - najlepszy bo polski W zeszłym sezonie zaryzykowałem w ruska (cz.p.), no i w końcu piwko mogłem wypić w ciepłym domku a nie w kotłowni Na ten sezon też rusek od rowexa i jeszcze mniej roboty bo mniej popiołu. Natomiast już boję się o przyszły sezon, bo politykom import z rosji zaczyna być solą w oku

  15. #10695
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał wayne2mike Zobacz post
    Pochłaniacz wilgoci w zasobniku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161114_081002.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	373005
    Zrobiłem to samo Nawet ten sam model pochłaniacza Przynajmniej do czegoś te pochłaniacze się przydadzą
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 17-11-2016 o 09:15
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #10696
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brx12

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-506
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ja też palę czarną perła i z Kareny - seledynowy i nie miałem jeszcze problemu z zrywaniem zawleczek, jak również jeden i drugi są suche i dobrze się spalają choć czarna perła ma więcej spieków i więcej popiołu niż Seledyn ale wiadomo czarna perłą kosztowała mnie 650zł a Seledyn 800zł
    jeszcze raz zadam pytanie ponieważ nikt mi nie odpowiedział czy ktoś stosuje takie preparaty do czyszczenia komina ? najbardziej popularny na allegro to tabletki link poniżej
    http://allegro.pl/kalnit-srodek-czys...273600260.html

  17. #10697
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrekk2000

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Szczepanek
    Kod pocztowy
    05-240
    Posty
    41

    Domyślnie

    Palił ktoś tym goszkiem albo wie co to takiego jest ?

    https://icieplo.pl/ekogroszek/polski...-calorum-24-16

  18. #10698

    Domyślnie

    Polecam wszystkim "walczącym z opałem" aby darowali sobie opały o najwyższej kaloryczności .
    Niemalże pewne jest że taki opał bedzie problamatyczny i cieżki w spaleniu. Może osoba z olbrzymim doświadczeniem da radę i opał jakoś spali , ale człowiek bez doświadczenia nie spali go i straci mnóśtwo czasu i nerwów ...

    Kupować opal o kalorycznosci 22-25MJ max ..
    Może i pójdzie go trochę więcej , ale szansa na trafienie na bezproblematycznie się spalajacy opał duuuużo większa ..

    Następna rzecz , nie brać od razu kilku ton opał a spróbować 1-2 worki i jak nie będzie problemu to dopierwo więcej brać

    Brać opał TYLKO w lato aby trafić na suchy ...

    Nie szukać "ideału" ...

    Ja palę ruskiem. Nie jest zbyt kaloryczny , ma sporo popiołu , ale spala się bardzo dobrze i bezproblemowo. Kupiony w lato - suchy.

    I tyle ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #10699

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzech25 Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem czy taki tiuning w czymś może pomóc ale na pewno pomoże w zorganizowaniu nadwyżki czasu
    4 lata temu, po zakupie kotła też miotałem się po okolicznych składach i walczyłem a to z wygasaniem a to ze spiekami a to z niedopałkami. Na wszystkich składach zawsze słyszałem to samo - najlepszy bo polski W zeszłym sezonie zaryzykowałem w ruska (cz.p.), no i w końcu piwko mogłem wypić w ciepłym domku a nie w kotłowni Na ten sezon też rusek od rowexa i jeszcze mniej roboty bo mniej popiołu. Natomiast już boję się o przyszły sezon, bo politykom import z rosji zaczyna być solą w oku
    Jak kaźdy tuning, może byc lepszy lub gorszy. Sporo tu i gdzie indziej na ten temat pisano.
    Też pale rosyjskim, duży importer, wlasna bocznica, tysiace ton. Przede wszystkim suchy, kropli wilgoci nie mam w zbiorniku, choc rok temu troche wody było. A wegiel szlakuje i co mu zrobisz.

  20. #10700
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał brx12 Zobacz post
    jeszcze raz zadam pytanie ponieważ nikt mi nie odpowiedział czy ktoś stosuje takie preparaty do czyszczenia komina ? najbardziej popularny na allegro to tabletki link poniżej
    http://allegro.pl/kalnit-srodek-czys...273600260.html
    Ja mam nitrolen kupiłem kiedyś dwa opakowania łącznie 200 saszetek po 5gram. Jak to działa na komin nie wiem ale kocioł i tak czyścić trzeba. Wydaje mi się że to placebo z drugiej strony grosze kosztuje.... Ale raczej nie warto.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 535 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony