dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie składanie kuchennych mebli

    Witam,
    w nadchodzący piętek mają dowieść nam kuchenne meble z BRW. Niestety będzie to sterta desek plus instrukcja i trzeba będzie jakoś to złożyć... :/ ciężko to widzę. Firma skręcające meble zażyczyła sobie ponad 700zł za ich skręcenie, to podobno normalna cena ale niestety w ogromie wydatków związanych z urządzaniem mieszkania, jest to dla nas za dużo. Będziemy to razem skręcać i mam nadzieję, że podołamy
    Chciałabym się zapytać osobom, które już kiedyś coś takiego robiły o jakieś rady. Od czego zacząć, na co uważać itp. Podobno szafki górne nie wiesza się na ścianie tylko na jakiejś listwie... jakie narzędzia będą potrzebne itp?
    Będę wdzięczna za wszelkie rady

    Pozdrawiam

  2. #2
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    jako że zdarzyło mi sie kiedyś skladać kuchnię to pamiętam iż potrzebnymi narzędziami do składani i zamontowania szafek kuchennych są
    wkrętarka z Bitem szescian 4 zwany imbusem bit krzyżak pz2 pz1 śrubokręt krzyżak do regulacji zawieszek wiertarka udar listwa montażowa kołki montażowe fi 10 10x60 poziomica wkrety 3.5x30 do skęcania lecz prawidłowo śruby skręcające wiertło fi 4.5 fi 3 sciski do mocowania pod skęcanie ze sobą powieszonych szafek pierwsza kolejnnośc zmontowanie Górnych szafek i ich zawieszenie wyskość montażu minimalna 2130 czyli dolne szafki 820 wraz z cokołem plus blat 38 plus odległośc minimalna 550 miedzy dolnymi a górnymi szafkami plus 720 górne szafki okap minimum 750 od blatu A ODNOSNIE WIESZANIA TO TEŻ NA SCIANIE

    wazna sprawa zachować katy na mocowaniu płyty HDF - Kątownik

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar reflexes
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    86

    Domyślnie Re: składanie kuchennych mebli

    Cytat Napisał mariposa mariposa
    Witam,
    w nadchodzący piętek mają dowieść nam kuchenne meble z BRW. Niestety będzie to sterta desek plus instrukcja i trzeba będzie jakoś to złożyć... :/ ciężko to widzę. Firma skręcające meble zażyczyła sobie ponad 700zł za ich skręcenie, to podobno normalna cena ale niestety w ogromie wydatków związanych z urządzaniem mieszkania, jest to dla nas za dużo. Będziemy to razem skręcać i mam nadzieję, że podołamy
    Chciałabym się zapytać osobom, które już kiedyś coś takiego robiły o jakieś rady. Od czego zacząć, na co uważać itp. Podobno szafki górne nie wiesza się na ścianie tylko na jakiejś listwie... jakie narzędzia będą potrzebne itp?
    Będę wdzięczna za wszelkie rady

    Pozdrawiam
    W sumie to nic strasznego. Z BRW składałem w sumie 3 komplety mebli i żadnych kłopotów nie miałem. Składa się to szybko i sprawnie. Jeżeli to tylko meble kuchenne bez wysokich szaf to spokojnie jedna osoba może to zrobić. Ja komplet składający się z 9 szafek, w tym jedna rogowa, jedna z szufladami skłądałem jedno popołudnie. Jedyne co będzie Ci porzebne to śrubokręt i młotek. Kluczyk imbusowy do konfirmatów jest w zestawie. Jak chcesz sobie ułatwić życi to możesz użyć wkrętarki z odpowiednim osprzętem.
    Do powieszenie niezbędna będzie wiertarka i kołki stosowne do ściany na której będziesz to wieszać. Ja miałem szafki wieszane na normalnych hakach. Jedyne co mi w tym nie wyszło przy montowani pierwszego zestawu to za mało wbiłem drewniany kołek w bok szuflady i jak nabijałem na niego front to mi wylazł bardzo nieładnie przez front. Na całe szczęście udało się to naprawić bez widocznych śladów.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    ja mam tylko jedno pytanko za skladanie mebli i ich montaz biora 10 % ich wartosci wiec ty musialbys kolo 7 tysiakow wydac a to juz porazka ze meble nie zlozone
    w moim skladznie za taka kwote zakupu to wniosa do domu i postawia tam gdzie trzeba dolne a gorne to juz sam wieszam
    pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  5. #5
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Jeżeli mogę wyjaśnic jedną kwestię wśród sprzedawców uznano 5%- 10 % prowizji za skladanie mebli bez znaczenia czy to kuchenne czy pokojowe ale to nie jest tak Wszystkie meble które sąw sklepie są to meble ekspozycyjne i sprzedawca powinien poinformować przed sprzedażą ze meble są w paczkach i ich cena powinna być wyszczególniona wraz z montażem i bez montażu lub ze sprzedaż mebli jest prowadzona tylko w sprzedaży mebli do skladania ale to jest wałek przez sklepy ponieważ kazdy mebel powinien być złożony przez fachowców w tej dziedzinie zatrudnionych pracowników < do czego zmierzam sklepy dodatkowo wyrywają kasę od klientów jednak firmy które mają podpisane umowy ze sklepami i o tych nieprawidłowościach nie wiedzą więc wałek <<<<<



    i stawka poza sklepem nie obowiązuje 10% może być wyższa >>>>

  6. #6

    Domyślnie

    Ja płaciłem za montaż 50zł od sztuki + 40zł wycięcie otworów (zlew, kuchnia), oświetlenie + montaż zlewu gratis, sam bym to zrobił ale czasu jak zwykle brak.Co do montażu to potrzebujesz listwe do szafek górnych koszt coś około 10zł za 2m,kołki rozporowe chyba fi 10, wiertarke, śrubokręty lub wkrętarke z bitami, młotek, poziomice, wyrzynarke,ściski no i oczywiście projekt gdzie co ma stać . Zaczynaj od powieszenia szafek górnych
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  7. #7
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtas122
    Ja płaciłem za montaż 50zł od sztuki + 40zł wycięcie otworów (zlew, kuchnia), oświetlenie + montaż zlewu gratis, sam bym to zrobił ale czasu jak zwykle brak.Co do montażu to potrzebujesz listwe do szafek górnych koszt coś około 10zł za 2m,kołki rozporowe chyba fi 10, wiertarke, śrubokręty lub wkrętarke z bitami, młotek, poziomice, wyrzynarke,ściski no i oczywiście projekt gdzie co ma stać . Zaczynaj od powieszenia szafek górnych

    kolego napisz jakiej firmy masz tą kuchnie i napisz jej ogólny koszt bez osprzętu i w przybliżeniu ilościowo szafki i i napisz czy szafki były robione na zamówienie czy też kupione w zestawie

  8. #8

    Domyślnie

    Szafki kupiłem w castoramie i dogadałem się z pracownikiem na montaż. Ilość szafek 13. Ogólnie zależało mi na cenie gdyż mieszkanie w niedalekiej przyszłości pod wynajm. Cena za kuchnie z montażem, blatem, podświetleniem + bateria + zlew = 3100zł
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  9. #9
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    brak dalszych pytań

  10. #10

    Domyślnie

    A i w każdej paczce jest instrukcja nawet dość czytelna
    Nie otwieraj na raz więcej paczek,staraj sie po jednej.
    Kuchna:16 szafekd 15 godz do 22. Na luzie SAM

  11. #11
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    no ok może dla kogoś sie przyda http://www.youtube.com/watch?v=lH3J3...eature=related

    więcej linków dla początkujących

  12. #12

    Domyślnie Re: składanie kuchennych mebli

    Cytat Napisał reflexes
    Z BRW składałem w sumie 3 komplety mebli i żadnych kłopotów nie miałem. Jedyne co będzie Ci porzebne to śrubokręt i młotek.
    Czy dobrze rozumiem, że otwory pod uchwyty w BRW są już we frontach nawiercone ? Na jaki rozstaw ? Jakiej wysokości nóżki są w standardzie ?

  13. #13
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie Re: składanie kuchennych mebli

    Cytat Napisał william.bonawentura
    Cytat Napisał reflexes
    Z BRW składałem w sumie 3 komplety mebli i żadnych kłopotów nie miałem. Jedyne co będzie Ci porzebne to śrubokręt i młotek.
    Czy dobrze rozumiem, że otwory pod uchwyty w BRW są już we frontach nawiercone ? Na jaki rozstaw ? Jakiej wysokości nóżki są w standardzie ?

    jeżeli są to meble do samodzielnego składania to są oczywiście porobione nawierty a w zależnosci od uchwytów .<64 96 128 160 192 224 itd wielokrotność 32 a nózki są 100

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ryszard Mocny

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-876
    Posty
    5

    Smile Montaż mebli z paczek

    Cytat Napisał mariposa mariposa Zobacz post
    Witam,
    w nadchodzący piętek mają dowieść nam kuchenne meble z BRW. Niestety będzie to sterta desek plus instrukcja i trzeba będzie jakoś to złożyć... :/ ciężko to widzę. Firma skręcające meble zażyczyła sobie ponad 700zł za ich skręcenie, to podobno normalna cena ale niestety w ogromie wydatków związanych z urządzaniem mieszkania, jest to dla nas za dużo. Będziemy to razem skręcać i mam nadzieję, że podołamy
    Chciałabym się zapytać osobom, które już kiedyś coś takiego robiły o jakieś rady. Od czego zacząć, na co uważać itp. Podobno szafki górne nie wiesza się na ścianie tylko na jakiejś listwie... jakie narzędzia będą potrzebne itp?
    Będę wdzięczna za wszelkie rady

    Pozdrawiam
    Nie chcę Cię urazić, ale jeżeli nie wiesz w jaki sposób wiesza się szafki, to lepiej nie bierz się za to. Będziesz miała kolejne pytania np jakim wiertłem wiercić w ścianie, nie będziesz wiedziała jak wyregulować drzwiczki, staniesz przed zadaniem, żeby zrobić otwory na kable i wiele innych.... Oczywiście, że zrobisz to sama, ale zejdzie Ci się co najmniej dwa razy dłużej niż profesjonalnej ekipie która wykonuje montaż mebli z paczek[ na co dzień. Zawsze możesz zacząć składać własnymi siłami, a jeżeli będziesz tracić cierpliwość zadzwoń po odpowiednią firmę. Tylko pamiętaj żeby nie otwierać wszystkich paczek od razu, tylko po kolei. Uważaj też żeby czegoś nie zniszczyć, nie rób nic na siłę jak nie masz pewności. Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim przyszłym bohaterom swojego domu
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-04-2014 o 17:47

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryszard Mocny Zobacz post
    Nie chcę Cię urazić, ale jeżeli nie wiesz w jaki sposób wiesza się szafki, to lepiej nie bierz się za to. Będziesz miała kolejne pytania np jakim wiertłem wiercić w ścianie, nie będziesz wiedziała jak wyregulować drzwiczki, staniesz przed zadaniem, żeby zrobić otwory na kable i wiele innych.... Oczywiście, że zrobisz to sama, ale zejdzie Ci się co najmniej dwa razy dłużej niż profesjonalnej ekipie która wykonuje montaż mebli z paczek na co dzień. Zawsze możesz zacząć składać własnymi siłami, a jeżeli będziesz tracić cierpliwość zadzwoń po odpowiednią firmę. Tylko pamiętaj żeby nie otwierać wszystkich paczek od razu, tylko po kolei. Uważaj też żeby czegoś nie zniszczyć, nie rób nic na siłę jak nie masz pewności. Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim przyszłym bohaterom swojego domu
    od wpisu minęły 4 lata- myślisz że jeszcze ich nie złożył....?.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-04-2014 o 17:47

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pavlo666

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Serock
    Kod pocztowy
    86-120
    Posty
    5

    Wink

    Cytat Napisał ary_zet Zobacz post
    od wpisu minęły 4 lata- myślisz że jeszcze ich nie złożył....?.
    Kto wie, może jeszcze wierci....http://forum.muratordom.pl/images/smilies/smile-2.gif

  17. #17

    Domyślnie szafka kuchenna narozna wisząca

    natknąłem się na probklem oprzy montazu szafek wiszących, do tej pory wieszałem na hakach i zero problemów, a tu szafki z mechanizmem zawieszkowym dostoswanym do listwy, kupiłem listwy , przykręciłem, wieszam najpierw - zgodnie z zasadami- szafke narożną i czapa . z jednej strony uchwyty łapią szynę, ale zdrugiej nie łapią, brak ok 5mm i juz nie ma regulacji szafka wisi lekko pod kątem na jedną ścianę .

    czy ktoś zna sposob rozwiązania tego problemu ? przejśc na haki ? może inne uchwyty -zwieszki kupić , jeżeli są takie ?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Ale dlaczego brak tych 5mm? Kąta prostego między ścianami nie ma albo ścian nie pionowa i szafka nie dochodzi, czy jak? Może pomogłoby mocowanie tej listwy na dystansach? Pasek sklejki grubości 5mm podłożyć pod listwę choćby, oczywiście taki sam dystans do wsunięcia za szafkę u jej dołu)
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  19. #19

    Domyślnie

    700 zł za złożenie mebli to moim skromnym zdaniem strasznie dużo. A szafki jak szafki, spokojnie sobie dasz radę. Z instrukcją to przecież nie jest taki problem
    mam tak samo jak ty, miasto moje a w nim - łódź

  20. #20

    Domyślnie

    nie wiem co to musialby byc za system, zeby facet sobie nie poradzil. bez urazy, ale to jest jak puzle. browar, najlepiej cztery i do akcji

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony