dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Salon z wykuszem - prośba o pomoc w aranżacji

    Witam Wszystkich serdecznie,
    bardzo się cieszę że tu się znalazłam. Mimo tego, że jestem tu zupełnie nowa otrzymałam już wiele pomocnych rad od wielu osób.
    W końcu po wielu miesiącach poszukiwań mam swój kawałek ziemi na wsi i projekt domu, a w nim niby duży salon, który projektuję od kilku tygodni... ze średnim chyba rezultatem...
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4558f3ec4.html
    Oto salon, który zmieniłam, zamykając go od strony kuchni ponieważ kuchnia będzie tam gdzie sypialnia. Zlikwidowałam też okno przy stole ponieważ tam stołu nie będzie.
    Chciałabym aby kominek był na osobnej ścianie bez tv. Kominek mogę usytuować na ścianie na przeciwko drzwi na taras, czyli na ścianie "starej sypialni".
    Planowałam zrobić w salonie jakby dwa ważne "punkty"-miejsca. Jedno siedzisko przy kominku, a drugie to do oglądania tv.
    Spodobała mi się bardzo aranżacja z werandy:
    http://www.weranda.pl/domy-i-ogrody/...urskie-luksusy
    ale o tym można tylko pomarzyć coś pięknego. I jest miejsce na siedzenie przy kominku i osobne do oglądania tv.
    Salon nie jest wielkich rozmiarów i jakby się tak nie udało zrobić a byłoby jedno siedzisko wspólne do siedzenia przy kominku i do tv pewnie by nie było źle.
    Myślałam o podwyższeniu okien w wykuszu by nie były do samej podłogi, czy to by było dobre rozwiązanie ?


    Wiele osób już mi pomogło w projektowaniu kuchni i bardzo im za to dziękuję.
    Proszę i tym razem o pomoc, jak zaprojektować ten salon by był przytulny i ciepły... i nie nowoczesny

    Oto aranżacja która bardzo mi się podoba :
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-salono-kuchni.
    tutaj jest taka aranżacja ze ścianą z cegieł i widać kawałek salonu ale wygląda bardzo przytulnie ma swój klimat.
    Nie mam wybranego jednego stylu w którym zrobić salon, chodzi mi żeby był miły ciepły i przytulny, z drewnianymi elementami, wielką niską ławą i miękkimi siedziskami. Ciepłym odcieniem na ścianach i fotelem bujanym , ale jaki to styl ???
    W salonie ma być jeszcze drapak dla moich czterech cudownych kotków
    Chodzi mi o to by salon był oazą spokoju gdy wrócimy z mężem z pracy po męczącym dniu ....
    Ostatnio edytowane przez szuru ; 05-06-2012 o 14:06

  2. #2

    Domyślnie

    A ten drapak to po co jak dom na wsi? nie lepiej jak kocury pobiegają po podwórku i na drzewach poostrzą pazury? Z moich żaden nie chce korzystć z takich zabawek

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Czy naprawdę salon jest jedynym miejscem w domu, gdzie można postawić drapak?

    Masz duży salon, więc jeśli nie planujesz w nim wydzielenia jadalni, aranżacja a'la Weranda (lub chata Magoda: http://chatamagoda.blogspot.com) jest jak najbardziej realna A w jakim stylu planujesz pozostałe pomieszczenia? Jakie masz okna? Podłogi wybrane?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ech... to może wkleję, będzie wiadomo o co chodzi:

    salon:

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Niestety, pierwotny układ kuchnia-salon był bardziej przemyślany, bo wówczas stół znajdował się w wykuszu a kanapa przy oknie tarasowym.

    Zawsze można też powiększyć dom w zadaszony taras.

    Może tak to urządzić:


    Przesunąć nieco kominek w dół,
    Wyjście z kuchni przesunąć bardziej do ściany zewnętrznej.
    Zrób drzwi przesuwne na taras, albo mniejsze skrzydła do otwierania

  6. #6

    Domyślnie

    A może tak kominek umieścić w rogu.Nie wiem czy ma się zmieścić jeszcze stół,bez niego widze to tak:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon11.JPG
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	51,6 KB
ID:	119390  

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Czy naprawdę salon jest jedynym miejscem w domu, gdzie można postawić drapak?

    Masz duży salon, więc jeśli nie planujesz w nim wydzielenia jadalni, aranżacja a'la Weranda (lub chata Magoda: http://chatamagoda.blogspot.com) jest jak najbardziej realna A w jakim stylu planujesz pozostałe pomieszczenia? Jakie masz okna? Podłogi wybrane?
    Witaj Joliska
    Salon to może nie jedyne miejsce, ale drapak dla kotków jest dużym meblem i chciałabym żeby stał przy oknach i na słonku. Moje kotki nie były nigdy wychodzące i zanim poznają świat poza domem to pewnie trochę czasu minie.
    Pozostałe pomieszczenia chcę urządzić w stylu...hmmm.... trudno powiedzieć jak ten styl nazwać.... chyba styl "przytulny" Dużo drewna, ciepłe ściany, wiklina, belki na suficie...
    Połączenie stylu angielskiego ze skandynawskim...i pewnie wiejskim...... Kuchnia meble Stat Ikea na pewno. A okna podobają mi się ze szprosami, tylko one zobowiązują, ewentualnie okna ze szprosem ale tylko w górnej części.
    Podłoga w salonie na pewno imitująca drewno.

  8. #8

    Domyślnie

    Elfir,
    kuchnia teraz jest gdzie indziej a wejścia do pierwotnej kuchni nie ma. Teraz to wygląda tak:

    Zlikwidowałam okno na ścianie wykuszu, żeby salon był bardziej ustawny. Myślę że i tak sporo światła będzie wpadać pozostałymi oknami. W salonie nie planuję stołu bo będzie w jadalni. Zamiast niego chciałabym dużą niską drewnianą ławę.
    Kuchnia z jadalnią jest przed salonem i jest zamkniętą przestrzenią.
    Zastanawiam się nad kominkiem i tv. Czy kominek zostawić na tej ścianie co jest czy przenieść go na ścianę kuchenną.
    Tv z kominkiem na jednej ścianie nie wyglądają według mnie ładnie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    A może tak kominek umieścić w rogu.Nie wiem czy ma się zmieścić jeszcze stół,bez niego widze to tak:
    Kinka,
    kominka raczej nie umieszczę w zewnętrznym rogu domu, ponieważ ma być z rozprowadzeniem ciepła na pozostałe pomieszczenia, więc lepiej jak będzie w centrum domu. Stołu nie planuję w salonie, chyba że rozkładany tylko na uroczystości

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szuru - ale w czym masz problem w urządzeniu? Masz ładny, ustawny salon.



    drapak w wykuszu, przy kanapie.+

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    szuru - ale w czym masz problem w urządzeniu? Masz ładny, ustawny salon.



    drapak w wykuszu, przy kanapie.+
    Witaj Elfir,
    tak jak pisałam wczesniej nie przewiduje stołu w salonie. A kominek chcę umieścić na ścianie nowej kuchni, tak żeby były osobne siedzenia do kominka i
    osobne do oglądania tv .

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szuru- byłoby naprawdę lepiej, gdybyś wkleiła od początku tą wersję salonu, którą ty masz. Bo ja się produkuję kolejny raz i znowu się okazuje, że masz inaczej niż na załączonym rysunku. To po co te rzuty, skoro są kompletnie nieprzydatne? Szkoda mojej pracy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony