dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 156
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 15kvmaciej
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Harwich
    Posty
    111

    Domyślnie

    ..Czyli tak będzie dobrze? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gniazdko1a.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	35,7 KB
ID:	137614

  2. #62

    Domyślnie

    Nie wiem jak to się stało, ale mój post będący odpowiedzią na post dendrytus'a znalazł się przed jego postem.
    Więc go ponawiam.
    Tymi urządzeniami wrażliwymi na zmianę L i N są miedzy innymi piece gazowe. Podłączanie ich na sztywno to "świetny" pomysł.
    A jeszcze nie tak dawno według Twojej normy nie było to możliwe. Tylko wtyczka i gniazdo.
    Jednak filmowa wycieczka do prawdziwej cywilizacji pomogła zmienić poglądy "eksperta"?

    Fazę do zacisku oznaczonego L, neutralny do zacisku oznaczonego N.
    Pobożne życzenia. A podobno jesteś niewierzący.
    Tradycyjnie już nie wiesz co piszesz.
    Edwin Homberger, wieloletni szef Federalnego Inspektoratu Elektroenergetycznego1
    w Szwajcarii, jako dopuszczalne – bez żadnych zastrzeżeń – podał w swojej książce [5]
    obie możliwe wersje wzajemnego usytuowania styków L-N w gniazdach wtyczkowych
    systemu stosowanego w Szwajcarii, ale również w Polsce (rys. 5).
    i dalej
    Zauważył ktoś wiele lat temu, że zdarzają się zakłócenia w działaniu układu sterowania w jednym czy drugim importowanym urządzeniu (np. w kotle gazowym produkcji czeskiej), które ustępują po zamianie przewodów zasilających L-N w miejscu ich przyłączenia. Rozsądny elektryk natychmiast oceniłby, że to wada dyskwalifikująca produkt, bo takie uzależnienie od „biegunowości” zasilania prądem przemiennym jednofazowym jest niedopuszczalne. Sprawdziłby poprawność rozwiązania obwodu sterowania i wykryłby brak transformatora sterowniczego albo inny mankament, a nie – wysuwał niedorzeczne wnioski „racjonalizatorskie”.
    Kto cierpi na manię ujednolicania biegunowości, niech pojedzie do Łodzi, jedynego
    miasta w Polsce, gdzie tramwaje mają biegun dodatni układu zasilania na szynach,
    a ujemny na przewodzie jezdnym. I niech tam zaprowadzi porządek, niech
    wskaże, jak zamienić miejscami szyny z przewodem jezdnym. Będzie to równie rozsądne,
    jak pomysł z rys. 6.
    http://redinpe.d2.pl/attachments/article/129/20.pdf

    To, że twierdzenie iż gniazdo z fazą z lewej jak i z prawej strony jest prawidłowo połączone nie oznacza tego co usiłujesz trollu wmówić innym.
    Ostatnio edytowane przez kkas12 ; 20-09-2012 o 20:23
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Jeśli nic nie zrozumiałeś do tej pory to i tak nic nie zrozumieć.
    To ja jeszcze jedno Twoje zdanie zacytuje "Może warto spróbować w jakiś sposób ukrócić aspiracje tych belfrów co sami wymagają doszkolenia? "

    Jeśli nadal nie będziesz tłumaczył, uzasadniał a jedynie twierdził, to nic nie ukrócisz. Chcesz doszkalać a robisz to nieudolnie. Nauczyciel tłumaczy aż do skutku a nie wali tekst "i tak nic nie zrozumiesz". Ja to pół biedy, mam własne zdanie na ten temat, ale czytają Cię laicy, którzy głupieją od tego Twojego ukracania.

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    I fazę możesz sobie dawać gdzie chcesz.
    Dziękuje za zezwolenie.

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Ale nie możesz twierdzić, że przyłączając fazę z lewej strony robisz to dobrze a osoba przyłączająca ją z prawej strony robi to źle.
    Nie twierdze. Ale jestem zwolennikiem porządku dlatego zawsze fazę daję z lewej. I nie możesz twierdzić, że robię źle, bo przecież "w Polsce nic w zakresie umiejscowienia fazy w gnieździe jednofazowym nie obowiązuje".

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Jeśli wyjedziesz trochę dalej (Francja Wlk. Brytania, Irlandia) poza granice kraju to będziesz musiał ten nawyk zmienić.
    Nie wybieram się. Jak będę ciekaw jakie przepisy obowiązują za granicą to Cię o nie zapytam. A tymczasem bądź tak miły i mów o Polsce.

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Montaż gniazd nie jest dla laików.
    Zgadza się. Trzeba być co najmniej doktorem by zrobić to według Twoich wytycznych.

  4. #64

    Domyślnie

    Nie twierdze. Ale jestem zwolennikiem porządku dlatego zawsze fazę daję z lewej. I nie możesz twierdzić, że robię źle, bo przecież "w Polsce nic w zakresie umiejscowienia fazy w gnieździe jednofazowym nie obowiązuje".
    Czy zrozumiałeś co tu napisałeś?

    Jeśli zrozumiałeś to wskaż proszę, gdzie pisałem że faza ma przypisane konkretne miejsce w gnieździe?
    Wskaż gdzie napisałem, że z lewej strony jest źle a z prawej jest ok albo odwrotnie.
    Ostatnio edytowane przez kkas12 ; 21-09-2012 o 13:58
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Czy zrozumiałeś co tu napisałeś?

    Jeśli zrozumiałeś to wskaż proszę, gdzie pisałem że faza ma przypisane konkretne miejsce w gnieździe?
    Wskaz gdzie napisałem, że z lewej strony jest źle a z prawej jest ok albo odwrotnie.
    "Zasada umiejscowienia zacisków w gnieździe jest prawie tak stara jak elektryczność.
    Zgodnie ze wskazówkami zegara zaczynając od styku ochronnego następnie faza (fazy) i zacisk N.
    IEC 60309 Plugs, socket-outlets and couplers for industrial purposes (po polsku też jest).
    A jak ktoś nie wierzy to niech otworzy pierwsze z brzegu gniazdo siłowe i sprawdzi czy opis styków zgadza się z zasadą zegara - PE i fazy po kolei - N."

    Bardzo proszę o wyjaśnienie!!! Bo albo masz sklerozę, rozdwojenie jaźni, albo piszesz coś, co Ty rozumiesz w jeden sposób a inni na odwrót. Zatem proszę o ukracanie, nauczycielu.

  6. #66

    Domyślnie

    Jeden troll wypisuje niestworzone teorie których rzekomo ja jestem autorem.
    Jemu się nie dziwię, bo to troll rasowy i tak samo zachowuje się na wszystkich forach.
    Ty mu zaczynasz wtórować.

    Wskaż o co Cię prosiłem.
    ...gdzie pisałem że faza ma przypisane konkretne miejsce w gnieździe?
    Wskaż gdzie napisałem, że z lewej strony jest źle a z prawej jest ok albo odwrotnie.
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Wskaż o co Cię prosiłem.
    Forum muratora
    Instalacje - wymiana doświadczeń
    Elektryczność - instalacje i oświetlenie
    Gdzie ma być faza w gniazdku ?
    Post #24.
    17-07-2012 15:52 Obok Twój nick. A wpis brzmi:
    "Zasada umiejscowienia zacisków w gnieździe jest prawie tak stara jak elektryczność.
    Zgodnie ze wskazówkami zegara zaczynając od styku ochronnego następnie faza (fazy) i zacisk N."
    Co Ci jeszcze podać? Współrzędne kompa z którego pisałeś? Jego IP? Nie znam.
    A może to nie Ty pisałeś tylko ten drugi kkas12? Może włam na konto miałeś? Może leków dzisiaj albo wtedy nie wziąłeś? Jeśli zaczniesz współpracować to może Cię zrozumiemy i ukrócimy razem co nieco. Tylko musisz nam, maluczkim, dać szansę.

  8. #68

    Domyślnie

    Pisałem też
    w Polsce nic w zakresie umiejscowienia fazy w gnieździe jednofazowym nie obowiązuje.
    i pisałem też
    W Polsce bez problemu można zakupić przewody z wtyczką w których faza jest tak z lewej jak i prawej strony.
    I oba wykonania są prawidłowe.
    a także
    Skoro w gniazdach istnieje dowolność to musi istnieć również we wtyczkach.
    Ponadto budowa gniazd podwójnych tylko to potwierdza.
    Więc wskaż konkretnie
    ...gdzie pisałem że faza ma przypisane konkretne miejsce w gnieździe?
    Wskaż gdzie napisałem, że z lewej strony jest źle a z prawej jest ok albo odwrotnie.
    Więc albo wskażesz to o co Cię proszę, albo przestań bić pianę.
    A to, że nie rozumiesz tego co czytasz to już chłopie nie jest mój problem. Tylko nie każ innym równać do swego poziomu.
    Ostatnio edytowane przez kkas12 ; 21-09-2012 o 14:55
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Pisałem też i pisałem też a także
    I oczywiście sprzeczności w tym co pisałeś nie widzisz.
    Rozmowa jak dla mnie zakończona.

  10. #70

    Domyślnie

    Nie, nie ma w tym żadnej sprzeczności.
    Chyba, że dla osoby chcącej na siłę coś udowodnić.
    Więc wskaż to co mi usiłujesz przypisać i o co Cię prosiłem kilkakrotnie
    ...gdzie pisałem że faza ma przypisane konkretne miejsce w gnieździe?
    Wskaż gdzie napisałem, że z lewej strony jest źle a z prawej jest ok albo odwrotnie.
    A ze wskazaną normą się zapoznałeś?
    Wiesz przynajmniej czego ona dotyczy?
    Ostatnio edytowane przez kkas12 ; 21-09-2012 o 16:16
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 15kvmaciej
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Harwich
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Pisałem też
    w Polsce nic w zakresie umiejscowienia fazy w gnieździe jednofazowym nie obowiązuje.
    i pisałem też
    W Polsce bez problemu można zakupić przewody z wtyczką w których faza jest tak z lewej jak i prawej strony.
    I oba wykonania są prawidłowe.

    .
    No właśnie.. W temacie wtyczki w Polsce zasada, czyli innymi słowy dobra praktyka, to marzenia ściętej głowy. Instalacja ma swoje prawa, odbiorniki swoje. Został zalegalizowany brak kompatybilności. W cudowny sposób w gniazdku tor fazowy może przemienić się w tor neutralny. W działaniu odbiornika nie ma żadnej różnicy, ale ...
    Ostatnio edytowane przez 15kvmaciej ; 22-09-2012 o 13:05

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudi82 Zobacz post
    I oczywiście sprzeczności w tym co pisałeś nie widzisz.
    Rozmowa jak dla mnie zakończona.
    Nie przejmuj się to nie pierwszy wątek w którym jegomość wyzywa od troli i uważa się za nieomylnego eksperta.
    Ponieważ: :" Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie." bla bla bla

    Gość ma konto na elektrodzie.pl i przykleja cytaty z muratora. Jest "łowcą" laików.
    Czy w dmu wszyscy zdrowi? (pyt. retoryczne).
    Założył sobie temat "Z Matołkiem przez fora." i tam wytyka błędy innym i ich ośmiesza.
    Dodatkowo straszy że jeśli macie odmienne zdanie od niego możecie tam trafić.
    Ostatnio edytowane przez fenix2 ; 23-09-2012 o 08:01
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 15kvmaciej
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Harwich
    Posty
    111

    Domyślnie

    Marszałek Piłudski w słusznym gniewie raz powiedział parlamentarzystom- "Wam kury szczać prowadzać, a nie zajmować się polityką!!"
    ...Lepiej zacznijcie używać głowy nie tylko do noszenia czapki jeśli chcecie się wymądrzać lub rościć podane na talerzu pokrojone mięsko

  14. #74

    Domyślnie

    Panowie podłączcie fazę na bolec - wszyscy będziecie pogodzeni...

  15. #75

    Domyślnie

    Ty kolego fenix2 gdy następnym razem będziesz usiłował "błyszczeć" w tematach o których pojęcia nie masz to od razu pisz w Matołku.
    Twoje "rady" tam zamieszczane na pewno nikomu wody z mózgu nie zrobią.
    Ostatnio edytowane przez kkas12 ; 23-09-2012 o 12:08
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  16. #76
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał 15kvmaciej Zobacz post
    Marszałek Piłudski w słusznym gniewie raz powiedział parlamentarzystom- "Wam kury szczać prowadzać, a nie zajmować się polityką!!"
    ...Lepiej zacznijcie używać głowy nie tylko do noszenia czapki jeśli chcecie się wymądrzać lub rościć podane na talerzu pokrojone mięsko
    Niektórych bardzo boli wolność słowa. Chcieli by wprowadzić cenzurę, może nawet wyłączność na swoje opinie i teorie ich zdaniem przedstawiające najwyższą prawdę. Oceniają nawet ludzi i wiedzę doświadczenie w danym temacie na podstawie 1 czy 2 postów. Na tej podstawie roszczą sobie prawo do obrzucania błotem drugiej strony, wyzwalania od takiego i owego. Co tam w internecie mogę sobie pofolgować bo jestem "anonimowy". I wylewa jeden z drugim frustracje. (Ciekawe w w realu tez taki mocny w gębie).
    Ale czy to nie jest FORUM. Gdzie możemy się wymieniać wiedzą i doświadczeniami. Nikt nie jest nieomylny. Uważasz że wiesz coś lepiej. Przedstaw argumenty, podyskutuj wyjaśnij swój punkt widzenia. Może uda ci się przekonać druga stronę lub wyprowadzić ją z błędnego przekonania.
    Ale po co lepiej od razu z grubej rury walnąć od nieuków, matołów, amatorów. Szukać tylko okazji by wytkać błędy. Jakie to chrześcijańskie zachowanie.
    Widocznie niektórzy takie zachowania wynieśli ze szkoły lub z domu. Smutne ale prawdziwe.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  17. #77
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 15kvmaciej
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Harwich
    Posty
    111

    Domyślnie

    Tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...zie-TN-C/page3 post no 51 z dnia 19.09 dzisiaj edytowałeś, masz swoją wolność, wypisuj głupoty a potem je zmieniaj do woli. Sam najpierw powołujesz się na normy, potem forum. Czyli forum jest źródłem twojej wiedzy? Jak sam nie masz książek, wykształcenia lub własnego rozumu, nie powołuj się na fora, bo tam sami pieniacze ludzi obrażają i głupoty piszą

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Niektórzy nie potrafią chyba czytać ze zrozumieniem.
    Ja się nie powołałem na normę. Tylko ten gość którego zacytowałem to zrobił. W cytowanym fragmencie był podany numer normy. Jak bedzie mi to osobiście porzebne do szcześcia to sobie kupie daną normę i przeczytam.
    To po co są fora skoro nie są źródłem wiedzy? Dlaczego tutaj piszesz?

    Poprawiłem tamten post ponieważ zostałem źle zrozumiany.
    Nie chciałem nikogo wprowadzić błąd ani moim celem nie jest sianie błędnych teorii.
    Wiem że nie łączy się raz rozdzielonych PE i N. Dlatego zdziwił mnie ten temat na forum SEP! (Ponieważ nie mam tej normy więc nie mogłem sprawdzić).
    Postanowiłem więc napisać tutaj na Muratorze (ponieważ tam nie mam konta). Że spotkałem się z pewnym wyjątkiem od tej reguły.
    Wystarczyło napisać że niema takiego zapisu w tej normie i nie jest to prawdą. I było by po sprawie. Ale kkas12 musiał oczywiście dać upustu swojej żółci.
    Ostatnio edytowane przez fenix2 ; 23-09-2012 o 15:40
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  19. #79
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mądra sowa

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    2

    Domyślnie Faza z prawej czy z lewej strony w gniazdku?

    Panowie w moim domu poprowadzono tylko dwa przewody do gniazdek .Czy ktoś potrafi mnie wytłumaczyć dlaczego kiedy dotykam do obudowy komputera delikatną częścią ciała to mnie kopie,a kiedy odwrócę wtyczkę to przestaje?Czy to nie szkodzi twardemu dyskowi?Chcę podłączyć 0 i N w gniazdku czy to możliwe, ponieważ zmieniam na gniazdka z bolcem?Witam na forum tylko inteligentnych ludzi a nie tych porażonych 15 kv co obrażają innych

  20. #80
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mądra sowa

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    2

    Domyślnie

    A może biorąc pod uwagę lewą stronę miano na uwadze śruby mocujące od tyłu kiedy przykręcamy przewody ,a kiedy zamocujemy gniazdo robi się prawa strona ?Spotkałem i takie...

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony