dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 390 z 1144
Pokaż wyniki od 7.781 do 7.800 z 22870
  1. #7781
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    To jeszcze powiedz jak "praktycznie" wyciąga się pył dołem, nie musisz się czasami czołgać?
    Masz ten nowszy model - może wstaw zdjęcia jak duża jest dziura do dojścia do tego syfu, co spadł na dół i jak łatwo się go stamtąd wyskrobuje.

    A wracając do Twojego wpisu o "wysokim zasypie kosza przy kanałach poziomych" to przy większym koszu dolna krawędź jest na wys. 105cm, jest to wysoko, czy nie? Jak jest u Ciebie?

    Jarecki79..... ja miałem na uwadze wszystkie kotły z kanałami poziomymi. Zanim zdecydowałem się na OE+ byłem bliski zakupu Lazara, oglądałem dokładnie modele ze ślimakiem i tłokowca, i nie były to niskie kotły. Kosze są różnie sytuowane i wykonane. jak tylko będę miał możliwość, to będę spisywał wysokość krawędzi zasypowej w kotłach. jak zbiorę to zamieszczę na Forum.

    A żebyś nie myślał, że te 105 cm w Skampie to jest nisko to powiem Ci - oraz innym potencjalnym nabywców kotłów - że w moim OE+ 16 kW, przy koszu o pojemności 220 dm sześć. krawędź zasypowa jest na wysokości 93 cm!!!! I jak myślisz.... te 12 cm wyżej - dla kobiety czy starszej osoby - podnieść kilka worków po 25 kg to jest lżej czy ciężej?

    p.s. ile dm sześć. ma pojemność kotła w którym to mierzyłeś?
    pozdro

  2. #7782
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Nie korzystałeś z Cobry, więc nie wiesz jak jest.
    Ja widzę,że nikt nie ma kłopotu z aktualizacją, wsparcie działa, pojawiła się wczoraj nowa wersja PumaCharts, są dostępne nowe softy

    Ja widzę,że tematy na forum firmowym sa identyczne jak tutaj, czyli kłopoty z aktualizacją, jak wszystko ustawić, aby net działał.
    Ba większość tych samych osób pisze...

    Ale masz prawo do dobrego zdania o eC, do krytyki Cobry czy Pumy już nie bardzo, bo nie używasz...
    Jarecki79...chłopie..... będę krytykował co będę chciał i Ty mi tego nie zabronisz.
    Twoja odpowiedź jest mało na temat..... albo masz problem z czytaniem ze zrozumieniem

  3. #7783

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    i ...a suma sumarum, czerwone najlepsze.....
    nie ma lekko, SLD- przerzneła wybory a są czerwoni komus wczesniej pisałem, kup sobie skampa (zajmuje mało miejsca i fajnie się go czysci) a na to wez sterownik ecoala.... i pół forum będzie Ci pomagac.... a jak sie będą kłócić.....

  4. #7784
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    nie ma lekko, SLD- przerzneła wybory a są czerwoni komus wczesniej pisałem, kup sobie skampa (zajmuje mało miejsca i fajnie się go czysci) a na to wez sterownik ecoala.... i pół forum będzie Ci pomagac.... a jak sie będą kłócić.....
    a jacy tam oni czerwoni.......bardziej różowawi....
    czerwoni by nie przegrali

  5. #7785
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    kup sobie skampa (zajmuje mało miejsca i fajnie się go czysci) a na to wez sterownik ecoala.... i pół forum będzie Ci pomagac.... a jak sie będą kłócić.....
    Nie znalazłam oferty Skam - pa z ecoalą, a z tego co kojarzę on ma czopuch z tyłu,co nie? więc albo trzeba zrobić mega eskę by odprowadzić spaliny, albo postawić kocioł na środku kotłowni

  6. #7786

    Domyślnie

    Cytat Napisał jorgo Zobacz post
    Jarecki79...chłopie..... będę krytykował co będę chciał i Ty mi tego nie zabronisz.
    Twoja odpowiedź jest mało na temat..... albo masz problem z czytaniem ze zrozumieniem
    Wytłumacz mi jedno, jak to jest,że część osób jak już kupi OE+ to zaczyna tak szczekac i ujadac na inne produkty, których nie używała, że aż szczęka opada, ale jak ktoś inny nie daj Boże delikatnie cos powie nie tak o eCoal, to wióry i dzidy zaczynają latać?

    Jak to jest,że użytkownik eCoala ma prawo krytykowac inne produkty
    A użytkownik np. tatarka czy pumy nie ma prawa do słowa krytyki eCoala?

    Ogólnie fajnie,że jestes zadowolony ze swojego produktu, ale jak masz mi wmawiać o wielkiej różnicy w wygodzie zasypu na 93 czy 105cm, to wybacz, ale to jest śmieszne. Starsze osoby, które nie mają siły do wsypania węgla do kosza, raczej też nie mają pojęcia o obsłudze przez internet i grzeją się gazem.... a część tego starszego, powojennego pokolenia jest nauczona pracy, ma końskie zdrowie i zasyp ogólnie na wysokości ok.1metra nie będzie dla niej stanowił problemu.

    Zostając w Twoim tonie rozmowy, to lekko tej starszej osobie będzie się kłaść czy kucnąć lub klęknąć i celowac w małą wyczystkę kanałów pionowych, aby tam wszystko wyskrobać?

    Trochę to wszystko śmieszne.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  7. #7787
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Nie znalazłam oferty Skam - pa z ecoalą, a z tego co kojarzę on ma czopuch z tyłu,co nie? więc albo trzeba zrobić mega eskę by odprowadzić spaliny, albo postawić kocioł na środku kotłowni
    Żadnych esek.......jak to potem wyczyścisz? dostęp do kotła musisz zapewnić sobie z każdej strony..... od tyłu te 30 cm wystarczy...... możesz sobie na to pozwolić?
    pamiętaj, że wg PN długość czopucha nie może być dłuższa niż 40 cm..
    Pomieszczenie kotłowni musi odpowiadać wymaganiom Polskiej Normy PN-87/8-02411.
    Ostatnio edytowane przez jorgo ; 10-10-2011 o 22:05

  8. #7788

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Nie znalazłam oferty Skam - pa z ecoalą, a z tego co kojarzę on ma czopuch z tyłu,co nie? więc albo trzeba zrobić mega eskę by odprowadzić spaliny, albo postawić kocioł na środku kotłowni
    Takie są m.in opcje
    A o ofertę z eCoalem napisz na priva, linka Ci też do takiej oferty wówczas podam

    Jak mówiłem tyłem przy odpowiednim powrocie możesz kocioł na maksa dosunąć do ściany, po co ma stać na środku?

    pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17kW podłączenie.JPG
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	68,8 KB
ID:	78733   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Skam-P tyłem czopuch górny.JPG
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	78734   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Skam-P Premium czopuch w górę.JPG
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	73,1 KB
ID:	78735  
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 10-10-2011 o 21:50
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  9. #7789
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Nie znalazłam oferty Skam - pa z ecoalą, a z tego co kojarzę on ma czopuch z tyłu,co nie? więc albo trzeba zrobić mega eskę by odprowadzić spaliny, albo postawić kocioł na środku kotłowni
    Można zamówić z eCoalem i wyjscie spalin jest też możliwe do góry.
    Rbr-Ekouniwersal ma eCoala i wyjście spalin do góry. W zestawie na wyjściu jest kolano skrętne i rura do komina.

  10. #7790

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Zostając w Twoim tonie rozmowy, to lekko tej starszej osobie będzie się kłaść czy kucnąć lub klęknąć i celowac w małą wyczystkę kanałów pionowych, aby tam wszystko wyskrobać?
    Zapomniałeś, że w OE+ nie ma małych wyczystek bocznych?
    Zapomniałeś, że pył z czyszczenia wymiennika OE+ wygarnia się przez popielnik, razem z popiołem?
    Ukłony dla Redakcji

  11. #7791
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Wytłumacz mi jedno, jak to jest,że część osób jak już kupi OE+ to zaczyna tak szczekac i ujadac na inne produkty, których nie używała, że aż szczęka opada, ale jak ktoś inny nie daj Boże delikatnie cos powie nie tak o eCoal, to wióry i dzidy zaczynają latać?

    Jak to jest,że użytkownik eCoala ma prawo krytykowac inne produkty
    A użytkownik np. tatarka czy pumy nie ma prawa do słowa krytyki eCoala?

    Ogólnie fajnie,że jestes zadowolony ze swojego produktu, ale jak masz mi wmawiać o wielkiej różnicy w wygodzie zasypu na 93 czy 105cm, to wybacz, ale to jest śmieszne. Starsze osoby, które nie mają siły do wsypania węgla do kosza, raczej też nie mają pojęcia o obsłudze przez internet i grzeją się gazem.... a część tego starszego, powojennego pokolenia jest nauczona pracy, ma końskie zdrowie i zasyp ogólnie na wysokości ok.1metra nie będzie dla niej stanowił problemu.

    Zostając w Twoim tonie rozmowy, to lekko tej starszej osobie będzie się kłaść czy kucnąć lub klęknąć i celowac w małą wyczystkę kanałów pionowych, aby tam wszystko wyskrobać?

    Trochę to wszystko śmieszne.
    Co prawda mam umieszczone zdjęcie swojej suni, ale nie szczekam. Co do użytkowników tatarka, czy innego producenta, to niech sobie krytykuje co chce.... tylko niech to będzie krytyka uzasadniona!!!! To właśnie TY krytykujesz i mamisz wszystkich nowych na Forum swoim Skampem - przesyłasz szkice, rysunki, propozycje itp. Tak było też ze mną, sam mi słałeś maile. Pamiętam, że na początku wydawało mi się że chcesz pomóc, ale teraz wiem że chciałeś tylko sprzedać swój kocioł. Pomagasz nie dlatego żeby pomóc, tylko dlatego żeby sprzedać.

    ps. jaka jest pojemność kosza zasypowego w którym zmierzyłeś wysokość krawędzi? możesz to ujawnić czy nie?

  12. #7792

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Zapomniałeś, że w OE+ nie ma małych wyczystek bocznych?
    Zapomniałeś, że pył z czyszczenia wymiennika OE+ wygarnia się przez popielnik, razem z popiołem?
    O to właśnie pytam
    Jak spadnie na dół, to przodem, po wyjęciu skrzynki popielnikowej trzeba go wyskrobać, czy cos pomyliłem?
    Zawsze możesz wstawić zdjęcie i to pokazać

    ps. Jorgo, możesz myśleć, co chcesz.
    Komus pomogłem, użytkownikom też po zakupie pomagam a mógłbym jak inni wypiąć się tyłkiem po skasowaniu za zakup, przecież za ta pomoc "after" nikt mi nie płaci. Nudzi mi się pisanie,że to moje hobby.
    zasyp przy 12kW w zależności od granulacji ok.170kg, kosz jest na 60cm głęboki, 50cm szeroki, wysoki na ok.98cm
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 10-10-2011 o 21:58
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  13. #7793

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    A o ofertę z eCoalem napisz na priva, linka Ci też do takiej oferty wówczas podam
    A sprawdziłeś, czy ten eCoal dobrze pracuje z Twoimi kotłami?
    Czy nie będzie tak, jak z Brucerem - nasprzedajesz klientom pełno kotłów z eCoalem a potem będziesz krzyczał, że jest on do bani?
    Jesteś pewien, że jest on dobry?
    Ukłony dla Redakcji

  14. #7794
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No sądząc po ilości postów napisanych przez naszą koleżankę "malka" to nie jest ona taka nowa na forum.

  15. #7795

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    A sprawdziłeś, czy ten eCoal dobrze pracuje z Twoimi kotłami?
    Czy nie będzie tak, jak z Brucerem - nasprzedajesz klientom pełno kotłów z eCoalem a potem będziesz krzyczał, że jest on do bani?
    Jesteś pewien, że jest on dobry?
    Ogólnie to widze jesień i trolowanie w pełni.

    Co Cię to tak interesuje? Tak Cię boli, że ktoś ma wybór?
    A taki np. kotstal, wszystkie moce u Ciebie z ecoalem badał, Tilgner czy RBR również?
    Dlaczego w menu nie ma innych softów jak do Ogniwa?

    Wolne żarty.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  16. #7796

    Domyślnie

    Jarecki
    Ja tylko pytam.
    A Ty znowu z tym trolowaniem jesienią. Co Ci to?
    Jak nie chcesz - nie musisz odpowiadać.
    Jak nie chcesz - nie musisz nawet czytać.
    Ot - proste.
    Ukłony dla Redakcji

  17. #7797
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał jorgo Zobacz post
    Żadnych esek.......jak to potem wyczyścisz? dostęp do kotła musisz zapewnić sobie z każdej strony..... od tyłu te 30 cm wystarczy...... możesz sobie na to pozwolić?
    pamiętaj, że wg PN długość czopucha nie może być dłuższa niż 40 cm..
    Pomieszczenie kotłowni musi odpowiadać wymaganiom Polskiej Normy PN-87/8-02411.
    To wszystko zależy od głębokości kotła.

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Takie są m.in opcje
    A o ofertę z eCoalem napisz na priva,
    Jak wyczyścisz skrzynkę ,łatwiej będzie mi coś wysłać

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Można zamówić z eCoalem i wyjscie spalin jest też możliwe do góry.
    Rbr-Ekouniwersal ma eCoala i wyjście spalin do góry. W zestawie na wyjściu jest kolano skrętne i rura do komina.
    I to na chwilę obecną mój faworyt ,mimo,że koszmarnie brzydk i nie czerwony

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    A sprawdziłeś, czy ten eCoal dobrze pracuje z Twoimi kotłami?
    Czy nie będzie tak, jak z Brucerem - nasprzedajesz klientom pełno kotłów z eCoalem a potem będziesz krzyczał, że jest on do bani?
    Jesteś pewien, że jest on dobry?
    Jak mam to rozumieć

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No sądząc po ilości postów napisanych przez naszą koleżankę "malka" to nie jest ona taka nowa na forum.
    a ktoś to sugerował ?

  18. #7798

    Domyślnie

    Malka, zrobiłem mały porządek.

    Zawijan mnie nie lubi, stąd jego złośliwości.

    eCoal ma soft napisany pod palniki i dmuchawy i konkretne moce, w menu kodowym wybiera się odpowiedni soft z dana mocą, podpisane jako Ogniwo i do danego palnika ma odpowiednio działać. Jak p.Zawijan wcześniej sam napisał wazny jest palnik i dmuchawa....

    pozdrawiam, dobrej nocy wszystkim życzę.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  19. #7799

    Domyślnie

    malka ale to ty masz skrzynke pełną

  20. #7800

    Domyślnie

    Zawijan mnie nie lubi, stąd jego złośliwości.
    a skad wiesz???? nigdy nie widziałem żeby zawijan pisał gdzies na forum że cie nie lubi

Strona 390 z 1144