dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie umowa na montaż okien - niedozwolona klauzula?

    OknoPlus:
    "Dla skutecznej realizacji uprawnień gwarancyjnych, o których mowa w §12 pkt 2 niniejszej umowy, Zlecający zobowiązany jest zgłosić Wykonawcy usterki i wszelkie wady szkła izolacyjnego występujące po zewnętrznych stronach pakietu szybowego najpóźniej w następnym dniu roboczym po dniu zakończenia robót objętych niniejszą umową."

    czy taki zapis w umowie jest ok?

    w rejetrze klauzuli niedozwolonych jest taki zapis:
    „Reklamacje wad ukrytych muszą być składane pisemnie w siedzibie firmy w ciągu 10 dni od daty odbioru towaru (…).Późniejsze reklamacje nie będą uznane i nie będą uwzględnianie roszczenia gwarancyjne."

    sens podobny.. chociaż zapis pierwszy jest nawet bardziej restrykcyjny... jak myślicie?
    OMEGA - "KRAJOBRAZY"
    SAS UWT

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ilka_ka Zobacz post
    OknoPlus:
    "Dla skutecznej realizacji uprawnień gwarancyjnych, o których mowa w §12 pkt 2 niniejszej umowy, Zlecający zobowiązany jest zgłosić Wykonawcy usterki i wszelkie wady szkła izolacyjnego występujące po zewnętrznych stronach pakietu szybowego najpóźniej w następnym dniu roboczym po dniu zakończenia robót objętych niniejszą umową."

    czy taki zapis w umowie jest ok?

    w rejetrze klauzuli niedozwolonych jest taki zapis:
    „Reklamacje wad ukrytych muszą być składane pisemnie w siedzibie firmy w ciągu 10 dni od daty odbioru towaru (…).Późniejsze reklamacje nie będą uznane i nie będą uwzględnianie roszczenia gwarancyjne."

    sens podobny.. chociaż zapis pierwszy jest nawet bardziej restrykcyjny... jak myślicie?
    Wady występujace na zewnętrznej stronie pakietu szybowego nie są raczej "ukryte", więc można je zauważyć juz w momencie odbioru robót montażowych i nie dokonać tego odbioru. Domyślam się, że chodzi tu przede wszystkim o zarysowania powierzchn szyb albo inne widoczne gołym okiem wady.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał ilka_ka Zobacz post
    OknoPlus:
    "Dla skutecznej realizacji uprawnień gwarancyjnych, o których mowa w §12 pkt 2 niniejszej umowy, Zlecający zobowiązany jest zgłosić Wykonawcy usterki i wszelkie wady szkła izolacyjnego występujące po zewnętrznych stronach pakietu szybowego najpóźniej w następnym dniu roboczym po dniu zakończenia robót objętych niniejszą umową."

    czy taki zapis w umowie jest ok? [...]... jak myślicie?
    Podniesienie roszczeń z tytułu gwarancji nie jest uzależnione od zachowania przez kupującego aktów staranności. Nie musi też nastąpić w jakimś oznaczonym terminie, byleby było wykazane, że wada rzeczy ujawniła się w czasie trwania gwarancji. Zapis, o który pytasz nie jest ok,
    PRO QUALITY

  4. #4

    Domyślnie

    TEST (T12345T) mało wyczerpujaca odpowiedź niegodna Ciebie. Trza było jeszcze napisać, że w takim przypadku ten zapis nie jest wiążący ub coś w T(ym)woim stylu

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tylko bez nazwisk. Zobacz post
    Trza było jeszcze napisać, że w takim przypadku ten zapis nie jest wiążący ub coś w T(ym)woim stylu
    Po pierwsze, byłoby to stwierdzenie nieuprawnione, a po drugie znowu pojawiłyby się skargi, że przynudzam. Pytanie było konkretne, więc i moja odpowiedź także.
    PRO QUALITY

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Więc pytanie.. czym wg Ciebie są rysy na zewnętrznych krawędziach szyby. Bo to dość często spotykany problem. I nie mówię to o drobnych rysach których nikt nie widział wcześniej i nie wiadomo kiedy powstały. Są ludzie, którzy próbują wmawiać w sklepie, że wypalenia od opiłków metalu cietych szliferką kątową były wcześniej....

    Ja nie wyborażam sobie, bym po wyjechaniu autem z salony wrócił następnego dnia i mówił, że jest na nim rysa..

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Więc pytanie.. czym wg Ciebie są rysy na zewnętrznych krawędziach szyby. Bo to dość często spotykany problem. I nie mówię to o drobnych rysach których nikt nie widział wcześniej i nie wiadomo kiedy powstały. Są ludzie, którzy próbują wmawiać w sklepie, że wypalenia od opiłków metalu cietych szliferką kątową były wcześniej....

    Ja nie wyborażam sobie, bym po wyjechaniu autem z salony wrócił następnego dnia i mówił, że jest na nim rysa..
    Fin, Pani o słupie, a Ty o ... rysie. Rysa, to rysa, a przypalenie szyby snopem iskier i rozgrzanych opiłków metalu, to przypalenie. Jedno i drugie, to uszkodzenie, wada, usterka, czy jak tam komu potrzebne. Tylko co to ma wspólnego z wcześniejszym pytaniem ilka_ka, czy jakiś zapis, w jakiejś umowie może być klauzulą niedozwoloną, czy też nie może?

    Co do wyobrażeń, to mamy podobne.

    A jeśli Twoje pytanie miało prowadzić, do mojej odpowiedzi, jak bronić się przed nieuzasadnionymi roszczeniami nabywców okien z tytułu udzielonej im gwarancji jakości, to myślę, że "Pan Prezes" powinien włączyć to do programu szkolenia, o które wnioskujesz . Możesz też skorzystać z naszej Wszechnicy, bo tam na pewno jest o właściwościach, a może być i o gwarancji w potrzebnym zakresie

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Hehe,
    Oj przydałoby się przydało. Może Prezes kiedyś przeczyta i przyjmie do wiadomości
    Uwierz mi: szkolenia jeśli są to dotyczą ogólnych właściwości produktów, ew. skutecznych metod "łowienia klienta" - w końcu to nowe umowy najszybciej spłaci firmie inwestycję w szkolenia..
    Nikt nie docenia pracy od podstaw..

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Może Prezes kiedyś przeczyta i przyjmie do wiadomości
    Z marketingowego punktu widzenia zbędne jest w tym zdaniu słowo "kiedyś". Chcesz szkoleń, spraw by przeczytał. Teraz!

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Uwierz mi: szkolenia jeśli są to dotyczą ogólnych właściwości produktów, ew. skutecznych metod "łowienia klienta" - w końcu to nowe umowy najszybciej spłaci firmie inwestycję w szkolenia.
    Wierzę. Codziennie doświadczam efektów takich szkoleń. Nabywcy też. Na przykład ilka_ka.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nikt nie docenia pracy od podstaw..
    Nigdy nie mów "nikt". Ja doceniam. Choć koledzy przypisują mi idealizm (romantyzm?), to mnie chyba bliżej do pozytywizmu(praca u podstaw). Od podstaw? Z profesjonalistami? No, nie wypada
    PRO QUALITY

  10. #10

    Domyślnie

    nie zaglądałam a tu sie dyskusja nawiązała

    tak czy inaczej umowa podpisana. jeżeli klauzula jest niedozwolona to = nieważna? nie obowiązuje mnie?
    OMEGA - "KRAJOBRAZY"
    SAS UWT

  11. #11

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał ilka_ka Zobacz post
    nie zaglądałam a tu sie dyskusja nawiązała

    tak czy inaczej umowa podpisana. jeżeli klauzula jest niedozwolona to = nieważna? nie obowiązuje mnie?
    Tak, jeśli zapis w umowie jest klauzulą niedozwoloną wpisaną na listę Prezesa UOKiK, to nie obowiązuje, ale najpierw trzeba ustalić, czy jakiś zapis jest, czy nie jest klauzulą niedozwoloną, a tego na pewno nie robi się na FM.

    Drogi sądowe są dwie, a o nich w tym artykule http://oknotest.pl/1/zaliczka_zadate...edozwolone.php.
    Można jeszcze wykorzystać drogę administracyjną w trybie art.100 ust.1 ustawy z dnia 16.02.2007 "O ochronie konkurencji i konsumentów".
    PRO QUALITY

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony