dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 25
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 486
  1. #321
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar optykus
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Jaroslaw
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Re: Moje przemyślenia na gorąco po przeczytaniu wypowiedzi.

    Cytat Napisał optykus
    Cytat Napisał PROTECH
    10. Osobiście wolałbym, żeby AUER miał jeszcze modulację mocy - wtedy byłaby już "bajka". Ale konstrukcja eliminuje taka mozliwość, dając w zamian stabilne i niezmienne parametry. Zapewne gorzej współpracowałby z instalacją o małej mocy i bardzo małej pojemności wodnej, np. czterema konwektorami (dwa pokoje z kuchnią, łazienka, korytarz) - wtedy raczej skłaniał bym się do dołączenia chocby niewielkiego bufora.
    Z tego co do tej pory przeczytalem o tym kotle to modulacja jest i to na poziomie nie spotykanym, bo od 1kW do 20kW (czyli od 5% mocy). Modulacja w tym kotle dziala na zasadzie zmniejszenia ilosci mikrowybuchow na sec z 115 do rzadanej ilosci, a kotle kondesacyjnym na zasadzie zmiejszenia plomienia na palniku (jak na kuchence gazowej).

    Jesli sie myle to prosze o poprawke.

    Mam tez pytanie z jaka moca startuje:
    - Od 1 kW i jak jest potrzeba to zwieksza moc
    czy
    - startuje z pelna moca (czyli 20 kW) i zmniejsza jesli musi
    Czy piec pulsacyjny grzeje cwu przeplywowo czy potrzebuje osobnego zbiornika?
    Udalo mi sie dowiedziec wiecej.
    Wiec nie moduluje, ale oblicza zapotrzebowanie i generuje dokladnie taka moc. Jest robionych tyle microwybuchow ile jest potrzebnych to wygenerowania wymagajacej energii.

    Bede kupowal ten piec, wiec zapraszam do mnie pod koniec wrzesnia.

  2. #322
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marco2

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał klkl Zobacz post
    Co chwilę trafiam na reklamę takiego cuda:
    http://www.cieplotech.pl/piece_stoja...&prid=0&wid=67

    Ma ktoś coś takiego?
    Ja mam i jestem zadowolony: [email protected]

  3. #323
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pantalon

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    odświeżam temat. jestem zainteresowany tym kotłem.
    czy jesteś w stanie dziś odpowiedzieć na swoje pytania?

    Mam ten kocioł zainstalowany od lipca 2010 w wybetonowanej i wyłożonej kafelkami piwnicy pod sypialnią. Spaliny są odprowadzone do komina rurą PCV o średnicy 75 mm. Słyszalność pracy tego pieca w mieszkaniu wynosi 000 decybeli. Nawet gdy piec ma zdjętą obudowę to słychać go dopiero po otwarciu drzwi do piwnicy. Mam także piec z podajnikiem na eko groszek i ten gdy podaje paliwo jest słyszalny w mieszkaniu poprzez kaloryfery natomiast Auera nie usłyszycie. Stoi na nóżkach gumowych, podłączony jest do instalacji wężami gumowymi, wyposażony jest w tłumik a jeśli ktoś ma ten kocioł i uważa że go słychać to niech sprawdzi czy instalator zdjął blachy zabezpieczające elementy wewnętrzne na okres transportu-ważne.
    Kupując kocioł i automatykę za 13 tys. zł chciałbym wiedzieć, czy :
    - posiada on jakąś wbudowana pompę i zawór przełączający c.o./c.w.u., czy to sam korpus z palnikiem

    Jest to tylko kocioł z palnikiem i elektroniką (komputer, sterownik pokojowy, czujnik zewnętrzny). Pompy, zawory sterujące nie są na wyposażeniu ale mnie instalator zabudował pompkę i odprowadzenie spalin do komina wraz z robocizną w cenie pieca.

  4. #324
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sernikowy
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam. Czy ktoś ma taki piecyk w Zachodniopomorskiem? Okolice Szczecina na przykład? Chętnie zobaczyłbym jak w domku podczas normalnego użytkowania hula.
    Też mam pytanie - czy przepływowo działa (jak 2 biegowy kondensat) czy niezbędny jest zasobnik/boiler...? a zobaczyć na własne oczy /uszy chcę, bo w tej chwili grzeję "eko"groszkiem i piecyk słychać za dwiema ścianami...(nie mam kotłowni w piwnicy, bo piwnicy nie mam
    Ostatnio edytowane przez sernikowy ; 18-11-2010 o 09:24

  5. #325
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mistrz kominiarski

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    .

  6. #326
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mistrz kominiarski

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.
    Zgodnie z przepisami - rozporządzenie Ministra Infrastruktury - przewody spalinowe i dymowe powinny być wykonane z materiałów NIEPALNYCH. Na prośbę Stowarzyszenia KOMINY POLSKIE interpretacja tych przepisów przez Ministerstwo Infrastruktury Departament Rynku Budowlanego i Techniki , Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej również jasno mówi , że wyroby na bazie polipropylenu nawet z dodatkiem środków uniepalniających to wyroby PALNE w rozumieniu wymagań określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki oraz ich usytuowanie. Znak CE świadczy o tym ,że dany wyrób spełnia minimalne wymagania stawianie i zaakceptowane przez kraje unijne. Jednak każdy kraj ma prawo wprowadzić swoje własne dodatkowe przepisy związane ze specyfiką danego kraju lub np. jego bezpieczeństwem. Tak więc w Polsce kominy z tworzyw sztucznych powinne posiadać znak CE oraz być wykonane z materiałów niepalnych. Na chwilę obecną nie ma systemu kominowego wykonanego z NIEPALNEGO tworzywa sztucznego dlatego każdy kominiarz znający przepisy "nie odbierze " takiego komina.

  7. #327
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dziki100

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    3

    Domyślnie auer Pulsator 20kW

    Witam.Jestem użytkownikiem Pulsatora 20 i jestem ogólnie zawiedziony zużyciem dobowym gazu przez ten kocioł.Widzę tu że kolega Pulsator ma tutaj do czynienia z tymi kotłami więc bardzo proszę o pomoc. Fachowiec instalator był i niby poustawiał i miało być dobrze ale nie jest.Dom jest w prawdzie słabo izolowany ale zużycie gazu kosztowo wychodzi mi 100% drożej w stosunku do opalania węglem.Może podali byście mi jakieś dorady??Help!!!

  8. #328

    Domyślnie

    A to nie wiedziałeś, że grzanie gazem jest droższe niż węglem?
    I żadne cudowne (pulsacyjne) metody spalania tu nie pomogą.
    Jedyna rada to ocieplij dom lub płać i płacz.

  9. #329

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    A to nie wiedziałeś, że grzanie gazem jest droższe niż węglem?
    I żadne cudowne (pulsacyjne) metody spalania tu nie pomogą.
    Jedyna rada to ocieplij dom lub płać i płacz.
    czy takie drozsze to mozemy polemizowac
    wystarczy Ci 0,7 tony wegla/mies przy temp rzedu srednio -8* w miesiacu?

  10. #330

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o węgiel to mam dane z zeszłej zimy (teraz mam nagrzewnicę elektryczną - domek na finiszu)
    Otóż paliłem węglem od początku stycznia do końca sezonu w takiej niskosprawnej castoramowej kozie i starczyło mi na ten eksperyment 400 kg węgla

  11. #331

    Domyślnie

    wporzadku jesli dogrzewasz, ale jak zaczniesz ogrzewac to wtedy koszty beda troszke wieksze
    nie chce polemizowac bo nidy nie ogrzewalem weglem...jednak podobne domki jak moj i podobnie cieple znajomi ogrzewaja weglem i szalu to na mnie nie robi
    generalnie zycze szybkiego ukonczenia budowy i uciechy z wlasnego gniazdka

  12. #332

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziki100 Zobacz post
    Witam.Jestem użytkownikiem Pulsatora 20 i jestem ogólnie zawiedziony zużyciem dobowym gazu przez ten kocioł.Widzę tu że kolega Pulsator ma tutaj do czynienia z tymi kotłami więc bardzo proszę o pomoc. Fachowiec instalator był i niby poustawiał i miało być dobrze ale nie jest.Dom jest w prawdzie słabo izolowany ale zużycie gazu kosztowo wychodzi mi 100% drożej w stosunku do opalania węglem.Może podali byście mi jakieś dorady??Help!!!
    napisz kolego jaki masz dom: powierzchnia, ocieplenie scian i skosow, jakie okna, usytuowanie, wentylacja oraz ile to jest to 100% drozej, tzn ile m3 gazu wyciagasz i przy jakiej temp. sredniej w domu i na zewnatrz...i jeszcze jaki to gaz propan czy gz50, do tego jaki typ ogrzewania i czy z cwu oraz ile osob ewentualnie z niej korzysta.

  13. #333
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dziki100

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam ponownie.Ściany podwójne a wewnątrz styropian 10,okna drewnianne z wkładami próżniowymi,pow.użytkowa domu 300 m.kw.wentylacja naturalna,konwekcyjna,temp.w domu 20 st.C gaz gz 50. Wg zapewnień instalatorów miałem zużywać kosztowo w granicach kosztów opalania węglem a tymczasem w tych samych warunkach -2 st.C noc + 2 st.C dzień) węgla zużyję ok.30 kg.na dobę (18,- no liczmy z kosztami utylizacji popiołów 20,-) a gazu wciąga 20 m.sześć (zakładając cenę gazu 2,-/m.sześć+ 40,-!!!)
    Coś tu nie gra? Wodę mam już tak ustawioną że podgrzewa mi tylko 3 razy na dobę.Zmierzyłem zużycie gazu na samą wodę dla 4 osób wychodzi średnio 1,5 m.sześć./dobę.

  14. #334

    Domyślnie

    20 m3 to sporo - za sporo nawet uwzgledniajac gabaryty i izolacje budynku
    jaki rodzaj ogrzewania - podlogowka, grzejniki?
    jakie temp zasilania??

  15. #335
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dziki100

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Pulso sciema

    Temperature zasilania to można ręcznie sobie ustawić (temp.wyjścia kotła) lub w trybie Auto oblicza sobie sam wg.sygnałów z czujników.
    Kaloryfery aluminiowe-pisałem już wyżej.Nie mam żadnej podłogówki.
    Jest to wielka wtopa.Pieprzenie o wytrzymałościach i mniejszych kosztach obsługi pulsa itd....za ta kase to moge co 10 lat wymieniać nowego wieszaka.Sasiad ma już 15 lat i dalej chodzi.Dałem sie strasznie nabrać albo mam tak doskonały kocioł węglowy. W chałpie piździ a piec wpier..la
    kilo-metry.Ale teraz rozumię hołdy drewna pod chałupami gazowców a potem pieprzą jakie to mają kociołki.
    Zgadzam sie co do wygody- było by super - ale to nie dla zwykłego człowieka pracy. Musiał btm mieć jakąś prezesowską wypłatę żeby mnie było na to stać. Kończę bo idę przywalić na noc do węglowca.Niech żyją Górnicy.

  16. #336

    Domyślnie

    ale to pijesz do gazu czy do Twego kotla?

  17. #337
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Witam
    Wetkne swoje trzy grosze.
    Instalowałem dwa Pulsatory 3 lata temu i jakos zapomnialem o nich. Jakis miesiac temu spotkalem jednegio z klientow . Sam mnie zagadnal i wypowiadal sie o kotle w samych superlatywach. Zwlaszcza byl zadowolony z rachunkow za gaz. Zainspirowalo mnie to do powrotu do tematu. Nie ma lepszej reklamy niz zadowolony klient. Pozdrawiam
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  18. #338

    Domyślnie

    Odnawiam temat >
    Jestem zainteresowany kupnem tego pieca pulsacyjnego (woj. mazawieckie) i nie chodzi o dźwięk tylko czy na pewno jest taki oszczędny - tak jak go reklamują.
    Czy dać sobie spokówj i zainwestować w kondesacyjny bez bajerów.
    Piec spalał by gaz propan ze zbiornika

  19. #339
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał tank102 Zobacz post
    Odnawiam temat >
    Jestem zainteresowany kupnem tego pieca pulsacyjnego (woj. mazawieckie) i nie chodzi o dźwięk tylko czy na pewno jest taki oszczędny - tak jak go reklamują.
    Czy dać sobie spokówj i zainwestować w kondesacyjny bez bajerów.
    Piec spalał by gaz propan ze zbiornika
    Lepiej zainwestuj we własny zbiornik. Oszczędności gwarantowane na cenie gazu. Więcej zaoszczędzisz niż na piecu

  20. #340

    Domyślnie

    Zbiornik już zamówiony - na własność.

Strona 17 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony