dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 386 z 1144
Pokaż wyniki od 7.701 do 7.720 z 22870
  1. #7701
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał jorgo Zobacz post
    Czas pokaże który produkt jest lepszy, lepiej się sprzedaje, ma lepsze wsparcie itp.
    Owego czasu gdzieś to samo napisałem, że czas pokaże.
    To że się coś lepiej lub gorzej sprzedaje akurat nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem co do jakości.
    Wsparcie bardzo dobre do sterowania ale o serwisie samego kotła nie wiele się pisze.
    Pożyjemy-zobaczymy.

  2. #7702

    Domyślnie

    Po co marudzisz? Lubisz Ecoala, kup go. Nie masz pojęcia ani co robimy,
    ani czy robimy - po co się wypowiadasz?
    Oj kolego zdziwiłbyś się bardzo, ale to naprawę bardzo....jakoś dziwnie zgadzam sie z Jorgo...

  3. #7703

    Domyślnie

    Od dłuższego czasu obserwuję FM.. czytałem duuużo wątków, równiez te o ogrzewniu, pamietam jak powstał bruli czy ekoal pamietam jak powstała puma a pozniej małe klony pumy..pamietam równiez jak osobiscie pisałeś co to nie zrobicie...że porobicie sterowniki na miare XXI w. jak zrobicie stronę etc.etc i co z tego wyszło?? NIC... tylko zwykłe przechwałki...a widze i czytam co robi E-S i sorry ale zostajecie (jakby to powiedział czerwonowłosy ) ZAJEBISCIE z tyłu... przykład...prosze bardzo, ecoal jest wykorzystywany w ogniwie,RBR,carbon-ie, ponar-ze, kotstal-u a wasz sterownik?? skamp i jakiś regionalny rynek pleszewski...
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 09-10-2011 o 22:30

  4. #7704
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    A Panowie tu dalej toczą bój rodem z kampanii wyborczej o wyższości manualnej skrzyni nad automatem
    Nie przeszkadzajcie sobie....to pouczające, acz ja jestem fanką automatu
    I tak na chwilkę przerwę tą żywą polemikę.

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Wyjście kominowe można dostosować w innym produkcie.
    Wstaw może szkic Twojej kotłowni z wymiarami ścian i umiejscowieniem komina, będzie łatwiej coś doradzić.

    Proszę,oto moja połamana kotłownia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kotłownia.JPG
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	21,0 KB
ID:	78664

    Wyjście spalin umiejscowione jest na dłuższej ścianie komina (620 mm) na wysokości 1700 mm

    Ja bym jednak sugerował wybór mocy 16-17kW, na 160m2 nowego budownictwo nic więcej nie potrzeba.

    Tylko problem jest taki,że:
    a) to nie jest nowy dom, ściany parteru są trójwarstwowe (cegła-pustka-cegła) o grubości 50 cm + 10 ocieplenia styro, a (nowe) ściany kolankowe, ceramika 25cm + 25 cm ocieplenia styro. Dach nowy - planuje 30 cm wełny lambda < 39
    b) powierzchnia podłóg to ok 160m2, jeśli jednak dom nie miałby dziury nad salonem,powierzchnia zwiększyła by się do 196 m2. Niestety nie potrafię policzyć kubatury


    Odległości - od strony kosza powinno zostać ok.50cm miejsca na obsługę.
    Od przodu tyle miejsca, abyś otworzyła drzwiczki danego kotła i wysunęła szufladę na popiół. Średnio ok.1metr to taka logiczna granica, aby za mocno się nie gimnastykować

    Od tyłu to mocno zależy od kotła i jego konstrukcji, jak nie będzie zrobionych z tyłu wyjść tj. powrotu, spustu wody, to można taki model z górnym wyjściem spalin dosunąć na przysłowiowe zero do ściany. W produktach z tylnym wyjściem spalin min.ok.30cm.

    Sugerując się tymi informacjami,Ogniwa nie wcisnę
    Dziękuję za pomoc

  5. #7705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Po co marudzisz? Lubisz Ecoala, kup go. Nie masz pojęcia ani co robimy,
    ani czy robimy - po co się wypowiadasz? Posłuchaj, co starsi piszą - może
    coś zrozumiesz, a może nie...
    Czy to ta Twoja angielska kultura dyskusji?
    Ciągle nie potrafię zrozumieć, co to jest. Chyba jestem zbyt prymitywny.

    A jak słucha się, co starsi piszą - to słychać tylko skrzyp piór. Co z tego można zrozumieć?
    Ukłony dla Redakcji

  6. #7706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Krytyka jest dobra, jak masz z produktem doświadczenie, użytkujesz go. Jak piszesz coś o produkcie, którego nie używasz, nie znasz -to jest to dla mnie kłamstwo.
    Właśnie, właśnie. Jak piszesz o produkcie, którego nie używasz, nie znasz...

    Jarecki
    Jako niedościgły ekspert od sterowników, napisałbyś jakieś wnikliwe szczegółowe porównanie zalet i wad eCoala/bruli oraz pumy/cobry.
    Tylko, żeby to nie było porównanie wad eCoala/bruli z zaletami pumy/cobry.
    Uczciwie - zalety i wady jednego i drugiego.

    Do dzieła.
    Możesz korzystać z pomocy [B}Włodka_PID[/B]
    Ukłony dla Redakcji

  7. #7707
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    kominy...hmmmm np takie:Załącznik 78553 tu akurat komin w Żabiej, cudny, acz mało spektakularny

    Dobra dosyć pierdół,do meritum czas przejść.
    Miło by było gdyby ta 16 dała radę, ale wszyscy piszecie,że "powinno", mnie to nie satysfakcjonuje.
    Ooo teraz rozumiem o jakie kominy chodziło

    Po Twoim dodatkowym, późniejszym opisie domu jestem pewien na 100%, że 16 kW spokojnie wystarczy gdy będziesz palić ekogroszkiem, a jak będzie przy miale niech się wypowiedzą koledzy [ja miałem nie paliłem i nie mam porównania].

  8. #7708

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Właśnie, właśnie. Jak piszesz o produkcie, którego nie używasz, nie znasz...

    Jarecki
    Jako niedościgły ekspert od sterowników, napisałbyś jakieś wnikliwe szczegółowe porównanie zalet i wad eCoala/bruli oraz pumy/cobry.
    Tylko, żeby to nie było porównanie wad eCoala/bruli z zaletami pumy/cobry.
    Uczciwie - zalety i wady jednego i drugiego.

    Do dzieła.
    Możesz korzystać z pomocy [B}Włodka_PID[/B]
    Cóż, robi się jesień, zaczyna się trolowanie.

    Postaram się OBIEKTYWNIE podsumować kilka spraw, prosze tylko grzecznie, czy się Pan z takim podsumowaniem zgadza.:

    Bruli/eCoal ******************************Cobra/Puma
    1. Duża obudowa****************************mała obudowa, bo sterownik "kompaktowy"
    (puszkę można zamontowac za koszem, aby jej nie było widać)

    2. Wyświetlacz 2linikjki 2x16znaków***************Kolorowy TFT 3,2cala - jak w komórkach
    3. Aktualizacja softu po RS********************Aktualizacja softu przez USB
    4. Obsługa pompy cyrkulacyjnej**************** Puma-obsługa pompy cyrkulacyjnej
    5. Strefy czasowe z jedną korektą, ale tygodniowe****Strefy czasowe dobowe z wieloma korekcjami plus funkcja STOP
    (czekamy na zmianę na tygodniówkę)
    6. Obsługa zamienna pompy mieszającej***********Nie ma takiego rozwiązania
    7. brak obsługi zaworu mieszającego i następnej pompy******Możliwa obsługa zaworu i kolejnej pompy
    8. podgląd i zmiany przez internet*****************tylko podgląd przez internet w opcji
    9. pracuje w automacie************************pracuje w automacie

    Na polu sterowanie przez internet eCoal/Bruli na chwile obecną jest najlepszy. Nadrabia tutaj na ekranie komputera czytelność wyświetlacza firmowego

    Panie Zawijanie, jest zwięźle i obiektywnie?
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  9. #7709
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał jorgo Zobacz post
    Nie to żebym się czepiał........

    Bardzo też podkreślasz że nowy palnik Ekoenergii jest dwuczłonowy.... i co to niby ma być za super pozytyw? Idąc tym tropem to Burner jest lepszy bo ma 4 człony.

    Ja tylko powiem, że argument "wielgaśny " jest żaden, bo przy rozmiarach kotła jest to maleństwo. Przy czym obiektywnie muszę powiedzieć, że kotły Ogniwo są w porównaniu do innych kotłów małymi gabarytowo. Przy kotłach z kanałami poziomymi Ogniwo jest naprawdę mały. Nikt o tym nie pisał wcześniej (albo tego nie wyłapałem) ale dla osób z niskim wzrostem czyszczenie lub wsypywanie ekogroszku do zasobnika kotła z kanałami poziomymi może być problemem.

    Także - pisałem o tym ostatnio - wyczyściłem swój kociołek, choć nie było z czego czyścić!! Powiem tak. Kocioł mam pionowe kanały i nie ma z jego czyszczeniem żadnego problemu!!! Argument że kocioł z kanałami poziomymi czyści się szybciej i wygodniej uważam za żaden. W pionowym wszystko spada na dół zawirowacze wystarczy ponieść 15 cm do góry i puścić - wszystko pięknie opadnie na dół i już. W poziomym proponuje włożyć szczotkę pomiędzy kanałami do końca i pociągnąć w swoim kierunku - zobaczymy gdzie poleci sadza?
    Nie to, żebym się wtrącał ...

    Człon członowi nierówny jak to w życiu bywa - gdy się przyjrzysz tym z Ekoenergii i tym z Burnera w mig zauważysz o co chodzi.

    Co do wielkości to pionowokanałowe są zwykle niższe, ale głębsze [o przestrzeń zajmowaną przez kanały].

    Wyjaśnij proszę jakim cudem dlaczego dla niskiej osoby problemem może być czyszczenie przez frontowe drzwiczki, a od góry kotła już nie ?

    Co do czyszczenia to dopiero gdy będzie co czyścić np. po pierwszym sezonie wtedy daj znać jak poszło a najlepiej wyczyść u znajomego [jak będziesz w okolicy Wrocławia zapraszam do siebie] wymiennik z poziomymi kanałami i sam się przekonaj [ja tak właśnie zrobiłem dla porównania] - byle nie szczotką - do tego jest pogrzebacz z blaszką dzięki czemu się w ogóle nie kurzy.
    Zresztą linki do filmików z czyszczeniem były wrzucane w tym wątku, więc kto chce odnajdzie je i sam sobie porówna [a jak doczyta komentarze dowie się, że na tym z pionowymi nie było pokazane czyszczenie poziomej, górnej półki].

  10. #7710
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    bylismy na wyborach... ale cholera były tylko 2 partie do wyboru cobra/puma i ecoal/bruli
    Zgadza się - reszta to było jakieś stare, zacofane barachło, które się już dzisiaj nie sprawdza

  11. #7711

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    A Panowie tu dalej toczą bój rodem z kampanii wyborczej o wyższości manualnej skrzyni nad automatem
    Nie przeszkadzajcie sobie....to pouczające, acz ja jestem fanką automatu
    I tak na chwilkę przerwę tą żywą polemikę.

    Dziękuję za pomoc

    Nie potrafię w 100% powiedzieć, czy lepiej 17kW czy jednak już 25kW.
    17kW w/g Twojego opisu powinno jeszcze wystarczyć.

    Przykład wykonania i ustawienia załączam.
    Ważne kwestie:
    - tyłem idzie dosunąć do samej ściany, jak powrót można wykonać albo od strony komina albo od strony kosza zasypowego
    - gdzie jest dolna wyczystka komina? Jak na tej samej ścianie co wejście kominowe, to kocioł odsuwamy od komina na ok.40cm, abyś mogła do tej wyczystki się dostać
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kotłownia FM.JPG
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	39,4 KB
ID:	78666  
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  12. #7712

    Domyślnie

    1. Duża obudowa****************************mała obudowa, bo sterownik "kompaktowy"
    (puszkę można zamontowac za koszem, aby jej nie było widać)
    mało wazne puszkę można przykleic z tyłu np kosza i nic nikomu nie przeszkadza..


    3. Aktualizacja softu po RS********************Aktualizacja softu przez USB
    mało wazne
    2. Wyświetlacz 2linikjki 2x16znaków***************Kolorowy TFT 3,2cala - jak w komórkach
    ważne, puma ma lepsze rozwiazanie...ale- do ecoala podpinasz zwykłego tableta i masz potężny wielki wyswietlacz
    5. Strefy czasowe z jedną korektą, ale tygodniowe****Strefy czasowe dobowe z wieloma korekcjami plus funkcja STOP
    ważne, rozwiązanie ecoala o niebo lepsze! +dla ecoala

    7. brak obsługi zaworu mieszającego i następnej pompy******Możliwa obsługa zaworu i kolejnej pompy
    a tu + dla pumy
    6. Obsługa zamienna pompy mieszającej***********Nie ma takiego rozwiązania
    wazne, zwlaszcza w przypadku instalacji za wymiennikiem płytowym ! +ecoal

    8. podgląd i zmiany przez internet*****************tylko podgląd przez internet w opcji
    zdecydowany + dla ecoal

    tak na szybko obiektywnie...chciałem zauwazyć że sterownik pracuja na całkowicie odmiennych zasadach, praca w automacie odbywa sie w ecoal-u -na podstwie procesu spalania (czujnik temp spalin) a w cobrze na podstawie zwykłego schematu matematycznego ( generalnie na zakresie temp wody), ecoal ma ponad to możliwosć obserwacji i regulacji w telefonie komórkowym z systemem android

  13. #7713

    Domyślnie Plusy i minusy do Piotrek42

    Bardzo ciekawie rozwinęła się dyskusja na temat sterowników. Piszesz jednak :"praca w automacie odbywa sie w ecoal-u -na podstwie procesu spalania (czujnik temp spalin) a w cobrze na podstawie zwykłego schematu matematycznego ". Nie to, żebym się czepiał ale co to znaczy :"zwykłego schematu matematycznego"? czy to jest jakaś ujma dla sterownika? czy ecoal działa na podstawie NIEZWYKŁEGO schematu matematycznego?

  14. #7714

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Cóż, robi się jesień, zaczyna się trolowanie.
    Nie wiem, co to jest trolowanie i jaki ma zwiazek z jesienią.

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Panie Zawijanie, jest zwięźle i obiektywnie?
    Bardzo zwięźle.
    A czy obiektywnie - to ocenią użytkownicy.
    Ja nie jestem ekspertem w tym zakresie, więc nie będę oceniał.
    Sterowanie procesem spalania przez oba te typy sterowników opisywałem już wielokrotnie. Bardzo szczegółowo.
    Na innych sprawach znam się nie tak dobrze.
    Ukłony dla Redakcji

  15. #7715

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_mazury Zobacz post
    Bardzo ciekawie rozwinęła się dyskusja na temat sterowników. Piszesz jednak :"praca w automacie odbywa sie w ecoal-u -na podstwie procesu spalania (czujnik temp spalin) a w cobrze na podstawie zwykłego schematu matematycznego ". Nie to, żebym się czepiał ale co to znaczy :"zwykłego schematu matematycznego"? czy to jest jakaś ujma dla sterownika? czy ecoal działa na podstawie NIEZWYKŁEGO schematu matematycznego?
    Sterownik eCoal.pl steruje procesem spalania na podstawie analizy sygnału z miernika temperatury spalin, który to sygnał niesie informację o przebiegu tego procesu. Sygnał z miernika temperatury wody niesie tylko informacje o relacji mocy aktualnej kotła z aktualnym zapotrzebowaniem ciepła przez ogrzewane obiekty - nie niesie informacji o proporcji powietrza i paliwa do spalania.
    Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-nieco-inaczej
    i tutaj
    http://zawijan.wordpress.com/sterowanie-spalaniem/
    Ukłony dla Redakcji

  16. #7716

    Domyślnie Zawijan

    To ( jakie sygnały są pobierane) między innymi dzięki wyjaśnieniom zawijanów wiem. Ale teraz odezwał się forumowicz, który sugeruje, że w grę wchodzi jakiś "zwykły schemat matematyczny" co a contrario rodzi domysł że w ecoalu jest zaimplementowany jakiś NIEZWYKŁY schemat matematyczny. Ale pozwólmy wyrazić zdanie forumowiczowi Piotrek42.

  17. #7717

    Domyślnie

    Wojtek_mazury ja nie mówie że to jest ujma, poprostu pokazuje róznice w działaniu, bo ktos pomysli ze praca, w autoamacie pumy i praca w automacie ecoala to to samo- o to mi chodzi. tu masz wykładnie pida w pumie http://pl.wikipedia.org/wiki/Regulator_PID jak mówie sama matematyka a pracę ecoala nieraz tłumaczył już zawijan,poprostu pokazuję tylko róznice.
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 10-10-2011 o 09:12

  18. #7718

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Bo już myślałem, że zatraciłeś na chwilę obiektywizm (pisałeś:" tak na szybko obiektywnie...").
    Mam jeszcze pytanie.
    Czy tak podnoszona możliwość: "ecoal ma ponad to możliwosć obserwacji i regulacji w telefonie komórkowym z systemem android" jest tak ważna?
    Czy jest to bardziej wykorzystywane do tego aby z pokoju w którym się ma komputer nie "biegać" do kotłowni w celu zobaczenia jak pracuje sterownik i ewentualnie z pokoju dokonać nastaw temperatur czy bardziej wykorzystywane do podglądu i zmiany nastaw spoza miejsca zamieszkania? Co robi się częściej ?

  19. #7719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_mazury Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Bo już myślałem, że zatraciłeś na chwilę obiektywizm (pisałeś:" tak na szybko obiektywnie...").
    Mam jeszcze pytanie.
    Czy tak podnoszona możliwość: "ecoal ma ponad to możliwosć obserwacji i regulacji w telefonie komórkowym z systemem android" jest tak ważna?
    Czy jest to bardziej wykorzystywane do tego aby z pokoju w którym się ma komputer nie "biegać" do kotłowni w celu zobaczenia jak pracuje sterownik i ewentualnie z pokoju dokonać nastaw temperatur czy bardziej wykorzystywane do podglądu i zmiany nastaw spoza miejsca zamieszkania? Co robi się częściej ?
    eCoal pracuje w oparciu o sygnał t.wody i t.spalin. Jak zauważa kolega VLD czujnik t.spalin nieco "ślepnie" przy małych mocach - mała różnica temp. spalin w stosunku do t.wody.

    Cobra i Puma pracują w oparciu o analizę temp. zasilania i powrotu.

    Oba mają jakies tablice tzw matematyczne, reszta to marketing.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  20. #7720

    Domyślnie

    Czy tak podnoszona możliwość: "ecoal ma ponad to możliwosć obserwacji i regulacji w telefonie komórkowym z systemem android" jest tak ważna?
    bardzo ważna , dam Ci przykład: wyjezdzam np zimą na narty, powiedzmy na tydzień czasu, ustawiam sobie kociołek na minimalne grzanie, np 12-14 st w domu, przed wyjazdem z gór loguję się przez tel na sterownik podbijam temperature w domu -na np 22st i przyjezdzam sobie do cieplutkiego domku... a w razie co na bieząco moge sobie sprawdzac np temp w domu, ile jest st w mojej okolicy etc... z tel zrobisz to prakatycznie z każdego miejsca w kraju lub swiecie..

Strona 386 z 1144