dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 390 z 613
Pokaż wyniki od 7.781 do 7.800 z 12250
  1. #7781

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem na etapie wykańczania i sen mi spędza z oczu moja kuchnia. Zrobiłam projekt w jednym z dostępnych bezpłatnych programów, ale coś mi nie pasuję. Nie mam tak pięknej wizualizacji jak inni. Mam nadzieję, że mi pomożecie. Moja kuchnia ma 4,20m x 2,80m, z kuchni jest wejście do spiżarki 1m x 2,80m. Okno ma 2m x 1,30m.Wejście z salonu do kuchni jest dosyć szerokie z niewielkim barkiem. Moim zamysłem jest:
    • wszystkie szafki jednakowej szerokości 60cm,
    • zlew centralnie pod oknem,
    • zmywarka obok zlewu,
    • lodówka wolnostojąca w lewym rogu,
    • płyta grzewcza po przeciwnej stronie wraz z wolnowiszącym okapem,
    • szafki z półkami pod oknem, a szuflady na ścianie równoległej z płytą grzewczą i szafką cargo 15cm,
    • wysoka zabudowa z piekarnikiem i mikrofalą 3x60cm,
    Proszę spójrzcie i pomóżcie. Jestem otwarta na wszelkie sugestie i wersje kolorystyczne. Jedynie zależy mi na kuchni nowoczesnej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt_2.JPG
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	187617
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt_5.JPG
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	59,3 KB
ID:	187618
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt_6.JPG
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	48,6 KB
ID:	187619
    i rzut mojego domu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	znany_1.JPG
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	48,6 KB
ID:	187620
    i ten mały barek o którym pisałam, przeprasza za zdjęcie, ale tylko takie mam (widok z salonu na kuchnię)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC12831_1.JPG
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	187624
    Ostatnio edytowane przez Ela i Krzyś ; 06-05-2013 o 12:31

  2. #7782

    Domyślnie

    ja bym osobiście dała lodówkę na ścianę z wysoką zabudową, którą bym pociągnęła do samego końca i wtedy nad blatem można dać np szafkę z roletą:
    //brązowy słupek to lodówka//
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ela I KRZYS.JPG
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	35,1 KB
ID:	187629

  3. #7783
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ela i Krzyś Zobacz post
    Jestem na etapie wykańczania i sen mi spędza z oczu moja kuchnia. Zrobiłam projekt w jednym z dostępnych bezpłatnych programów, ale coś mi nie pasuję.
    Wysoka zabudowa na jedną ścianę (od salonu), niska na pozostałe.


  4. #7784
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlatego zlew przesunełam w bok i odwróciłam kanapę tyłem do kuchni
    Płytę grzejną można też postawić na ścianie z oknem przy spiżarce. Będzie ukryta.

  5. #7785
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 87anam87
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.055
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    witam!

    prosze o opinie na temat kuchni.
    tu wszytkiego nie ma ale na scianie planuje czarne szkło no i zlew oczywiscie czarny



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us
    wykończeniówka dziennik

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-do-siebie-%29

    komentarze

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...05#post5929605

    budowa dziennik
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ia-marze%C5%84

    komentarze
    ''Jeśli jest noc, musi być dzień, jeśli łza - uśmiech.''

  6. #7786

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dlatego zlew przesunełam w bok i odwróciłam kanapę tyłem do kuchni
    Płytę grzejną można też postawić na ścianie z oknem przy spiżarce. Będzie ukryta.
    Wszystko fajnie tylko, kuchenka musi zostać na ścianie (od salonu), wszystkie instalacje są pod nią tam zrobione łącznie z kominem itp. Lodówkę jednak wolałabym wolnostojącą, dlatego umieściłam ją w zakrytym kącie. Tak jak zauważyła Duś chodzi mi o ukrycie kuchenki i zlewu od salonu. Choć bardzo podobają mi się kuchnie otwarte, to jednak u siebie takiego rozwiązania nie widzę.

  7. #7787
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zlew to ja nawet przesunęłam. A płyta może być przy spiżarce.
    Rozbijanie ciągu roboczego na równoległe blaty jest IMHO niebezpieczne (np. przenoszenie garnka z wrzątkiem do odcedzenia makaronu - nad blatem, jak zacznie parzyć, to natychmiast odstawisz, a tu musisz się odwrócić i przejść kuchnię zanim odstawisz)

  8. #7788

    Domyślnie

    coś racji zapewne w tym co pisze Elfir jest (z tym odcedzaniem)... ale nawet patrząc na równe układy równoległe to bardzo często pojawia się to rozbicie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia-uklad-I.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	39,8 KB
ID:	187907 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tapeta_w_kuchni_fotografia_na.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	187910 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	g_1191_8.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	40,1 KB
ID:	187911
    uważam, że odwrócenie się i danie kroka to nie jest jakaś wielka trudność nawet z wrzącym garnkiem - przecież gołymi rękami się go raczej nie bierze?

    sama u siebie będę mieć identyczne rozbicie na dwa ciągi i na jednym zlew a na drugim palniki

  9. #7789

    Domyślnie

    tyle że w kuchniach równoległych odległość blatów zazwyczaj jest mniejsza.
    no i nie zapominajmy, że wszelkie pokazowe kuchnie mają to do siebie, że są pokazowe, tam jest miejsce na funkcjonalne kompromisy kosztem bardzo atrakcyjnej estetyki. nie twierdzę, że w domu estetyka się nie liczy, bo co to to absolutnie nie, ale mimo wszystko - zwłaszcza przy małych dzieciach argument elfir jest konieczny do wzięcia pod uwagę
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  10. #7790

    Domyślnie

    no fakt - zapomniałam o szerokości pomieszczenia... wychodzi na to, że oba rzędy powinny mieć po 80cm i wtedy pomiędzy nimi zostaje 120cm przejścia - co też nie jest głupie, bo więcej blatu i pojemniejsze szafki mogą być
    a przeglądając forumowe kuchnie to wiele osób ma płytę na wyspie i zlew wtedy za plecami - więc są to nie tylko pokazowe ale i użytkowe kuchnie
    oczywiście, że Elfir ma rację, bo najwygodniej jest jak są obok siebie zlew i płyta - ale najlepiej niech się wypowie sama zainteresowana

  11. #7791
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wypowiedziała się, że nie chce przerabiać instalacji
    Innymi słowy - za późno zwróciła się z prośbą o pomoc.

  12. #7792
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    monia_

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Posty
    194

    Domyślnie

    Żeby nie pluć sobie w brodę i nie irytować się przez następne 10 lat gotowania w mojej kuchni proszę Was o pomoc! To wstępny projekt i będę wdzięczna za wszelkie uwagi, pomysły, sugestie. Jestem otwarta na zmiany
    Wymiary kuchni 220cm ściana z lodówką 300cm szerokość i 240cm ściana z płytą gazową. Okno 150x150

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	188147Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	246
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	188148Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	188149Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	84,2 KB
ID:	188150

    od lewej:
    lodówka w zabudowie, słupek, szafka 40cm
    pod oknem szafka 60cm, zmywarka 60cm, szafka 60cm,
    po prawej 2 szuflady po 90cm

  13. #7793
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    monia_

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Posty
    194

    Domyślnie

    Wszelkie sprzęty np. piekarnik, płyta, zlew jeszcze nie wybrane więc proszę się nie sugerować
    Aha, wisząca szafka po lewej będzie miała od góry zabudowę z karton gipsu i będzie taka sama jak te naprzeciwko, czyli uchylna.
    Ostatnio edytowane przez monia_ ; 09-05-2013 o 17:58

  14. #7794
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    rozwazyłabym dobudowanie ścianki różnież po stronie płyty, co zasłoni widok na wiekszą częśc blatu roboczego.

  15. #7795

    Domyślnie

    jeśli jesteś praworęczna - rozważyłabym przesunięcie zlewu bardziej w lewo (czyli zapewne zamianę ze zmywarką). najczęściej pracujesz między płytą a zlewem, więc zyskałabyś tam trochę miejsca. no i ewentualnie zamianę lodówki i piekarnika (słupków) - z tych samych względów. częściej uchylasz lodówkę i moim zdaniem posiadanie odrobiny blatu w bezpośredniej okolicy otwartego sprzętu to ogromna zaleta.
    ale w ogole - projekt bardzo poprawny pod względem funkcjonalnym (i estetycznym, choć to przyjdzie oceniać dopiero jak się zdecydujesz na konkretne kolory, materiały itd.)
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  16. #7796
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    monia_

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Posty
    194

    Domyślnie

    dziękuję za zainteresowanie i wszelkie uwagi, opinie
    Kolory będą dokładnie takie, czyli biel i drewno-orzech amerykański. Na podłodze gres półpoler, na ścianie szyba/lakobel biała, może mleczna.

    Jestem akurat leworęczna
    Wszelkie prace planowałam raczej na drugiej części blatu-po lewej od zlewu. Myślałam, że lepiej mieć jeden dłuższy blat ok. 140cm i krótszy 70cm, niż dwa podobne blat. Przemyślę to jeszcze.

    Lodówka i piekarnik zamiana słuszna, tylko wizualnie jakoś dla mnie gorzej:/

    Elfir drugiej ścianki raczej nie chcę bo zaraz obok ok. 60cm mam okna, takie wąskie i długie do ziemi. Poza tym planuje tam stół i boje się zmniejszać tą przestrzeń ścianką. Aczkolwiek zasłonięcie plyty byłoby praktyczne.

  17. #7797

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    tyle że w kuchniach równoległych odległość blatów zazwyczaj jest mniejsza.
    no i nie zapominajmy, że wszelkie pokazowe kuchnie mają to do siebie, że są pokazowe, tam jest miejsce na funkcjonalne kompromisy kosztem bardzo atrakcyjnej estetyki. nie twierdzę, że w domu estetyka się nie liczy, bo co to to absolutnie nie, ale mimo wszystko - zwłaszcza przy małych dzieciach argument elfir jest konieczny do wzięcia pod uwagę
    Przepraszam, że milczałam, ale córa w szpitalu, więc miałam inne priorytety.
    Czyli uważacie, że te 100cm odstępu (bo ściana przy spiżarce jest o 20cm krótsza niż ściana z wysoką zabudową) między blatami to jest za dużo by robić dwa blaty robocze?

  18. #7798

    Domyślnie

    właśnie 100cm to idealnie - tylko się obrócić wystarczy
    zaś niektórzy uważają że minimum to 120cm

  19. #7799
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    monia_

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Posty
    194

    Domyślnie

    duś dzięki za pomoc!
    Zastanawiam się jeszcze czy nie odwrócić zlewu: komora po lewej a ociekacz po prawej. Zlew jest trochę w kącie, ze względu na właśnie dłuższy lewy blat oraz możliwość upchania zmywarki na środku. Jakbym zlew odwróciła to myjąc jakieś gary nie stałabym tak blisko płyty gazowej (zawsze to 30-40cm).
    Jak uważacie?

    Drugie pytanie czy cokół pod szafkami dolnymi dać biały/mleczy jak blat czy brązowy jak całe szafki?

    I na koniec: zastanawiam się nad ramką wokół tych białych szafek wiszących. Taka brązowa ramka jak na zabudowie lodówkowo-piekarnikowej. Jak Wam się to widzi?

  20. #7800

    Domyślnie aranżacja kuchni - prośba o pomoc

    Witam wszystkich zainteresowanych tematem funkcjonalnych i wygodnych kuchni
    Proszę Was o pomoc w aranżacji kuchni. Projekt domu to Z202. Zamieszczam oryginalny projekt kuchni oraz naszą "jakąś tam" wstępną koncepcję zmiany, żeby spełniała nasze potrzeby. Zależy nam na tym, żeby w trakcie gotowania mieć widok na salon - stąd pomysł z wyspą kuchenną. Przesunęliśmy również drzwi do spiżarni, obok których umieściliśmy lodówkę (po lewej). Z dodatkowych informacji to kuchnia jest otwarta na salon, ale chcemy zamontować przesuwane drzwi, tak żeby w razie potrzeby ukryć bałagan w kuchni lub odizolować zapach bigosu od salonu

    Projekt oryginalny wraz z wymiarami


    Projekt z naszymi zmianami naniesionymi kolorami żółtym i czerwonym


    Uproszczony projekt parteru Z202


    Bardzo prosimy o pomoc. Mamy jeszcze czas dokładnie wszystko przemyśleć, więc czekam na inspiracje, uwagi, propozycje, krytyczne spojrzenia

Strona 390 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony