dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 377 z 407
Pokaż wyniki od 7.521 do 7.540 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #7521

    Domyślnie

    Cytat Napisał serotoninka Zobacz post
    Witam, bardzo proszę osoby, które orientują ię w temacie o odpowiedź na kilka pytań:
    1. co z sytuacją gdy na fakturze brak jest PKWiU a nazwa towaru niespecjalnie odzwierciedla jego rodzaj. Np. floral cośtam 10 opakowań. Ja wiem że są to płytki ceramiczne ale skąd osoba weryfikująca ma wiedzieć? Tego typu faktury mam z Castoramy - nie chcieli ich uściślić...
    jeśli US nie będzie pewna czy zaliczyć czy nie to wezwą na wyjaśnienie
    2. Co z fakturami, na których widnieją numery PKWiU wg starej klasyfikacji? O dziwo mamy rok 2013 a ja takich faktur mam całkiem sporo... Ponieważ dotyczą rzeczy, które mogę odliczyć, wyspecyfikowałam je, ale czy ktoś nie przyczepi mi się do tego?
    to raczej nie problem, posługują się w US i nowymi i starymi. a tak generalnie PKWiU nie jest obowiązkowy. aczkolwiek ten stary numer może rozjaśnić czy coś można odliczyć czy nie. jeśli wg starej numeracji nie wolno to nawet jak nazwa jest odpowiednia to i tak nie zaliczą
    3. Teraz pytam w imieniu koleżanki, która remont zacznie dopiero w przyszłym lipcu, bo wtedy odbierze mieszkanie. Akt notarialny będzie więc miała z 2014 roku. Czy może już teraz kupić sobie pewne droższe rzeczy (kafelki, drzwi) i złożyć wniosek z choćby jedną pozycją żeby zacząć odliczanie i te 15% zaoszczędzić, czy to raczej nie przejdzie?
    hm... nie sądzę żeby się dało bynajmniej nie na to nowe mieszkanie
    4. Czy mogę odliczyć (a jeśli tak to jako którą pozycję wykazu zakwalifikować) następujące rzeczy (bo jakoś niespecjalnie mi one gdziekolwiek pasują, a nie mam na fakturach PKWiU) a) kabine prysznicową, b) brodzik, c) piekarnik (sam, bez płyty), d) oddzielną płytę grzejną e) akrylową wannę?

  2. #7522

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzezinol Zobacz post
    Witam,
    Mam ytanie odnosnie odliczenia osprzetu rozdzielni elektrycznej, w wielu miejscach znalazlem sprzeczne informacje dotyczace takich elementow jak
    - wylacznik roznicowopradowy
    - wylacznik nadmiarowo pradowy
    - przekaznik bistabilny
    z rzeczy elektrycznych to chyba jedynie kable można odliczyć

    Kolejne pytanie to, gdy mam fakture z 20 pozycjami i tylko jednej nie mozna odliczyc, to nalezy wpisac wszystkie 19 pozycji do formularza vzm?
    można wpisać wszystkie numerki po kolei ale zajmuje to dużo miejsca, lepiej wpisuj w skrócie np. 1-19 z pominięciem tej nieodliczanej

  3. #7523

    Domyślnie

    Proszę o pomoc zwrot VAT w 2014 roku pytanie

    http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/p...lane-2014.html

    W powyższym artykule czytamy:
    "Istotną zmianą jest również to, że zwrot VAT od 2014 roku obejmie tylko wydatki na materiały budowlane poniesione od dnia wydania pozwolenia na budowę.

    Warto zauważyć też, że nowe zasady formalnie nie pozwolą uzyskać zwrotu VAT osobom, które uzyskały pozwolenie na budowę przed 2014 rokiem, a wydatki poniosły już w 2014 r. i latach następnych."


    A co w sytuacji kiedy PNB uzyskałem przed 2014,
    Pierwszy wpis - zgłoszenie do nadzoru mam z września br, a w grudniu wprowadzę zmiany i złoże o anaksowanie bieżącego PNB?
    Drugi wpis do dziennika - wyznaczenie fundamentów przez geodetę będzie na wiosnę przyszłego roku.
    W 2014 roku aneks zostanie zatwierdzony przez architekturę czy wtedy będę spełniał kryterium?
    Ostatnio edytowane przez Ada$ ; 29-10-2013 o 19:55

  4. #7524

    Domyślnie

    majdzik moj US nie uznał mi takich faktur. Mimo opisu ba! pisma do US że materiały z faktur były zakupione i zamontowane/wykorzystane w mieszkaniu a faktura ma dane firmy bo wynikało to z mojego roztargnienia i przyzwyczajenia, że zazwyczaj to właśnie na firmę biorę faktury itp itd

  5. #7525
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A prawdopodobnie wystarczyło FV zaksięgować w działalności i rozliczyć VAT następnie dokumentem wew. przekazać towar na cele prywatne i odprowadzić VAT którego byś część odzyskał.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #7526

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ada$ Zobacz post
    "Istotną zmianą jest również to, że zwrot VAT od 2014 roku obejmie tylko wydatki na materiały budowlane poniesione od dnia wydania pozwolenia na budowę.

    Warto zauważyć też, że nowe zasady formalnie nie pozwolą uzyskać zwrotu VAT osobom, które uzyskały pozwolenie na budowę przed 2014 rokiem, a wydatki poniosły już w 2014 r. i latach następnych."
    Dodatkowymi zmianami w ustawie o VAT, które będą obowiązywać od stycznia 2014 r są następujące wytyczne:
    -wiek nabywcy materiałów budowlanych do 36 lat (w dniu uzyskania pozwolenia na budowę)
    -rodzaj przedsięwzięcia: budowa domu, nadbudowa i rozbudowa
    -powierzchnia mieszkania maksymalnie 75m2, a przy trójce dzieci 85m2
    -powierzchnia domu maksymalnie 100m2, a przy trójce dzieci 110m2

    Tylko do końca 2013 roku ani wiek, ani powierzchnia nieruchomości nie mają znaczenia.
    e-Rzecznik KI

  7. #7527

    Domyślnie

    a co z ulgą remontową ? też te zmiany jej dotyczą czy nie ?
    bo to co powyżej to widzę że dotyczy budowy / rozbudowy domu

    btw. ten przepis nie jest konstytucyjny, jest jawnie dyskryminujący ludzi pow 36 roku życia. chyba pójdzie to do kosza

  8. #7528

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katarzyna S Zobacz post
    Dodatkowymi zmianami w ustawie o VAT, które będą obowiązywać od stycznia 2014 r są następujące wytyczne:
    -wiek nabywcy materiałów budowlanych do 36 lat (w dniu uzyskania pozwolenia na budowę)
    -rodzaj przedsięwzięcia: budowa domu, nadbudowa i rozbudowa
    -powierzchnia mieszkania maksymalnie 75m2, a przy trójce dzieci 85m2
    -powierzchnia domu maksymalnie 100m2, a przy trójce dzieci 110m2

    Tylko do końca 2013 roku ani wiek, ani powierzchnia nieruchomości nie mają znaczenia.
    Tak, jak spełniam wszystkie te kryteria, ale co w sytuacji kiedy PNB uzyskałem przed 2014,
    Pierwszy wpis - zgłoszenie do nadzoru mam z września br, a w grudniu wprowadzę zmiany i złoże o anaksowanie bieżącego PNB?
    Drugi wpis do dziennika - wyznaczenie fundamentów przez geodetę będzie na wiosnę przyszłego roku.
    W 2014 roku aneks zostanie zatwierdzony przez architekturę czy wtedy będę spełniał kryterium?

  9. #7529

    Domyślnie

    Ada - wg mnie jak masz już PNB to już rozpoczęłaś budowę, aneks to aneks. od wypadku podpytaj w US

  10. #7530

    Domyślnie

    Witam!

    Mam pytanie: czy można odliczyć VAT od okien dachowych Fakro FTP-V U3, PTP-V U3 + kołnierze???????

  11. #7531
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    można...
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  12. #7532

    Domyślnie

    witam,
    nie mogę nigdzie odnaleźć jednoznacznej odpowiedzi, odliczenie vat obowiązuje od:
    - drzwi szklane
    - podstopień szklany
    - balustrada wew. i zew. szklane
    - świetlik nad drzwiami aluminiowo szklany
    - daszek nad drzwiami wejściowymi szklany
    wszystko wchodzi? i na wszystko pkwiu związane ze szkłem budowlanym?
    pozdrawiam

  13. #7533

    Domyślnie

    Czy gdzies znajde wykaz materialow bud. ktore mozna odliczyc?

  14. #7534

    Domyślnie

    Szybkie pytanko.
    Czy wie ktoś czy podpisana jest już ustawa o likwidacji VZM. Bo tyle jest napisane jakie mają być zmiany ale z tego co wiem to jeszcze nie jest klepnięte 100%
    I oby tak zostało bo nie ma czasu na tak szybkie i obszerne zakupy.

  15. #7535

  16. #7536
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    izulak0609

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    50-503
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    proszę o pomoc czy można odliczyć Panel prysznicowy ?

  17. #7537

    Domyślnie

    Cytat Napisał izulak0609 Zobacz post
    Witam,
    proszę o pomoc czy można odliczyć Panel prysznicowy ?
    ja odliczałem

  18. #7538

    Domyślnie

    Witam,

    Jestem tutaj nowy i mam takie pytanie a mianowicie czy przysługuje mi zwrot VAT za przystosowanie mieszkania ze stanu deweloperskiego ? dodam ze mam podpisana umowę deweloperska (u notariusza) ale akty własności będą dopiero za około 6m. Dodatkowo chciałbym zapytać jak wygląda sprawa odliczenia kuchenki elektrycznej z piekarnikiem i płytą ceramiczna do zabudowy sprzedawaną jako jeden zestaw. Np taka http://www.123agd.pl/Produkty/AEG-El...M-MN_7097.html

  19. #7539

    Domyślnie

    Dodatkowo dodam że w spisie materiałów pod pozycją 74 jest taka informacja: EX 27.51.28.0 Pozostałe kuchenki, płyty kuchenne wyłącznie kuchenki elektryczne domowe zawierające przynajmniej jedna płytę grzewczą i jeden piekarnik. włączają kuchenki gazowo elektryczne.

  20. #7540
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    painless

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie Zwrot różnicy w VAT na materiały - prośba o poradę

    Dzień dobry,
    uprzejmie proszę Was o poradę dotyczącą zwrotu VAT. Od razu przepraszam wszystkich, że nie zadałem sobie trudu, bu przeczytać ten wątek, ale najzwyczajniej w świecie nie mam na to czasu...
    Co prawda mam wykaz materiałów, od których przysługuje zwrot różnicy w VAT, ale niektóre zapisy są dla mnie nieczytelne... Moje pytanie jest następujące: czy poniższe materiały kwalifikują się do odliczenia VAT?
    - beton komórkowy,
    - klej do betonu komórkowego,
    - systemy kominowe,
    - papa.
    Dziękuję z góry za odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

Strona 377 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony